czwartek, 25 stycznia 2018 r., 16:46
50 lat WOPR-u na Pomorzu. Posypały się odznaczenia i podziękowania dla kościerskich ratowników
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na Pomorzu świętuje 50-lecia istnienia. Najprężniej działającą jednostką w Pomorskiem jest kościerski WOPR i dlatego to właśnie w Kościerzynie odbyła się uroczystość z okazji złotego jubileuszu. Posypały się więc odznaczenia i podziękowania dla tutejszych ratowników, ale też osób i instytucji ich wspierających.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 15:31
Ferie 2018. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy
Już w piątek uczniowie po skończonych zajęciach rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 20:47
Kościerzyna. Don Vasyl zaczarował Dzień Osób Niepełnosprawnych
Król muzyki cygańskiej Don Vasyl z zespołem był gwiazdą tegorocznego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie. Tym samym cygańskie rytmy rozbrzmiewały w poniedziałkowy wieczór w Sali Szopińskiego, czarując licznie zgromadzoną publiczność. Sala tradycyjnie wypełniła się po brzegi osobami, które nie tylko przybyły po to, by miło spędzić czas, ale przede wszystkim by wesprzeć charytatywny cel imprezy. Dochód z koncertu zostanie bowiem przeznaczony na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 15:02
Wielki Klincz. Strażacy rozdają karty ratownicze pojazdu i promują "kopertę życia"
Zwykłe kartki papieru ze schematem pojazdu mogą skrócić czas trwania akcji ratowniczej, ratując życie osobom, które zakleszczone zostały w pojeździe. Najlepiej wiedzą o tym strażacy, którzy podczas działań nie raz muszą ciąć pojazd, by udzielić pomocy poszkodowanym. Dlatego też ochotnicy z Wielkiego Klincza już po raz drugi zorganizowali akcję "Karta ratownicza pojazdu", podczas której oklejają samochody i drukują karty dla danych marek pojazdu. Akcja trwa do godziny 17. w OSP Wielki Klincz.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 09:52
Przedszkolaki z Nowej Karczmy o tym, za co kochają babcie i dziadków
Muszą być uśmiechnięci, dobrzy, mili, pomocni, często przytulać, dawać buziaki, bawić się i wygłupiać, opiekować się wnukami, kiedy rodzice muszą pojechać gdzieś daleko - tacy zdaniem przedszkolaków z Nowej Karczmy powinni być idealni dziadkowie i właśnie tacy są ich babcie i dziadkowie. A za co kochają rodziców swoich rodziców i jak wspólnie spędzają czas?

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 08:30
Brunonek Labuda z Banina - mały wojownik, który potrzebuje wsparcia w rehabilitacji
Brunon ma zaledwie dwa latka, a już bardzo wiele przeszedł w swoim krótkim życiu. Chłopczyk ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Nie dowidzi i ma głęboki niedosłuch. Rodzice chłopca robią wszystko, by chłopiec mógł w przyszłości samodzielnie siedzieć i poruszać się. Potrzebna jest do tego kosztowna rehabilitacja, niestety możliwości finansowe rodziny są niewystarczające. Brunonkowi można pomóc wpłacając środki na specjalną zbiórkę.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 08:48
Kościerzyna. Dodatkowy dyżur pediatry na NiŚOZ
Sezon zachorowań w pełni. Wirusy i bakterie nie oszczędzają zwłaszcza najmłodszych. Mając to na uwadze w szpitalu w Kościerzynie podczas Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych w wybrane dni dyżuruje dodatkowo lekarz pediatra.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 15:57
Charakter karnawału w Wenecji oddali na włosach - konkurs o "Złotą Szpilkę Fryzjerską"
Misterne koki, pełne fantazji upięcia, barwne maski i wyszukane stroje podziwiać można było podczas kolejnej, ósmej już edycji konkursu o Złotą Szpilkę Fryzjerską, który w czwartek odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Uczestniczyli w nim młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z Kościerzyny, Słupska, Wejherowa, Somonina, Żukowa i Kartuz.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 13:08
100.000 zł od powiatu dla NGO. Trwa nabór wniosków
Do 7 lutego br. można składać wnioski o przyznanie grantów na realizację zadań publicznych. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych działających w obszarze sportu, kultury, zdrowia, pomocy społecznej, bezpieczeństwa, czy turystyki. Łącznie stowarzyszenia mogą pozyskać 100.000 zł.

środa, 17 stycznia 2018 r., 11:28
Warsztat stolarski oraz pracownia konserwatorów wdzydzkiego skansenu po remoncie
Warsztat stolarski oraz pracownia konserwatorów w skansenie we Wdzydzach będą teraz bardziej ekologiczne i cieplejsze. Zakończyła się bowiem termomodernizacja budynków w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach.