czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:34
Patriotyczno-edukacyjny piknik w Garczynie
"Bezpieczni dla Polski" - pod takim hasłem na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się piknik patriotyczno-edukacyjny. Na uczestników czekały między innymi pokazy strażaków, policjantów, a także stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej, czy Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego Skorpion z Kornego.

środa, 13 czerwca 2018 r., 12:00
Będą trenować i zbierać środki na rehablitację dla 6-letniego Adriana
W sobotę przy pomniku Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz rehabilitacji sześcioletniego Adriana, który zmaga się z wrodzoną wadą centralnego układu nerwowego i padaczką lekooporną. Przyjdź! Weź udział w treningu, wygrywaj nagrody i wesprzyj leczenie małego podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

środa, 13 czerwca 2018 r., 10:30
"Bezpieczni dla Polski" - wielki piknik patriotyczny już w czwartek w Garczynie
Pokazy sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk lądowych, wojsk obrony terytorialnej, a także policji, straży pożarnej, straży granicznej, czy WOPR, zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa, czy ognisko z gawędą - to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Edukacyjno-Patriotycznego "Bezpieczni dla Polski" w Garczynie. Pełne atrakcyjnych pokazów i niespodzianek wydarzenie już w czwartek, 14 czerwca.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:31
Złóż życzenia na Dzień Ojca na naszym portalu
23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. To wyjątkowe święto, podczas którego podziękować możemy za codzienne wsparcie, troskę, miłość i opiekę. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie swoim tatom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kościerski.info.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 20:27
Kościerzyna. Podziękowania i odznaczenia za ratowanie życia. Krwiodawcy uhonorowani
"Dziękuję za uratowanie mi życia. 60 lat Krwiodawstwa w Polsce" - pod takim hasłem we wtorek w Sali Szopińskiego odbyła się uroczysta gala z okazji przypadającego 14 czerwca Światowego Dnia Krwiodawcy. Uroczystość była okazją do podziękowania kościerskim krwiodawcom, którzy jak pokazują statystyki są najaktywniejszymi w Pomorskiem. O tym, że nie brak tu osób dzielących się bezinteresownie najcenniejszym darem, jakim jest krew, świadczyły też liczne odznaczenia i wyróżnienia.

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 12:19
Legionella w kościerskim szpitalu - pacjenci mają zakaz korzystania z pryszniców
Kościerski sanepid wydał decyzję administracyjną nakazującą wyłączyć z eksploatacji urządzenia i instalacje wody ciepłej na Oddziale Dziecięcym szpitala oraz zakazał używania pryszniców w całym budynku szpitalnym. Ma to związek z wykryciem bardzo wysokiego stężenia bakterii Legionella, która może wywoływać ostrą chorobę zakaźną, wieloukładową, najczęściej z dominującymi objawami zapalenia płuc.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 17:29
Pomorskie Agro Targi w Lubaniu tradycyjnie przyciągnęły tłumy
Przez dwa weekendowe dni Lubań był rajem dla rolników, działkowców i miłośników regionalnej żywności. Kilkaset firm z różnych części Polski sprzedawało środki ochrony roślin, maszyny rolnicze, ekologiczną żywność, a także nasiona, kwiaty i krzewy. Bogata oferta wystawców przyciągnęła na pola wystawiennicze kilkadziesiąt tysięcy osób.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 08:17
Kolejny etap budowy drogi Osowo-Zamość
Gmina Karsin otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację kolejnego etapu budowy drogi Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonany zostanie 550-metrowy odcinek biegnący przez Białe Błoto.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 08:04
Kandydaci do WOT zapoznali się z miejscem pełnienia służby
W środę, 6 czerwca w słupskim WKU odbyło się spotkanie przedstawicieli Dowództwa 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z kandydatami na żołnierzy WOT.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 09:02
Strażacki Oscar dla OSP Karsin
"Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola" - to projekt, który zyskał uznanie kapituły ogólnopolskiego strażackiego konkursu "Floriany". Tym samym realizator zadania Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie uhonorowana została strażackim Oscarem za Najlepszą Inicjatywę Społeczną w Polsce.