czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 22:16
Power Play na finał Pikniku Disco nad Jeziorem w Strudze
Zabawy z animatorami dla dzieci, strzelanie do Kura z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Kościerzynie, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy w czwartkowe popołudnie pojawili się nad jeziorem w Strudze. Odbyła się tam bowiem kolejna, piąta już edycja Pikniku Disco nad Jeziorem. Wspólną zabawę zwieńczył koncert grupy disco polo Power Play.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:58
Rolnicy z gminy Dziemiany dziękują za plony w Piechowicach
Tym razem to Piechowice są gospodarzem gminnego święta plonów. To na tamtejszym boisku rolnicy z gminy Dziemiany spotkali się w czwartkowe popołudnie, by wspólnie dziękować za tegoroczne żniwa. Nie obyło się bez mszy świętej dziękczynnej, dzielenia się chlebem, czy zabawy w rytm tanecznych przebojów.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:44
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, program promujący powarsztatowe działania grupy młodzieży pod kierownictwem Konrada Mastyło, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w czwartek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już ósma edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

środa, 14 sierpnia 2019 r., 13:44
Weekend z piknikiem disco w Strudze, bluesem we Wdzydzach i dożynkami w Piechowicach
Piknik Disco nad Jeziorem w Strudze z Power Play, Bukiety dla Panny Zelno w Kościerzynie, dożynki gminne w Piechowicach, Sierpniowy Festyn w Liniewie, Kaszuby BLUES Meeting Festival we Wdzydzach, czy VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku - to tylko niektóre kulturalne propozycje na zbliżający się długi weekend w regionie.

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 00:05
Ania Dąbrowska zaśpiewała na kościerskim Rynku
W sobotni wieczór na kościerskim Rynku odbył się kolejny koncert w ramach muzycznego lata. Tym razem dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiła Ania Dąbrowska - wielokrotnie nagradzana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 08:37
Weekend z Anią Dąbrowską i sportowymi zmaganiami
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. W sobotę Kościerski Dom Kultury zaprasza na Rynek w Kościerzynie na koncert Ani Dąbrowskiej. Ponadto w programie weekendowych imprez zaplanowano sportowe zmagania w siatkówkę plażową czy koszykówkę.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 18:11
Laureaci 42. Wielewskiego Turnieju Gawędziarzy nagrodzeni
Wielewski Turniej Gawędziarzy to święto gawędy i mowy ojczystej. W tym roku odbył się już po raz 42. Tym samym do Wiela zjechali gawędziarze z różnych zakątków Kaszub, Kociewia oraz Rzeszowszczyzny. W opowieściach zmagali się w sobotę, w niedzielne popołudnie ogłoszono wyniki i nagrodzono najlepszych gawędziarzy.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 00:14
Baciary na finał Święta Sielawy i Raka we Wdzydzach
Koncert góralskiej grupy Baciary, folkowej kapeli z gminy Damnica oraz występ kabaretu Czesuaf - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczną edycję Święta Sielawy i Raka Szlachetnego we Wdzydzach. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 00:10
Dzień Dziemian w rytmie disco polo
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą Festiwalu Disco Polo, który odbył się w ramach dnia święta Dziemian. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: Nastja, Stoleo, Lancer oraz Bobi. W rytm ich brzmień, tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

środa, 31 lipca 2019 r., 11:09
Weeekend z weteranami szos, festiwalem disco polo,  kabaretem Czesuaf i Baciarami, czy strongmanami
Karsiński Rajd Weteranów Szos, Dzień Dziemian z festiwalem disco polo, Święto Sielawy i Raka we Wdzydzach z kabaretem Czesuaf i Baciarami, Wielewski turniej Gawędziarzy, Kościerski Stolem w Parach, czy Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną - to weekendowe propozycje, na który zapraszają w najbliższy weekend kościerskie instytucje kultury i stowarzyszenia.