wtorek, 16 lipca 2019 r., 09:06
We Wdzydzach naprawisz rower
Niby niewielkie, ale jakże istotne udogodnienie, szczególnie dla miłośników rowerowych wojaży, przygotowała gmina Kościerzyna. Przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach stanęła samoobsługowa stacja napraw rowerów.

sobota, 13 lipca 2019 r., 15:22
Costerina 2019. Jubileuszowe Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej
Już po raz 20. kościerski Rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. W sobotę odbyły się tam bowiem jubileuszowe Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019". Każdy kto odwiedził kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami.

piątek, 12 lipca 2019 r., 13:30
Liniewo. Stypendia wójta w rękach uzdolnionej młodzieży
37 młodych mieszkańców gminy Liniewo zostało w ubiegłym tygodniu wyróżnionych przez wójta Mirosława Warczaka. Najlepszych uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono stypendiami za wysokie wyniki w nauce.

piątek, 12 lipca 2019 r., 09:03
Maturzysto wybierasz się na studia? Powalcz o stypendium
Rozpoczęła się XVIII edycja programu stypendialnego współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem. Mogą z niego skorzystać tegoroczni maturzyści, którzy w październiku rozpoczną studia na uczelni publicznej. Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, by otrzymać stypendium w wysokości 5.000 zł.

piątek, 12 lipca 2019 r., 08:46
Powstanie bazy WOT w Kościerzynie coraz bliżej
Najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu dojdzie do przejęcia w trwały zarząd nieruchomości po dawnym internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które na ich terenie utworzy 72. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym samym w Kościerzynie ma powstać jednostka szkoleniowa i baza sprzętowa terytorialsów.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 12:03
Powiat z dotacją na zakup mikrobusów do przewozu osób niepełnosprawnych
Powiat kościerski pozyskał dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki funduszom zakupi cztery specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych mikrobusy.

środa, 10 lipca 2019 r., 15:23
Kiedy wróci lato?
Początek lata zaskoczył nas słoneczną i bezchmurną pogodą, wiele osób spodziewało się, że lipiec i sierpień będą wyglądały podobnie. Niestety pogoda płata nam figle. W efekcie mamy sporo deszczy i niską temperaturę. Według porzekadeł dziś mamy Dzień Siedmiu Braci Śpiących. Czy możemy spodziewać się polepszenia pogody? O nadchodzące zmiany atmosferyczne pytaliśmy Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie.

środa, 10 lipca 2019 r., 13:37
Powstanie Subregionalna Trasa Rowerowa. Będzie przebiegać przez powiat kościerski
W Kościerzynie 30 samorządowców z Pomorza podpisało list intencyjny w sprawie budowy Subregionalnej Trasy Rowerowej. Nowy szlak rowerowy ma obejmować południowe Kaszuby, Kociewie, Powiśle i Żuławy. Wkomponuje się też w planowaną międzynarodową trasę wiodącą z Berlina do Tallina.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 12:13
Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję!
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Wesprzeć tę inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać petycję.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 10:54
Wyniki matur 2019 - jak poradziła sobie młodzież w powiecie kościerskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 78 proc. zdających. Średnie wyniki maturzystów w regionie były nieco niższe niż średnie wyniki w województwie.