czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 10:53
Ostatni wakacyjny weekend z dożynkami, rajdem rowerowym, regatami, czy Zlotem MitsuManiaków
Zakończenie lata na kościerskim Rynku z Nowatorem, dożynki gminy Liniewo i parafialne w Starej Kiszewie, IV Rodzinny Rajd Rowerowy, XVIII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa i Puchar Wójta gminy Karsin, czy Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach w Garczynie - to tylko niektóre propozycje do spędzania ostatniego wakacyjnego weekendu na terenie powiatu kościerskiego.

sobota, 24 sierpnia 2019 r., 14:12
"Dał nam przykład Bonaparte" - w Będominie trwa 15. Batalia Napoleońska
Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz inscenizacje bitew - to wszystko mają okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę przebywają w Będominie. Trwa tam Batalia Napoleońska, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Dał nam przykład Bonaparte".

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:25
Weekend z giełdą dla dzieci, Batalią Napoleońską i odpustem na Kalwarii Wielewskiej
Wakacyjna Giełda dla Dzieci w Kościerzynie, Batalia Napoleońska w Będominie, Odpust na Kalwarii Wielewskiej czy zawody wędkarskie Media Ostrzyce 2019 - to tylko niektóre propozycje wydarzeń, które odbędą się w regionie w nadchodzący weekend.

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 08:25
Uchwyć piękno Kościerzyny na zdjęciu i weź udział w konkursie!
Miasto Kościerzyna zaprasza do konkursu na najpiękniejsze kadry miasta. Zwycięskie fotografie ozdobią kalendarz Kościerzyny na 2020 rok. Na wyjątkowe zdjęcia Serca Kaszub kościerski magistrat czeka do 30 września.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 09:37
15. Batalia Napoleońska w Będominie już w sobotę
Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku - to wszystko będą mieli okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę pojawią się w Będominie podczas dorocznego już widowiska historycznego pod nazwą "Batalia Napoleońska - Dał nam przykład Bonaparte".

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 11:07
Letnia wycieczka po zwyczajach kaszubskich w kościerskiej Strzelnicy
Projektowały kuchenne fartuchu, piekły kukły kaszubskie i bułeczki, tańczyły i śpiewały po kaszubsku, wydały pierwszą gazetkę, poznały flory i faunę kaszubskich lasów - między innymi tak pierwsze dwa tygodnie sierpnia spędziły dzieci, które wzięły udział w Letniej wycieczce po zwyczajach kaszubskich, na którą najmłodszych zaprosił Kościerski Dom Kultury.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:27
I Juszkowski Festiwal Gier Towarzyskich
W sobotę, 17 sierpnia w sali wiejskiej w Juszkach spotkali się miłośnicy gier planszowych, zręcznościowych, karcianych i nie tylko. Członkowie stowarzyszenia Wdzydzka Inicjatywa Rozwoju Turystyki (jednocześnie mieszkańcy Juszek) zorganizowali po raz pierwszy Juszkowski Festiwal Gier Towarzyskich.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 14:55
Festyn Sierpniowy w Liniewie
W czwartek na placu przy Urzędzie Gminy w Liniewie odbył się Festyn sierpniowy, który licznie zgromadził społeczność naszej gminy i nie tylko. Festyn po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:14
Szymbark. VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VII Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 00:06
We Wdzydzach rozbrzmiewał blues
Śląska Grupa Bluesowa, Jan Galach Band i Funk Motor - to gwiazdy tegorocznej edycji Kaszuby Blues Meeting Festival, który w sobotni wieczór odbył się we Wdzydzach. Tym samym z letniej sceny gminy Kościerzyna płynęły bluesowe dźwięki uznanych zespołów, w rytm których bawili się zarówno mieszkańcy, jak i turyści.