niedziela, 22 maja 2016 r., 16:30
Kościerzyna. "Koleją na Kaszuby" - kolejowy świat w miniaturze
W Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie odbywała się impreza pod nazwą "Koleją na Kaszuby". Miała ona na celu przybliżenie zarówno uczniom jak i środowisku lokalnemu sztuki modelarskiej, ale przede wszystkim roli i historii kolejnictwa. Przez dwa dni wszyscy chętni podziwiać mogli ekspozycję kolejowych makiet modułowych przygotowaną przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

niedziela, 22 maja 2016 r., 02:00
Noc Muzeów w Skansenie we Wdzydzach
Podglądać przez okno wielodzietną rodzinę gburską, szwaczkę, dworzan oraz konspiratorów Gryfa Pomorskiego można było w niedzielę, podczas Nocy Muzeów w Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Ponadto podczas zwiedzania można było obejrzeć kowala przy pracy, uczestniczyć w prelekcji o "szãtopierzach", czyli wdzydzkich nietoperzach, obejrzeć kryptę rodu Wejherów oraz odwiedzić uroczysko.

niedziela, 22 maja 2016 r., 01:44
Kobranocka, Vierna i Blues Station - finał VI Pomorskiej Majówki Motocyklistów
Setki motocyklistów i miłośników jednośladów z całej Polski zjechało w weekend do Gołunia i Kościerzyny. Odbywała się tam już po raz szósty Pomorska Majówka Motocyklistów, czyli zlot motocyklowy organizowany przez klub motocyklowy Cruiseriders. Sobotni wieczór zwieńczył koncert zespołu Kobranocka.

sobota, 21 maja 2016 r., 15:23
Pomorska Majówka Motocyklistów - setki jednośladów na kościerskim rynku
Drugi dzień VI Pomorskiej Majówki Motocyklistów organizowanej przez klub motocyklowy Cruiseriders rozpoczął się paradą motocykli. Kilkaset jednośladów przejechało korowodem z Gołunia na kościerski rynek, stamtąd zaś po krótkim postoju udali się w drogę powrotną do ośrodka Portus. Tam zaś rozpoczną się pokazy stuntu motocyklowego, konkursy oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kobranocka, przed nim wystąpi "Blues Station - Dżem Cover Ban" oraz "Vierna".

piątek, 20 maja 2016 r., 23:33
Borkowo. Uczniowie podstawówek prezentowali swoją wiedzę o Kaszubach
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie po raz pierwszy odbył się Pomorski Konkurs Wiedzy o Kaszubach - Kaszubski Wiec. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczniów reprezentujących powiat kartuski oraz takie miejscowości jak Gdańsk, Chojnice, Łebno i Kościerzynę. Do finału zaklasyfikowało się dziewięć osób. Zwyciężczynią została Natalia Dembkowska ze Szkoły Podstawowej w Baninie.

czwartek, 19 maja 2016 r., 10:38
Historia ze sportem i z rodzinną zabawą w tle - Łubiana zaprasza w niedzielę na festyn!
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czeka już w najbliższą niedzielę w Łubianie. Odbędzie się tam Festyn Patriotyczny połączony z inscenizacją Bitwy pod Łubianą. Dobra zabawa gwarantowana.

środa, 18 maja 2016 r., 13:20
Karsin. Tancerze z grupy Paradise z tytułami Wicemistrza Europy
Tancerze z karsińskiej grupy Paradise wzięli udział w Mistrzostwach Europy i Świata w Płocku, organizowanych przez Fundację Rozwoju Tańca Polskiego i World Dance Polska. Czterokrotnie stanęli oni tam na podium, z czego aż trzy razy zdobyli Wicemistrzostwo Europy.

niedziela, 15 maja 2016 r., 22:33
Aleksandra Niewiadomska z Przodkowa Miss Kaszub i Kociewia 2016
W niedzielę w Kościerzynie odbył się finał Miss Nastolatek Kaszub i Kociewia oraz Miss Ziemi Kaszubsko-Kociewskiej. Pretendentki do tych tytułów zaprezentowały się w strojach sportowych, kąpielowych, kreacjach wieczorowych oraz sukniach ślubnych. Zdaniem jury najpiękniejszą nastolatką okazała się Klaudia Ryś, zaś korona Miss Kaszub i Kociewia powędrowała do Aleksandry Niewiadomskiej.

niedziela, 15 maja 2016 r., 11:00
Przebojowa Majówka w Stężycy - druga część zdjęć
Publikujemy drugą część zdjęć z największej imprezy disco polo na Kaszubach. W sobotni wieczór ta muzyka zawładnęła całą Stężycą. W amfiteatrze zebrał się kilkudziesięciotysięczny tłum i bawił się przy swoich ulubionych hitach.

sobota, 14 maja 2016 r., 20:34
Przebojowa Majówka w Stężycy - na scenie największe gwiazdy disco polo
Stężyca przymierza się do zyskania miana kaszubskiej stolicy disco-polo. W amfiteatrze występują dziś największe gwiazdy tego gatunku. A przy skocznej muzyce bawi się tłum kilkudziesięciu tysięcy osób. Podczas Majówki wystąpią After Party, Power Play, Czadoman, Top Girls, Weekend, Imperium, Jorrgus, Classic, Andre, Denis, Boys i Mig.