czwartek, 14 września 2017 r., 13:53
Weekend z Kaszubską Jesienią Rolniczą, dożynkami diecezjalnymi i Sybirakami
Jubileuszowa, 20. edycja Kaszubskiej Jesieni Rolniczej połączona z dożynkami diecezji pelplińskiej i gminy Nowa Karczma, Światowy Zjazd Sybiraków, Kaszubska Poniewierka, czy jubileusz Kościerskiej Giełdy Mam - między innymi takie wydarzenia odbędą się w najbliższy weekend.

środa, 13 września 2017 r., 13:53
Przywrócili przeszłość - niezwykłe fofografie we wdzydzkim muzeum
Zwyczaje weselne na Kaszubach z XIX wieku na unikatowych zdjęciach wykonanych w technice ambrotypii można oglądać w Muzeum we Wdzydzach. Projekt, którego autorem jest Radosław Brzozowski - fotograf i archeolog fotografii - jest jedynym takim projektem w Polsce, a nawet i w Europie. - Zrobiliśmy coś, co choć w jakimś stopniu przywraca przeszłość. Projekt ten uzupełnia lukę w materiale historycznym, ponieważ takich zdjęć brakuje - podkreśla Radosław Brzozowski.

niedziela, 10 września 2017 r., 19:24
Karsin. Gminne święto plonów
W niedzielę za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z gminy Karsin. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną, po której barwny korowód dożynkowy przemaszerował do miejscowej sali sportowej. Tam nastąpiło przekazanie bochna chleba przez starostów dożynek na ręce gospodarzy gminy oraz dalsze świętowanie. Na scenie zaprezentowały się zespoły "Mareszka", "Osowianka". "Kaszuby" z gminy Karsin oraz satyryk Krzysztof Daukszewicz.

niedziela, 10 września 2017 r., 18:52
IV Festiwal Żurawiny za nami
Konkurs kulinarny na najepszą potrawę z żurawiną, pokaz gotowania, występ Sąsiadek Aparatek, czy zespołów muzycznych. Jednym słowem nie brakło atrakcji artystycznych, jak i tych kulinarnych. Nie zabrakło więc ani atrakcji artystycznych, jak i kulinarnych. Zabrakło jedynie pięknej pogody. Mimo jednak deszczowej aury podczas IV Festiwalu Żurawiny było przyjemnie, aktywnie, a przede wszystkim smacznie.

środa, 6 września 2017 r., 14:58
Będzie aktywnie, smacznie i przyjemnie - przed nami IV Festiwal Żurawiny
Zupa żurawinowa, specjalnie na tę okazję pędzone piwo, Rajd Rowerowy "Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny", występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników IV Festiwalu Żurawiny, który już w ten weekend zagości w Dobrogoszczy.

środa, 6 września 2017 r., 12:49
Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach
Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.

niedziela, 3 września 2017 r., 10:05
Biesiada Rolna w Garczynie
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminie Liniewo, gdzie w sobotę w Garczynie odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnym nabożeństwem, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

niedziela, 3 września 2017 r., 00:10
Niedamowo. Rolnicy z gminy Kościerzyna dziękowali za plony
Msza święta dziękczynna, dożynowy korowód, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, czy występy artystyczne - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Kościerzyna. Główną rolę w tym dniu odgrywali rolnicy, do których powędrowały zarówno podziękowania, jak i nagrody za ich ciężką pracę.

sobota, 2 września 2017 r., 00:15
Kościerzyna. Deszczowe zakończenie lata z Czadomanem
Choć z nieba lał się deszcz, nie zabrakło chętnych do wspólnego pożegnania lata w rytm muzycznych przebojów. Piątkową imprezę rozpoczął koncert życzeń w wykonaniu zespołu Private Dancer Cover Band. Gwiazdą wieczoru był z kolei Czadoman, który rozgrzał publiczność i porwał ją do wspólnego śpiewu.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 09:46
Ostatni wakacyjny weekend z "Weselem", Czadomanem i dożynkami
Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Na muzyczne pożegnanie lata zaprasza Kościerski Dom Kultury. W piątek na kościerskim rynku odbędzie się bowiem koncert życzeń oraz występ gwiazdy disco polo Czadomana. Ponadto przed nami finał tegorocznej akcji Narodowego Czytania oraz święto plonów gmin Kościerzyna i Liniewo.