niedziela, 7 lipca 2019 r., 00:49
Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży na finał Truskawkobrania 2019
Gwiazdy tegorocznego Truskawkobrania przyciągnęły na stok Złotej Góry tłumy fanów. Tym razem na malowniczej scenie nad jeziorem Brodno Wielkie wystąpili Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży. Pierwsza z gwiazd wzbudziła ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród nieco młodszej widowni.

sobota, 6 lipca 2019 r., 16:09
Truskawkobranie 2019 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 44. edycja Truskawkobrania. Święto kaszubskiej maleny rokrocznie przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy miłośników tych słodkich owoców. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

piątek, 5 lipca 2019 r., 09:17
Sukcesy Renaty Szulc z Gimnazjum w Karsinie
19 czerwca w Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego szkoły podstawowej oraz pożegnanie absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. Wśród absolwentów największymi osiągnięciami może się poszczycić Renata Szulc z klasy IIIb gimnazjum.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 11:07
W Dobrogoszczy nauczysz się pływać za darmo
Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz Kościerskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza dzieci młodzież na bezpłatną naukę pływania. Zajęcia będą odbywały się od 15 do 26 lipca w godzinach od 9 do 11. na kąpielisku w Dobrogoszczy.

środa, 3 lipca 2019 r., 11:28
Spływ Kajakowy i Biesiada Kaszubska w Łubianie
Minione dwa weekendy w Łubianie upłynęły pod znakiem imprez. 22 czerwca odbył się spływ kajakowy z Kornego do Loryńca zakończony wspólnym ogniskiem. W ostatnią sobotę czerwca odbył się z kolei piknik-biesiada kaszubska "Świat Kaszub i Pomorza cennym darem", podczas którego przeprowadzono konkurs plastyczny i wiedzy o przyrodzie regionu.

środa, 3 lipca 2019 r., 10:55
Już w sobotę wielkie święto kultury kaszubskiej. Kaszubi zjadą do Chojnic
Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz 21. Jej gospodarzem będą Chojnice. Tym samym Światowy Zjazd Kaszubów powraca do Chojnic po dwóch dekadach. To właśnie tam w 1999 roku swój początek miała ta największa kaszubska impreza plenerowa na Kaszubach.

niedziela, 30 czerwca 2019 r., 15:28
XVI Wielka Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku
W niedzielne popołudnie odbyła się XVI Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano X Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 09:17
Wyniki egzaminu gimnazjalnego - jak wypadł w gminach powiatu kościerskiego?
W kwietniu z egzaminem zmierzyli się uczniowie ostatniego rocznika szkoły gimnazjalnej. Sprawdziliśmy, jak poradzili sobie z nim gimnazjaliści w poszczególnych gminach powiatu.

piątek, 28 czerwca 2019 r., 18:58
Pascal Brodnicki nakręcił program o kaszubskich truskawkach
Pascal Brodnicki, znany i lubiany kucharz, podróżnik i prezenter telewizyjny w ubiegłym tygodniu odwiedził Kaszuby i nakręcił program poświęcony najsłodszemu skarbowi tego regionu - kaszubskiej malenie. Odwiedził plantację w Chmielnie, rozmawiał z Edytą Klasą i Bogdanem Kureckim ze Stowarzyszenia Producentów Truskawek Kaszubskich i polecał dania z maleną w roli głównej.

piątek, 28 czerwca 2019 r., 11:58
Kościerski sanepid ocenił jakość wody w jeziorach. Sprawdź, gdzie możesz bezpiecznie się kąpać
Wakacje rozpoczęte, a jedną z najpopularniejszych form spędzania letniego czasu jest odpoczynek nad wodą. Aby był on bezpieczny, warto korzystać z kąpieli tylko w miejscach ku temu wyznaczonych. Kościerski sanepid zbadał już część miejsc przeznaczonych do kąpieli na terenie powiatu. Przedstawiamy listę kąpielisk oraz miejsc wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu kościerskiego, które objęte są monitoringiem stanu jakości wód.