niedziela, 4 grudnia 2016 r., 15:01
Kościerzyna. Kornelkowe Mikołajki - bawili się i pomagali
"Wygońmy wspólną radosną zabawą złośliwego siatkówczaka z oka Kornelka" - pod takim hasłem w niedzielę w kościerskiej "Sokolni" odbyła się mikołajkowa impreza charytatywna. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów sprawiły, że hala wypełniła się po brzegi zarówno małymi, jak i nieco starszymi mieszkańcami, którzy przybyli na wydarzenie nie tylko by dobrze się bawić, ale także pomóc Kornelkowi.

niedziela, 4 grudnia 2016 r., 14:11
Mikołaje na motorach opanowały kościerski rynek
Już po raz szósty do Serca Kaszub zawitały Mikołaje na Motorach. Zwieńczeniem mikołajkowej parady ulicami Kościerzyny był postój na kościerskim Rynku, gdzie fani dwóch kółek mieli okazję obejrzeć maszyny, a dzieci spotkać ponad stu pomocników św. Mikołaja. Imprezie towarzyszyła zbiórka na rzecz potrzebujących, by również i oni mogli zasiąść przy wigilijnym stole.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 14:46
Wkrótce Mikołajki. Sprawdź, jak można je spędzić
Nadchodzący weekend w powiecie kościerskim upłynie pod znakiem mikołajkowych imprez i spotkań ze "Świętym". Od soboty w wielu miejscach zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych. Warto już teraz sprawdzić propozycje i wybrać najciekawszą dla swojej rodziny.

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:23
Wiele. Dom Kultury im. H. Derdowskiego obchodził 40. urodziny
Dom Kultury im. H. Derdowskiego oficjalnie został otwarty dokładnie o godzinie 16., 23 października 1976 roku. W sobotę obchodził więc już 40-lecie swojego istnienia.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 19:35
Kościerzyna. Seniorzy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości
Między innymi wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych seniorzy z Kościerzyny upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Kościerskim Domu Kultury.

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 12:04
Osowo. Podsumowano XXII Gminny Konkurs "Piękna Wieś"
W niedzielę władze gminy Karsin podsumowały XXII już konkurs "Piękna Wieś". Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kupony na krzewy ozdobne.

sobota, 5 listopada 2016 r., 23:42
Kościerzyna. Ćwiczyli pod okiem mistrza, a potem dali koncert akordeonowy
Za nami I Kościerski Zjazd Akordeonistów. Miłośnicy gry na akordeonie zjechali w sobotę do Kościerzyny z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w warsztatach pod okiem mistrza gry na tym instrumencie - Pawła Nowaka. Zdobyte umiejętności mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności podczas wieczornego koncertu.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 09:15
Lipusz. Wyjątkowy koncert Lęborskiej Orkiestry Kameralnej
Wyjątkowy koncert dała w sobotni wieczór Lęborska Orkiestra Kameralna i Przyjaciele. Wydarzenie miało miejsce w kościele w Lipuszu, a odbyło się w ramach 150. rocznicy budowy tutejszej świątyni.

czwartek, 20 października 2016 r., 09:46
Tancerki z Paradise ćwiczyły pod okiem Stefano Silvino
W niedzielę, 18 osobowa grupa Paradise Karsin wzięła udział w warsztatach tanecznych ze Stefano Silvino, który w 2016 roku wygrał program "You can dance Po prostu Tańcz". Tancerze przez pięć godzin kształcili swoje umiejętności z zakresu modern i contemporary.

czwartek, 13 października 2016 r., 19:42
Zagłosuj na zespół Pawła Orlikowskiego i wygraj samochód!
Trwa trzecia edycja konkursu Skoda Auto Muzyka. Spośród 800 nadesłanych utworów jury, w skład którego wchodzą myzycy, oraz internauci wybiorają najlepszą muzykę do jazdy samochodem. Na głosujących czeka skoda, na uczestników nagranie ich autorskiej piosenki na profesjonalnej płycie. O tę nagrodę walczy też zespół Pawła Orlikowskiego. Posłuchaj ich utworu i zagłosuj! Głosowanie trwa do 16 października.