niedziela, 15 stycznia 2017 r., 22:00
Kościerzyna. Zagrała orkiestra ofiarnych serc
Liczne licytacje, koncerty, pokazy karate i tresury psa - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili na kościerskim rynku. Imprezę tradycyjnie zwieńczyło światełko do nieba, a więc widowiskowy pokaz fajerwerków. W sumie w kościerskim sztabie WOŚP kwestowało aż ponad 500 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych zbierali środki do puszek niemal na terenie całego powiatu.

niedziela, 15 stycznia 2017 r., 21:45
25. finał WOŚP w Lipuszu, Liniewie, Karsinie i Wielu
Podglądanie morsów w Lipuszu, koncert noworoczny w Liniewie, licytacje, koncerty i występy artystyczne w Karsinie i Wielu, a do tego kilkudziesięciu kwestujących na ulicach miejscowości wolonatriuszy - tak w wielkim skrócie wyglądał 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminach powiatu kościerskiego.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 22:36
"Żywioły" oczarowały publiczność - premiera nowego dzieła twórców "Na psa urok"
W sobotni wieczór licznie zgromadzona w sali szkoły w Kamienicy Szlacheckiej publiczność podziwiać mogła najnowszy projekt Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia. "Żywioły" to cykl pięciu dokumentalnych filmów, opowiadających pięć różnych historii o pasji, tworzeniu i radości życia. Ich bohaterami są artyści mieszkający na Kaszubach.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 15:26
Jest ślisko. Uważajcie!
W związku z opadami śniegu na drogach, jak i chodnikach panują fatalne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Mieszkańcy skarżą się też na jakość odśnieżania. Uważają, że drogowcy nie radzą sobie w tym zakresie, a poruszania się szczególnie po chodnikach można porównać do pokonywania toru przeszkód.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 10:28
Leszek Słomiński z nagrodą Komendanta Głównego Policji i PKOL
Leszek Słomiński, pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, został wyróżniony przez ministra MSWiA, Komendanta Głównego Policji i prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W sumie szefowie tychże organizacji nagrodzili 52 osoby z całej Polski, które poza służbą w policyjnej formacji, uprawiają sport i na tym polu odnoszą sukcesy.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 18:01
"Żywioły" - niezwykłe filmy o magii tworzenia i talencie kaszubskich artystów. Premiera już w sobotę!
Pięć historii o pasji, talencie i sile tworzenia. "Żywioły" to cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych opowiadających o artystach z Kaszub. To nowe dzieło Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia z fundacji "Aby chciało się chcieć". Premierowy pokaz zobaczyć można będzie już w sobotę, 14 stycznia w Kamienicy Szlacheckiej.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 14:51
Ferie zimowe 2017 - sprawdź, co zaplanowano dla dzieci w Twojej miejscowości
Już w piątek uczniowie po skończonych zajęciach rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 12:25
Trwa nabór kandydatów do XIV edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty
Rozpoczął się nabór wniosków do XIV edycji przyznania Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, a więc honorowej nagrody przyznawanej raz w roku za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Statuetki trafią do grupy lub osoby pomagającej niepełnosprawnym oraz członka rodziny, który poświęca swój czas na rzecz opieki osobie najbliższej.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 10:03
Kościerzyna. Mateusz Wódkowski szefem Młodzieżowej Rady Miasta trzeciej kadencji
Swoją działalność zainaugurowała Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna trzeciej kadencji. Na czele młodych rajców stanął Mateusz Wódkowski. Wiceprzewodniczącą rady została z kolei Zofia Navus - Wysocka.

środa, 11 stycznia 2017 r., 15:28
Nadciąga cyklon "Dieter" - przewidywane zawieje i zamiecie śnieżne
Najbliższa doba na Kaszubach zgodnie z wydanym ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Jak podaje TVN Meteo, aktywny front atmosferyczny przyniesie śnieżyce wędrujące od zachodu w głąb kraju. W czwartek cała Polska będzie już w masie powietrza polarnego i w opadach. Zaleca się więc zachowanie szczególnej ostrożności.