piątek, 5 lipca 2019 r., 10:44
Weekend z Kaszubami, truskawkami i festiwalem kiszewskich smaków
Powitanie Lata z Pawłem Gołęckim, XXI Światowy Zjazd Kaszubów w Chojnicach, VI Festiwal Kiszewskie Smaki, Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie, Truskawkobranie 2019, czy Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna - między innymi takie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w naszym regionie.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 16:52
Czesław Mozil, Marko Kukobat czy Rodolfo Mederos wystąpią na Festiwalu Akordeonowym w Sulęczynie
Już 14 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, siedemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas wyjątkowo pięciu odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Czesław Mozil, Rodolfe Mederos Trio z Argentyny, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce, Dikanda & Marko Kukobat, Caio Rodriguez oraz Cuarteo Re!Tango, czy Paweł Nowak i Dorota Lulka. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają też na akordeonowy maraton filmowy.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 10:47
Rozsmakuj się w Starej Kiszewie - przed nami VI Festiwal Kiszewskie Smaki
Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje pierogów i innych dań, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu Czerwone Gitary, wykonawcy disco polo Andre, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program szóstej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 10:19
EkoSobota w Nowej Karczmie
W sobotnie popołudnie 22 czerwca w Nowej Karczmie odbył się piknik ekologiczny EkoSobota. Organizatorem był Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych - Kół Gospodyń Wiejskich w Nowej Karczmie i Gminny Ośrodek Kultury, Sport i Rekreacji w Nowej Karczmie. Piknik organizowany był w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

wtorek, 2 lipca 2019 r., 14:16
Już w sobotę Truskawkobranie z Grzegorzem Hyżym i Roksaną Węgiel
W sobotę na Złotej Górze odbędzie się Truskawkobranie. To jedna z najstarszych imprez w regionie. Odbędzie się już po raz czterdziesty czwarty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

wtorek, 2 lipca 2019 r., 13:25
Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim
22 czerwca nad Jeziorem Wielewskim miały miejsce obchody Nocy Świętojańskiej, w ramach których odbył się Piknik Kaszubski oraz promocja płyty Zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina. W wydarzeniu uczestniczyli: zespół "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestra Dęta z Osowa, zespół Cisewianki, Mareszka oraz grupa wokalna "Dominanta".

sobota, 29 czerwca 2019 r., 22:38
Bazuna 2019, czyli festiwal piosenki turystycznej w Sulęczynie
W Sulęczynie trwa 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej - Bazuna 2019. Na plenerowej scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury dla licznej publiczności prezentują się tacy artyści, jak: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna, czy Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski. Trzydniowe święto muzyki piosenki turystycznej zakończy się w niedzielne popołudnie.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 08:33
Wiele. Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka
W sobotę, 8 czerwca na placu przy scenie nad jeziorem w Wielu odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka, które organizowało Publiczne Przedszkole w Wielu. Na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 15:04
Weekend z piosenką harcerską, bluesem, kaszubską biesiadą i bryczkami
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna", Blues w Leśniczówce, Biesiada Kaszubska w Łubianie, Wrak Race "Ostatni dech" w Kościerzynie, XVI Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku, VIII Garmin Iron Triathlon 2019, czy Garmin Swimrun Series - między innymi takie wydarzenia na najbliższy weekend zaplanowano w naszym regionie.

środa, 19 czerwca 2019 r., 10:09
Imprezy sobótkowe i moto show - sprawdź propozycje na długi weekend
W środę kończy się rok szkolny i jednocześnie rozpoczyna długi, czerwcowy weekend. Upłynie on pod znakiem licznych wydarzeń i imprez sobótkowych, choć nie tylko. W Stężycy w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w tej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal.