piątek, 22 czerwca 2018 r., 08:00
Wielka premiera Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego
W środę, 13 czerwca w sali widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera musicalu pt. " Akademia Pana Kleksa" - dziecięcego musicalu, stworzonego przez młodych artystów uczęszczających na zajęcia do Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego.

środa, 20 czerwca 2018 r., 08:30
Weekend pod znakiem obchodów Nocy Świętojańskiej
Festyny z okazji Nocy Świętojańskiej, kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców, II Bieg o Pucha Sołtysa Liniewa, a także charytatywny spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela pt. "Poseł czy kominiarz" - między innymi takie wydarzenia zaplanowano w powiecie kościerskim na najbliższy weekend.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 19:27
Kłobuczyno. Dzień Dziecka ze strażakiem
Pokaz gaszenia pożaru, ratownictwa medycznego, wyszkolenia psa policyjnego, ćwiczenie bojowe we wspólnym wykonaniu żeńskiej i męskiej drużyny OSP, czy przejażdżki wozem - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników niedzielnego Dnia Dziecka ze Strażakiem w Kłobuczynie, na który po raz kolejny zaprosił miejscowy Punkt Przedszkolny, jak i ochotnicza straż pożarna.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 11:12
Nowa Karczma. Festyn Rodzinny w biało-czerwonych barwach
Już po raz czwarty nauczyciele Zespołu Szkół w Nowej Karczmie zaprosili rodziny swoich wychowanków do wspólnej zabawy. A ta tym razem przebiegała w biało-czerwonych barwach, co miało nawiązywać nie tylko do tegorocznej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 09:00
Rodzinny Piknik Strażacki wypełniony strażackimi atrakcjami
"Ja też będę strażakiem"- po takim hasłem w sobotnie popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbył się Rodzinny Piknik Strażacki. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 15:35
Przed nami weekend z targami w Lubaniu, biegami we Wdzydzach i strażackimi zmaganiami
XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu, Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach, czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym z festynem strażackim w Stężycy - to tylko niektóre propozycje najbliższego weekendu.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 17:58
Bajkowy Dzień Dziecka w Lubaniu
Tym razem plac targowy w Lubaniu zamienił się w wielki plac zabaw, na którym licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy gminy mogli skorzystać z dmuchańców, ujeżdżania byka, przejażdżki kucykiem, czy karuzeli. W bajkowy świat uczestników festynu wprowadzili aktorzy z Teatru Pana O. wystawiając spektakl "Snieżka, Wiedźma i Gapcio" i zachęcając do wspólnej zabawy i konkursów.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 17:29
Stara Kiszewa. Rodzinny festyn z morzem atrakcji
Zabawy i konkursy, pokaz żonglerki, mini plener malarski, występy artystyczne, cieszący się ogromnym zainteresowniem dmuchany plac zabaw, czy kurtyna wodna dla ochłody w upalne popołudnie - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Starej Kiszewie.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 19:30
Pełen atrakcji festyn z okazji Dnia Dziecka w Kościerzynie
Blok sportowy, a w nim tor przeszkód, strzelanie z łuku, turniej "dwa ognie", przeciąganie, sportowe konkurencje z nagrodami oraz występy artystyczne, konkurs plastyczny, przejażdżki kucykami, konkursy z nagrodami, czy kule wodne i dmuchańce - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników festynu z okazji Dnia Dziecka w Kościerzynie. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc Calineczka.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:50
Żukowo. Festyn Rodzinny w Bocianowie z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego
Ponad 180 przedszkolaków wzięło udział w występie przygotowanym z okazji Festynu Rodzinnego w Przedszkolu i Żłobku Bocianowo. Impreza odbyła się z kilku powodów. Obchodzono jednocześnie takie wydarzenia jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, a także Światowy Dzień Bociana Białego. Ogłoszono też wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Dzieci z bocianem, bocian z dziećmi.