czwartek, 26 stycznia 2017 r., 10:02
Wysin. Bal karnawałowy z morzem atrakcji
W niedzielę strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie opanowały wróżki, królewny, policjanci i piraci. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, na który najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami i dziadkami zaprosili sołectwo Wysin i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 10:03
Impreza choinkowa w DPS "Kaszub" w Stawiskach
W piątek, 13 stycznia na terenie Ośrodka Gdańskiej Fundacji Dobroczynności odbyła się impreza choinkowa dla najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu, Starej Kiszewie oraz dla Podopiecznych Świetlicy Profilaktycznej, prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 17:38
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dziemian
Już po raz szósty kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"
Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 18:27
Kościerzyna. Wspólne Świąteczne Kolędowanie na rynku
Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Imprezie towarzyszyło także zbieranie środków na operację niespełna trzyletniego Kornelka z Wielkiego Klincza.

niedziela, 11 grudnia 2016 r., 20:09
W Wielu zapanowała świąteczna atmosfera
Kiermasz świąteczny, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, wspólne ognisko, wizyta świętego Mikołaja i wiele innych atrakcji czekało na uczestników II Wielewskich Mikołajek. Wspólnej zabawy nie popsuła nawet kapryśna aura. Imprezie towarzyszyła także akcja krwiodawstwa.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 21:44
Lipusz. Mikołajkowe spotkanie z Szymonem Wydrą
Moc atrakcji przygotowali organizatorzy Mikołajkowego Spotkania w Lipuszu. Tutejsza hala widowiskowa ku uciesze szczególnie najmłodszych zamieniła się w wielki plac zabaw. Nie brakło dmuchanych zjeżdżalni, zabaw z bajkowymi postaciami, spotkania z Mikołajem, dekorowania pierników oraz występów wokalnych. Imprezę zwieńczył koncert Szymona Wydry i Carpe Diem.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 12:53
Mikołajki w Domu Kultury w Wielu
W sobotę, 3 grudnia w Domu Kultury w Wielu odbyły się Mikołajki. Aby spotkać Mikołaja przybyło około 300 dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

środa, 7 grudnia 2016 r., 12:53
Król disco polo w Stężycy - na Przebojowej Majówce wystąpi Akcent
Gmina Stężyca na przyszłoroczną edycję Przebojowej Majówki szykuje kolejny hit. Na scenie ma wystąpić bowiem legenda muzyki disco polo - grupa Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele oraz zespół Piękni i Młodzi. Impreza odbędzie się 20 maja.

środa, 7 grudnia 2016 r., 11:31
Mikołaj z pomocnikami zawitał do mieszkańców Wysina
Tradycyjnie w okolicy szóstego grudnia w Wysinie zapanował świąteczny nastrój. Chociaż nie saniami, ale pojazdem z napędem na cztery koła Mikołaj wraz z pomocnikami dotarł bowiem do tutejszym mieszkańców z upominkami.