piątek, 31 sierpnia 2018 r., 08:39
Norbi rozkołysał kościerską publiczność
W czwartkowy wieczór w Kościerzynie muzycznie pożegnano lato. Na scenie kościerskiego Rynku wystąpił Norbi, który rozkołysał publiczność. Artysta wystąpił wspólnie z Michałem Stromskim.

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 10:01
Sprawdź, co zaplanowano na ostatni wakacyjny weekend
Muzyczne pożegnanie lata na kościerskim Rynku z Norbim, V Festiwal Żurawiny, czy doroczne, gminne święta plonów gmin Kościerzyna i Liniewo - między innymi takie wydarzenia zaplanowana na ostatnie wakacyjne dni w powiecie kościerskim.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 15:01
Z obiektywem w nieznane zakątki świata - Magdalena Zelewska portrecistka dusz dzikich plemion
Z aparatem dotarła do przeróżnych zakątków ziemi. Jej wystawa przebyła niemal całą Polskę i nie tylko. Fotografia to jej największa pasja, wyniosła ją z domu. Dziś jej zdjęcia prezentują się na okładkach największych czasopism podróżniczych na świecie. Mowa o Magdalenie Zelewskiej, pochodzi z Sierakowic, mieszka w Paryżu. Swoimi zdjęciami nie tylko inspiruje do zwiedzania świata, ale też odkrywa nieujęte dotąd fotografią plemiona i ich obyczaje. O miłość do podróżowania i fotografii pytał Dominik Ropela.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 11:10
Piknik rodzinny w Grabowie Kościerskim
Kolejny piknik z cyklu festynów "Pikniki Rodzinne w Gminie Nowa Karczma" już za nami. Zorganizowany został w Grabowie Kościerskim przy świetlicy wiejskiej.

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 10:15
Weekend z Wikingami, Batalią Napoleońską, odpustem we Wielu i dożynkami
III Rodzinny Rajd Rowerowy, Wdzydzkie Spotkania z historią, Batalia Napoleońska, Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej, Gminno-Parafialne Dożynki w Raduniu - między innymi takie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r., 12:42
Zespół Kaszubskie Nuty na festiwalu Europäische Jugendwoche
Liczne warsztaty, nocleg w zamku, nawiązanie nowych znajomości to tylko część z atrakcji, jakie spotkały uczestników zespołu Kaszubskie Nuty. Muzycy z Kościerzyny brali udział w festiwalu Europäische Jugendwoche w Niemczech. Kaszubi zaprezentowali się przed liczną zagraniczną widownią.

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r., 10:02
Przed nami jubileuszowy, piąty Festiwal Żurawiny
Zupa żurawinowa, Rajd Żurawinowy, występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników V Festiwalu Żurawiny. Jubileuszowa edycja wydarzenia startuje już 1 września!

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 10:00
Muzycznie i charytatywnie - kościerscy seniorzy zapraszają na koncert
W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. W programie między innymi recital Vadimy Gavvy, czy DJVsax live & vocal. Rada Seniorów Miasta Kościerzyna po raz kolejny chce udowodnić, że uzależniać, i to w dobrym tego słowa znaczeniu, może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja dla 14-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 00:05
Freaky Boys na finał Pikniku Disco nad Jeziorem w Strudze
Zabawy z animatorami dla dzieci, Kociewskie Śpiewogry, aeroboxing, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy w środowe popołudnie pojawili się nad jeziorem w Strudze. Odbyła się tam bowiem kolejna edycja Pikniku Disco nad Jeziorem. Wspólną zabawę zwieńczył koncert Freaky Boys.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 17:23
Kościerzyna. Układali bukiety dla Panny Zelno
Koncerty, program promujący powarsztatowe działania grupy młodzieży pod kierownictwem Konrada Mastyło, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w środę wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już siódma edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".