piątek, 12 sierpnia 2016 r., 20:09
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień pierwszy największej imprezy lata
Kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych biletów, największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki tanecznej i noc pełna świetnej zabawy - w piątkowy wieczór w Stężycy rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń tego roku.

środa, 10 sierpnia 2016 r., 14:09
Sprawdź, gdzie i jakie atrakcje przygotowano na weekend
Przed nami kolejny długi weekend. Ci, którzy pozostaną na Kaszubach, albo będą tu wypoczywać, na pewno nie będą mogli narzekać na nudę. Lokalne ośrodki kultury i samorządy przygotowały bowiem nie lada atrakcje. W Stężycy odbędzie się dwudniowy, jeden z największych festiwali tanecznych w Polsce, Wiele zaprasza na doroczny turniej gawędziarzy, zaś gmina Stara Kiszewa na poniedziałkowy Piknik "Disco nad jeziorem" w Strudze. A to tylko niektóre propozycje na spędzenia trzech weekendowych dni.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 20:11
Kościerzyna. Kolory trzeźwości - zielony piknik w Ogródku Jordanowskim
Za nami trzeci z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się pod zielonymi barwami w Ogródku Jordanowskim. Organizatorzy pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 14:36
Lato z ekologią, kulturą i sztuką w kościerskiej Strzelnicy
Produkcja mydełek ekologicznych, wyrób masła, malowanie wzorów kaszubskich, gry i zabawy ekologiczne, rozpoznawanie tropów zwierząt, czy filmy i prezentacje ekologiczne - między innymi takie zajęcia czekały na uczestników lipcowych warsztatów w ramach Lata z ekologią, kulturą i sztuką w kościerskiej Strzelnicy.

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 12:09
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - już w piątek największa impreza sezonu!
Już w piątek w Stężycy rozpocznie się jeden z najlepszych w Polsce festiwali muzyki tanecznej. Disco pod Gwiazdami to impreza, na której wystąpią największe gwiazdy dance, disco i pop - zarówno polskie, jak i zagraniczne. Tych koncertów nie można przegapić! Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w telewizji Polsat.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 02:09
Dni Dziemian pod znakiem disco polo
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze rozbrzmiewały taneczne przeboje. Wszystko za sprawą tegorocznego świętowania Dnia Dziemian, który upłynął pod znakiem disco polo. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły, jak Basta, Model MT i Kordian W rytm ich brzmień, mimo lejącego z nieba deszczu, publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 01:42
Święto Sielawy z muzyką i humorem, ale pod parasolem
Grupa Muzycznego Wsparcia, Kabaret pod Wyrwigroszem i zespół Majestic - takie gwiazdy wystąpiły we Wdzydzach podczas tegorocznej edycji Święta Sielawy. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i dobrych muzycznych brzmień. Figla organizatorom splatała za to pogoda, która nie zachęcała do wspólnej zabawy.

sobota, 6 sierpnia 2016 r., 16:54
V Karsiński Rajd Weteranów Szos
100 motocykli, 18 motorowerów, rower, 74 samochody i dwa autobusy - tyle pojazdów uczestniczyło w piątej edycji Karsińskiego Zjazdu Weteranów Szos. Najstarszym z nich był Opel Cadet z 1936 roku. W imprezie wzięło łącznie udział ponad pół tysiąca uczestników. Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów.

środa, 3 sierpnia 2016 r., 13:15
Weekend ze strongmanami, kabaretem, disco polo i weteranami szos
W najbliższy weekend na mieszkańców, jak i turystów przebywających w powiecie kościerskim przygotowano nie lada atrakcje. Szczególnie sobota będzie obfitowała w wiele imprez. Przed nami bowiem Bieg Kościerskiego Browaru, muzyczne i kabaretowe Święto Sielawy, Dni Dziemian ze strongmanami i disco polo, czy V Rajd Weteranów Szos w Wielu.

poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r., 18:57
Kościerzyna. Uczcili 72. rocznicę Powstania Warszawskiego
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce uczczono 72. rocznicę Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekontrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też rekonstrukcję wydarzeń z 1944 roku.