niedziela, 29 października 2017 r., 18:08
Wkrótce Andrzejki - sprawdź, gdzie się bawić
Już tylko miesiąc dzieli nas od imienin Andrzeja. Wówczas w wielu miejscach organizowane są różnego rodzaju imprezy taneczne. W tym roku większość z nich odbywać się będzie w weekend 24-25 listopada. To idealna okazja, by dobrze się wybawić przed rozpoczynającym się tuż potem okresem adwentowym. Podpowiadamy, jak spędzić andrzejkowy wieczór i gdzie warto się wybrać.

niedziela, 29 października 2017 r., 10:30
Odra wraca na Pomorze. Coraz więcej nieszczepionych dzieci
Szczepienie przeciwko odrze należy do grupy szczepień obowiązkowych w Polsce. Pierwszy raz szczepionka podawana jest dzieciom w 13-14 miesiącu życia. Z roku na rok przybywa jednak rodziców, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci bez podania przyczyny. Taka tendencja występuje także w powiecie kartuskim. Są już pierwsze zachorowania.

niedziela, 29 października 2017 r., 09:22
Mariusz Mówka nowym prezesem KUL-u
Fundacja Kaszubskiego Instytutu Ludowego rozstrzygnęła już konkurs na stanowisko nowego prezesa tej instytucji. Pełniący tę funkcję od wielu lat Marek Byczkowski przechodzi bowiem wkrótce na emeryturę. Schedę po nim przejmie Mariusz Mówka z Gniewina.

sobota, 28 października 2017 r., 19:59
Strażacy z Kłobuczyna podzielili się sprzętem z kolegami z Wielkiego Klincza i Radunia
Działali przy usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. Z inicjatywy druha Daniela Borkowskiego zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych przez niszczycielski żywioł, a nawet ruszyli pomagać przy naprawie domostw. Dobro dane innym powróciło do nich w sprzęcie, który otrzymali od sponsorów. Na tym jednak historia się nie kończy, bo strażacy z Kłobuczyna postanowili podzielić się pozyskanych sprzętem z innymi jednostkami. I tak w wyciągarki wzbogacili się ochotnicy z Wielkiego Klincza i Radunia.

sobota, 28 października 2017 r., 09:55
Trwa budowa drogi we Wdzydzach Tucholskich
We Wdzydzach Tucholskich trwa budowa drogi asfaltowej na 240-metrowym odcinku od remizy do drogi powiatowej w kierunku Kościerzyny. O realizację tego zadania wnioskowali radny Bogdan Pepliński oraz sołtys Mariusz Narloch.

piątek, 27 października 2017 r., 10:27
Gm. Stara Kiszewa. Kolejne złote pary uhonorowane medalami
Kolejne trzy pary z terenu gminy Stara Kiszewa świętowały złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji odznaczone zostały medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie", a władze lokalnego samorządu pospieszyły z gratulacjami i najserdeczniejszymi życzeniami.

czwartek, 26 października 2017 r., 15:22
Budowa ścieżki rowerowej na trasie Karsin-Wiele dobiega końca
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Karsin i Wiele realizowana przez gminę Karsin. Wykonawca robót - firma Adbet z Chojniczek zapewnia, że do 27 października zakończą się prace porządkowe na inwestycji.

czwartek, 26 października 2017 r., 14:02
Gmina Karsin planuje przebudowę sytemu zasilania w wodę
Gmina Karsin przygotowuje się do przebudowy gminnego systemu zasilania w wodę pitną. Jeszcze w tym roku wykonane mają zostać niezbędne podkłady geodezyjne, a następnie opracowane zostaną projekty techniczne nowych obiektów i instalacji.

czwartek, 26 października 2017 r., 12:09
Uwaga! Od soboty zmiana organizacji ruchu w rejonie kościerskiego cmentarza
Choć do Wszystkich Świętych zostało jeszcze kilka dni, przy kościerskim cmentarzu panuje coraz większy ruch. Nie warto jednak jeździć na pamięć, bo w sobotę wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała do 3 listopada.

środa, 25 października 2017 r., 14:06
Liniewo. Pół wieku to dla nich mało - świętowali jubileusze małżeńskie
Medale przyznane przez samego prezydenta Andrzeja Dudę, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - to wszystko czekało na dziewięć wyjątkowych par małżeńskich z terenu gminy Liniewo. W ten sposób w środę uhonorowano tych, którzy miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku dziesięciu kolejnych par wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 55 i 60 lat.