sobota, 2 marca 2019 r., 20:28
Arkadiusz Okroj przyjął sakrę biskupią w Pelplinie
Diecezja pelplińska ma nowego biskupa pomocniczego. W sobotę w Bazylice Katedralnej w Pelplinie z rąk biskupa Ryszarda Kasyny święcenia biskupie otrzymał ks. prałat dr Arkadiusz Okroj, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła z Kiełpina.

sobota, 2 marca 2019 r., 09:45
Nowy autobus dla szkoły w Wielu
Szkoła Podstawowa w Wielu otrzymała nowy autobus. Nowy nabytek może przewieźć maksymalnie 39 pasażerów. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie z klimatyzacją oraz zestawem audiowizualnym włącznie, co z pewnością zapewni podróżnym większy komfort niż w dotychczas używanym gimbusie marki Jelcz.

czwartek, 28 lutego 2019 r., 14:49
Pięć nowych autobusów wyjechało na ulice Kościerzyny
O pięć nowych niskopodłogowych autobusów marki ISUZU wzbogaciła się miejska komunikacja w Kościerzynie. Ich oficjalne i uroczyste przekazanie odbyło się w czwartkowe przedpołudnie. Wartość nowych nabytków to ponad 4 mln zł.

czwartek, 28 lutego 2019 r., 09:55
Andrzej Wronikowski nowym radnym Rady Miasta Kościerzyna
Andrzej Wronikowski uzupełnił skład Rady Miasta Kościerzyna. Podczas środowej sesji złożył ślubowanie. Mandat radnego objął po Krzysztofie Jarońcu, który z końcem stycznia na znak protestu odszedł z rady.

środa, 27 lutego 2019 r., 10:14
Józef Kulas z Wiela świętował 90. urodziny
Na tegorocznym urodzinowym torcie mieszkańca Wiela zapłonęło 90 świeczek. Dziesiątą dekadę życia rozpoczął Józef Kulas. Z najserdeczniejszymi życzeniami dostojnego jubilata odwiedzili przedstawiciele karsińskiego samorządu.

wtorek, 26 lutego 2019 r., 16:49
Wójt Starej Kiszewy ogłosił konkurs dla NGO
57.000 zł - łącznie o taką kwotę mogą ubiegać się organizacje pozarządowego ba realizację zadań publicznych w ramach konkursu ofert w gminie Stara Kiszewa. Środki można pozyskać w trzech obszarach działaniach, a wniosku należy składać w terminie do 14 marca.

wtorek, 26 lutego 2019 r., 16:14
Tak spędzano ferie w gminie Karsin
W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe, czas zimowego odpoczynku od zajęć szkolnych. Jak co roku w gminie Karsin przygotowano atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci, które zostały w domu lub przyjechały wypoczywać na teren gminy Karsin. Program zajęć był na tyle bogaty, że zarówno dzieci jak i młodzież mogły znaleźć coś dla siebie.

wtorek, 26 lutego 2019 r., 15:44
Dzienny Dom Pobytu Senior + w Kościerzynie oficjalnie oddany do użytku
Kościerscy seniorzy zyskali miejsce do spotkań. W Kościerzynie powstał bowiem Dzienny Dom Pobytu Senior +. Uroczystość oficjalnego otwarcia odbyła się we wtorkowe przedpołudnie. Kościerska placówka jest drugą tego typu instytucją w powiecie.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 16:32
Wkrótce Dzień Kobiet - sprawdź, jak warto go spędzić
Już za niewiele ponad dwa tygodnie przedstawicielki płci pięknej świętować będą Dzień Kobiet. To znakomita okazja, by spotkać się z przyjaciółkami i miło spędzić czas, ale również ku temu, by sprawić sobie przyjemność. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi na to, jak warto uczcić przypadające 8 marca święto.

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 11:48
Prawnik radzi: Jak uzyskać odszkodowanie za nieruchomość wywłaszczoną pod drogę?
Rosnąca liczba planowanych inwestycji związanych z budową dróg publicznych wiąże się z koniecznością pozyskiwania gruntów przez które przebiegać będzie przyszła droga. Najczęściej grunty przeznaczone pod budowę przyszłej drogi stanowią własność innych podmiotów niż Skarb Państwa czy jednostka samorządu terytorialnego, co z kolei wiąże się z koniecznością ich nabycia od osób będących właścicielami nieruchomości.