wtorek, 30 stycznia 2018 r., 09:41
Dzień Baci i Dziadka koła emerytów w Wielu
Wielewski oddział związku emerytów, rencistów i inwalidów jest jednym z prężniej działających kół w regionie. Jego członkowie regularnie spotykają się na okazjonalnych imprezach. Przed tygodniem spotkali się z okazji Dnia Babci i Dziadka.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:18
Stara Kiszewa. IV Koncert Kolęd
W niedzielne popołudnie w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą odbywającego się tam IV Koncertu Kolęd, podczas którego wystąpiło aż trzynaście zespołów.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 20:48
Kościerzyna. "Z serca dla Dominika" - koncert charytatywny w Starym Browarze
"Z serca dla Dominika" - pod takim hasłem w sobotę odbył się koncert charytatywny dla Dominika, który w wypadku stracił mamę, a sam cudem przeżył. Już niemal od dwóch lat walczy o powrót do sprawności. Specjalnie dla trzyletniego bohatera na scenie Starego Browaru prezentowali się tacy artyści, jak: Deep Dance, Diverse Dance, Cosmo, D4, Yankes, Danielo, czy Elixir. Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:34
Spotkanie wigilijne pracowników szpitala
Spotkanie wigilijne dla pracowników szpitala w Kościerzynie miało w tym roku szczególny przebieg. Obok tradycyjnego podsumowania mijającego roku, życzeń i poczęstunku pojawił się całkiem nowy element - Pomorski Zespół Pieśni Poważnej i Niepoważnej "Non cantus". Chór złożony z pracowników szpitala przedstawił pięć utworów bożonarodzeniowych.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 09:04
Spotkanie opłatkowe oddziału ZKP w Łubianie
Zgodnie z tradycją członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Łubianie w przedświątecznym okresie spotkali się, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Nie brakło życzeń, wspomnień i snucia planów na kolejny rok.

czwartek, 21 grudnia 2017 r., 08:05
Wieczór opłatkowy w OSP Wdzydze Tucholskie
W niedzielne popołudnie w jednostce OSP Wdzydze Tucholskie odbyło się spotkanie opłatkowe w miejscowym Domu Strażaka. Była to okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń, jak również podziękowania strażakom za ich bezinteresowną służbę, w tym szczególnie za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 07:51
Jasełka i koncert kolęd w Wielu
Niedzielne popołudnie w Wielu upłynęło w iście bożonarodzeniowej atmosferze. W miejscowym domu kultury odbył się bowiem koncert kolęd oraz jasełka w wykonaniu wielewskiej szkoły podstawowej.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 18:14
Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy
Występy młodych artystów, jasełka w wykonaniu podopiecznych SDŚ w Konarzynach, tradycyjne domowe specjały wigilijne, stoiska z rękodziełem, Fabryka Elfów, a w niej pisanie listów do św. Mikołaja, dekorowanie pierników, produkcja ozdób choinkowych, zabawy i animacje z Elfami i Śnieżynkami, czy spotkanie ze Świętym Mikołejm - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Kiszewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 14:28
Świątecznie na kościerskim Rynku
Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Jednym słowem w Sercu Kaszub dało się odczuć już atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a chętnych do wspólnego świętowania nie brakowało i to zarówno wśród młodszego, jak i już doświadczonego pokolenia.

sobota, 16 grudnia 2017 r., 15:46
Liniewo. III Jarmark Bożonarodzeniowy Smaku i Tradycji
Ręcznie robione świąteczne ozdoby, różne dekoracje, a także bożonarodzeniowe specjały kulinarne i liczne występy arystystyczne czekały na odwiedzających III Jarmark Bożonarodzeniowy Tradycji i Smaku. Tym samym w sobotę w Liniewie zapanowała iście świąteczna atmosfera.