piątek, 3 maja 2019 r., 13:15
Kościerzyna. Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w piątek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego.

czwartek, 2 maja 2019 r., 18:09
Biało-czerwona parada rowerowa w Kościerzynie
Kilkunastu małych i dużych cyklistów wzięło udział w tegorocznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 11:18
Ucierpieli w wypadkach - potrzebna pomoc dla 25-latki i 18-latka
Dwoje młodych mieszkańców Łubiany walczy o sprawność fizyczną. Oboje w wskutek wypadków drogowych doznali urazu kręgosłupa. 25-letnia Hania ma problemy z poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem. 18-letni Robert jest sparaliżowany. Ich najbliżsi organizują zbiórkę środków, by pomóc im powrócić do sprawności. Ty też możesz pomóc!

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 20:27
Żukowo. Turniejowe Grand Prix wywalczyły panie z KGW Grabowo
W XVI Turnieju KGW Województwa Pomorskiego wystartowało 11 drużyn, które w niedzielę w żukowskiej hali widowisko - sportowej walczyły o laur zwycięzcy. Aby wygrać konkurs, należało zdobywać punkty w pięciu konkurencjach. Gorące oklaski zebrały panie za talenty kulinarne, aktorskie i wokalne. W tegorocznej edycji konkursu najwyższą ocenę uzyskało KGW Grabowo, które zdobyło Grand Prix.

sobota, 27 kwietnia 2019 r., 16:09
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu turnieju wiedzy pożarniczej wyłonieni
Przeszli eliminacje gminne, wykazali się wiedzą na etapie powiatowym, a w sobotę zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Pomorskiem. W Zespole Szkól w Łubianie odbył się bowiem wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy będą reprezentować Pomorze w finale krajowym.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 20:26
Żukowskie targowisko "rozkwita" na wiosnę
Od 14 lat na bazie żukowskiej Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" działa targowisko jedyne tego typu w województwie pomorskim. Przyjeżdżają tam wystawcy i handlowcy z powiatu kartuskiego, kościerskiego, a także z Pucka, Kościerzyny, Pruszcza, a nawet z okolic Starogardu i Skarszew. Oferują głównie trzodę, bydło i drób, ale nie brakuje też królików czy gołębi. Gospodarze sprzedają karmę dla zwierząt, a sadownicy drzewka owocowe.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 14:31
Blisko 100 tys. zł dla powiatu na modernizację budynku I LO
23 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie modernizacji budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, które Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał Powiatowi Kościerskiemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość dofinansowania wyniosła 93.876,00 zł.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 11:58
Światowe Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Myślę, więc segreguję", "Siatki plastikowe zamień na papierowe", "O zdrowiu myślimy, plastiku nie palimy", "Zamiana plastiku na szkło, to jest to", "Recyklingowe zadanie to ponowne plastiku wykorzystanie", "Recykling plastika i kłopot znika", "Środowisko ponad wszystko" - między innymi z takimi sloganami na głównie przedszkolaki przemaszerowały w czwartek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 13:22
W piątek koncert Łyko w Kościerzynie - wygraj bilety
Nazywają się Łyko. Jak sami podkreślają, grają o tęsknotach, bolączkach i planach, o otaczającej nas wszystkich rzeczywistości i o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze i z sercem. Miesiąc temu wydali debiutancką płytę. Piosenek, które się na niej ukazały będzie można posłuchać już w piątek podczas koncertu w Starym Browarze w Kościerzynie.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 10:13
Rozliczaj się z sercem - to już ostatnia szansa, by komuś pomóc
Jeszcze tylko do końca kwietnia możemy składać nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.