sobota, 18 sierpnia 2018 r., 15:15
"Pielgrzymowanie uzależnia" - uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki wrócili z Jasnej Góry
Pokonali pieszo około 560 km, a w drodze spędzili 16 dni. Rankiem 13 sierpnia dotarli do obranego celu - Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wrócili już do domów, ale emocje towarzyszące ich wędrówce są wciąż żywe, a wspomnienia, które zdobyli pozostaną w ich sercach na lata. Uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej podzielili się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami.

sobota, 18 sierpnia 2018 r., 11:25
Kościerzyna. Bawili się i licytowali na rzecz 14-letniego Kuby
W piątkowe popołudnie na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Koncertom i wspólnym zabawom towarzyszył teżcel chartatywny. Rada Seniorów Miasta Kościerzyna po raz kolejny udowodniła także, że uzależniać i to pozytywnie może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbyła się bowiem licytacja dla 14-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 09:45
JAMBOREE GARCZYN Ꞌ2018 - uroczysty apel zwieńczył Wielki Zlot Harcerzy
Harcerze bardzo wyraźnie zapisali się w kartach 90-letniej historii i tradycji ośrodka w Garczynie. W 1932 roku na jego terenie odbył się Światowy Zlot Skautów Wodnych, w którym uczestniczył prezydent Ignacy Mościcki. Po 86 latach od tego wydarzenia Powiatowe Centrum Młodzieży zorganizowało Zlot Harcerzy - Jamboree Garczyn Ꞌ2018. Tygodniowy zlot zwieńczył wtorkowy uroczysty apel.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:07
Trwa modernizacja dróg powiatowych
Aż na czterech odcinkach dróg powiatowych trwają prace modernizacyjne. Roboty podążają zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że jesienią kierowcy będą mogli poruszać się już nowymi traktami. Łączna wartość realizowanych inwestycji to niemal 11 mln zł.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 12:41
Operacje tarczycy jeszcze bezpieczniejsze. Kościerski szpital z nowym sprzętem
Kościerski szpital wzbogacił się o nowy sprzęt. Tym razem oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wzbogacił o neuromonitor. Będzie on regularnie używany by zapewnić najwyższy standard pacjentom.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 18:00
Szymbark. VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, prezentacje ich sprawności, pokaz strażackie oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VI Wielkiej Parady Konnej Sikawek Strażackich.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 10:29
"Aby każda noc kończyła się świtem" - lipuszanie dziękowali za ocalone życie w nawałnicy
W sobotę, 11 sierpnia o godzinie 23, a więc o godzinie, która przed rokiem zmieniła życie mieszkańców gminy Lipusz, lipuscy parafianie spotkali się u skraju zniszczonego przez ubiegłoroczną nawałnicę lasu, gdzie na pagórku stanął blisko 12-metrowy krzyż i obelisk. Mają one upamiętniając wydarzenia sprzed roku, ale przede wszystkim są one dziękczynieniem za ocalone życie.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 08:00
Zmieniła Kaszuby i ich mieszkańców. Jak wygląda życie rok po nawałnicy?
Kilka tysięcy hektarów zniszczonego lasu, kilometry uszkodzonych linii energetycznych, pozrywane dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych, drzewa poprzewracane na obiekty i samochody, nieprzejezdne drogi - tak wyglądał poranek 12 sierpnia 2017 roku. Mija rok od kiedy, trwający zaledwie kilkadziesiąt minut, żywioł zmienił krajobraz Kaszub i życie ich mieszkańców. Sprawdziliśmy, czy rok wystarczył, by mieszkańcy powrócili do życia sprzed nawałnicy i czy w ogóle jest to możliwe?

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 08:29
Trwa budowa przystani kajakowej w Bąku
Nad kanałem Wdy w Bąku trwają prace związane z budową przystani kajakowej. Powstaje ona w ramach projektu pod nazwą "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Z nurtem Wdy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, który realizują wspólnie gminy Karsin, Czersk i Kaliska. Karsiński samorząd pełni w projekcie rolę partnera wiodącego. Wartość zadania to kwota ponad 714.000 zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 85 proc. tj. 607.000 zł.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 13:06
Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie gości harcerzy z całej Polski
Najpierw prace porządkowe, a potem harce - tak wygląda dzień harcerskiego zlotu w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Każdego dnia ośrodek odwiedza grupa około 50 harcerzy, przebywających na Ogólnopolskim zlocie ZHP na Wyspie Sobieszewskiej. Punktem kulminacyjnym garczyńskiego zlotu, będzie wtorkowy uroczysty apel, harce i wspólne ognisko.