wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:45
Sprawdź, co zaplanowano w powiecie na 15 sierpnia
Bukiet dla Panny Zelno, Piknik Disco nad Jeziorem Wielkim w Strudze, Święto Matki Boskiej Zielnej w Muzeum we Wdzydzach, czy Festyn Sierpniowy w Liniewie - między innymi tak w Kościerskiem rozpocznie się długi weekend.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 00:55
Koncert Michała Szpaka przyciągnał tłumy na kościerski Rynek
Za nami kolejna odsłona muzycznego lata na kościerskim Rynku. Tym razem dla mieszkańców Serca Kaszub, ale też gości z różnych zakątków Polski wystąpił Michał Szpak z zespołem. Koncert tego młodego artysty przyciągnął do Kościerzyny tłumy

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 10:04
Sprawdź propozycje na najbliższy weekend
Przed nami święto bluesa we Wdzydzach. Gmina Kościerzyna już w sobotę zaprasza na szóstą edycję Kaszuby Blues Meeting Festival, podczas którego na wdzydzkiej letniej scenie wystąpią: Puchowski&Tymański Trio, Hubert Szczęsny&The Dharma Bums oraz Mr. Big Jack. Kościerski Dom Kultury zaprasza z kolei na koncert Michała Szpaka z zespołem.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 08:23
Rodzinny Piknik w Lubaniu
W miniony weekend zorganizowany został kolejny piknik z cyklu festynów "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma". Piknik odbył się w Lubaniu i rozpoczął się zawodami wędkarskimi dla dzieci.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 10:05
Najlepsi gawędziarze 41. wielewskiego turnieju wyłonieni i nagrodzeni
Wielewski Turniej Gawędziarzy to święto gawędy i mowy ojczystej. W tym roku odbył się już po raz 41. Tym samym do Wiela zjechali gawędziarze z różnych zakątków Kaszub, Kociewia oraz Rzeszowszczyzny. W opowieściach zmagali się w sobotę, w niedzielne popołudnie ogłoszono wyniki i nagrodzono najlepszych gawędziarzy.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 18:45
Paweł Serkowski - na podbój świata na dwóch kółkach
15 państw zwiedzonych rowerem, kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów, setki godzin spędzonych samotnie na rowerze. Mowa o Pawle Serkowskim, który wykorzystał ostatnie kilka lat oddając się rowerowej pasji.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 08:20
Festiwal Disco Polo na finał pierwszego dnia święta Dziemian
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za Festiwalu Disco Polo, który odbył się w ramach pierwszego dnia święta Dziemian. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: Dejw, Exaited, Etna, Maczo, czy Drezdenko Kubas . W rytm ich brzmień, tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 00:39
Wdzydze. Święto Sielawy i Raka pod znakiem muzyki i dobrego humoru
Koncert grupy Power Play oraz stand up w wykonaniu Ewy Błachnio i Mariusza Kałamagi, - takie gwiazdy wystąpiły we Wdzydzach podczas tegorocznej edycji Święta Sielawy i Raka Szlachetnego. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 18:00
Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa. Rodzinny piknik w Kościerzynie
Za nami trzeci z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampanii Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się przy ulicy Świętopełka w Kościerzynie. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, jak rodzinnie i aktywnie można spędzać czas bez alkoholu.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 11:18
Weekend z weteranami szos, Świętem Sielawy i Dniami Dziemian
Ten weekend będzie obfitował w wydarzenia w Kościerskiem. Wiele zaprasza na już siódmą edycję Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, Wdzydze na Święto Sielawy i Raka Szlachetnego ze stand up'em i muzyką, z kolei Dziemiany na discopolową noc z okazji tegorocznych dni gminy. To jednak tylko niektóre w weekendowych propozycji.