środa, 25 lipca 2018 r., 22:01
Folklor świata po raz szósty zagościł na ulicach Wiela
Roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł w środę ulicami Wiela. Tym samym zainaugurowano tegoroczną, szóstą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Na ulicach miejscowości, jak i na scenie nad Jeziorem Wielewskim swoją kulturę zaprezentowały między innymi zespoły z Białorusi, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Meksyku, Macedonii, Rosji, czy nasze rodzime grupy z Kaszub.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 11:02
Folklor świata ponownie zagości na ulicach Wiela i nie tylko
Roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie w środę ulicami Wiela. 25 lipca nastąpi bowiem inauguracja VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Podczas czterech festiwalowych dni w Wielu, Kościerzynie i Wdzydzach mieszkańcy powiatu kościerskiego będą mogli podziwiać zespoły z z Meksyku, Turcji, Macedonii, Białorusi, Rosji czy Niemiec.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 10:59
Aleksandra Kwiek. Sztuka zaklęta w lalach
Każda jest małym dziełem sztuki. Ma swoje imię, krótką historię i komplet garderoby. Zachwycają zwłaszcza za oceanem, bo najwięcej z nich trafia do Stanów Zjednoczonych. Mowa o pięknych lalkach waldorfskich, które od sześciu lat spod swych palców wyczarowuje Aleksandra Kwiek z Żukowa. O niezwykłej pasji tworzenia rozmawiał z artystką Dominik Ropela.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 03:13
Rewelacyjny finał Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Kolejna wspaniała edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie przeszła do historii. Podczas sobotniego finałowego koncertu wystąpili Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica oraz Orkiestra Akordeonowa Daugavpils z Łotwy. Gwiazdą wieczoru był Placido Domingo JR z zespołem. Każdy z koncertów był wyjątkowy. Publiczność miała okazję doświadczyć prawdziwej muzycznej uczty.

sobota, 21 lipca 2018 r., 00:10
Wieczór disco polo przyciągnął na kościerski Rynek tłumy
Piątkowy wieczór w Kościerzynie upłynął w rytmie disco polo, w związku z tym kościerski Rynek wypełnił się fanami muzyki tanecznej, którzy bawili się wraz z zespołem Zajefajni czy Marcusem P. Na finał natomiast na scenie pojawił się After Party.

piątek, 20 lipca 2018 r., 11:58
Dziemiańska MDP z wizytą u młodych druhów w Niemczech
Zwiedzanie największego lotniska w Europie, fabryki Ferrero, zamku w Marburgu, czy zabawy integracyjne i wizyta w parku linowym - to tylko część atrakcji, które czekały na dziemiańską MDP, która przed paroma tygodniami odwiedziła swoich niemieckich kolegów. Wizyta odbyła się z okazji 50-lecia powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Schweinsberg.

czwartek, 19 lipca 2018 r., 10:18
Weekend pod znakiem disco polo, szant i akordeonów
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem muzycznych brzmień. W piątek na kościerskim rynku królować będzie disco polo, w sobotę we Wdzydzach odbędzie się kolejny już Festiwal Muzyki Żeglarskiej, natomiast w Sulęczynie przed miłośnikami akordeonowych brzmień finał tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego z Orkiestrą Akordeonową Daugavpils z Łotwy, czy meksykańsko-hiszpańskim piosenkarzem Placido Domingo JR.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 14:41
Z rytmów reggae w klimat rapu. Hubert Falkiewicz o nowej płycie i nie tylko
Ma dopiero dwadzieścia lat a już wydaje swoją trzecią płytę. Hubert Falkiewicz jest jednym z wychowanków Kartuskiej Kuźni Młodych Talentów. Sam pisze teksty i nagrywa swoje kawałki. Zaczynał od rocka, potem na dłuższy czas związał się z muzyką reggae, dziś łączy rap z popem. Skrzydła w muzycznej karierze pomógł mu rozwinąć Ras Luta, pochodzący z Kartuz, artysta reggae, znany i ceniony na polskiej scenie.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

sobota, 14 lipca 2018 r., 23:07
Koncert Ani Wyszkoni na finał Dni Kościerzyny
Potężna dawka muzyki czekała na uczestników tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny. Na stadionie miejskim dla wyjątkowo licznie zgromadzonej publiczności wystąpili między innymi Zenon Martyniuk i Future Folk. Zwieńczeniem świętowania dni miasta było show Ani Wyszkoni.