środa, 17 stycznia 2018 r., 11:12
Uprawiasz sport? Powalcz o nagrodę wójta gminy Kościerzyna
Już po raz kolejny gmina Kościerzyna zamierza nagrodzić najlepszych sportowców. Aby jednak stać się posiadaczem nagrody trzeba spełnić odpowiednie kryteria. Wnioski można składać do 31 stycznia w Urzędzie Gminy Kościerzyna.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 16:02
6-letni Nikodem ma raka i walczy o życie. Możesz pomóc!
Nikodem to uroczy, pełen energii i zawsze uśmiechnięty sześciolatek. Niestety wraz z nadejściem nowego roku musi stanąć do najtrudniejszej z walk - o swoje życie. Chłopiec w Sylwestra trafił do szpitala. Zdiagnozowano u niego jedną z najzłośliwszych odmian dziecięcego nowotworu mózgu. Leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne, dlatego też potrzebne jest wsparcie. Pomóc może każdy - liczy się nawet najmniejszy gest.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 14:34
Nowe oblicze stołówki w PCM w Garczynie. Zniknęły też bariery architektoniczne
Generalny remont całego budynku wraz z przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych - taki był cel realizowanych przez ubiegły rok prac w obiekcie stołówki w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Otwarcie odnowionej stołówki odbyło się we wtorek. Teraz budynek czeka jeszcze na wyposażenie go w niezbędny sprzęt.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 14:35
Odznaczenia dla policyjnych krwiodawców. Ich klub HDK ma już rok
19 - tyle oddanych litrów krwi na swoim koncie mają kościerscy policjanci, którzy właśnie świętują pierwszy rok działalności swojego Klubu HDK. Piątkowe spotkanie było więc okazją do podsumowania tego czasu, jak i podziękowania i odznaczenia zasłużonych stróżów prawa na rzecz ratowania życia poprzez dzielenie się cząstką siebie.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 10:11
Padł orkiestrowy rekord! Blisko 130.000 zł od mieszkańców powiatu dla WOŚP!
Mieszkańcy powiatu kościerskiego nie szczędzili pieniędzy wrzucanych do orkiestrowych puszek i nie żałowali grosza także podczas licznych licytacji. I udało się! Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kościerskiem przejdzie do historii. Wspólnie udało się zebrać niemal 130.000 zł!

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:20
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było w Kościerskiem
Trwa wielkie liczenie. Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie kościerskim na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków kwestowało aż około 600 wolontariuszy. Poza kwestami do puszek odbyło się też wiele innych orkiestrowych atrakcji, a więc wiele okazji do wsparcia tegorocznego szczytnego celu tej wieloletniej pięknej inicjatywy, która rokrocznie jednoczy miliony Polaków. Sprawdź, jak zagrała orkiestra ofiarnych serc w Kościerskiem.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 22:56
Orkiestra serc po raz kolejny zagrała w Kościerzynie
Liczne licytacje, koncerty, pokazy karate - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili na kościerskim rynku. Imprezę tradycyjnie zwieńczyło światełko do nieba, a więc widowiskowy pokaz fajerwerków. W sumie w kościerskim sztabie WOŚP kwestowało około 500 wolontariuszy.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 22:34
Mieszkańcy gminy Karsin dla noworodków. Finał WOŚP w Karsinie i Wielu
Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w gminie Karsin. Tamtejsi wolontariusze od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Karsina, Wiela i Osowa. Po południu zarówno w domu kultury w Karsinie, jak i Wielu i Osowie odbyły się orkiestrowe imprezy.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 22:13
Koncert Noworoczny na finał WOŚP-u w Liniewie
Jak co roku w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy również gmina Liniewa. Od wczesnych godzin porannych na ulicach miejscowości można było spotkać kwestujących do puszek wolontariuszy. Po południe mieszkańcy spotkali się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekracji, by wysłuchać wyjątkowego koncertu noworocznego.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 21:59
WOŚP w Lipuszu. Orkiestra zagrała w Jeziorze Skrzynki Duże
W Lipuszu już po raz kolejny orkiestra zagrała nad Jeziorem Skrzynki Duże, gdzie do lodowatej wody wskoczyło kilkudziesięciu morsów. Licznie zebrani mieszkańcy gminy mieli okazję więc obserwować kąpiel miłośników zimowych temperatur wody, jak i wrzucić do puszek swoją cegiełkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.