czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 15:25
Sędzia Janusz K. prawomocnie skazany na cztery lata bezwzględnego więzienia
Na karę czterech lat bezwzględnego więzienia został skazany kościerski sędzia Janusz K. Sąd Okręgowy w Koszalinie orzekł wobec niego także grzywnę w wysokości 60.000 zł oraz przepadek korzyści majątkowej. Drugi z oskarżonych Marcin L., który miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek sędziemu, został uniewinniony. Wyrok jest prawomocny.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 13:21
Kościerzyna. Debatowali o szansach i wyzwaniach dla podmiotów ekonomii społecznej
Ekonomia społeczna, a więc połączenie działalności biznesowej z celem społecznym - aktywizowaniem zawodowo osób zagrożonych bądź wykluczonych społecznie - była przedmiotem środowej konferencji, która odbyła się w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Konferencja zainaugurowała też działalność Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. W ramach tegoż projektu powstaną 204 miejsca pracy dla osób nieaktywnych zawodowo.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy z całej Polski szkolili się w Kościerzynie
Przez dwa dni trwały intensywne warsztaty dla chirurgów onkologów. Cenieni lekarze z całej Polski na kościerskim bloku operacyjnym uczestniczyli w rekonstrukcji piersi dokonywanej natychmiast po amputacji piersi chorej (tzw. rekonstrukcja jednoczasowa). Demonstrowane techniki były dobierane optymalnie w zależności od budowy piersi i lokalizacji zmian podejrzanych

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 09:06
Kościerzyna. Uczniowie rywalizowali w udzielaniu pierwszej pomocy
Za nami XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział pięć drużyn z kościerskich szkół, które miały okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych. Najlepszą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia wśród gimnazjalistów wykazała się drużyna Prywatnego Gimnazjum "Prymus", z kolei spośród szkół ponadgimnazjalnych team PZS nr 1.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 14:59
Kościerzyna. Policjanci oddawali krew
Choć Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie działa od nieco ponad trzech miesięcy, funkcjonariusze mają już kolejną zbiórkę krwi na swoim koncie. We wtorek wspólnie udali się do miejscowego punktu krwiodawstwa, by podzielić się dającym nadzieję i ratującym życie płynem.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 10:00
Dziemiany. Uczcili bohaterów powstania w getcie warszawskim. Rozdawali żonkile
Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach 19 kwietnia rozdawali papierowe żonkile. Tym samym już po raz kolejny dołączyli do akcji "Żonkil", która upamiętnia bohaterów powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 09:03
Dziękowali wolontariuszom za bezintresowną pomoc pacjentom
"Tu nie chodzi o ideę, chodzi o ludzi" - mówił wicemarszałek Paweł Orłowski podczas koncertu, który miał być podziękowaniem dla wolontariuszy bezinteresownie pomagającym pacjentom w pomorskich szpitalach. Na uroczystości w Gdańsku nie zabrakło też wolontariuszy z Kościerzyny.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 08:49
Reforma edukacji coraz bliżej. Jak kuratorium ocenia przygotowanie kościerskich gmin?
Już we wrześniu dzieci i młodzież rozpoczną naukę w nowym systemie edukacji. Wdrażanie reformy trwa, mimo licznych protestów ze strony rodziców, środowisk nauczycielskich i ekspertów. Gminy już przyjęły plany zmiany sieci szkół i rozpoczęły prace nad wdrożeniem reformy. Sprawdziliśmy, jak przygotowanie poszczególnych samorządów ocenia kuratorium oświaty, które musiało zaopiniować wszystkie projekty.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:05
Porozmawiajmy o depresji - Kościerzyna oswaja z jedną z najpoważniejszych chorób XXI wieku
Promowali aktywność fizyczną, zachęcali do profilaktycznych badań i dbania o zdrowie - tak przedstawiciele kilkunastu instytucji angażowali się w organizację kościerskich obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku szczególny nacisk położono na temat depresji, a więc według Światowej Organizacji Zdrowia obecnie czwartego najważniejszego zdrowotnego problemu na świecie.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:41
Bilety na PKM są dostępne także przez internet
Podróżujący Pomorską Koleją Metropolitalną mogą teraz kupić bilety na pociąg również drogą internetową. SKM Trójmiasto, które jest przewoźnikiem na linii PKM wprowadziła długo oczekiwane udogodnienie dla pasażerów. Uruchomiła specjalną platformę za pośrednictwem, której szybko i łatwo można kupić bilet.