czwartek, 19 stycznia 2017 r., 11:43
Coraz mniej postępowań, coraz wyższa wykrywalność - policjanci podsumowali rok
1.139 wszczętych postępowań, wykrywalność na poziomie 69,6 proc,, 175 wypadków, w których rannych zostały 343 osoby, a dziewięć poniosło śmierć, 90 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, 44 zatrzymanych praw jazdy na przekroczoną prędkość w terenie zabudowanym - tak w wielkim skrócie upłynął rok 2016 kościerskim funkcjonariuszom Policji.

środa, 18 stycznia 2017 r., 15:27
Gm. Karsin. Gimnazjaliści skorzystali z bezpłatnych badań stomatologicznych
Dzięki współpracy gabinetu stomatologicznego w Kościerzyna z gminą Karsin po raz drugi udało się raz zorganizować kompleksowe leczenie stomatologiczne dla wszystkich gimnazjalistów z terenu gminy.

środa, 18 stycznia 2017 r., 13:43
Zobaczyli jak wygląda komenda Policji od środka - tłumy na dniu otwartym
Z okazji ferii zimowym Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie otworzyła swoje drzwi i pokazała, jak wygląda praca policjantów "od kuchni". Największym zainteresowaniem zwiedzanie komendy cieszyło się wśród dzieci, którzy mieli okazję zobaczyć sprzęt policyjny, laboratorium kryminalistyczne, czy pokaz wyszkolenia psów policyjnych.

środa, 18 stycznia 2017 r., 09:07
Kościerzyna wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce
Zgodnie z aktualnym komunikatem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Kościerzyna jest jednym z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Wymieniana jest niemal na równi z Warszawą czy Płockiem. W północnej części kraju to jedyny punkt, gdzie stan zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, szczególnie pod względem tego najbardziej szkodliwego dla człowieka - pyłu zawieszonego.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:28
W środę kościerscy policjanci zapraszają na dzień otwarty w komendzie
Policjanci z Kościerzyny zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Komendy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia. Na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i pokaz tresury psów służbowych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:10
Gm. Nowa Karczma. Świętowali jubileusze małżeńskie
Dwie pary małżeńskie z terenu gminy Nowa Karczma świętowały w ostatnim czasie złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji zacnych jubilatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy. Z kwiatami i upominkami pospieszono też do Wandy i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:45
Kościerzyna. Z centrum miasta zniknął śnieg
W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się akcja wywożenia śniegu w mieście. Zalegający śnieg zniknął już między innymi z centrum miasta, a we wtorek ma zostać usunięty z ulicy Skłodowskiej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 12:25
Niebieski Poniedziałek - najbardziej depresyjny dzień roku. Czy aby na pewno?
Trzeci poniedziałek stycznia, zgodnie z twierdzeniem jednego z brytyjskich naukowców, to najbardziej depresyjny dzień roku. Zgodnie z wyjaśnieniem Cliffa Arnalla, ma to związek m.in. z tym, że w tym czasie porzucamy realizację podjętych wyzwań na kolejny rok. Na przekór temu radzimy, jak nie stracić motywacji do zmian i podpowiadamy, jakie cele możemy obrać sobie na najbliższe miesiące.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 10:27
"Dajmy siebie innym" - trwa kampania na rzecz rodzin
Piknik integrujący rodziny zastępcze, konferencja o dobrych praktykach w rodzinie, kampania przeciwko przemocy krzywdzeniu dzieci i młodzieży, spotkania z Mikołajem i wiele innych inicjatyw ma na swoim koncie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, które realizuje kampanię "Dajmy siebie innym". W inicjatywę tę włączyło się także Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dolina Tęczy", które także podjęło działania mające na integrację, jak i wspieranie rodzin zastępczych.