piątek, 24 lutego 2017 r., 09:30
Wielki Klincz. Zachwycali swoim głosem i angielskim
Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych. Młodzi mieszkańcy powiatu kościerskiego w czwartek uczestniczyli bowiem w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:07
Znamy gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Kościerzyny
Legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kościerzyny. W trakcie święta miasta kościerską publiczność rozgrzewał będzie również zespół Lemon z wokalistą Igorem Herbutem.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 19:37
Popołudnie talentów w Wielkim Klinczu
Po raz trzeci Sąsiadki Aparatki zorganizowały imprezę pn. "Mamy talent". Tym samym po raz kolejny licznie zgromadzeni w sali wiejskiej mieszkańcy mieli okazję przekonać się, że wśród lokalnej społeczności nie brakuje uzdolnionych dzieci i młodzieży. Blisko 20 osób zaprezentowało swoje talenty wokalne, freestyle'owe czy iluzjonistyczne. Gościem specjalnym była Weronika Korthals.

sobota, 4 lutego 2017 r., 17:20
Kościerski Dom Kultury podsumowuje ferie zimowe
Ferie zimowe za nami. Dzieci wróciły już do szkoły, ale dzięki środkom pozyskanym z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Kościerski Dom Kultury mógł w tym roku zadbać o moc atrakcji dla dzieci, które z różnych względów zostały w domu i nie mogły wyjechać.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 10:02
Wysin. Bal karnawałowy z morzem atrakcji
W niedzielę strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie opanowały wróżki, królewny, policjanci i piraci. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, na który najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami i dziadkami zaprosili sołectwo Wysin i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 10:03
Impreza choinkowa w DPS "Kaszub" w Stawiskach
W piątek, 13 stycznia na terenie Ośrodka Gdańskiej Fundacji Dobroczynności odbyła się impreza choinkowa dla najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu, Starej Kiszewie oraz dla Podopiecznych Świetlicy Profilaktycznej, prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 17:38
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dziemian
Już po raz szósty kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"
Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 18:27
Kościerzyna. Wspólne Świąteczne Kolędowanie na rynku
Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Imprezie towarzyszyło także zbieranie środków na operację niespełna trzyletniego Kornelka z Wielkiego Klincza.

niedziela, 11 grudnia 2016 r., 20:09
W Wielu zapanowała świąteczna atmosfera
Kiermasz świąteczny, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, wspólne ognisko, wizyta świętego Mikołaja i wiele innych atrakcji czekało na uczestników II Wielewskich Mikołajek. Wspólnej zabawy nie popsuła nawet kapryśna aura. Imprezie towarzyszyła także akcja krwiodawstwa.