poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 10:40
Wyjątkowy XI Rajd Niepodległości za nami
Tradycyjnie obchodom z okazji 11 listopada towarzyszył Rajd Niepodległości. Kilkadziesiąt zespołów tworzonych przez rodziny, grupy przyjaciół, harcerzy, reprezentacje szkół ruszyło w teren, by mierzyć się z wyzwaniami i poznawać na nowo Kościerzynę - z zupełnie innej, historycznej perspektywy. Z uwagi na jubileusz 100-lecia Niepodległej organizatorzy rajdu przygotowali też wyjątkowe niespodzianki.

niedziela, 11 listopada 2018 r., 17:14
Powiatowe Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
W Kościerzynie uroczyście uczczono 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie liczne delegacje przybyły pod Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Chrystusa Króla, gdzie złożono kwiaty.

niedziela, 11 listopada 2018 r., 08:33
Jubileusz XX-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego
W piątek w Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu XX-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego. Gala była okazję do podsumowania osiągnięć minionych dwóch dekad i podziękowania tym, którzy w tym czasie pracowali na rzecz rozwoju powiatu kościerskiego. Jubileusz uświetnił koncert Szymon Sutor Orchestra.

sobota, 10 listopada 2018 r., 13:22
W Muzeum Hymnu Narodowego zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego
W tysiącach szkołach w całej Polsce i placówkach polonijnych w piątek dokładnie o godzinie 11.11 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym społeczności szkolne biły Rekord dla Niepodległej. Uczniowie I LO im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie wraz z uczniami gminy Nowa Karczma odśpiewali Pieśń Legionów Polskich we Włoszech w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

piątek, 9 listopada 2018 r., 09:34
Nowy wóz dla OSP już w drodze do gm. Nowa Karczma
Kolejny nowy wóz, wprost z taśmy produkcyjnej, trafi do jednostki ochotniczej straży pożarnej w gminie Nowa Karczma. Tym razem z nowego nabytku mogą cieszyć druhowie z Grabówka.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 14:07
Tak w Kościerskiem uczczą 100-lecie Niepodległej Polski
Już w niedzielę będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, powrotu naszego kraju po 123 latach na mapy Europy i świata. Specjalne uroczystości odbędą się w całej Polsce, a jak 100 lat Niepodległej uczczą w powiecie kościerskim?

czwartek, 8 listopada 2018 r., 12:25
Kosztuje niewiele, a może uratować Ci życie!
Jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. Wdychanie go w przeciągu kilkunastu minut może prowadzić do zgonu. Mowa o tlenku węgla, cichym zabójcy, który rokrocznie zbiera swoje żniwo. Przed zgubnymi jego skutkami może uratować czujka czadu. Kosztuje niewiele, a może uratować Ci życie. Do montowania czujek zachęca straż pożarna.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 11:52
Kościerzyna. W niedzielę zdobędziesz ostatnie elementy niepodległościowej układanki
11 listopada zbliża się wielkim krokami, a wraz z nim wyjątkowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas których będzie można zdobyć ostatnie trzy elementy miejskiej, niepodległościowej układanki. Dla osób, które ułożą puzzle, czeka miła niespodzianka.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 11:44
Teresa i Paweł Stosikowie z Karsina świętowali złote gody
Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Stosikach z Karsina, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:54
Przodkowo. Polskie barwy narodowe inspiracją kuchni współczesnej
Takie hasło przyświecało Jesiennemu Piknikowi na Kaszubach, który po raz ósmy odbył się pod egidą Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Przodkowie. Tegoroczna edycja miała rekordową ilość uczestników. Do kulinarnej rywalizacji stanęło 12 drużyn. Ich zadaniem było jak najlepiej przygotować pierś z kaczki w jabłkowej osłonie. Najwyższą notę jury otrzymali uczniowie Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.