wtorek, 11 września 2018 r., 08:12
W Wielkim Klinczu też czytali "Przedwiośnie"
W trwającym jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 8 września 2018 roku odbyła się siódma edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu. Organizatorami tej akcji były nauczycielki Renata Abramowska i Jolanta Jereczek.

czwartek, 6 września 2018 r., 12:39
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Charytatywny maraton rowerowy na rzecz Burych Misiów, akcje Narodowego Czytania, giełda dzieci i dożynki w Lipuszu z Andrzejem Rybińskim - to niektóre z propozycji na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i zaplanowania weekendowego wypoczynku.

wtorek, 4 września 2018 r., 17:15
Dożynki w Głodowie - tak wyglądało święto plonów gminy Liniewo
W miniony weekend rolnicy i mieszkańcy gminy Liniewo podziękowali za tegoroczne plony podczas uroczystości dożynkowych w Głodowie. Tradycyjnie najpierw wyrażono wdzięczność poprzez modlitwę, a potem świętowano na wspólnej zabawie.

wtorek, 4 września 2018 r., 09:58
Drewno, teatr i magia tworzenia - niezwykły świat Ireny Brzeskiej
Jej palce nadają kawałkom drewna nowe życie. Wprawnymi rękoma, którym rytm narzuca wyobraźnia, tworzy zachwycające postaci. Prace nawiązują zarówno do codzienności, relacji z drugim człowiekiem, jak i do świata baśni, legend i snów. Jest artystką wyjątkową, bo znalazła sposób, by ożywić swoje rzeźby. Stworzyła autorski teatr. Mowa o Irenie Brzeskiej, rzeźbiarce, która w drewno potrafi tchnąć magię teatru.

niedziela, 2 września 2018 r., 00:03
Trwa V Kaszubski Festiwal Żurawiny
Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" już po raz piąty zaprosiło mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów na święto kaszubskiego rubinu, czyli Festiwal Żurawiny. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, występy, rajd rowerowy i degustacja specjałów z bohaterką imprezy w roli głównej.

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 08:39
Norbi rozkołysał kościerską publiczność
W czwartkowy wieczór w Kościerzynie muzycznie pożegnano lato. Na scenie kościerskiego Rynku wystąpił Norbi, który rozkołysał publiczność. Artysta wystąpił wspólnie z Michałem Stromskim.

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 10:01
Sprawdź, co zaplanowano na ostatni wakacyjny weekend
Muzyczne pożegnanie lata na kościerskim Rynku z Norbim, V Festiwal Żurawiny, czy doroczne, gminne święta plonów gmin Kościerzyna i Liniewo - między innymi takie wydarzenia zaplanowana na ostatnie wakacyjne dni w powiecie kościerskim.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:01
Z obiektywem w nieznane zakątki świata - Magdalena Zelewska portrecistka dusz dzikich plemion
Z aparatem dotarła do przeróżnych zakątków ziemi. Jej wystawa przebyła niemal całą Polskę i nie tylko. Fotografia to jej największa pasja, wyniosła ją z domu. Dziś jej zdjęcia prezentują się na okładkach największych czasopism podróżniczych na świecie. Mowa o Magdalenie Zelewskiej, pochodzi z Sierakowic, mieszka w Paryżu. Swoimi zdjęciami nie tylko inspiruje do zwiedzania świata, ale też odkrywa nieujęte dotąd fotografią plemiona i ich obyczaje. O miłość do podróżowania i fotografii pytał Dominik Ropela.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 11:10
Piknik rodzinny w Grabowie Kościerskim
Kolejny piknik z cyklu festynów "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma" już za nami. Zorganizowany został w Grabowie Kościerskim przy świetlicy wiejskiej.

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 10:15
Weekend z Wikingami, Batalią Napoleońską, odpustem we Wielu i dożynkami
III Rodzinny Rajd Rowerowy, Wdzydzkie Spotkania z historią, Batalia Napoleońska, Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej, Gminno-Parafialne Dożynki w Raduniu - między innymi takie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.