wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:15
Kościerzyna. Bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, występy artystyczne, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy we wtorek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już szósta edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 08:00
Wiele. Wspominali Hieronima Derdowskiego w 60. rocznicę postawienia mu pomnika
W 60. rocznicę powstania pomnika Hieronima Derdowskiego w Wielu, ponownie pod obeliskiem spotkali się Kaszubi, by przypomnieć spuściznę jaką zostawił kolejnym pokoleniom ten poeta kaszubski, autor słów "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski". - Trwamy przy tym, co jest naszym dziedzictwem. Dlatego chciałbym, abyśmy nadal szli z tym przesłaniem, bycia razem naszej wspólnoty, wspólnego budowania - podkreślał prof. Edmund Wittbrodt.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 01:14
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - tak bawiono się pierwszego dnia na największej imprezie roku
Urszula, Ryszard Rynkowski, De Mono, Akcent, Kayah, After Party, Izabela Trojanowska, Łobuzy - te i wiele innych gwiazd wystąpiło na scenie amfiteatru w Stężycy pierwszego dnia największej imprezy lata na Kaszubach. Na Disco pod Gwiazdami w Stężycy przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:42
Kaszuby Blues Meeting Festival
Demian Band był gwiazdą tegorocznej edycji Kaszuby Blues Meeting Festival, który w sobotni wieczór odbył się we Wdzydzach. Choć z letniej sceny gminy Kościerzyna płynęły bluesowe dźwięki uznanych zespołów, to niestety organizatorzy festiwalu w tym roku przegrali z nawałnicą, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad powiatem, wyrządzając potężne szkody. Wydarzenie nie cieszyło się bowiem zbyt dużą frekwencją wśród publiczności.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:34
W scenerii jeziora w Nowym Barkoczynie będzie rozbrzmiewać muzyka
Przed nami pierwszy letni koncert, który już we wtorek odbędzie się na plaży nad jeziorem w Nowym Barkoczynie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Paweł Kreft, mieszkaniec miejscowości i uczeń Szkoły Muzyki Nowo. Właśnie między innymi jego autorskich kompozycji, jak i coverów znanych artystów będą mieli okazję wysłuchać ci, którzy w świąteczne popołudnie pojawią się nad Jeziorem Barkocińskim.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 12:37
Będzie się działo - przed nami długi weekend obfitujący w imprezy kulturalno-sportowe
Przed nami długi weekend, który obfitować będzie w wydarzenia kulturalno-sportowe. Propozycji na spędzenie tego czasu jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Strudze odbędzie się kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem, w Kościerzynie koncert charytatywny "Z serca dla Dominika" i Bukiety Panny Zelno, w Liniewie Festyn Sierpniowy, zaś na spotkanie z gawędami zaprasza Wiele. A to jeszcze nie wszystko...

środa, 9 sierpnia 2017 r., 11:22
Koncert muzyki Gospel w Wielu
W niedzielny wieczór na scenie nad jeziorem w Wielu wystąpiły światowego formatu gwiazdy muzyki gospel - Colin Williams z zespołem Celebrate Gospel.Gwiazda wieczoru Colin Williams ma ponad 30-letnie doświadczenie w śpiewie gospel, a swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku trzech lat.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 13:58
Wdzydze. Święto Sielawy i Raka z muzyką i humorem
Smacznie, muzycznie i z humorem. Tak upłynęło tegoroczne Święto Sielawy oraz Raka we Wdzydzach. Nie zabrakło degustacji sielawy oraz zupy z raków, występów muzycznych w wykonaniu uczestników Kaszubskiego Idola i Rudiego Schubertha oraz dawki śmiechu przy Kabarecie Zachodnim i Grzegorzu Halamie.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 02:01
Festiwal Disco Polo na Dzień Dziemian
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą świętowania Dnia Dziemian, który upłynął pod znakiem disco polo. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: ZajeFajni, Red Queen oraz Marcin Siegienczuk, Mikayla, czy Radek Tarach. W rytm ich brzmień publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.