niedziela, 24 lutego 2019 r., 10:06
Syn prominenta: "Zapier***lić ją czerwonym prętem...". Musiała uciec ze szkoły
Czy szkoła odpowiednio reaguje na cyberprzemoc? Czy potrafi zapewnić bezpieczeństwo uczniom? Czy przekazuje odpowiednie wzorce młodzieży? Dlaczego to ofiara, a nie oprawca musi rezygnować ze szkoły? Czy dręczyciel nie poniósł poważnych konsekwencji, bo jest synem prominenta?

sobota, 23 lutego 2019 r., 09:14
Chcesz aplikować o środki na własny biznes? Skorzystaj z warsztatów
Chcesz założyć własną firmę? Nie wiesz jak napisać biznesplan? Jak aplikować o środki na rozpoczęcia własnej działalności? To spotkanie jest właśnie dla ciebie. Lokalna Grupa Działania zaprasza na warsztaty z wypełniania dokumentacji aplikacyjnej.

piątek, 22 lutego 2019 r., 10:29
Najstarsza mieszkanka gminy Dziemiany świętowała 99. urodziny
Na tegorocznych urodzinach Marty Kanieckiej z Piechowic goście zamiast tradycyjnego "sto lat" odśpiewali jej "dwieście lat". Na jej urodzinowym torcie zapłonęło bowiem 99 świeczek, a tym samym dostojna jubilatka może poszczycić się mianem najstarszej mieszkanki gminy Dziemiany.

czwartek, 21 lutego 2019 r., 13:02
Kościerzyna. Za tydzień oficjalne przekazanie nowych autobusów
Komunikacja miejska w Kościerzynie wzbogaciła się o pięć nowych, niskopodłogowych autobusów marki ISUZU. Ich oficjalne przekazanie nastąpi w czwartek, 28 lutego przy Dworcu Kolejowym w Kościerzynie.

czwartek, 21 lutego 2019 r., 12:03
Grypa cały czas atakuje. Czy szczyt zachorowań już za nami?
Pierwszy kwartał roku to okres wzmożonych zachorowań na grypę i ostre infekcje układu oddechowego. W pierwszych dwóch tygodniach lutego na Pomorzu odnotowano blisko 80.000 przypadków zachorowań, w samym powiecie kościerskim już ponad 2600. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie zachorowań odnotowano już 23 przypadki zgonów osób, u których stwierdzono obecność wirusa grypy.

środa, 20 lutego 2019 r., 15:51
Gm. Kościerzyna. Od poniedziałku ruszają zebrania wiejskie
W poniedziałek, 25 lutego rusza cykl zebrań wiejskich w gminie Kościerzyna. Spotkania będą nie tylko okazją do podsumowań działań kościerskiego samorządu w minionym roku i zaprezentowania planów na rok bieżący, ale też do przybliżenia zrealizowanych zadań w danym sołectwie przed zaplanowanymi na 17 marca wyborami sołtysów.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 16:30
"Dobre rady na elektroodpady" - Ekoteam zaprasza do oddania elektrośmieci
Na początku kwietnia przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbędzie się kolejna zbiórka elektroodpadów. Tamtejsza młodzież bierze bowiem udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2019". Pozbądź się elektrośmieci i wesprzyj kościerski Ekoteam.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 12:18
Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu!
Już 6 lipca odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych na Kaszubach. Odbywające się od kilkudziesięciu lat święto truskawki corocznie przyciąga na Złotą Górę tysiące osób - zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów. Impreza słynie nie tylko z przesłodkich owoców, które są oferowane na licznych stoiskach, ale też z ciekawych koncertów. Wiemy już, jakie gwiazdy pojawią się na scenie nad Brodnem Wielkim w tym roku.

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 12:33
Ruszyły prace przy budowie "kartuskiego bajpasa" na linii kolejowej nr 234
W poniedziałek, 18 lutego rozpoczęto prace przygotowawcze do rewitalizacji odcinka dawnej linii nr 234. Będzie to niezwykle istotna inwestycja związana z utrzymaniem połączenia kolejowego Kaszub z Trójmiastem. Odcinek będzie pełnił funkcję tzw. "kartuskiego bajpasa" w czasie modernizacji trasy Gdynia-Kościerzyna.

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 09:04
Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej
Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach trwają dyżury. Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.