niedziela, 18 listopada 2018 r., 09:00
Szlachetna Paczka 2018 ruszyła. Zostań świętym Mikojałem dla jednej z rodzin!
W internecie dostępna jest już baza rodzin, którym każdy może zrobić świąteczny prezent. W powiecie kościerskim na to, aby magia świąt dotarła również do ich domów, czeka sześć rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i odmień czyjeś życie, a na pewno święta.

sobota, 17 listopada 2018 r., 16:04
Kościerzyna. Dzielili się płynem ratującym życie
Za nami piąta, a zarazem ostatnia tegoroczna "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Akcja cieszyła się sporym zainteresowowaniem wśród przedstawicieli służb mundurowych, ale także tych, którzy choć na co dzień nie noszą munduru, zauważają potrzebę ratowania życia poprzez bezinteresowne dzielenie się krwią - najcenniejszym z lekarstw.

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:36
Strażacy z Grabówka oficjalnie z nowym wozem
Kolejna jednostka ochotniczej straży pożarnej w gminie Nowa Karczma otrzymała nowy wóz. Tym razem fabrycznie nowy samochód lekki ratownictwa technicznego Citroen Jumper trafił do jednostki w Grabówku. Oficjalne i uroczyste przekazanie nowego wozu odbyło się w piątkowe popołudnie.

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
Uchroń się przed grypą - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy co roku atakuje na Pomorzu kilkadziesiąt tysięcy osób. Choć wiele osób ją bagatelizuje, grypa może prowadzić do poważnych powikłań, dlatego też ogromnie ważne jest, by odpowiednio się przed nią chronić. Najlepszą metodą na to jest szczepienie. Sezon grypowy już się trwa - to ostatni moment, by zaszczepić siebie i swoją rodzinę.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 15:23
Sylwester 2018. Jak spędzić tą najbardziej wyjątkową noc w roku?
Już tylko niespełna sześć tygodni dzieli nas od momentu, gdy witać będziemy Nowy Rok 2019. 31 grudnia pożegnamy minione dwanaście miesięcy, które minęły pod szyldem 2018 i z nadzieją, pełni planów i optymizmu wkroczymy w nowy czas. Stare polskie porzekadło głosi, że "Jaki Nowy Rok, taki cały rok", dlatego, zmianie daty w kalendarzu warto nadać odpowiednią oprawę - spędzić Sylwestra hucznie i z przytupem. Sprawdziliśmy, gdzie można zarezerwować miejsce na niezapomniany bal w sylwestrową noc.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 14:46
Stanisław Burandt triumfował w powiatowym etapie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Kilkudziesięciu młodych rolników po raz kolejny sprawdzało swoją wiedzę podczas powiatowego etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Tradycyjnie zmaganiom towarzyszyła olimpiada z wiedzy o BHP. Najlepsi będą reprezentować region w finale wojewódzkim.

środa, 14 listopada 2018 r., 10:28
Narodowe Święto Niepodległości w Liniewie
W piątek, 9 listopada w Zespole Oświatowym w Liniewie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, z racji jubileuszu, miały one charakter wyjątkowy.

środa, 14 listopada 2018 r., 09:00
Schetynówki 2019. Sprawdź, jakie samorządy mogą liczyć na dotację
Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na pewną dotację kolejny rok z rzędu może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski, którego aż dwa projekty zakwalifikowały się do dofinansowania z budżetu państwa.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 14:01
Społeczność ZKiW w Dziemianach uczciła 100-lecie Niepodległej
"Dzisiaj wielka jest rocznica - jedenasty listopada" - słowa wiersza Ludwika Wiszniewskiego usłyszeć można było w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach już 9 listopada br. Tego dnia bowiem szkoły rozpoczęły świętowanie szczególnej dla Polaków 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 11:41
Mundurowi będą dzielić się krwią dla Niepodległej
Przed nami ósma edycja Soboty Mundurowych Krwiodawców. Tym razem zostanie ona połączona z Ogólnopolską Akcją Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tego wydarzenia płynem ratującym życie w Kościerzynie będzie można podzielić się do 21 grudnia.