niedziela, 28 sierpnia 2016 r., 20:42
Rolnicy z Dziemian i Lipusza dziękowali za plony
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminach Dziemiany i Lipusz, gdzie w niedzielę odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnymi nabożeństwami, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

sobota, 27 sierpnia 2016 r., 22:09
Koncert życzeń na finał muzycznego lata na kościerskim Rynku
Wakacyjne weekendy na kościerskim rynku tradycyjnie upływały pod znakiem muzyki. Na tutejszej scenie prezentowali się artyści wykonujący różne gatunki muzyczne. Kościerskie lato muzyczne zwieńczył zaś koncert życzeń, podczas którego to publiczność wybierała piosenki, w rytm których chciała spędzić ostatnią wakacyjną sobotę.

piątek, 26 sierpnia 2016 r., 09:19
Żukowski zespół Massuana wydał nową płytę - promują ją dwa teledyski
Żukowski zespół Massuana występuje już od prawie 30 lat. Niedawno grupa, której liderem jest Tomasz Dorniak, wydała dwa nowe teledyski nakręcone na terenie Żukowa, Gdyni i Sopotu oraz nową płytę podsumowującą 30-lecie pracy twórczej.

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 13:18
"Łubiańsczé Gzubë" na festynie patriotycznym w Gdyni
W zeszłą niedzielę zespół kaszubski "Łubiańsczé Gzubë" z Zespołu Kształcenia w Łubianie uczestniczył w patriotycznym festynie pod hasłem "Bitwa Warszawska-Kapitał w XXI Wiek". Impreza odbyła się w Gdyni na skwerze przy Al. Marszałka Piłsudskiego.

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 15:09
Młode talenty wokalne ćwiczyły pod okiem mistrza Konrada Mastyło
Na 19 września w Sali Szopińskiego w Kościerzynie zaplanowano wielki spektakl wokalno - filmowy. Podczas niego w specjalnym repertuarze wystąpi ponad 20-osobowa grupa kościerskiej młodzieży, która przez ostatnie kilkanaście dni przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia pod okiem Konrada Mastyło - pianisty, kompozytora, wykładowcy Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wykonawcy muzyki do wielu znanych filmów i seriali.

środa, 17 sierpnia 2016 r., 14:37
"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie
Widowisko dożynkowe, święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, czy targ plonów z ogrodów, pól i łąk - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek pojawili się w Muzeum we Wdzydzach.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 22:37
Struga. Disco nad Jeziorem z zespołem Basta
Konkursy z animatorem, trening samoobrony i fitness, występy wokalne, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, a wieczorem zabawa z grupą Czarnanuta i topowym zespołem disco-dance Basta - tak bawili się mieszkańcy i turyści podczas tegorocznej edycji Disco nad Jeziorem w Strudze.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 18:19
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, gry i zabawy z nagrodami, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już piąta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 20:49
Disco pod Gwiazdami - drugi dzień imprezy z międzynarodowymi artystami
W sobotni wieczór w Stężycy króluje muzyka taneczna i świetna zabawa. Drugi dzień największej imprezy tego lata - Disco pod Gwiazdami upływa pod znakiem koncertów międzynarodowych artystów, którzy przeniosą publiczność w szalone lata 90. kiedy królował nurt euro dance.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 17:55
Kościerzyna. Koparki, betoniarki, walce i ciężarówki w Ogródku Jordanowskim
W Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: "Wszystkie ciężkie pojazdy". Impreza skierowana była dla dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy chętni mogli zasiąść za sterami koparki, walca drogowego czy też ciężarówki.