środa, 15 lutego 2017 r., 10:25
Początek dużych zawodów w pływaniu - zawody miejskie z udziałem 120 zawodników
Kościerzyna będzie wyjątkowo popularna w lutym i marcu wśród miłośników pływania. W tym czasie na naszym basenie odbędzie się kilka cenionych i widowiskowych zawodów pływackich na wysokim poziomie. Ten swoisty cykl rozpoczął się 9 lutego, gdy 120 uczennic i uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w konkurencji pływania drużynowego wg zasad Szkolnego Związku Sportowego.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 15:35
Liniewo. Radni przyjęli projekt nowej sieci szkół
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. Z tym zadaniem w ostatnich tygodniach zmierzył się liniewski samorząd. Projekt nowej sieci szkół został we wtorek zaakceptowany jednogłośnie przez tamtejszych radnych.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:51
Gm. Karsin. Droga z Cisewia do Bąka oddana do użytku
W czwartek w Bąku odbyło się symboliczne otwarcie nowej drogi asfaltowej z Cisewia do Bąka. Tym samym mieszkańcy zyskali ponad kilometr dywanika asfaltowego. Inwestycja była realizowana w partnerstwie powiatu kościerskiego, gminy Karsin i Nadleśnictwa Kościerzyna.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:14
Zbiórka na leczenie Kornelka zakończona sukcesem!
Historia dwuipółletniego Kornela pozwala wierzyć, że na świecie nie brakuje ludzi o wielkich sercach, a cuda istnieją. Jeszcze trzy miesiące temu trudno było uwierzyć, że ten scenariusz będzie możliwy do zrealizowania. Chłopiec z Wielkiego Klincza od 1,5 roku walczy z rakiem, jedyną nadzieją na wyleczenie była kosztowna kuracja w USA. Dzięki wielu wrażliwym na los innych osobom w trzy miesiące udało się zebrać aż 1,8 mln zł!

sobota, 11 lutego 2017 r., 14:29
Kościerzyna. Uhonorowani za pomoc osobom niepełnosprawnym
Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, Aldona i Mariusz Kupperowie oraz Małgorzata Nakielska zostali laureatami XIV edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty. Podczas uroczystej gali, która tradycyjnie odbyła się w Światowy Dzień Chorego wręczono też siedem dyplomów uznania oraz specjalny Dyplom Uznania Starosty Kościerskiego.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:21
ZUS będzie kontrolował osoby na zwolnieniach
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kolejne kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W ubiegłym roku sprawdzono w ten sposób 10 tys. osób, w prawie 400 przypadkach wykryto nieprawidłowości i pozbawiono prawa do świadczenia.

piątek, 10 lutego 2017 r., 11:55
Nowa Karczma. Jak będzie wyglądała sieć szkół po reformie?
Gmina Nowa Karczma już przygotowała nowy plan sieci szkół, która funkcjonować będzie od pierwszego września 2017. Zespoły szkół zostaną przekształcone w ośmioklasowe szkoły podstawowe. Uchwałę w tej sprawie radni mają przyjąć w przyszłym tygodniu.

piątek, 10 lutego 2017 r., 09:10
Liga Skata Sportowego w Liniewie zainaugurowana
W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie odbyła się pierwsza kolejka Ligi Okręgowej PZSkat. Do Liniewa stawiły się wszystkie zgłoszone w lidze drużyny. Zawody odbyły się w dwóch seriach po 48 rozdań.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 09:24
Karsin. Gmina z dotacją "Maluch plus" na rozbudowę przedszkola i utworzenie żłobka
Projekt gminy Karsin dotyczący rozbudowy przedszkola i utworzenie żłobka został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach programu "Maluch plus", a tym samym nie tylko poprawią się warunki lokalowe w przedszkolu, ale od stycznia 2018 ruszy tam żłobek dla 24 dzieci.

środa, 8 lutego 2017 r., 16:50
Śledztwo ws. przetargu na obsługę karetek umorzone - wątpliwości pozostają
Kościerska prokuratura umorzyła śledztwo odnośnie przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków w związku z przetargiem szpitala na usługi serwisowe karetek. Uznała bowiem, że zawiadomienie nie zostało złożone przez osobę ku temu uprawnioną. Nie badała jednak tego czy faktury za serwisowanie samochodów były zawyżane. Wątpliwości czy dochodziło i czy nadal może dochodzić do nadużyć pozostają.