czwartek, 7 lutego 2019 r., 13:03
Ferie 2019. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy
Lada dzień na Pomorzu rozpoczną się ferie. Na okres dwutygodniowych wakacji od szkoły różne placówki w całym powiecie przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie możesz zapisać swoją pociechę na zajęcia.

sobota, 26 stycznia 2019 r., 19:50
Kościerzyna. Koncert noworoczny w wykonaniu "Music School"
Muzyczna uczta - tak w wielkim skrócie można podsumować sobotni koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Prywatnej Szkoły Muzycznej Music School w Kościerzynie. Licznie zgromadzona publiczność w sali bankietowej Starego Browaru Kościerzyna mogła usłyszeć między innymi najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 08:57
Dzień Babci i Dziadka w ZSP nr 3 w Kościerzynie
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. I tak też było we wtorek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie, gdzie najmłodsi uczniowie zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na specjalną akademię.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 11:15
Kaszubska epopeja w wersji animowanej - premiera wyjątkowej adaptacji "Życia i przygód Remusa".
W piątkowy wieczór w Sulęczynie będzie można zobaczyć wyjątkową adaptację "Życia i przygód Remusa". Bohatera epopei Aleksandra Majkowskiego umieszczono tym razem w niezwykłej animacji, do której wykorzystano rzeźby Ireny Brzeskiej.

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 13:29
Opowieść Wigilijna w aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego
W piątek, 21 grudnia w Sali Widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera "Opowieści Wigilijnej" w wykonaniu oraz aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego. Historia na motywach powieści Ch. Dickensa, wprowadziła widzów w magicznych klimat świąt, dostarczając wielu wzruszeń oraz chwil refleksji i zadumy.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 08:38
Lubiana dla najmłodszych
8 grudnia w kościerskim kinie "Remus" odbyło się specjalne spotkanie mikołajkowe dedykowane najmłodszym członkom rodzin pracowników ZPS Lubiana S.A.. Na dzieci czekała moc atrakcji. Firma nie zapomniała także o niepełnosprawnych dzieciach z miejscowości Łubiana, które otrzymały świąteczne paczki.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 09:58
KZPiT "Kościerzyna" na Wigilii Narodów
Przed tygodniem Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" gościł na pięknej podlaskiej ziemi. Na zaproszenie burmistrza miasta oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu zespół wziął udział w "Wigilii Narodów".

piątek, 21 grudnia 2018 r., 08:02
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze
Przyroda na Kaszubach po przejściu nawałnicy, piękno kaszubskich lasów i ich historia oraz pomoc udzielana dzikim zwierzętom w potrzebie, to temat pierwszej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 12:51
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
W jaki sposób nawałnica zmieniła oblicze kaszubskiej przyrody? Jakie legendy skrywają w sobie lasy mirachowskie? Na te i inne pytania dotyczące świata roślin i zwierząt na Kaszubach odpowiedzą Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza w reportażu pt."Kaszëbskô Prziroda".

środa, 19 grudnia 2018 r., 09:15
Konna Stolica Polski - reportaż o związku Kaszubów z końmi
Obecność koni od zawsze były wpisana w kulturę kaszubską. Na przestrzeni wieku ich rola i znaczenie w gospodarstwach się zmieniała. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Konnna Stolica Polski" postanowili zbadać związki Kaszubów z końmi i odpowiedzieć na pytanie czy Kaszuby zasługują na miano konnej stolicy Polski.