niedziela, 29 lipca 2018 r., 17:35
Rodzinna zabawa w Skorzewie
To było wyjątkowe, spędzone aktywnie, a przede wszystkim rodzinnie niedzielne popołudnie. Mieszkańcy Skorzewa i nie tylko wzięli bowiem udział w pikniku rodzinnym połączonym z paradą ciągników siodłowych. Nie zabrakło też licznych konkursów i innych niespodzianek.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 09:41
Finał Jazzu w Lesie z jubileuszem 60-lecia pracy Wojciecha Karolaka
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Jazz w Lesie. W finałowym koncercie publiczność usłyszeć mogła najwybitniejszego polskiego organistę, kompozytora i aranżera - Wojciecha Karolaka, który świętował 60-lecie swojej pracy artystycznej. Towarzyszyli mu m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski i Adam Czerwiński.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 00:27
Święto Lipusza z Maraqują i Bobim
Tegoroczne Święto Lipusza za nami. Tradycyjnie nie zabrakło zarówno sportowych emocji, jak i konkursów i zabaw dla najmłodszych, czy muzycznych brzmień. Koncerty Maraqui i Bobiego na lipuski stadion przyciągnęły tłumy.

piątek, 27 lipca 2018 r., 22:12
Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata
Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Do niedzieli na kaszubskich scenach będą pojawiały się grupy z różnych zakątków globu. W piątek w Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Serbii, Turcji, Niemiec oraz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna".

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:53
Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na weekend
Jazz w lesie w Sulęczynie, Święto Lipusza z Biegiem Pętla Tuszkowskiej Matki, Bieg Gryfa Kaszubskiego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, czy Piknik Rodzinny z Paradą TIR-ów w Skorzewie - to tylko niektóre propozycje na nadchodzący weekend.

środa, 25 lipca 2018 r., 22:01
Folklor świata po raz szósty zagościł na ulicach Wiela
Roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł w środę ulicami Wiela. Tym samym zainaugurowano tegoroczną, szóstą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Na ulicach miejscowości, jak i na scenie nad Jeziorem Wielewskim swoją kulturę zaprezentowały między innymi zespoły z Białorusi, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Meksyku, Macedonii, Rosji, czy nasze rodzime grupy z Kaszub.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 11:02
Folklor świata ponownie zagości na ulicach Wiela i nie tylko
Roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie w środę ulicami Wiela. 25 lipca nastąpi bowiem inauguracja VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Podczas czterech festiwalowych dni w Wielu, Kościerzynie i Wdzydzach mieszkańcy powiatu kościerskiego będą mogli podziwiać zespoły z z Meksyku, Turcji, Macedonii, Białorusi, Rosji czy Niemiec.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 10:59
Aleksandra Kwiek. Sztuka zaklęta w lalach
Każda jest małym dziełem sztuki. Ma swoje imię, krótką historię i komplet garderoby. Zachwycają zwłaszcza za oceanem, bo najwięcej z nich trafia do Stanów Zjednoczonych. Mowa o pięknych lalkach waldorfskich, które od sześciu lat spod swych palców wyczarowuje Aleksandra Kwiek z Żukowa. O niezwykłej pasji tworzenia rozmawiał z artystką Dominik Ropela.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 03:13
Rewelacyjny finał Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Kolejna wspaniała edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie przeszła do historii. Podczas sobotniego finałowego koncertu wystąpili Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica oraz Orkiestra Akordeonowa Daugavpils z Łotwy. Gwiazdą wieczoru był Placido Domingo JR z zespołem. Każdy z koncertów był wyjątkowy. Publiczność miała okazję doświadczyć prawdziwej muzycznej uczty.

sobota, 21 lipca 2018 r., 00:10
Wieczór disco polo przyciągnął na kościerski Rynek tłumy
Piątkowy wieczór w Kościerzynie upłynął w rytmie disco polo, w związku z tym kościerski Rynek wypełnił się fanami muzyki tanecznej, którzy bawili się wraz z zespołem Zajefajni czy Marcusem P. Na finał natomiast na scenie pojawił się After Party.