niedziela, 19 maja 2019 r., 13:25
Kościerska Noc Muzeów
Za nami kolejna Noc Muzeów, do której po raz kolejny dołączyły też Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Mieszkańcy, jak i turyści mogli zwiedzać wystawy stałe i czasowe wraz przewodnikami, a między muzeami poruszać się zabytkowi pojazdami.

piątek, 17 maja 2019 r., 13:06
Kino plenerowe i piknik historyczny już w weekend w Łubianie
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czeka już w najbliższą niedzielę w Łubianie. Odbędzie się tam Festyn Patriotyczny połączony z inscenizacją Bitwy pod Łubianą. Z kolei już w sobotę organizatorzy zapraszają na kino plenerowe!

niedziela, 12 maja 2019 r., 13:30
Harcerski weekend z rodziną i funduszami europejskimi w Garczynie
Łódki, tańce, rozgrywki strzeleckie, czy gry terenowe - te i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich tych, którzy w sobotnie południe pojawili się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Odbywał się tam Harcerski weekend z rodziną połączony z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.

niedziela, 12 maja 2019 r., 13:22
Wystawa makiet kolejowych w Lipuszu
Nie lada gratkę dla miłośników kolei i makiet przygotował Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych, który w weekend zaprosił do Lipusza na niezwykłą wystawę makiet kolejowych.

piątek, 10 maja 2019 r., 10:38
Już za tydzień Przebojowa Majówka w Stężycy
Classic, M-Power, Boys, Andre, Mig, Defis, Power Play, Extazy, Playboys, Jorrgus, Jesika, Top Girls, Miły Pan, Czadoman oraz Piękni i Młodzi zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy. Jedna z największych imprez regionu odbędzie się w sobotę, 18 maja.

czwartek, 9 maja 2019 r., 13:03
Weekend pod znakiem gali boksu, strażackiej rywalizaji i makiet kolejowych
Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna", Gminny Piknik Strażacki w Garczynie, czy Wystawa Makiet Kolejowych w Lipuszu - to weekendowe propozycje wydarzeń w powiecie kościerskim.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 12:01
Żukowo. VII Festiwal Kultury Białoruskiej - muzycznie, tanecznie i akrobatycznie
Poniedziałkowy wieczór w żukowskiej hali widowiskowo - sportowej był wyjątkowy. Na estradzie wystąpili artyści z Białorusi wraz ze swoimi polskimi kolegami. Zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści, tancerze, akrobaci i gimnastycy. Muzyczna część koncertu składała się głównie z kompozycji Igora Jankowskiego z jego najnowszego autorskiego albumu "Quo Vadis". Koncert odbył się w ramach VII Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 11:14
Majówka 2019 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy, marsze i festyny - to propozycje na pierwsze dni maja w powiecie kościerskim. Zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 13:19
Dziemiany. Twórcy najlepszych nalewek domowych wyłonieni
Pigwówka, wiśniówka, cytrynówka, jajowa, śliwowica, z winogron, pędów sosny, malin, aronii i wiele innych rodzajów nalewek mieli okazję skosztować uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu Nalewek Domowych w Dziemianach. Do twórców najlepszych trunków trafiły nagrody.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 08:48
Harcerze z Łubiany ze świątecznymi życzeniami
Nie tylko wykonali przepiękne pisanki, ale postanowili je podarować wraz z najserdeczniejszymi życzeniami instytucjom, stowarzyszeniom i lokalnym firmom. Mowa o łubiańskich harcerzach, którzy podczas jednego z kwietniowych spotkań zajęli się wykonaniem ozdób wielkanocnych, a później ruszyli w teren ze świątecznymi życzeniami.