piątek, 16 grudnia 2016 r., 07:51
Betlejemskie Światełko Pokoju rozświetliło Serce Kaszub
Odważnie twórzmy pokój - to hasło tegorocznej wędrówki Betlejemskiego Światełka Pokoju, które dzięki kościerskim harcerzom w czwartek rozświetliło Serce Kaszub. Symbol Świąt Bożego Narodzenia chętni mogli odbierać na płycie miejskiego rynku.

środa, 14 grudnia 2016 r., 16:24
Kościerzyna. Uczniowie przeciwko AIDS - IX Przegląd Małych Form Teatralnych
W środę na Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie odbył się IX Przegląd Małych Form Teatralnych. Celem konkursu było nabywanie wiedzy i utrwalanie pozytywnych zachowań wobec HIV i AIDS.

środa, 14 grudnia 2016 r., 11:31
Sędzia Janusz K. zeznawał ws. Amber Gold - "nie wziąłem łapówki"
Kościerski sędzia Janusz K., który został skazany przez sąd pierwszej instancji, za przyjmowanie korzyści majątkowych, stanął we wtorek przed sejmową komisją śledczą ws. Amber Gold. W 2006 roku orzekał bowiem wobec prezesa przedsiębiorstwa finansowego, skazując go jedynie na niewielką karę grzywny, choć za popełnione przestępstwo groziło mu do ośmiu lat więzienia. Na pytanie czy wziął łapówkę odpowiedział, że nie, dodając przy tym, że sprawy już nie pamięta.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 16:52
Kartusko-kościerska wojna o ciężarówki. Bo przeszkadzały wójtowi?
Międzypowiatowy konflikt o znak ograniczający tonaż na drodze powiatowej w Stężycy, którą dojeżdżają ciężarówki na teren żwirowni w Gostomiu, trwa nadal. Samorządy wymieniają się pismami i odpierają stawiane sobie nawzajem zarzuty. Niewykluczone, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 14:46
Gm. Kościerzyna. 15 kilometrów ścieżek rowerowych połączy cztery miejscowości z dworcem PKP
Około 15 kilometrów ścieżek rowerowych powstanie na terenie gminy i miasta Kościerzyna w ramach budowy węzła integracyjnego. Połączą one cztery miejscowości z kościerskim dworcem.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 12:16
Dotacje na działania dla seniorów. Od 20 do 200 tysięcy złotych
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na dofinansowanie ze środków programu rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości od 20 do 200 tys. zł. Wnioski składać można do 28 grudnia.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 11:01
Gm. Nowa Karczma. 100.000 zł do wzięcia przez NGO
Do 23 grudnia organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dotację z urzędu gminy na realizację zadań publicznych w przyszłym roku. W sumie do wzięcia jest 100.000 zł. Pula ta zostanie rozdysponowana w dwóch obszarach działania, a mianowicie w zakresie kultury fizycznej oraz pomocy społecznej i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 15:36
Umowy na dofinansowanie węzłów integracyjnych w Kościerzynie, Chojnicach i Człuchowie podpisane
W poniedziałek w kościerskim dworcu PKP władze województwa pomorskiego podpisały umowy dotyczące budowy węzłów integracyjnych w Kościerzynie, Chojnicach i Człuchowie. Łączna wartość tych projektów wynosi prawie 100.000.000 zł, z czego unijne wsparcie sięgnie 74.000.000 zł.

niedziela, 11 grudnia 2016 r., 11:19
Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w Lipuszu
Kilkanaście zastępów straży pożarnej z gmin: Sulęczyno, Lipusz i Studzienice wzięło udział w corocznych ćwiczeniach organizowanych na granicy powiatów: kartuskiego, kościerskiego i bytowskiego. W tym roku scenariusz przewidywał ugaszenie pożaru tartaku oraz na terenie Zespołu Szkół w Lipuszu. Strażacy po raz kolejny spisali się na medal.

niedziela, 11 grudnia 2016 r., 00:51
Odmieniają życie i dają radość - trwa finał Szlachetnej Paczki
Trwa wielki finał tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki. Kolejna edycja akcji pozwala utwierdzić się w przekonaniu, że na świecie nie brakuje dobrych, wrażliwych na los innych, ludzi. Paczki dla rodzin, których historie sprawiają, że serce się kraje, a łzy same cisną się do oczu, przygotowywało tysiące ludzi w całej Polsce. Akcja od lat obecna jest też w powiecie kościerskim, gdzie na pomoc w tym roku czekają 34 rodziny.