niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:53
Święto Kolorów w Kościerzynie
W niedzielne popołudnie w Kościerzynie odbyło się Święto Kolorów. W kościerskim Ogródku Jordanowskim nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:46
Festyn Baniek Mydlanych w Kościerzynie
W niedzielne popołudnie Ogródek Jordanowski w Kościerzynie zamienił się w wieli plac zabaw. Odbył się tam Festyn Baniek Mydlanych. Na uczestników zabawy czekało więc dużo darmowego płynu, darmowe zestawy do tworzenia olbrzymich baniek mydlanych, miliony maleńkich baniek mydlanych, bańkowe chmury, czy liczne konkursy.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:37
I Piknik "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa" w Kościerzynie
Za nami pierwszy tegoroczny piknik zorganizowany w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Inauguracyjny festyn odbył się w Parku przy ul. 8 Marca. Organizatorzy po raz kolejny pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:18
Weekend pod znakiem biegów, strażackich zmagań, baniek mydlanych i kolorów
III Festiwal Biegów Polski Północnej, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP, Letnia Giełda Mam, Festyn Baniek Mydlanych, czy Święto Kolorów w Kościerzynie - to niektóre propozycje do spędzenia czasu w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 19:07
Pełen zabawy i atrakcji Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie
Pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków, wyszkolenia psa policyjnego, przejażdżki bryczką, pokaz motocykli i maszyn rolniczych oraz występy taneczne i konkursy - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Dnia Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie, na który po raz kolejny zaprosił miejscowy Punkt Przedszkolny, jak i ochotnicza straż pożarna.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 13:21
Weekend pod znakiem jubileuszu szkoły w Tuszkowach, strażackich zmagań i festynów
Możliwość podzielenia się krwią, jubileusz 200-lecia Szkoły Podstawowej w Tuszkowach, gminne zmagania strażaków z gminy Dziemiany, Turniej Strzelecki w Będominie, czy Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie - to propozycje wydarzeń w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 09:04
49. Finał Konkursu Rodno Mowa - poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów
W niedzielne popołudnie w Chmielnie nagrodzono i wyróżniono najlepszych tegorocznych kaszubskich recytatorów. Już po raz 49. w stolicy kaszubskiego języka odbył się finał konkursu Rodno Mowa.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:44
Udany Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbyła się druga edycja Strażackiego Dnia Dziecka. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 08:05
Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Kościerzynie
Park przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie w sobotę szczególnie przy uciesze najmłodszych mieszkańców miasta zamienił się w wielki plac zabaw. Odbył się tam bowiem festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich milusińskich czekało mnóstwo atrakcji i to zarówno sportowych, edukacyjnych, jak i kulturalnych.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 19:09
Strażacki Dzień Dziecka w Lipuszu
Na pełen strażackich atrakcji Dzień Dziecka w sobotnie popołudnie najmłodszych zaprosili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu. Na tych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i pojawili się na miejscowym stadionie, czekało szereg pokazów, zabaw i wiele interesujących niespodzianek.