sobota, 10 lutego 2018 r., 13:51
Kościerzyna. Ferie w kościerskiej Strzelnicy
Tegoroczne ferie dobiegają końca. Z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kulturalne i sportowe mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy miasta Kościerzyna. Przez ostatni tydzień chętnie i licznie uczestniczyli w zajęciach w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica".

wtorek, 6 lutego 2018 r., 09:27
Bal przebierańców w Wysinie
W niedzielę strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie opanowały wróżki, królewny, policjanci i piraci. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, na który najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami i dziadkami zaprosili sołectwo Wysin. OSP i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 09:41
Dzień Baci i Dziadka koła emerytów w Wielu
Wielewski oddział związku emerytów, rencistów i inwalidów jest jednym z prężniej działających kół w regionie. Jego członkowie regularnie spotykają się na okazjonalnych imprezach. Przed tygodniem spotkali się z okazji Dnia Babci i Dziadka.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:18
Stara Kiszewa. IV Koncert Kolęd
W niedzielne popołudnie w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą odbywającego się tam IV Koncertu Kolęd, podczas którego wystąpiło aż trzynaście zespołów.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 20:48
Kościerzyna. "Z serca dla Dominika" - koncert charytatywny w Starym Browarze
"Z serca dla Dominika" - pod takim hasłem w sobotę odbył się koncert charytatywny dla Dominika, który w wypadku stracił mamę, a sam cudem przeżył. Już niemal od dwóch lat walczy o powrót do sprawności. Specjalnie dla trzyletniego bohatera na scenie Starego Browaru prezentowali się tacy artyści, jak: Deep Dance, Diverse Dance, Cosmo, D4, Yankes, Danielo, czy Elixir. Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:34
Spotkanie wigilijne pracowników szpitala
Spotkanie wigilijne dla pracowników szpitala w Kościerzynie miało w tym roku szczególny przebieg. Obok tradycyjnego podsumowania mijającego roku, życzeń i poczęstunku pojawił się całkiem nowy element - Pomorski Zespół Pieśni Poważnej i Niepoważnej "Non cantus". Chór złożony z pracowników szpitala przedstawił pięć utworów bożonarodzeniowych.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 09:04
Spotkanie opłatkowe oddziału ZKP w Łubianie
Zgodnie z tradycją członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Łubianie w przedświątecznym okresie spotkali się, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Nie brakło życzeń, wspomnień i snucia planów na kolejny rok.

czwartek, 21 grudnia 2017 r., 08:05
Wieczór opłatkowy w OSP Wdzydze Tucholskie
W niedzielne popołudnie w jednostce OSP Wdzydze Tucholskie odbyło się spotkanie opłatkowe w miejscowym Domu Strażaka. Była to okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń, jak również podziękowania strażakom za ich bezinteresowną służbę, w tym szczególnie za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 07:51
Jasełka i koncert kolęd w Wielu
Niedzielne popołudnie w Wielu upłynęło w iście bożonarodzeniowej atmosferze. W miejscowym domu kultury odbył się bowiem koncert kolęd oraz jasełka w wykonaniu wielewskiej szkoły podstawowej.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 18:14
Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy
Występy młodych artystów, jasełka w wykonaniu podopiecznych SDŚ w Konarzynach, tradycyjne domowe specjały wigilijne, stoiska z rękodziełem, Fabryka Elfów, a w niej pisanie listów do św. Mikołaja, dekorowanie pierników, produkcja ozdób choinkowych, zabawy i animacje z Elfami i Śnieżynkami, czy spotkanie ze Świętym Mikołejm - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Kiszewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.