czwartek, 7 lipca 2016 r., 16:39
Weekend z Grzegorzem Hyży, Lady Pank i zespołem MIG
Najbliższy weekend w powiecie kościerskim upłynie pod znakiem muzyki. Przed nami bowiem obchody Dni Kościerzyny, podczas których na stadionowej scenie wystąpią między innymi Grzegorz Hyży i Lady Pank. Gwiazda Open Liniewo Festival będzie z kolei zespół MIG. To jednak nie jedyne atrakcje zaplanowane na nadchodzące sobotę i niedzielę.

niedziela, 3 lipca 2016 r., 00:55
Stara Kiszewa. III Festiwal Kiszewskie Smaki za nami
Pokazy i konkursy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu Bayer Full, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować III Festiwal Kiszewskie Smaki. Wspólnej zabawy nie pokrzyżowała nawet burzowa aura i ulewne deszcze. Mieszkańcy gminy i goście bawili się tu do późnych godzin nocnych.

czwartek, 30 czerwca 2016 r., 16:43
Weekend ze świętem Kaszubów, Kiszewskimi Smakami i Wielkim Wyścigiem Kaczek
Zjazd Kaszubów we Wdzydzach, III Festiwal Kiszewskie Smaki w Starej Kiszewie, czy IV Wielki Wyścig Gumowych Kaczek w Kościerzynie - to największe imprezy nadchodzącego weekendu, jakie przygotowano dla mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów. Te wydarzenia, jak również i inne, będą obfitowały w nie lada atrakcje. Wśród muzycznych gwiazd nie zabraknie Natalii Szroeder czy discopolowego zespołu Bayer Full.

środa, 29 czerwca 2016 r., 09:40
Szumleś Szlachecki. Sobótkowa zabawa z morzem atrakcji
W sobotę w Szumlesiu Szlacheckim odbył się festyn sobótkowy. Nie brakowało atrakcji zarówno dla młodszych, jak nieco starszych biesiadników. Podczas wspólnej zabawy rozstrzygnięto też konkurs gminnego szczebla "Piękna Wieś", czy na najpiękniejszy ogród. Nagrody trafiły też do autorów najładniejszych wianków świętojańskich.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 22:45
Kościerzyna. Piknik świętojański nad jeziorem Kaplicznym
Szukanie kwiatu paproci, spektakle teatru plenerowego "Gargulec", konkurs na najpiękniejszy wianek, fire show oraz gry i zabawy dla najmłodszych - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano na piknik świętojański, który odbył się w Kościerzynie.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 21:40
Zespół Piersi na finał Truskawkobrania
Na zakończenie jednej z największych i o najdłuższej tradycji imprezy plenerowej na Kaszubach, na scenie pojawił się zespół Piersi z wokalistą Adamem "Asanem" Asanow. Jedna z czołowych grup na polskiej scenie muzycznej podbija serca publiczności na Złotej Górze. Z pewnością nie zabraknie hitu ostatnich lat - Bałkanicy i wielu innych przebojów.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 16:29
Świętojańskie tradycje w Muzeum we Wdzydzach
Szukanie, zbieranie i układanie bukietów z magicznych i leczniczych ziół, poszukiwania "Świętojańskiego Ziela", czy wicie wianków z polnych kwiatów - między innymi takie atrakcje w związku z obchodami Nocy Świętojańskiej przygotowało dla wszystkich odwiedzających, Muzeum we Wdzydzach.

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 13:54
Truskawkobranie 2016. Dzień drugi
Na Złotej Górze zakończyło się tegoroczne wielkie święto na cześć truskawek - Truskawkobranie 2016. Była to już 41. edycja największej i jednej z najpopularniejszych imprez w regionie. Niedzielna zabawa rozpoczęła się wyjątkowo od koncertu sobotniej gwiazdy dnia, Danzela. Na finał wystąpili zaś Rob Tongnoni i Piersi.

sobota, 25 czerwca 2016 r., 17:14
Truskawkobranie 2016. Dzień pierwszy - impreza odwołana ze względu na burze
Na Złotej Górze rozpoczęła się właśnie 41. edycja Truskawkobrania. Pierwszego dnia imprezy miały odbyć się między innymi wybory Miss Truskawek, a na brodnickiej scenie miał wystąpić także Sławomir i Danzel. Ze względu na gwałtowne zjawiska atmosferyczne imprezę odwołano.

piątek, 24 czerwca 2016 r., 22:29
Kościerzyna. Pierwszy piknik w ramach kampanii "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa"
Pokazy policyjne i strażackie, zabawy zręcznościowe i integracyjne, rodzinne konkursy z nagrodami i dmuchany plac zabaw - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich chętnych podczas Niebieskiego Piknika. Impreza odbyła się w piątek na osiedlu Tomasza Rogali w Kościerzynie i była pierwszą z czterech organizowanych w ramach cyklu "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa".