niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 00:39
Wdzydze. Święto Sielawy i Raka pod znakiem muzyki i dobrego humoru
Koncert grupy Power Play oraz stand up w wykonaniu Ewy Błachnio i Mariusza Kałamagi, - takie gwiazdy wystąpiły we Wdzydzach podczas tegorocznej edycji Święta Sielawy i Raka Szlachetnego. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 18:00
Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa. Rodzinny piknik w Kościerzynie
Za nami trzeci z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampanii Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się przy ulicy Świętopełka w Kościerzynie. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, jak rodzinnie i aktywnie można spędzać czas bez alkoholu.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 11:18
Weekend z weteranami szos, Świętem Sielawy i Dniami Dziemian
Ten weekend będzie obfitował w wydarzenia w Kościerskiem. Wiele zaprasza na już siódmą edycję Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, Wdzydze na Święto Sielawy i Raka Szlachetnego ze stand up'em i muzyką, z kolei Dziemiany na discopolową noc z okazji tegorocznych dni gminy. To jednak tylko niektóre w weekendowych propozycji.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 17:35
Rodzinna zabawa w Skorzewie
To było wyjątkowe, spędzone aktywnie, a przede wszystkim rodzinnie niedzielne popołudnie. Mieszkańcy Skorzewa i nie tylko wzięli bowiem udział w pikniku rodzinnym połączonym z paradą ciągników siodłowych. Nie zabrakło też licznych konkursów i innych niespodzianek.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 09:41
Finał Jazzu w Lesie z jubileuszem 60-lecia pracy Wojciecha Karolaka
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Jazz w Lesie. W finałowym koncercie publiczność usłyszeć mogła najwybitniejszego polskiego organistę, kompozytora i aranżera - Wojciecha Karolaka, który świętował 60-lecie swojej pracy artystycznej. Towarzyszyli mu m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski i Adam Czerwiński.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 00:27
Święto Lipusza z Maraqują i Bobim
Tegoroczne Święto Lipusza za nami. Tradycyjnie nie zabrakło zarówno sportowych emocji, jak i konkursów i zabaw dla najmłodszych, czy muzycznych brzmień. Koncerty Maraqui i Bobiego na lipuski stadion przyciągnęły tłumy.

piątek, 27 lipca 2018 r., 22:12
Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata
Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Do niedzieli na kaszubskich scenach będą pojawiały się grupy z różnych zakątków globu. W piątek w Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Serbii, Turcji, Niemiec oraz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna".

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:53
Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na weekend
Jazz w lesie w Sulęczynie, Święto Lipusza z Biegiem Pętla Tuszkowskiej Matki, Bieg Gryfa Kaszubskiego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, czy Piknik Rodzinny z Paradą TIR-ów w Skorzewie - to tylko niektóre propozycje na nadchodzący weekend.

środa, 25 lipca 2018 r., 22:01
Folklor świata po raz szósty zagościł na ulicach Wiela
Roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł w środę ulicami Wiela. Tym samym zainaugurowano tegoroczną, szóstą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Na ulicach miejscowości, jak i na scenie nad Jeziorem Wielewskim swoją kulturę zaprezentowały między innymi zespoły z Białorusi, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Meksyku, Macedonii, Rosji, czy nasze rodzime grupy z Kaszub.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 11:02
Folklor świata ponownie zagości na ulicach Wiela i nie tylko
Roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie w środę ulicami Wiela. 25 lipca nastąpi bowiem inauguracja VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Podczas czterech festiwalowych dni w Wielu, Kościerzynie i Wdzydzach mieszkańcy powiatu kościerskiego będą mogli podziwiać zespoły z z Meksyku, Turcji, Macedonii, Białorusi, Rosji czy Niemiec.