niedziela, 5 listopada 2017 r., 13:05
Boisko i plac zabaw dla dzieci i młodzieży z Osówka
Mieszkańcy Osówka w gminie Karsin, zwłaszcza ci najmłodsi mają powody do zadowolenia. Latem samorząd gminny zrealizował tu budowę boiska do piłki nożnej, a w ostatnich dniach przy boisku zamontowano nowy plac zabaw.

niedziela, 5 listopada 2017 r., 12:41
NZOZ Przychodnia dla pacjentów z hospicjum kościerskiego szpitala
Pracownicy NZOZ Przychodnia z Kościerzyny sprawili pacjentom i personelowi Hospicjum Stacjonarnego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wspaniałą niespodziankę. Z własnych pieniędzy kupili dużą ilość środków pielęgnacyjnych: mydła w płynie, balsamy, gąbki, golarki, odświeżacze powietrza, ręczniki papierowe i osobiście przywieźli je do szpitala.

niedziela, 5 listopada 2017 r., 10:30
Przed nami jubileuszowy Rajd Niepodległości. Daj się porwać przygodzie!
Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Rajdu Niepodległości, a więc gry miejskiej, poprzez którą jej uczestnicy odkrywają Kościerzynę sprzed wielu lat, a przede wszystkim dobrze się bawią pokonując miejskie uliczki i wykonując przygotowane dla nich zadania. Spędź 11 listopada aktywnie i rodzinnie. Pojaw się na starcie Rajdu Niepodległości i daj się porwać przygodzie.

sobota, 4 listopada 2017 r., 16:08
Czy w szpitalu w Dzierżążnie zaświeci słoneczko Polsatu?
Pod koniec października w szpitalu w Dzierżążnie gościli przedstawiciele Fundacji Polsat. Goście na czele z prezesem Krystyną Aldridge-Holc zwiedzili cały oddział, zapoznali się z jego jasnymi stronami i tymi ciemniejszymi, jak duże potrzeby sprzętowe i remontowe. Jest nadzieja, że kolejne kolorowe pomysły ordynator Marty Banch i oddziałowej Marii Strahl będą wdrażane w życie.

piątek, 3 listopada 2017 r., 10:13
Gm. Nowa Karczma. Małżeństwa na wagę medalu
Niedawno dwie pary z terenu gminy Nowa Karczma obchodziły 50. rocznicę związku małżeńskiego. Maria i Bernard Piesikowie oraz Halina i Hubert Rykowie zostali odznaczeni medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Najszczersze gratulacje pary otrzymały również z rąk samorządowców.

piątek, 3 listopada 2017 r., 10:03
Adrenalina - obóz strzelecko-sportowy dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym
Przez pełne dwa tygodnie w szpitalu w Dzierżążnie, zamiejscowej placówce Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o., królowała "Adrenalina" - niezwykły turnus rehabilitacyjny dla starszej młodzieży i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym. Był to pierwszy w Polsce obóz strzelecko-sportowy dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 16:01
Coraz więcej zalań i podtopień w powiecie. Czy winny jest tylko deszcz?
Zalane drogi, posesje, pola - tak po bardzo intensywnych, w ostatnich dniach, opadach deszczu wygląda Skrzydłowo w gminie Nowa Karczma. Najstarsi mieszkańcy tej miejscowości nie pamiętają, by kiedykolwiek doszło do takiej sytuacji. Problem zalań pojawia się także w innych miejscowościach. Przyczyna? Zarośnięte, niedrożne rowy melioracyjne, które nie są w stanie skutecznie odprowadzać wodę. Kto ponosi za to winę i jak uniknąć takich sytuacji?

środa, 1 listopada 2017 r., 10:39
Skrzeszewo. Dawid Skierka pasjonat hodowli koni w typie sztumskim
Z końmi zaprzyjaźnił się już w dzieciństwie. Dziadek i ojciec wykorzystywali je do prac polowych, ale także w lesie przy zrywce drewna. Kilkuletni wówczas Dawid chętnie w tym pomagał. Kiedy po latach ojciec przepisał mu swoje gospodarstwo, nie bardzo wiedział co z nim zrobić. W 2012 roku wpadł na pomysł, aby zająć się hodowlą koni, która stała się jego pasją. Dzisiaj w stadzie ma źrebaki, klacze i ogiera. Jego konie na wystawach regionalnych i ogólnopolskich odnoszą duże sukcesy.

środa, 1 listopada 2017 r., 07:30
Wspominamy tych, którzy odeszli...
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Często jest to jedyny dzień w roku, kiedy stojąc nad grobami naszych bliskich mamy okazję zatrzymać się na chwilę, wspomnieć tych, których nie ma już z nami, zastanowić się nad sensem życia i przemijania. Warto również pamiętać o tych, którzy odeszli tak niedawno, a zasłużyli się dla naszej lokalnej społeczności.

wtorek, 31 października 2017 r., 14:02
Żona oskarża Waldemara Bonkowskiego o przemoc. Wstrząsające doniesienia Gazety Wyborczej
Miał znęcać się nad nią psychicznie, a podczas jednej z uroczystości rodzinnych przystawić pistolet do głowy jej siostry i grozić śmiercią. Nie wytrzymała. Gdy mąż wyjechał na miesięcznicę do Warszawy, uciekła z domu. Po latach gehenny przerywa milczenie. Hanna, żona Waldemara Bonkowskiego, opowiedziała reporterce Gazety Wyborczej o drugim obliczu senatora z Kaszub.