piątek, 1 września 2017 r., 15:24
Żniwa na Kaszubach mają się ku końcowi. Jak zapowiadają się plony?
W wielu kaszubskich gminach już odbyły się uroczystości dziękczynne za tegoroczne plony. Tymczasem jednak zbiory na Kaszubach wciąż jeszcze trwają. Kapryśna tego lata aura wydłużyła żniwa i utrudnia je rolnikom.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 16:22
Nowa Karczma. Strażacy i pracownicy GOPS-u w lepszych warunkach będą pomagać innym
Czwartek był wyjątkowym dniem dla społeczności Nowej Karczmy. Tego dnia uroczyście oddano do użytku zmodernizowany budynek strażnicy ochotniczej straży pożarnej oraz siedziby ośrodka pomocy społecznej. Dzięki tej inwestycji ci, których praca polega na pomaganiu innym, mogą to czynić w nowoczesnych i komfortowych warunkach.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 21:41
RDLP do właścicieli lasów prywatnych: "Zrzeszajcie się. Jako grupa możecie dyktować warunki"
We wtorkowe popołudnie w Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbyło się spotkanie, które miało na celu znalezienie rozwiązań dla właścicieli lasów prywatnych, którzy poprzez nawałnicę stracili nierzadko kilkadziesiąt hektarów terenów leśnych. Głównym problemem poszkodowanych jest uprzątnięcie lasów, jak i znalezienie zbytu dla surowca. Lasy Państwowe nie mają wątpliwości, że warunki na rynku właściciele lasów prywatnych będą dyktować wówczas, gdy założą grupę i wspólnie będą walczyć o swoje prawa i interes.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 15:36
W pożarze stracili klubowy dobytek - zbiórka dla Jareksu Grabowo
Są pasjonatami piłki nożnej. Piętnaście lat temu założyli klub i w czynie społecznym wybudowali przy boisku budynek, w którym mieściły się szatnie i sanitariaty. Mowa o klubie piłkarskim Jareks Grabowo. Niestety w ubiegłym tygodniu w pożarze doszczętnie spłonął zmodernizowany niedawno obiekt i jego całe wyposażenie. Jak przyznają członkowie klubu, to dla nich lokalna tragedia, dotkliwa tym bardziej, że właśnie rozpoczęły się rozgrywki ligowe.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 13:50
Gm. Nowa Karczma. Świętowali złote gody
W ostatnim czasie dwie pary z terenu gminy Nowa Karczma świętowały 50. rocznice ślubu. Z tej okazji Anna i Kazimierz Głowaccy oraz Anna i Tadeusz Gawlikowie zostali odznaczeni medalem "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", a władze gminy przybyły do do nich z najserdeczniejszymi życzeniami i upominkami.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 13:28
Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero 4 września
Ku uciesze uczniów tegoroczny pierwszy dzwonek zabrzmi trzy dni później. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 nastąpi bowiem dopiero w poniedziałek, 4 września.

piątek, 25 sierpnia 2017 r., 16:06
Uproszczone decyzje i odszkodowania dla właścicieli lasów prywatnych zniszczonych przez nawałnicę
Samorządowcy i leśnicy debatowali, by jak najszybciej ruszyć z pomocą do właścicieli lasów prywatnych. Starostwa będą mogły zastosować uproszczone procedury przy wydawaniu decyzji zobowiązujących do uprzątnięcia zdewastowanych terenów. Lasy Państwowe przekażą z kolei 35 milionów złotych na uporządkowanie terenów leśnych.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 09:54
Łubiana. Tak bawiono się na Biesiadzie Kaszubskiej
Zawody w powożeniu karą, konkursy, quizy i zabawa przy muzyce kaszubskiej - tak bawiono się na kolejnej Biesiadzie Kaszubskiej. Zorganizował ją na terenie ośrodka Worzałówka nad Jeziorem Granicznym oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Łubiany.

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 11:43
Kolej na znaczku pocztowym - Muzeum Kolejnictwa zaprasza na wystawę
Pojazdy szynowe oraz osoby związane z historią kolei na znaczkach pocztowych - między innymi taką tematykę będzie przybliżała wystawa czasowa w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzyna. Jej otwarcie nastąpi w środę, 23 sierpnia o godz. 17. Wstęp bezpłatny.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 11:50
Dwuletnia Julka potrzebuje pomocy. Pomóż małej wojowniczce w walce o zdrowie
Julka to niezwykle wyjątkowa i dzielna dziewczynka. Choć ma dopiero dwa latka przeszła więcej niż niejeden dorosły człowiek. Urodziła się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy i wadą serca. Miała obustronny całkowity rozszczep podniebienia i wargi, niedorozwój małżowiny usznej, nie ma oczka. Przeszła już kilka operacji i ma jeszcze wiele przed sobą. Dzięki zabiegom Julka będzie mogła żyć tak, jak inne dzieci. Jednak leczenie niesie z sobą ogromne koszty, które przerastają możliwości rodziców dziewczynki. Pomóc jej może każdy z nas. Wystarczy niewielki gest.