sobota, 10 grudnia 2016 r., 21:14
Nowy wóz i jubileusze MDP w OSP Wysin
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - takie motto, które przyświeca strażackiej służbie znalazło się na nowym wozie, którzy otrzymali ochotnicy z Wysina. W sobotę odbyła się uroczystość jego oficjalnego przekazania i poświęcenia. Okazja do świętowania była jednak podwójna. Obchodzono bowiem również jubileusze istnienia młodzieżowych drużyn pożarniczych.

sobota, 10 grudnia 2016 r., 15:07
Za nami Zimowa Giełda Mam w Kartuzach
Sobotnie popołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach upłynęło pod znakiem kolejnej edycji Giełdy Mam. Już po raz piąty salę sportową Jedynki wypełniły kolorowe ciuszki, zabawki i akcesoria dla dzieci w różnym wieku.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 15:31
Zadłużenie powiatu spada - zarząd podsumowuje półmetek kadencji
- Minione dwa lata to podejmowanie trudnych decyzji, których celem była poprawa sytuacji powiatu. Pomimo różnych przeszkód, różnego rodzaju dialogów konsekwentnie realizowaliśmy założone w programie parametry i wskaźniki - podkreślała starosta Alicja Żurawska podczas konferencji podsumowującej dwuletnią działalność zarządu powiatu kościerskiego. W tym czasie udało się zredukować zadłużenie samorządu z 60 do 44 proc. Władze powiatu liczą, że trzyletni program naprawczy zrealizują w stu procentach.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 14:11
Projekt Fundacji Sprawni Inaczej doceniony przez Komisję Europejską
"Dłoń - start dla młodych z niepełnosprawnością" to projekt Fundacji "Sprawni Inaczej" i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, który ma na celu uzyskanie przez jego uczestników, a więc osób z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, zatrudnienie. Jego ważność, jak i istota realizacji została dostrzeżona i doceniona przez Komisję Europejską.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 12:38
Gm. Karsin. Od stycznia niższe opłaty za śmieci, ale nie dla wszystkich
Od nowego roku gmina Karsin sama będzie prowadziła gospodarkę odpadami komunalnymi. Tutejszy samorząd, jak i gmina Liniewo postanowiły bowiem wystąpić ze Związku Gmin Wierzyca. W związku z tym zmienią się stawki opłat za odbiór odpadów. Dla większości mieszkańców nowe stawki będą bardziej korzystne, a z większymi kosztami muszą liczyć się jednak rodziny sześcioosobowe i liczniejsze.

piątek, 9 grudnia 2016 r., 11:19
Jest akt oskarżenia wobec trzech nastolatków za pobicie 19-latka
Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec trzech osób zakończyło się prokuratorskie postępowanie w sprawie bójki i pobicia 19-latka, do czego doszło pod koniec lipca w Grabowie Kościerskim. Nastolatkom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 18:10
Już w sobotę w Kartuzach Zimowa Giełda Mam
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się zimowa edycja Giełdy Mam. To okazja, by zaopatrzyć się w ubranka, zabawki i sprzęty w przystępnych cenach, ale też podreperować domowy budżet sprzedając to, z czego dzieci już wyrosły.

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 14:37
Kościerzyna. Budowa obwodnicy na półmetku - sprawdź, jak przebiegają prace
Prace przy budowie kościerskiej obwodnicy są już na półmetku i przebiegają zgodnie z harmonogramem - informuje Karol Markowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na większości obiektów inżynieryjnych i części trasy wylano już asfalt. Cała droga powstanie do września przyszłego roku.

środa, 7 grudnia 2016 r., 10:06
Policjanci z Liniewa z nowym radiowozem
O kolejny radiowóz wzbogacili policjanci z powiatu kościerskiego. Tym razem samochód marki Skoda Yeti trafił do funkcjonariuszy Posterunku Policji w Liniewie. Zakup pojazdu był możliwy dzięki środkom pozyskanym od gmin Liniewo, Stara Kiszewa i Nowa Karczma oraz Komendy Głównej Policji.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 21:09
Kościerzyna. Najcenniejszy z leków noszą w sobie i bezinteresownie dzielą się nim z innymi
2.769 litrów i 400 mililitrów najcenniejszego leku, jakim jest krew oddali przez minione dziesięć lat krwiodawcy zrzeszeni w ośmiu klubach HDK w powiecie kościerskim. Uratowali już niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcenym darem z roku na rok wzrasta. Podczas dorocznego spotkania podziękowano tym, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie.