wtorek, 6 grudnia 2016 r., 11:26
Mikołajkowe spotkanie w Liniewie
W niedzielę w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Liniewie odbyło się "Spotkanie Mikołajkowe". Nie brakło więc licznych konkursów, zabaw, upominków dla najmłodszych oraz spotkania ze św. Mikołajem.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 13:26
Nowa Karczma. Tłumy rodziców z dziećmi na gminnym Spotkaniu z Mikołajem
W niedzielne popołudnie tłumy rodziców z dziećmi przybyły do Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, gdzie odbyły się mikołajki. Rozstrzygnięto tam konkurs świąteczny na rodzinną szopkę bożonarodzeniową, występ dał także "Teatr Pana O". Imprezie towarzyszył też kiermasz, zorganizowany po to by pomóc małemu mieszkańcowi Wielkiego Klincza w walce o zdrowie.

niedziela, 4 grudnia 2016 r., 15:01
Kościerzyna. Kornelkowe Mikołajki - bawili się i pomagali
"Wygońmy wspólną radosną zabawą złośliwego siatkówczaka z oka Kornelka" - pod takim hasłem w niedzielę w kościerskiej "Sokolni" odbyła się mikołajkowa impreza charytatywna. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów sprawiły, że hala wypełniła się po brzegi zarówno małymi, jak i nieco starszymi mieszkańcami, którzy przybyli na wydarzenie nie tylko by dobrze się bawić, ale także pomóc Kornelkowi.

niedziela, 4 grudnia 2016 r., 14:11
Mikołaje na motorach opanowały kościerski rynek
Już po raz szósty do Serca Kaszub zawitały Mikołaje na Motorach. Zwieńczeniem mikołajkowej parady ulicami Kościerzyny był postój na kościerskim Rynku, gdzie fani dwóch kółek mieli okazję obejrzeć maszyny, a dzieci spotkać ponad stu pomocników św. Mikołaja. Imprezie towarzyszyła zbiórka na rzecz potrzebujących, by również i oni mogli zasiąść przy wigilijnym stole.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 14:46
Wkrótce Mikołajki. Sprawdź, jak można je spędzić
Nadchodzący weekend w powiecie kościerskim upłynie pod znakiem mikołajkowych imprez i spotkań ze "Świętym". Od soboty w wielu miejscach zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych. Warto już teraz sprawdzić propozycje i wybrać najciekawszą dla swojej rodziny.

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:23
Wiele. Dom Kultury im. H. Derdowskiego obchodził 40. urodziny
Dom Kultury im. H. Derdowskiego oficjalnie został otwarty dokładnie o godzinie 16., 23 października 1976 roku. W sobotę obchodził więc już 40-lecie swojego istnienia.

czwartek, 10 listopada 2016 r., 19:35
Kościerzyna. Seniorzy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości
Między innymi wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych seniorzy z Kościerzyny upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Kościerskim Domu Kultury.

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 12:04
Osowo. Podsumowano XXII Gminny Konkurs "Piękna Wieś"
W niedzielę władze gminy Karsin podsumowały XXII już konkurs "Piękna Wieś". Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kupony na krzewy ozdobne.

sobota, 5 listopada 2016 r., 23:42
Kościerzyna. Ćwiczyli pod okiem mistrza, a potem dali koncert akordeonowy
Za nami I Kościerski Zjazd Akordeonistów. Miłośnicy gry na akordeonie zjechali w sobotę do Kościerzyny z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w warsztatach pod okiem mistrza gry na tym instrumencie - Pawła Nowaka. Zdobyte umiejętności mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności podczas wieczornego koncertu.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 09:15
Lipusz. Wyjątkowy koncert Lęborskiej Orkiestry Kameralnej
Wyjątkowy koncert dała w sobotni wieczór Lęborska Orkiestra Kameralna i Przyjaciele. Wydarzenie miało miejsce w kościele w Lipuszu, a odbyło się w ramach 150. rocznicy budowy tutejszej świątyni.