piątek, 6 lipca 2018 r., 10:53
Tanecznym krokiem w kaszubski folklor
Przez blisko rok zgłębiali tajniki tańca i ruchu scenicznego, pogłębiali swoją wiedzę na temat kaszubskiego folkloru, sztuki ludowej i polskich tańców narodowych. Siedemnaście osób skorzystało z zaproszenia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego i wzięło udział w kursie tańca kaszubskiego. Ich roczna przygoda właśnie dobiegła końca. We wtorek odebrali certyfikaty poświadczające zakończenie nauki.

piątek, 6 lipca 2018 r., 08:45
We Wdzydzach ruszyło Kino Letnie
Filmem akcji "Polowanie na Prezydenta" zainaugurowano w środę Kino Letnie we Wdzydzach. W scenerii jeziora Wdzydzkiego filmy będzie można oglądać co tydzień przez cały okres letni.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 14:19
Przed nami weekend pełen atrakcji
Targi Książki "Costerina 2018", XX Zjazd Kaszubów, Truskawkobranie, V Festiwal Kiszewskie Smaki, Open Liniewo Festiwal - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się na Kaszubach w najbliższy weekend. Na scenach pojawią się między innymi tacy wykonawcy, jak: Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Teresa Werner, Łobuzy, czy After Party. Nie zabraknie też i innych atrakcji.

środa, 4 lipca 2018 r., 14:30
Przed nami V Festiwal Kiszewskie Smaki pod znakiem ryb
Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań rybnych, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert Teresy Werner, zespołu Łobuzy, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

środa, 4 lipca 2018 r., 10:05
W sobotę Kaszubi będą świętować w Luzinie z prezydentem Andrzejem Dudą
Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty. Jej gospodarzem będzie gmina Luzino. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:41
XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy startuje już 15 lipca!
Już 15 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas trzech odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej, Tricolage, Almost Jazz Group, Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica, Orkiestra Akordeonowa Daugavpil, czy Placido Domino JR - Volver Anima Tango.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:18
Już w sobotę Truskawkobranie z Natalią Szroeder i Kamilem Bednarkiem
Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Święto truskawek połączone z koncertami i licznymi atrakcjami corocznie przyciąga na Złotą Górę tłumy. W tym roku na brodnickiej scenie wystąpią Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

niedziela, 1 lipca 2018 r., 09:35
XI Letnie Falowanie nad Jeziorem Wielewskim
Zespoły reggea z najwyższej półki, urokliwa sceneria Jeziora Wielewskiego i doborowe towarzystwo - jednym słowem Letnie Falowanie, które w tym roku odbyło się już po jedenasty. Miłośnicy jamajskiego gatunku muzycznego tłumnie zjechali w sobotę do Wiela.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 11:33
Uczyli się języka kaszubskiego, poznawali tradycję i obalali mity
12 osób, 12 tygodni i nauka języka kaszubskiego w wyjątkowej atmosferze. - Tak fantastycznych warsztatów, które tak dużo zmieniły w postrzeganiu kaszubszczyzny nie pamiętam - przyznaje jeden z ich uczestników, a pozostali dołączając się do tych słów, wymieniają też inne plusy kursu. Pokonali bariery, nauczyli się mówić i czytać w języku kaszubskim oraz obalili mity dotyczące historii języka. Ciągle im jednak mało i liczą na kontynuację zajęć.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 08:41
Grabówko. Festyn sobótkowy z zespołem Quest
Warsztaty robienia wianków, konkurs na najładniejszy wianek świętojański, ognisko i wspólny poczęstunek, konkursy z nagrodami, koncert zespołu Quest oraz zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować Sobótki gminy Nowa Karczma.