czwartek, 3 maja 2018 r., 15:50
Harcerze uczcili święto Konstytucji 3 Maja w Garczynie
Uroczystym apelem, podczas którego odśpiewano hymn harcerski i Polski oraz złożono symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym postać Józefa Piłsudskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, harcerze 23. Drużyny Harcerskiej z Łubiany uczcili święto 3 Maja, 227. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

środa, 2 maja 2018 r., 18:39
Uczcili Dzień Flagi - kościerski Rynek w barwach biało-czerwonych
Kilkuset małych i dużych cyklistów miłośników hulajnogi wzięło udział w tegorocznej Patriotycznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych. Na Rynku zaś czekał na nich występ najmłodszych kościerzaków, jak i rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego.

środa, 2 maja 2018 r., 09:42
Giełda szkół w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu
Dla młodych ludzi, kończących naukę nadchodzi czas bardzo ważnych decyzji, czyli wyboru przyszłej ścieżki kształcenia. Dlatego też uczniowie klas II i III gimnazjum, jak również klasy VII szkoły podstawowej, którzy już w przyszłym roku będą podejmować takie decyzje, wzięli udział w Giełdzie Edukacyjnej, która odbyła się w środę, 25 kwietnia w szkole w Wielkim Klinczu.

wtorek, 1 maja 2018 r., 14:01
Uczniowie z Prymusa i Ekonomika najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy
Za nami XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. A tym samym reprezentacje kościerskich szkół miały okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych. Kolejny rok z rzędu najlepszą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy wśród gimnazjalistów wykazała się drużyna Prywatnego Gimnazjum "Prymus", z kolei spośród szkół ponadgimnazjalnych team PZS nr 1.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 15:19
Pierwsze kaszubskie Stolemy stanęły w Kościerzynie
Sześć Stolemów - legendarnych kaszubskich siłaczy - stanęło w Kościerzynie. W poniedziałek oficjalnie odsłonięto pierwsze figurki, które mają wypromować miasto, ale też wyjść poza jego obrzeża i stworzyć swoistą sieć Stolemów na Kaszubach.

niedziela, 29 kwietnia 2018 r., 09:42
Poznaj świat egzotyki na Kaszubach
Bajecznie kolorowe ptaki, największe węże świata, niesamowite owady, rzadkie ryby, gady i płazy... by zobaczyć egzotyczną faunę z dalekich krain, wcale nie trzeba odbywać podróży dookoła świata. Wystarczy odwiedzić Tuchlino, gdzie przed kilku laty powstało miejsce, w którym można odbyć niezwykłą lekcję przyrody. Tam weźmiesz na ręce olbrzymiego pytona, pogłaszczesz legwana czy tarantulę. Park edukacyjny Egzotyczne Kaszuby to miejsce idealne na rodzinny wypad majówkowy, niezależnie od aury.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 15:20
Kościerscy strażacy na podium w programie "Ognisty ratownik - gorąca krew"
Strażacy z Kościerzyny ponownie znaleźli się w gronie najaktywniejszych jednostek biorących udział w XII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Oddając w minionym roku łącznie blisko 40 litrów tego dającego nadzieję i ratującego życie płynu zajęli drugie miejsce w Pomorskiem.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 14:41
Maturzyści odebrali świadectwa i opuścili szkolne mury
Ponad pół tysiąca uczniów w powiecie kościerskim w piątek oficjalnie zakończyło naukę w szkole ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści odebrali świadectwa i jako uczniowie szkolne progi przekroczyli po raz ostatni. 525 z nich mury swoich placówek odwiedzi jednak już za tydzień, kiedy to pochylą się nad pierwszym z serii egzaminów maturalnych.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 14:00
Kaszuby. Majówkowa pogoda w kratkę
Zaczyna się długi majowy weekend. To doskonały czas na aktywny wypoczynek. Wielu z nas planuje wycieczki rowerowe, prace w ogrodzie i tradycyjne majówkowe grille. Sprawdziliśmy, czy pogoda na Kaszubach sprzyjać będzie realizacji weekendowych planów.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 08:51
Gm. Kościerzyna. Trwa budowa trzech boisk wielofunkcyjnych
W Łubianie, Wielkim Podlesiu i Wąglikowicach trwa budowa boisk wielofunkcyjnych. Łubiański projekt zakłada też budowę bieżni. Nowe miejsca do rozwijania sportowych pasji mają powstać do połowy czerwca.