środa, 30 sierpnia 2017 r., 10:00
Pojazdy szynowe na znaczkach pocztowych w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Do 30 listopada w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie można oglądać wystawę "Kolej na znaczku pocztowym". Wystawa przedstawia głównie pojazdy szynowe z całego świata oraz związane z nimi historie. Eksponowane znaczki pochodzą ze zbiorów Grzegorza Wodczaka.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 08:58
Kościerzyna. Dopóki stoją góry... - niezwykły koncert w wykonaniu kościerskiej młodzieży
Na wszystkich tych, którzy w poniedziałkowy wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego czekała muzyczna uczta w wykonaniu młodych kościerskich talentów pod okiem i przy akompaniamencie Konrada Mastyło. Na scenie rozbrzmiewały melodie filmowe, utwory Marka Grechuty czy Zbigniewa Wodeckiego. Młodych artystów zasłużenie nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 14:30
Wikingowie po raz kolejny opanowali Wdzydze
Wikingowie po raz kolejny opanowali Wdzydze. W sobotę i niedzielę w Zajeździe u Sołtysa odbyło się bowiem wyjątkowe spotkanie z historią i archeologią. Na podróż w czasie do średniowiecznej wioski wikingów wszystkich chętnych zaprosiła drużyna Niflheim.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 00:10
Stara Kiszewa. Parafialne święto plonów muzycznie i na sportowo
Za nami parafialne dożynki w Starej Kiszewie. W sobotę podczas specjalnej mszy świętej podziękowano tam za tegoroczne plony oraz rolnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Po nabożeństwie nadszedł czas na wspólną zabawę. Nie zabrakło występów artystycznych, muzycznych oraz sportowych zmagań. Nie zapomniano też o potrzebujących. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na leczenie chorej na mukowiscydozę Kamili Borkowskiej.

piątek, 25 sierpnia 2017 r., 22:16
Kościerzyna. Uzależnieni? Od muzyki i pomagania
W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, rockowym repertuarze zaprezentował się Big Band "Freddens". W tym roku Rada Seniorów Miasta Kościerzyna udowodniła także, że uzależniać i to pozytywnie może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbyła się bowiem licytacja dla 13-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 11:59
Ostatni weekend sierpnia w powiecie kościerskim - sprawdź, gdzie się wybrać
Koncert w rytmach rocka z akcją dla Kubusia, dożynki w Starej Kiszewie, spotkanie z Wikingami we Wdzydzach - to propozycje na spędzenie najbliższego weekendu w powiecie kościerskim. Sprawdź, co się będzie działo i zdecyduj, gdzie się wybrać.

środa, 23 sierpnia 2017 r., 20:22
W weekend spotkanie z historią i Wikingami we Wdzydzach
Wikingowie po raz kolejny opanują Wdzydze Kiszewskie. W sobotę w Zajeździe u Sołtysa odbędzie się wyjątkowe dwudniowe spotkanie z historią i archeologią. Na podróż w czasie do średniowiecznej wioski wikingów zaprasza drużyna Niflheim. W programie m.in. zawody zręcznościowo-siłowe Wikingów, konkurs na najlepszy strój, walki indywidualne i rekonstrukcja dawnej bitwy.

sobota, 19 sierpnia 2017 r., 20:21
Rekonstrukcję Bitwy Napoleońskiej tradycyjnie obejrzały tłumy
Rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku to główna atrakcja wydarzenia pod nazwą "Batalia Napoleońska", która odbyła się w sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:09
Batalia Napoleońska już w sobotę w Będominie
Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku - to wszystko będą mieli okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę pojawią się w Będominie podczas dorocznego już widowiska historycznego pod nazwą "Batalia Napoleońska".

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:53
Nowy Barkoczyn. Nad Jeziorem Barkocińskim rozbrzmiewała muzyka
W świąteczne, wtorkowe popołudnie nad Jeziorem Barkocińskim zabrzmiała muzyka. Wszystko za sprawą pierwszego letniego koncertu. Na plenerowej scenie dla licznie zebranej publiczności wystąpił 23-letni Paweł Kreft wraz z zespołem. - Jak zaczynałem z muzykę, to marzyłem, aby tu zagrać. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagrać dla Was, moich sąsiadów - podkreślał młody artysta.