wtorek, 31 maja 2016 r., 10:08
Królewô - nowy teledysk Damroki
"Królewô" - tak nazywa się nowy teledysk Damroki, promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstawały powstawały w Łączyńskiej Hucie (gmina Chmielno), a odpowiada za nie Marek Zarenkiewicz.

poniedziałek, 30 maja 2016 r., 09:57
Grad medali dla tancerzy z zespołu RYTM na Pomorskim Festiwalu Form Tanecznych
Za nami kolejna edycja Pomorskiego Festiwalu Form Tanecznych "Dance Group" zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Osiem medali na festiwalu wywalczyli kościerscy tancerze z zespołu Rytm.

niedziela, 29 maja 2016 r., 23:01
Piechowice. I Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
W niedzielę w Piechowicach (gmina Dziemiany) odbyły się pierwsze Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Impreza połączona była z obchodami Dnia Dziecka, a podczas niej swe umiejętności zaprezentowali najlepsi woźnice, którzy zmagali się w konkursie zręczności powożenia.

niedziela, 29 maja 2016 r., 22:53
Dzień Dziecka w Lubaniu
Przejazdy bryczką, kucykiem, wozem strażackim, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, karuzele, występy na scenie, czy też atrakcje zapewnione przez druhów ochotników z Nowej Karczmy i Lubania - tak wyglądał niedzielny Dzień Dziecka w Lubaniu. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Błażejka Różańskiego z Nowej Karczmy - podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

sobota, 28 maja 2016 r., 23:45
Kościerzyna. "Dwa światy - z głębi serca" - charytatywnie dla Małgosi i Kornela
W sobotę na kościerskim rynku odbyła się impreza charytatywna pod nazwą: "Dwa światy - z głębi serca". Na scenie wystąpiły młodzieżowe zespoły z Kościerskiego Domu Kultury, Marcin "Reksio" Rekowski" zaprezentował pokaz bokserski, tańczyli także miłośnicy Zumby. Podczas wydarzenia zbierano fundusze na pomoc Małgosi i Kornelowi.

piątek, 27 maja 2016 r., 15:47
Długi weekend w powiecie kościerskim - zaplanuj czas i sprawdź, gdzie się wybrać
Zawody wędkarskie, wiatrakowcowe, Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, czy też Dzień Dziecka w Lubaniu - to tylko niektóre z imprez, które odbywać się będą w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

środa, 25 maja 2016 r., 10:00
Spędzili Majówkę z Generałem Wybickim
W sobotę, 21 maja już po raz jedenasty zorganizowano Rajd i Konkurs pn.: "Majówka z Generałem Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety". W tym roku w Rajdzie Pieszym i Rowerowym wzięło łącznie udział ponad 200 uczestników.

wtorek, 24 maja 2016 r., 14:55
XV Wojewódzki Jarmark Folklorystyczny z biesiadą i Weselem Kaszubskim
Ponad 400 osób przybyło do Chmielna na jubileuszowy, XV Jarmark Folklorystyczny i Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej, który we wtorek odbył się w Chmielnie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było Kaszubskie Wesele.

niedziela, 22 maja 2016 r., 16:30
Kościerzyna. "Koleją na Kaszuby" - kolejowy świat w miniaturze
W Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie odbywała się impreza pod nazwą "Koleją na Kaszuby". Miała ona na celu przybliżenie zarówno uczniom jak i środowisku lokalnemu sztuki modelarskiej, ale przede wszystkim roli i historii kolejnictwa. Przez dwa dni wszyscy chętni podziwiać mogli ekspozycję kolejowych makiet modułowych przygotowaną przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

niedziela, 22 maja 2016 r., 02:00
Noc Muzeów w Skansenie we Wdzydzach
Podglądać przez okno wielodzietną rodzinę gburską, szwaczkę, dworzan oraz konspiratorów Gryfa Pomorskiego można było w niedzielę, podczas Nocy Muzeów w Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Ponadto podczas zwiedzania można było obejrzeć kowala przy pracy, uczestniczyć w prelekcji o "szãtopierzach", czyli wdzydzkich nietoperzach, obejrzeć kryptę rodu Wejherów oraz odwiedzić uroczysko.