czwartek, 20 lipca 2017 r., 10:34
Muzycznie, rodzinnie i na sportowo - sprawdź, co będzie się działo w weekend
Przed nami kolejny wakacyjny weekend, który upłynie pod znakiem koncertów, rodzinnych pikników i sportowych wyzwań. W sobotę na kościerskim Rynku wystąpi Sławomir, we Wdzydzach z kolei trzynasta odsłona Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". W niedzielę na terenie byłej żwirowni w Rybakach odbędzie się szósta edycja biegu dla wytrwałych.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 09:56
Łubiana Disco Polo Party 2017
W sobotę na altanach w Łubianie odbyła się impreza Lubiana Disco Polo Party 2017. Już z samego założenia miała ona być wyjątkowa. Tak też się stało. A jak do tego doszło?

środa, 19 lipca 2017 r., 10:05
Kościerzyna. Młode talenty znów będą ćwiczyć pod okiem Konrada Mastyło
Potrafisz śpiewać? Odnosisz sukcesy w szkolnych konkursach wokalnych? Działasz na rzecz muzyki w mieście? Koniecznie zgłoś się do Kościerskiego Domu Kultury, który prowadzi nabór na warsztaty wokalno-teatralne pod okiem Konrada Mastyło. Zajęcia odbędą się w sierpniu. Nabór trwa do końca lipca.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 11:00
Grabowska Huta. Sołeckie zmagania gminy Nowa Karczma
Szybka sekretarka, wykopki, hula hop, wyścig pająków, pompowanie, czy zgrany duet - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Grabowskiej Hucie. Rywalizację zwieńczył koncert grupy Fajters oraz zabawa taneczna.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 09:00
Trwa 44. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 00:22
Kościerzyna. Tłumy bawiły się przy śląskich szlagierach Mariusza Kalagi
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku zabrzmiały śląskie szlagiery. Koncert Mariusza Kalagi przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów, którzy wraz z artystą śpiewali i tańczyli do jego piosenek.

sobota, 15 lipca 2017 r., 00:02
Kościerzyna. Kolory trzeźwości - żółty piknik w Ogródku Jordanowskim
Za nami drugi z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się pod żółtymi barwami w Ogródku Jordanowskim. Organizatorzy pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.

piątek, 14 lipca 2017 r., 11:03
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
44. Jarmark Wdzydzki, śląskie szlagiery z Mariuszem Kalagą czy turniej sołectw gminy Nowa Karczma - między innymi takie atrakcje czekają na mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów.

czwartek, 13 lipca 2017 r., 11:51
Szatarpy. Moc atrakcji podczas pikniku rodzinnego
Rozpoczęły się kolejne festyny z cyklu "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma". Pierwszy odbył się w sobotę w Szatarpach.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 00:21
Koncert zespołu Kombii na finał pierwszego dnia święta Kościerzyny
Turniej Rycerski o Puchar Burmistrza Kościerzyny i potężna dawka muzyki czekała na uczestników tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Na stadionie miejskim dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers oraz zespół LemON. Zwieńczeniem pierwszego dnia świętowania był koncert legendarnej grupy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii.