wtorek, 6 czerwca 2017 r., 14:17
Trwają ćwiczenia służb na wypadek ptasiej grypy
Na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego trwają ćwiczenia symulacyjne pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". Mają one za zadanie sprawdzić współdziałanie poszczególnych służb w przypadku wystąpienia epidemii ptasiej grypy. W środę w Skorzewie zaplanowano ćwiczenia praktyczne.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 13:25
Wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem na Kaszubach
Wieczorem pogoda na Kaszubach ma się pogorszyć. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenie I stopnia.

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 18:23
XXVI Agro Targi w Lubaniu pod znakiem 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu
Już po raz 26. w Lubaniu odbyły się Pomorskie Agro Targi, których nieodłącznym elementem jest Województwa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podczas niedzielnego dnia świętowano z kolei 60-lecie Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Z tej okazji przy PODR-ze odsłonięto pamiątkowy obelisk.

sobota, 3 czerwca 2017 r., 13:18
Kartuska letnia Giełda Mam za nami
W sobotnie przedpołudnie gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny wypełniły się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam siódmą już edycję Giełdy Mam.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 10:08
Była księgowa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej z wyrokiem
Na karę grzywny w wysokości 4.000 zł kościerski sąd skazał Anitę Sz. - byłej księgowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo - Pożyczkowej działającej przy Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna. Podczas sprawowania przez nią pieczy nad finansami instytucji, z jej kasy miało zniknąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:35
Upięcia wierszem i warzywem inspirowane - przyszłe mistrzynie fryzjerstwa rywalizowały o Złotą Szpilkę
Fantazyjne upięcia, efektownie i pomysłowo zdobione warzywami podziwiać można było w czwartek w Zespole Szkół technicznych w Kartuzach. Odbył się tam konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej "Złota Szpilka". W ruch poszły szczotki, grzebienie, lokówki, karbownice i prostownice. Spod wprawnych rąk młodych fryzjerek wychodziły fantazyjne koszyki, upięcia inspirowane ogródkiem warzywnym, szczypiorem czy nawet burakiem.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 15:00
Kościerzyna. Absolutorium dla burmistrza pod ostrzałem krytyki radnych
12 głosami "za", przy sześciu głosach przeciwnych i dwóch wstrzymujących burmistrz Michał Majewski uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Głosowanie poprzedziła dyskusja, podczas której radni nie szczędzili uwag wobec burmistrza Kościerzyny. Ten z kolei zignorował je i nie odniósł się do jakichkolwiek zapytań radnych.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:44
Jubileusz 25-lecia partnerstwa polsko-niemieckiego
Jubileusz 25. lat współpracy pomiędzy niemiecką gminą Cölbe, gminą i miastem Kościerzyna świętowano w sobotę w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odnowiono akt partnerstwa.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:36
Kościerzyna. Twórcy kultury i sportowcy nagrodzeni
Podczas środowej sesji odbyło się wręczenie nagród sportowcom oraz twórcom i działaczom kultury, którzy zdaniem kapituły przyznającej nagrody Rady Miasta Kościerzyna nie tylko odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie, ale też poprzez swoją działalność promują Kościerzynę.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 09:27
Mistrzynie Polski w czytelnictwie są w Kaliszu
Po odniesionym sukcesie w szrankach półfinałowych, 27 maja uczennice szkoły w Kaliszu wzięły udział w III Ogólnopolskim Finale Wielkiej Ligi Czytelników w Katowicach. Konkurs ma bardzo prestiżowy wymiar, o czym może świadczyć honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz zaangażowanie wielu innych instytucji.