czwartek, 4 lipca 2019 r., 10:47
Rozsmakuj się w Starej Kiszewie - przed nami VI Festiwal Kiszewskie Smaki
Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje pierogów i innych dań, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu Czerwone Gitary, wykonawcy disco polo Andre, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program szóstej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 10:19
EkoSobota w Nowej Karczmie
W sobotnie popołudnie 22 czerwca w Nowej Karczmie odbył się piknik ekologiczny EkoSobota. Organizatorem był Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych - Kół Gospodyń Wiejskich w Nowej Karczmie i Gminny Ośrodek Kultury, Sport i Rekreacji w Nowej Karczmie. Piknik organizowany był w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

wtorek, 2 lipca 2019 r., 14:16
Już w sobotę Truskawkobranie z Grzegorzem Hyżym i Roksaną Węgiel
W sobotę na Złotej Górze odbędzie się Truskawkobranie. To jedna z najstarszych imprez w regionie. Odbędzie się już po raz czterdziesty czwarty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

wtorek, 2 lipca 2019 r., 13:25
Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim
22 czerwca nad Jeziorem Wielewskim miały miejsce obchody Nocy Świętojańskiej, w ramach których odbył się Piknik Kaszubski oraz promocja płyty Zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina. W wydarzeniu uczestniczyli: zespół "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestra Dęta z Osowa, zespół Cisewianki, Mareszka oraz grupa wokalna "Dominanta".

sobota, 29 czerwca 2019 r., 22:38
Bazuna 2019, czyli festiwal piosenki turystycznej w Sulęczynie
W Sulęczynie trwa 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej - Bazuna 2019. Na plenerowej scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury dla licznej publiczności prezentują się tacy artyści, jak: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna, czy Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski. Trzydniowe święto muzyki piosenki turystycznej zakończy się w niedzielne popołudnie.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 08:33
Wiele. Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka
W sobotę, 8 czerwca na placu przy scenie nad jeziorem w Wielu odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka, które organizowało Publiczne Przedszkole w Wielu. Na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 15:04
Weekend z piosenką harcerską, bluesem, kaszubską biesiadą i bryczkami
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna", Blues w Leśniczówce, Biesiada Kaszubska w Łubianie, Wrak Race "Ostatni dech" w Kościerzynie, XVI Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku, VIII Garmin Iron Triathlon 2019, czy Garmin Swimrun Series - między innymi takie wydarzenia na najbliższy weekend zaplanowano w naszym regionie.

środa, 19 czerwca 2019 r., 10:09
Imprezy sobótkowe i moto show - sprawdź propozycje na długi weekend
W środę kończy się rok szkolny i jednocześnie rozpoczyna długi, czerwcowy weekend. Upłynie on pod znakiem licznych wydarzeń i imprez sobótkowych, choć nie tylko. W Stężycy w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w tej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:53
Święto Kolorów w Kościerzynie
W niedzielne popołudnie w Kościerzynie odbyło się Święto Kolorów. W kościerskim Ogródku Jordanowskim nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:46
Festyn Baniek Mydlanych w Kościerzynie
W niedzielne popołudnie Ogródek Jordanowski w Kościerzynie zamienił się w wieli plac zabaw. Odbył się tam Festyn Baniek Mydlanych. Na uczestników zabawy czekało więc dużo darmowego płynu, darmowe zestawy do tworzenia olbrzymich baniek mydlanych, miliony maleńkich baniek mydlanych, bańkowe chmury, czy liczne konkursy.