sobota, 10 czerwca 2017 r., 14:27
Garczyn. I Biesiada Seniorów pełna atrakcji
Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, wspólne śpiewanie piosenek, poczęstunek, loteria fantowa, zabawa integracyjna przy muzyce zespołu 4 ASY, czy marsz nordic walking - między innymi takie atrakcje czekały na mieszkańców gminy Kościerzyna podczas I Biesiady Seniorów. Wzięło w niej udział około 200 osób.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:45
Stworzyli 164 zakładki do książek - wykonawcy najładniejszych nagrodzeni
W środę odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kościerzynie na wykonanie "Zakładki do książki". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu kościerskiego.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 15:41
Mniejsze plony truskawek w tym roku - sprawdź, jakie są ceny
Każdy miłośnik tych zdrowych, słodkich i niskokalorycznych owców już od maja niecierpliwe wypatruje ich w punktach sprzedaży, na sklepowych półkach i straganach. Na najlepsze z nich, czyli truskawki kaszubskie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Tegoroczne plony po raz pierwszy od lat opóźnione są o dwa tygodnie, choć pierwsze owoce, dojrzewające pod agrowłókniną już można kupić. Sprawdziliśmy, jak zapowiadają się plony i jak w tym roku będą kształtowały się ceny truskawek.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:46
Na sportowo i rodzinnie - weekend pod znakiem biegów, triathlonu i festynów
I Festiwal Biegów Polski Północnej, Półmaraton Stolema we Wdzydzach, Biesiada Seniorów, Triathlon Chmielno 2017 oraz festyny rodzinne - między innymi takie imprezy zaplanowano na najbliższy weekend w regionie.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:45
Nowe chodniki w gminie Karsin
Na wniosek sołtysa sołectwa Górki Barbary Peplińskiej oraz radnego z Górek Jana Wardyna gmina Karsin w miejscowości Kliczkowy zrealizowała budowę 370-metrowego odcinka chodnika od centrum wsi w kierunku Borska.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 08:50
Oddział urologiczny w Kościerzynie doposażony w nowy sprzęt
Przekazanie i prezentacja nowego sprzętu urologicznego, podziękowania osobom wspierającym działalność Fundacji Rozwoju Urologii Kościerskiej oraz występy artystyczne - tak wielkim skrócie przebiegało II Kościerskie Spotkanie Urologiczne.

środa, 7 czerwca 2017 r., 15:03
Skorzewo. Ptasia grypa zaatakuje? Służby w gotowości
W środowe przedpołudnie w Skorzewie odbyły się ćwiczenia praktyczne w ramach trwających w tym tygodniu szkoleń pod kryptonimem "HPAI-2017 - grypa ptaków zagrożenia, zapobieganie, zwalczanie tej choroby na terenie województwa pomorskiego". W działaniach uczestniczyli między innymi inspektorzy weterynarii, ochrony środowiska, strażacy, czy policjanci.

środa, 7 czerwca 2017 r., 14:02
Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny
Unikajcie przemocy - udzielajcie pomocy, Bez przemocy da się żyć, trzeba tylko mądrym być, Tylko życie poświęcone inne jest warte przeżycia - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe przedpołudnie przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:28
Monika i jej córki rozpoczynają nowe życie - pomogli mieszkańcy
Mimo iż pani Monika nie otrzymała mieszkania socjalnego, już od tygodnia wraz z córkami mieszka w nowym lokalu. Teraz rozpoczyna, jak sama przyznaje, jedną z najważniejszych walk w swoim życiu - o swoje córki. Dzięki szansie, którą dostała od mieszkańców Kościerzyny, jest nadzieja, że sąd nie rozdzieli matki z córkami.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 16:04
W Cisewiu i Dziemianach powstaną PSZOK-i
W 2018 roku na terenie powiatu kościerskiego powstaną dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Środki na ich budowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego udało się bowiem pozyskać gminom Karsin oraz Dziemiany. Dofinansowanie będzie stanowiło aż 85 proc.