piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:37
I Piknik "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa" w Kościerzynie
Za nami pierwszy tegoroczny piknik zorganizowany w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Inauguracyjny festyn odbył się w Parku przy ul. 8 Marca. Organizatorzy po raz kolejny pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:18
Weekend pod znakiem biegów, strażackich zmagań, baniek mydlanych i kolorów
III Festiwal Biegów Polski Północnej, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP, Letnia Giełda Mam, Festyn Baniek Mydlanych, czy Święto Kolorów w Kościerzynie - to niektóre propozycje do spędzenia czasu w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 19:07
Pełen zabawy i atrakcji Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie
Pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków, wyszkolenia psa policyjnego, przejażdżki bryczką, pokaz motocykli i maszyn rolniczych oraz występy taneczne i konkursy - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Dnia Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie, na który po raz kolejny zaprosił miejscowy Punkt Przedszkolny, jak i ochotnicza straż pożarna.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 13:21
Weekend pod znakiem jubileuszu szkoły w Tuszkowach, strażackich zmagań i festynów
Możliwość podzielenia się krwią, jubileusz 200-lecia Szkoły Podstawowej w Tuszkowach, gminne zmagania strażaków z gminy Dziemiany, Turniej Strzelecki w Będominie, czy Dzień Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie - to propozycje wydarzeń w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 09:04
49. Finał Konkursu Rodno Mowa - poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów
W niedzielne popołudnie w Chmielnie nagrodzono i wyróżniono najlepszych tegorocznych kaszubskich recytatorów. Już po raz 49. w stolicy kaszubskiego języka odbył się finał konkursu Rodno Mowa.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:44
Udany Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbyła się druga edycja Strażackiego Dnia Dziecka. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 08:05
Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Kościerzynie
Park przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie w sobotę szczególnie przy uciesze najmłodszych mieszkańców miasta zamienił się w wielki plac zabaw. Odbył się tam bowiem festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich milusińskich czekało mnóstwo atrakcji i to zarówno sportowych, edukacyjnych, jak i kulturalnych.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 19:09
Strażacki Dzień Dziecka w Lipuszu
Na pełen strażackich atrakcji Dzień Dziecka w sobotnie popołudnie najmłodszych zaprosili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu. Na tych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i pojawili się na miejscowym stadionie, czekało szereg pokazów, zabaw i wiele interesujących niespodzianek.

piątek, 31 maja 2019 r., 08:13
Weekend pod znakiem festynów rodzinnych, targów w Lubaniu i Kolarskiej Dumy Kaszub
Liczne festyny z okazji Dnia Dziecka, Kolarska Duma Kaszub - KaszebeRunda 2019, triathlon i duathlon, XVIII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym - między innymi takie atrakcje przygotowano na nadchodzący weekend.

czwartek, 23 maja 2019 r., 15:22
Weekend pod znakiem motoryzacyjnych perełek, biegów i jubileuszu kościerskiego szpitala
Pomorska Majówka Motocyklistów, I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny i IV zlot Fiata 126 p i klasyków w Wieżycy, XXX Biegi Uliczne w Lipuszu, jubileusz 20. działalności Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, a także mistrzostwa wyścigów dronów czy festyny rodzinne - tak zapowiadają się wydarzenia w najbliższy weekend w regionie.