piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:15
Ruszają weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny
Już 23 czerwca br. zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami PKM jeżdżącymi z Kościerzyny do Trójmiasta. W czwartek w Kościerzynie podpisano umowę na świadczenie przewozów.

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 12:42
Kościerzyna. Burmistrz z absolutorium, ale nie obyło się bez krytyki
13 głosami "za", przy pięciu głosach przeciwnych i dwóch wstrzymujących burmistrz Kościerzyny Michał Majewski otrzymał absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nie obyło się jednak bez krytyki jego działań. Tym razem gospodarz miasta postanowił zabrać głos i odeprzeć kierowane w jego kierunku zarzuty niegospodarności, opieszałości i małej skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych.

środa, 20 czerwca 2018 r., 13:06
Zarząd powiatu z jednogłośnym absolutorium za wykonanie budżetu 2017
Bez uwag i wątpliwości, za to z pochwałami i podziękowaniami na ręce starosty i zarządu - tak przebiegała dyskusja przed głosowaniem nad jedną z ważniejszych uchwał w ciągu roku, a mianowicie przyjęciem sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu i udzieleniem z tego tytułu absolutorium powiatu. Dokonano tego jednogłośnie.

środa, 20 czerwca 2018 r., 09:21
Były sędzia Janusz K. po kilku miesiącach więzienia znów na wolności
Po siedmiu miesiącach odbywania kary więzienia, były sędzia Janusz K. wyszedł na wolność. Jest to efekt rozpatrzenia kasacji przez Sąd Najwyższy, który uchylił jeden z punktów wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie. Na korzyść prokuratury rozpatrzono z kolei drugą kasację dotyczącą drugiego współoskarżonego Marcina L. W tym zakresie Sąd Najwyższy uchylił w całości wyrok uniewinniający.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 14:22
Wspólne wakacje rodzin zastępczych w Szarlocie
Zajęcia plastyczne, warsztaty lepienia z gliny, turniej kręgli, wieczorne ogniska, wspólne gry, zabawy, konkursy i nie tylko. Na takie atrakcje mogą liczyć rodziny zastępcze z powiatu kościerskiego, które spędzają właśnie wspólny urlop w Szarlocie. Łącznie w ośrodku nad jeziorem Osuszyno wypoczywa 61 osób, w tym 45 dzieci.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 13:46
Wyniki egzaminu gimnazjalnego - jak wypadł w poszczególnych gminach w powiecie?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach w powiecie kościerskim.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 09:31
Karsin. Ruszyła rozbudowa przedszkola. Od stycznie zacznie działać też żłobek
Do końca października ma nastąpić rozbudowa Przedszkola Publicznego w Karsinie. W nowo dobudowanej części utworzony zostanie również żłobek z 24 miejscami dla dzieci. Jego działalność ruszy już z początkiem stycznia.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 12:11
20 jednostek OSP otrzyma nowy sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości
Zestawy do ratownictwa technicznego, torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne, agregaty, rozpieracze, nożyce hydrauliczne, pilarki do drewna, czy przenośne zestawy oświetleniowe - między innymi taki sprzęt trafi niebawem do ochotników w powiecie kościerskim. Sprzęt o wartości ponad 300.000 zł dla 20 jednostek OSP zakupiony zostanie z dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 09:30
Letnia Giełda Mam w Kościerzynie
W sobotnie przedpołudnie Targowisko Miejskie w Kościerzynie po raz kolejny wypełniło się barwnymi ubrankami, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami. Zorganizowano tam kolejną już letnią edycję Giełdy Mam.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 08:54
Od 23 czerwca ruszą letnie połączenia kolejowe na linii Czersk-Karsin-Kościerzyna
Od soboty, 23 czerwca we wszystkie weekendy i święta przez okres letni wznowiony zostanie ruch pasażerski na trasie Bydgoszcz-Gdynia przez Karsin, Bąk i Kościerzynę ma zostać wznowiony. Będzie to program pilotażowy, który ma wskazać, czy istnieje zainteresowanie takimi kursami wśród mieszkańców, jak i turystów.