niedziela, 24 czerwca 2018 r., 17:20
Kościerzyna. Piknik Świętojański w biało-czerwonych barwach
Tym razem w Ogródku Jordanowskim odbył się doroczny Piknik Świętojański. Poza tradycyjnymi sobótkowymi akcentami, przyświecał mu także duch patriotyczny. W programie nie zabrakło więc konkursów w biało-czerwonym stylu, na najpiękniejszy wianek oraz pokazów tańca, animacji tanecznych oraz zabawy przy zespole muzycznym.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 17:10
Kościerzyna. "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
Kaszubski Zespól Pieśni i Tańca "Kościerzyna" w niedzielne popołudnie dał popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, muzycznych, a przede wszystkim znajomości regionu. W Sali Szopińskiego zgromadził liczną publiczność, na której zasiedli też eksperci CIOFF. Od ich decyzji zależy, czy kościerski zespół otrzyma Certyfikat CIOFF.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 09:53
Czarownica, wianki i ognisko na wodzie - Noc Świętojańska w Wielu
Przemarsz z Czarownicą, konkurs na najpiękniejszy świętojański wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodę, rozpalenie ogniska na jeziorze, występy zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta", czy dyskoteka pod gołym niebem - tak w wielkim skrócie mieszkańcy Wiela obchodzili Noc Świętojańską.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 08:00
Wielka premiera Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego
W środę, 13 czerwca w sali widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera musicalu pt. " Akademia Pana Kleksa" - dziecięcego musicalu, stworzonego przez młodych artystów uczęszczających na zajęcia do Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego.

środa, 20 czerwca 2018 r., 08:30
Weekend pod znakiem obchodów Nocy Świętojańskiej
Festyny z okazji Nocy Świętojańskiej, kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców, II Bieg o Pucha Sołtysa Liniewa, a także charytatywny spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela pt. "Poseł czy kominiarz" - między innymi takie wydarzenia zaplanowano w powiecie kościerskim na najbliższy weekend.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 19:27
Kłobuczyno. Dzień Dziecka ze strażakiem
Pokaz gaszenia pożaru, ratownictwa medycznego, wyszkolenia psa policyjnego, ćwiczenie bojowe we wspólnym wykonaniu żeńskiej i męskiej drużyny OSP, czy przejażdżki wozem - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Dnia Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie, na który po raz kolejny zaprosił miejscowy Punkt Przedszkolny, jak i ochotnicza straż pożarna.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 11:12
Nowa Karczma. Festyn Rodzinny w biało-czerwonych barwach
Już po raz czwarty nauczyciele Zespołu Szkół w Nowej Karczmie zaprosili rodziny swoich wychowanków do wspólnej zabawy. A ta tym razem przebiegała w biało-czerwonych barwach, co miało nawiązywać nie tylko do tegorocznej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 09:00
Rodzinny Piknik Strażacki wypełniony strażackimi atrakcjami
"Ja też będę strażakiem"- po takim hasłem w sobotnie popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbył się Rodzinny Piknik Strażacki. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 15:35
Przed nami weekend z targami w Lubaniu, biegami we Wdzydzach i strażackimi zmaganiami
XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu, Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach, czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym z festynem strażackim w Stężycy - to tylko niektóre propozycje najbliższego weekendu.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 17:58
Bajkowy Dzień Dziecka w Lubaniu
Tym razem plac targowy w Lubaniu zamienił się w wielki plac zabaw, na którym licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy gminy mogli skorzystać z dmuchańców, ujeżdżania byka, przejażdżki kucykiem, czy karuzeli. W bajkowy świat uczestników festynu wprowadzili aktorzy z Teatru Pana O. wystawiając spektakl "Snieżka, Wiedźma i Gapcio" i zachęcając do wspólnej zabawy i konkursów.