czwartek, 28 kwietnia 2016 r., 12:40
Skrzydłowo. Świętowali seniorzy dwóch sołectw
Występ w wykonaniu uczniów szkoły w Szatarpach, kartki z życzeniami, poczęstunek i tańce w rytm muzycznych przebojów - to wszystko we wtorkowe popołudnie czekało na seniorów z sołectw Skrzydłowo i Szatarpy, których władze gminy, ośrodka kultury i pomocy społecznej oraz sołectw zaprosili na doroczny Dzień Seniora.

środa, 27 kwietnia 2016 r., 09:53
Kolorowy tydzień w kaliskiej szkole
Z myślą o ochronie przyrody w dniach od 18 do 22 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ekologicznym "Kolorowy tydzień- Podajmy przyrodzie pomocna dłoń!", podczas którego realizowane były treści przyrodniczo - ekologiczne z wykorzystaniem metod aktywizujących.

piątek, 22 kwietnia 2016 r., 11:13
Film kościerzanki o Wernerze Rzeźnikowskim na festiwalu w Cannes
Do katalogu międzynarodowych targów Short Film Corner na Festiwalu Filmowym w Cannes zakwalifikowany został krótkometrażowy dokument "Pan Werner", w którym dziś 96-letni Werner Rzeźnikowski, ocalały z Marszu Śmierci, opowiada niełatwe dzieje swojego życia. Autorami dokumentu są między innymi kościerzanka Wanda Dittrich oraz wejherowianin Mariusz Wirski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 r., 15:41
Fryzjerki z Kościerzyny zachwyciły jury szóstej edycji "Złotej Szpilki"
Tradycyjnie Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach był organizatorem konkursu o "Złotą Szpilkę Fryzjerską". W tym roku przystąpiło do niego aż 19 adeptek i adeptów fryzjerstwa reprezentujących sześć szkół i zakładów fryzjerskich z województwa pomorskiego. Drugi rok z rzędu równych sobie nie miały fryzjerki z Kościerzyny, które zdominowały zwycięskie podium konkursu.

czwartek, 7 kwietnia 2016 r., 17:48
Kościerzyna. Finał IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
23 najlepszych spośród prawie 800 uczniów z całego województwa pomorskiego zmierzyło się ze sobą w czwartek w Kościerzynie. Odbył się tam finał IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem: "Moje Miasto, Moja Straż". Podczas konkursu uczniowie przedstawili problemy straży miejskiej w swoich gminach i zaproponowali ich rozwiązania.

środa, 6 kwietnia 2016 r., 11:12
Nowa Karczma. Koncert Eleni uświetnił obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski
W ramach obchodów rocznicy 1050 Chrztu Polski w Gminie Nowa Karczma 3 kwietnia w kościele św. Jana Pawła II w Lubaniu odbył się koncert Eleni. Obchody rozpoczął występ uczniów Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, którzy programem słowno - muzycznym wprowadzili uczestników w tematykę święta.

piątek, 1 kwietnia 2016 r., 09:59
Wieczór z Hansem Klossem i Maciejem Damięckim w Sali Szopińskiego
Otwarcie wystawy o Hansie Klossie, projekcja pierwszego odcinka "Stawki większej niż życie" oraz spotkanie z Maciejem Damięckim, pierwszoplanowym aktorem dziewiątego odcinka serialu - to wszystko czekało na mieszkańców Kościerzyny, którzy w czwartkowy wieczór pojawili się w Sali Szopińskiego. Znany polski aktor opowiadał nie tylko o swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym, ale publiczność miała też okazję poznać jego talent wokalny czy kabaretowy.

poniedziałek, 28 marca 2016 r., 09:39
"W Wielkanoc oblewa się dziewczyny i łaskocze takim patyczkiem po nogach"
Tuż przed Wielkanocą odwiedziliśmy Przedszkole "Kubuś Puchatek" w Kościerzynie, by zapytać przedszkolaków z czym kojarzą im się Święta Wielkiej Nocy. Milusińscy zdradzili nam również, jakie prezenty chcieliby otrzymać od wielkanocnego zajączka.

niedziela, 27 marca 2016 r., 07:25
Magia Wielkiej Nocy na Kaszubach w bogactwie tradycji i obrzędów
Święta Wielkanocne choć dla wielu nie mają w sobie tyle magii, co Boże Narodzenie, na Kaszubach od wieków związane są bogactwem tradycji i wieloma obrzędami. Niektóre z nich zanikły, inne kultywowane są do dziś. O dawnych kaszubskich zwyczajach wielkanocnych, które zaczynają się już w Niedzielę Palmową opowiedziała nam Gabriela Janik, kustosz Muzeum we Wdzydzach, które co roku prezentuje obrzędy Wielkiego Tygodnia.

poniedziałek, 21 marca 2016 r., 14:48
Pożegnali zimę, powitali wiosnę, czyli wspólna zabawa w kościerskiej Strzelnicy
W Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" pierwszy dzień wiosny obchodzono bardzo radośnie. Były ekologiczne warsztaty i zabawy z leśnikami. Nie zabrakło też palenia marzanny i pieczenia kiełbasek. W sumie w ten sposób wiosnę powitało aż niemal 700 przedszkolaków i uczniów kościerskich szkół.