czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 08:33
Uczniowie ZKiW Dziemiany laureatami konkursu biblijnego
W sobotę, w Chojnicach uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach uczestniczyli w finale IX Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tematyka obejmowała teksty o braterstwie.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 11:30
NIK krytycznie o żywieniu w szpitalach, czyli pacjencie żyw się sam
Odpowiednie żywienie to jeden z pięciu czynników współdecydujących o poprawie zdrowia pacjenta. Tymczasem Najwyższa Izba Kontroli nie pozostawia suchej nitki na jakości żywienia pacjentów szpitali. Co więcej, jak zaznacza w swoim raporcie, dostarczane produkty nie usprawniają funkcjonowania organizmu, a czasem mogą nawet szkodzić.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 10:47
Kościerzyna. Niebawem okazja do zdobycia kolejnych puzzli z okazji 100-lecia Niepodległości
Przed kościerzakami kolejna szansa na zdobycie kolejnych części układanki z okazji 100-lecia Niepodległości. Przypomnijmy, że do zabawy mieszkańców miasta i nie tylko zaprasza kościerski magistrat proponując udział w 12 wydarzeniach, podczas których można otrzymać jeden element puzzli przedstawiających małego kościerzaka w narodowych barwach. Na kolekcjonerów wszystkich elementów będzie czekał też specjalny upominek.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 10:14
Gm. Kościerzyna. Konkurs ofert dla NGO rozstrzygnięty
Blisko 80.000 zł trafi do organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców gminy Kościerzyna. Łącznie stowarzyszenia ubiegały się o dofinansowanie na realizację 37 projektów. Dotację uzyskały 34 uzyskały. Największa pula środków trafiła do sektora pielęgnowania tradycji oraz rozwijania świadomości regionalnej i obywatelskiej.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 10:50
Kościerskie Stolemy w rękach zasłużonych dla miasta
Działacze społeczni, kultury, sportu, sportowcy oraz przedsiębiorcy zostali laureatami po raz pierwszy przyznanych Stolemów - Nagród Burmistrza Kościerzyny. Uroczysta gala podczas zasłużeni dla miasta odebrali statuetki odbyła się w poniedziałkowy wieczór w Sali Szopińskiego w Kościerzynie.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 09:30
Uwaga na nowe metody złodziei
Złodzieje pukają do drzwi i proponują zakup perfum. Nawet mało zainteresowanych klientów proszą chociaż o powąchanie nakrętki. Zamiast perfum ofiara wącha środek usypiający, po czym złodziej wchodzi do mieszkania. Coraz więcej przypadków kradzieży o takim charakterze, odnotowuje policja na terenie kraju. W naszym regionie takiego przypadku jeszcze nie było, ale warto zachować ostrożność.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 09:21
Dwieście lat dla Gertrudy Muchowskiej z Wielkiego Klincza
Wyjątkowe urodziny świętowała 19 kwietnia mieszkanka Wielkiego Klincza - Gertruda Muchowska. Tego dnia rozbrzmiało dla niej huczne "200 lat", pani Gertruda skończyła bowiem 100 lat. Z okazji tak pięknej rocznicy dostojną jubilatkę z życzeniami odwiedzili przedstawiciele kościerskiego samorządu.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 08:16
W maju ruszą prace przy budowie słupów energetycznych w gminach Nowa Karczma i Somonino
Trwają prace przy budowie nowej linii elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń - Żydowo Kierzkowo przebiegającej przez teren powiatów kartuskiego i kościerskiego. Obecnie powstało już 190 słupów. Prace przy montażu kolejnych trwają między innymi w Kościerzynie, a w maju ruszą na terenie gmin Nowa Karczma i Somonino.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 14:04
Podium Harpagana dla kobiet z Rowerowych Kaszub
Kobiety z grupy Rowerowe Kaszuby triumfowały na Harpaganie. Podczas 55. rajdu na orientację, który tym razem odbył się w Choczewie, zajęły trzy pierwsze miejsca. Grupa startowała na trasie rowerowej, na dystansie 50 kilometrów.

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 12:18
50.000 nowych drzewek w leśnictwie Dywan - sadzili las dla Niepodległej
Leśnicy, harcerze, myśliwi, bushcrafterzy, uczniowie, przedstawiciele firm, czy osoby indywidualne - łącznie 1.300 osób wzięło udział w sobotniej akcji sadzenia lasu dla Niepodległej. 50.000 nowych drzewek zostało posadzonych w leśnictwie Dywan, a więc na terenie, który najbardziej został zniszczony wskutek ubiegłorocznej nawałnicy.