środa, 15 maja 2019 r., 11:24
LOT ,,Serce kaszub'' na Pikniku nad Odrą w Szczecinie
W miniony weekend Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub'' uczestniczyła w największej imprezie turystycznej Pomorza Zachodniego - Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Impreza organizowana jest na Wałach Chrobrego - w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.

wtorek, 14 maja 2019 r., 13:10
Kościerska "Szóstka" walczy o podwórko NIVEA
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie postanowiła wziąć udział w konkursie na plac zabaw. Nivea zbuduje łącznie 20 Podwórek Talentów, więc jest o co walczyć. Nowy plac zbaw ma służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Aby wygrać, potrzebny jest udział w internetowym głosowaniu. Trwa ono do 20 czerwca. Głosować można codziennie.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 14:51
Upamiętnili 84. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego
W niedzielę harcerze z Hufca ZHP Kościerzyna im. Franciszka Sędzickiego, przedstawiciele Związku Piłsudczyków oddz. Kaszubski oraz przedstawiciele dyrekcji PCM Garczyn uczcili w 84 rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

piątek, 10 maja 2019 r., 10:29
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu
W sobotę, 4 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości w gminie. Tym razem gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.

piątek, 10 maja 2019 r., 09:20
Harcerski weekend z rodziną i funduszami europejskimi już w sobotę w Garczynie
Łódki, tańce, rozgrywki strzeleckie, czy gry terenowe - te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich tych, którzy w sobotnie południe pojawią się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Odbędzie się tam Harcerski weekend z rodziną i Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.

wtorek, 7 maja 2019 r., 13:01
Kiermasz Wiosenny w Starej Kiszewie
W czwartek, 2 maja na Targowisku Gminnym w Starej Kiszewie zrobiło się wyjątkowo gwarno i kolorowo za sprawą Kiermaszu Wiosennego, na którym można było zakupić wszystko, co potrzebne do ogrodu czy sadu.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 12:33
Wiele. Upamiętnili Bronisławę i Teodora Plińskich
W piątkowe popołudnie nieopodal Domu Kultury w Wielu zgromadzili się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i najbliżsi bohaterów tej uroczystości - Bronisławy i Teodora Plińskich. Tego dnia odsłonięto bowiem tablicę upamiętniającą tych wybitnych artystów, mieszkańców Wiela.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 10:24
Maturalny maraton 2019 rozpoczęty!
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek dokładnie o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie tradycyjnie poszedł język polski, po weekendowej przerwie, we wtorek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 23 maja.

niedziela, 5 maja 2019 r., 10:15
Strażacy z gminy Dziemiany uczcili święto swojego patrona
Uroczysta msza św., przemarsz ulicami miejscowości, akademia, podczas której odznaczono i podziękowano strażakom za poświęcenie i ofiarność w czasie działań ratowniczych oraz festyn rodzinny - tak w wielkim skrócie przebiegały gminne obchody Dnia Strażaka, które w sobotę świętowano w Dziemianach.

sobota, 4 maja 2019 r., 19:11
Grabowo. Gminne obchody Dnia Strażaka
W sobotnie popołudnie strażacka brać z gminy Nowa Karczma uczciła swojego patrona św. Floriana. Uroczysta akademia odbyła się w Grabowie. Podczas niej podziękowano strażakom za bezinteresowną i ofiarną służbę oraz odznaczono tych szczególnie zasłużonych. Uroczystość była też okazją do poświęcenia nowego nabytku druhów z Grabowa.