poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 12:43
W Kierunku Natury, czyli obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie
"Dbajmy o Ziemię", "Idźmy w kierunku Natury", "O recyklingu dużo już wiemy i śmieci zawsze segregujemy", "O czystość dbamy, po psach i kotach, zawsze sprzątamy" - między innymi z takimi sloganami na transparentach uczniowie przemaszerowali w poniedziałek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 16:45
W Muzeum Ziemi Kościerskiej otwarto wystawę poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu
Do 11 czerwca w Muzeum Ziemi Kościerskiej można oglądać wystawę poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu - pisarzowi, działaczowi narodowemu i społecznemu pochodzącemu z Rotembarku. Otwarcie wystawy odbyło się w 19 kwietnia, a więc w 60. rocznicę śmierci kaszubskiego poety.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 12:58
W marcu została mamą, teraz walczy o życie. Pomóż Kasi pokonać raka - zostań dawcą
Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu młodych kobiet, która z radością oczekiwała na swoje pierwsze maleństwo. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 27-latka odliczała chwile do narodzin synka. W lutym jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie - chłoniak T-limfoblastyczny. Mimo złośliwego nowotworu, 22 marca na świecie pojawił się jej zdrowy synek. Kasia natomiast rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Nadzieją dla młodej mamy jest przeszczep szpiku. Ruszyły poszukiwania dawcy.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 13:33
Funkcjonariusze rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o dopalaczach
W czwartek policjanci z prewencji kryminalnej byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Kaliskach. Rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, leków oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 11:12
Kościerzyna-Warszawa. Debatowali nad funkcjonowaniem młodzieżowych rad
"Funkcjonowanie Młodzieżowych Rad" - pod taką nazwą w środę w Sejmie RP odbyła się debata skierowano do młodzieżowych rajców, jak i przedstawicieli samorządów. Wzięli w niej udział także przedstawiciele kościerskiej rady.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:36
Prezydent Europy Donald Tusk ze świąteczną wizytą w Osadzie Burego Misia
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w Wielką Sobotę odwiedził Osadę Burego Misia. Wziął udział w nabożeństwie poświęcenia pokarmów, jak również znalazł czas na rozmowę z mieszkańcami osady.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:10
Pracowity rok w prokuraturze -  więcej pijanych kierowców i przestępstw narkotykowych
1.564 sprawy, w tym usiłowanie zabójstwa, siedem rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, 40 spraw związanych z narkotykami, 28 przestępstw na tle seksualnym, 171 dotyczących kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, 490 osądzonych osób na podstawie aktów oskarżenia i wniosków skierowanych przez kościerskich śledczych - tak w wielkim skrócie można podsumować działalność Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie w minionym roku.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 14:13
Pomorzanie korzystają z kolei chętniej niż mieszkańcy innych regionów Polski
Podróżowanie koleją w Polsce największą popularnością cieszy się na Pomorzu - tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. W pozostałych zakątkach kraju wskaźniki te są dużo niższe. Na dużą popularność poruszania się tym środkiem transportu w tym regionie kraju wpływać może również działająca 1,5 roku PKM. W marcu liczba jej pasażerów przekroczyła 250 tys. osób.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:45
Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny
Od środy do piątku uczniowie, którzy w tym roku zakończą naukę w gimnazjach, sprawdzają swoją wiedzę nabytą w ciągu minionych trzech lat. Testy rozpoczęli od części humanistycznej, w czwartek zmierzą się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi, a w piątek sprawdzą znajomość języków obcych.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy będą szkolić się w kościerskim szpitalu
"Przez onkologię do estetyki - nowoczesna chirurgia gruczołu piersiowego" - pod taką nazwą w piątek i sobotę odbędą się warsztaty dotyczące jednoczasowej rekonstrukcji piersi po amputacji. Kurs dla chirurgów z całej Polski poprowadzą szef kościerskiego pododdziału chirurgii onkologicznej dr hab. Wojciech Makerewicz oraz asystent oddziału dr n. med. Daniel Maliszewski.