poniedziałek, 11 września 2017 r., 12:04
Jednostki OSP z Dziemian i Lipusza odznaczone za walkę ze skutkami sierpniowej nawałnicy
W sobotę podczas XIV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczono kilka jednostek OSP, których strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy nie szczędząc sił i czasu. Z terenu powiatu kościerskiego odznaczenia trafiły do jednostek OSP Dziemiany i Lipusz.

sobota, 9 września 2017 r., 20:56
25. Urodziny Osady Burego Misia i Przyjaciół
Wyjątkowy festyn na wyjątkowe urodziny odbył się w sobotę w Osadzie Burego Misia. Osada obchodzi bowiem jubileusz 25. istnienia. Wraz z Burym Misiami świętuje także gmina Kościerzyna oraz Państwowa Straż Pożarna. I dlatego też podczas sobotniej imprezy nie zabrakło wielu niespodzianek i strażackich pokazów. Podczas imprezy tradycyjnie już wręczono statuetki Romana.

sobota, 9 września 2017 r., 12:27
Kościerzyna. Polała się krew... w szczytnym celu
Mundurowi krwiodawcy, ale również ci nienoszący munduru w sobotni poranek odwiedzili kościerski punkt krwiodawstwa, by podzielić się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. Płynem ratującym życiem podzielili się w ramach akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców".

piątek, 8 września 2017 r., 13:11
Przedszkole w Nowym Klinczu otwarte
We wtorek w Nowym Klinczu odbyło się oficjalne otwarcie przedszkola w Nowym Klinczu. Jego powstanie było możliwe dzięki pozyskaniu na ten cel przez gminę Kościerzyna środków unijnych. Tym samym na terenie gminy otwarto już siódme przedszkole.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:41
Akcja zeszyt - wyprawki szkolne po raz kolejny trafiły do potrzebujących
Już po raz kolejny w Kościerzynie przeprowadzono akcję "Zeszyt". Dzięki przedsięwzięciu członkom kościerskiej Solidarności wyprawki szkolne już po raz 20. trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin.

środa, 6 września 2017 r., 15:30
PFRON pomoże niepełnosprawnym poszkodowanym przez nawałnicę
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie apeluje do osób niepełnosprawnych, które ucierpiały w wyniku nawałnic o pilne zgłaszanie rodzaju powstałych szkód oraz potrzeb w szczególności wynikających z niepełnosprawności.

wtorek, 5 września 2017 r., 11:54
Przed nami jesienna edycja Kościerzyny za pół ceny - zgłoś swój udział
Na początku października mieszkańcy i turyści po raz kolejny będą mogli skorzystać z ofert podmiotów różnej branży w promocyjnych cenach. Kościerzyna przystępuję bowiem do kolejnej akcji "Miasto za pół ceny". Podmioty, które chciałyby wziąć udział w akcji, zobowiązane są do zgłoszenie swojego akcesu do 18 września.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 14:07
Zabrzmiał pierwszy dzwonek - jak szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów?
Za nami pierwszy dzwonek. Rok szkolny 2017/2018 został oficjalnie zainaugurowany. Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie ponownie przekroczyli próg szkół, powrócili do odnowionych sal. Czas wakacji samorządy tradycyjnie wykorzystały na intensywne remonty w placówkach oświatowych.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 10:07
Wielki Klincz. Narodowe Czytanie z "Weselem" Wyspiańskiego
W sobotę, 2 września odbyła się szósta edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu. Organizatorami tej akcji były nauczycielki Renata Abramowska i Grażyna Schmidt.

piątek, 1 września 2017 r., 15:36
Premier Szydło: "Udowodniliście, że zawsze można na was liczyć"
Z poświęceniem ratowali życie i mienie poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy, nie szczędząc własnego zdrowia, sił i czasu. Po tej najtrudniejszej i najdłuższej akcji ratowniczej nadszedł czas na podziękowania im za ofiarną służbę. W piątek uczynili to premier Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, którzy nagrodzili i uhonorowali kilkudziesięciu funkcjonariuszy PSP i strażaków-ochotników, jednocześnie dziękując wszystkim tym, którzy brali udział w usuwaniu skutków kataklizmu.