czwartek, 19 maja 2016 r., 10:38
Historia ze sportem i z rodzinną zabawą w tle - Łubiana zaprasza w niedzielę na festyn!
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czeka już w najbliższą niedzielę w Łubianie. Odbędzie się tam Festyn Patriotyczny połączony z inscenizacją Bitwy pod Łubianą. Dobra zabawa gwarantowana.

środa, 18 maja 2016 r., 13:20
Karsin. Tancerze z grupy Paradise z tytułami Wicemistrza Europy
Tancerze z karsińskiej grupy Paradise wzięli udział w Mistrzostwach Europy i Świata w Płocku, organizowanych przez Fundację Rozwoju Tańca Polskiego i World Dance Polska. Czterokrotnie stanęli oni tam na podium, z czego aż trzy razy zdobyli Wicemistrzostwo Europy.

niedziela, 15 maja 2016 r., 22:33
Aleksandra Niewiadomska z Przodkowa Miss Kaszub i Kociewia 2016
W niedzielę w Kościerzynie odbył się finał Miss Nastolatek Kaszub i Kociewia oraz Miss Ziemi Kaszubsko-Kociewskiej. Pretendentki do tych tytułów zaprezentowały się w strojach sportowych, kąpielowych, kreacjach wieczorowych oraz sukniach ślubnych. Zdaniem jury najpiękniejszą nastolatką okazała się Klaudia Ryś, zaś korona Miss Kaszub i Kociewia powędrowała do Aleksandry Niewiadomskiej.

niedziela, 15 maja 2016 r., 11:00
Przebojowa Majówka w Stężycy - druga część zdjęć
Publikujemy drugą część zdjęć z największej imprezy disco polo na Kaszubach. W sobotni wieczór ta muzyka zawładnęła całą Stężycą. W amfiteatrze zebrał się kilkudziesięciotysięczny tłum i bawił się przy swoich ulubionych hitach.

sobota, 14 maja 2016 r., 20:34
Przebojowa Majówka w Stężycy - na scenie największe gwiazdy disco polo
Stężyca przymierza się do zyskania miana kaszubskiej stolicy disco-polo. W amfiteatrze występują dziś największe gwiazdy tego gatunku. A przy skocznej muzyce bawi się tłum kilkudziesięciu tysięcy osób. Podczas Majówki wystąpią After Party, Power Play, Czadoman, Top Girls, Weekend, Imperium, Jorrgus, Classic, Andre, Denis, Boys i Mig.

sobota, 14 maja 2016 r., 13:16
Dzień Energii w Kościerzynie
Sobota w Kościerzynie upłynęła pod znakiem ekologii. Urząd Miejski po raz pierwszy zorganizował bowiem Dzień Energii. Na Rynku można było więc podziwiać między innymi pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz stoiska edukacyjne szkół promujące efektywność oraz odnawialne źródła energii. Nie brakło też konkursów z nagrodami i licznych występów artystycznych.

czwartek, 28 kwietnia 2016 r., 12:40
Skrzydłowo. Świętowali seniorzy dwóch sołectw
Występ w wykonaniu uczniów szkoły w Szatarpach, kartki z życzeniami, poczęstunek i tańce w rytm muzycznych przebojów - to wszystko we wtorkowe popołudnie czekało na seniorów z sołectw Skrzydłowo i Szatarpy, których władze gminy, ośrodka kultury i pomocy społecznej oraz sołectw zaprosili na doroczny Dzień Seniora.

środa, 27 kwietnia 2016 r., 09:53
Kolorowy tydzień w kaliskiej szkole
Z myślą o ochronie przyrody w dniach od 18 do 22 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ekologicznym "Kolorowy tydzień- Podajmy przyrodzie pomocna dłoń!", podczas którego realizowane były treści przyrodniczo - ekologiczne z wykorzystaniem metod aktywizujących.

piątek, 22 kwietnia 2016 r., 11:13
Film kościerzanki o Wernerze Rzeźnikowskim na festiwalu w Cannes
Do katalogu międzynarodowych targów Short Film Corner na Festiwalu Filmowym w Cannes zakwalifikowany został krótkometrażowy dokument "Pan Werner", w którym dziś 96-letni Werner Rzeźnikowski, ocalały z Marszu Śmierci, opowiada niełatwe dzieje swojego życia. Autorami dokumentu są między innymi kościerzanka Wanda Dittrich oraz wejherowianin Mariusz Wirski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 r., 15:41
Fryzjerki z Kościerzyny zachwyciły jury szóstej edycji "Złotej Szpilki"
Tradycyjnie Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach był organizatorem konkursu o "Złotą Szpilkę Fryzjerską". W tym roku przystąpiło do niego aż 19 adeptek i adeptów fryzjerstwa reprezentujących sześć szkół i zakładów fryzjerskich z województwa pomorskiego. Drugi rok z rzędu równych sobie nie miały fryzjerki z Kościerzyny, które zdominowały zwycięskie podium konkursu.