poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:45
Umowy na "schetynówki" podpisane. Sprawdź, gdzie będą realizowane
Miasto Kościerzyna otrzyma aż 3.000.000 zł na przebudowę układu drogowego łączącego drogę wojewódzką nr 221 z drogą krajową nr 20 w Kościerzynie. Zadanie to zrealizuje w ramach tzw. schetynówek. Na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazło się także zadanie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:47
Policjanci zapraszają we wtorek na debatę społeczną w Loryńcu
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zapraszają we wtorek o godzinie 17. na Debatę Społeczną. Tym razem będzie ona poświęcona tematowi bezpieczeństwa osób starszych oraz wykorzystania policyjnych map zagrożeń w zwiększeniu bezpieczeństwa w okolicy.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:43
Bądź widoczny na drodze - policjanci edukowali najmłodszych
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 na terenie miasta i w Kaliskach. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:30
Harcerze z Łubiany zwycięzcami XIV Turniejady Zielonego Słonia
23. Drużyna Harcerska "Remusowa Kara" z Łubiany okazała się najlepszym teamem XIV Turniejady Zielonego Słonia, która w miniony weekend odbyła się w Wielkim Klinczu. Sztandarowa impreza środowiska harcerzy zgromadziła blisko 200 druhów z Hufca Kościerzyna.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:15
W Kościerzynie działa filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
Z pomocy prawnej, psychologicznej, czy finansowej między innymi w zakresie szkoleń i zapewnienia schronienia mogą skorzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem, które zgłoszą się do Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Filia tejże instytucji do końca roku będzie funkcjonowała bowiem przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

niedziela, 19 marca 2017 r., 19:18
Na akordeonach wspólnie zagrało 351 osób - DJK w tym roku bez nowego rekordu
Obchodom Dnia Jedności Kaszubów tradycyjnie towarzyszyło wspólne bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. Mimo imponującej frekwencji muzykantom pod batutą Pawła Nowaka nie udało się ustanowić nowego rekordu. Ten padł rok temu w Bojanie - zagrało tam 372 akordeonistów, w Chmielnie zebrało się ich 351.

niedziela, 19 marca 2017 r., 18:25
Kościerzyna. Budynek socjalny powstanie do końca roku
W Kościerzynie przy ul. Gajowej trwają prace nad budową budynku socjalnego. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Znajdą się tam 24 mieszkania: cztery dwupokojowe oraz 20 jednopokojowych.

niedziela, 19 marca 2017 r., 17:38
Dzień Jedności Kaszubów w Chmielnie - tłumy przybyły na wielkie święto regionu
Kaszubi z najróżniejszych zakątków Pomorza przybyli w niedzielę do Chmielna, by wspólnie świętować Dzień Jedności. To wydarzenie upamiętniać ma pierwszą wzmiankę o Kaszubach zapisaną w bulli papieża Grzegorza IX. Obchody zainaugurowano wspólną mszą św. po niej barwny korowód przemaszerował do Zespołu Szkół.

niedziela, 19 marca 2017 r., 10:14
Nowa Huta - poznaj kaszubskie królestwo alpak i lam
Trzy lata temu podjęli decyzję, która całkowicie odmieniła ich życie. Swoje miejsce na ziemi znaleźli w urokliwym zakątku Kaszub. Grzegorz Kuliś i jego żona Agnieszka przeprowadzili się z Trójmiasta do Nowej Huty. Założyli tu gospodarstwo agroturystyczne i pierwszą w tym zakątku Pomorza hodowlę... alpak i lam. Te urocze zwierzęta mają niezwykły wpływ na ludzi. Przekonał się o tym pan Grzegorz, który dziś m.in. prowadzi zajęcia z nowatorskiej alpakoterapii.

sobota, 18 marca 2017 r., 20:45
Silny wiatr nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W nocy z soboty na niedzielę nad Kaszubami przejść mogą wichury o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Przed silnym wiatrem przestrzega Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich.