poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach
Mozaika pól, lasów i jezior - widoki zapierające dech w piersiach. O sportach powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach - zobacz zwiastun
Piękno Kaszub podziwiane z lotu ptaka i widoki zapierające dech w piersiach. O kulisach sportów powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

sobota, 5 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle" opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 11:15
Kaszubska epopeja w wersji animowanej - premiera wyjątkowej adaptacji "Życia i przygód Remusa".
W piątkowy wieczór w Sulęczynie będzie można zobaczyć wyjątkową adaptację "Życia i przygód Remusa". Bohatera epopei Aleksandra Majkowskiego umieszczono tym razem w niezwykłej animacji, do której wykorzystano rzeźby Ireny Brzeskiej.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle", opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze
Piękno kaszubskiej przyrody, o które należy dbać, zwierzęta zamieszkujące Lasy Mirachowskie, dziedzictwo przyrodnicze i zachowanie równowagi - to temat drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt. "Kaszëbskô Prziroda".

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
Kim jest Borowa Ciotka? Jakie wyjątkowe gatunki zwierząt w skali Europy zamieszkują Lasy Mirachowskie? Dlaczego myśliwi strzelają do lisów i organizują pokot? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 13:29
Opowieść Wigilijna w aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego
W piątek, 21 grudnia w Sali Widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera "Opowieści Wigilijnej" w wykonaniu oraz aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego. Historia na motywach powieści Ch. Dickensa, wprowadziła widzów w magicznych klimat świąt, dostarczając wielu wzruszeń oraz chwil refleksji i zadumy.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 08:38
Lubiana dla najmłodszych
8 grudnia w kościerskim kinie "Remus" odbyło się specjalne spotkanie mikołajkowe dedykowane najmłodszym członkom rodzin pracowników ZPS Lubiana S.A.. Na dzieci czekała moc atrakcji. Firma nie zapomniała także o niepełnosprawnych dzieciach z miejscowości Łubiana, które otrzymały świąteczne paczki.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 09:58
KZPiT "Kościerzyna" na Wigilii Narodów
Przed tygodniem Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" gościł na pięknej podlaskiej ziemi. Na zaproszenie burmistrza miasta oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu zespół wziął udział w "Wigilii Narodów".