czwartek, 29 listopada 2018 r., 18:11
Kościerzyna. Pożar w piwnicy szpitala (ćwiczenia)
W środowe przedpołudnie straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w pomieszczeniach piwnicznych kościerskiego szpitala. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych.

czwartek, 29 listopada 2018 r., 09:47
Targi Ekonomii Społecznej w Kościerzynie
W środę w kościerskiej sali Szopińskiego odbyły się II Targi Ekonomii Społecznej, które były ukierunkowane na rolę ekonomii społecznej w rewitalizacji. Podczas nich nie tylko można było zakupić rękodzieło uczestników warsztatów terapii zajęciowej czy innych instytucji ekonomii społecznej, ale także zdobyć wiedzę na temat działań łączących przedsiębiorczość z inicjatywami na rzecz dobra wspólnego.

środa, 28 listopada 2018 r., 09:00
Karsin. Szkolili się jak zwalczać pożary wewnętrzne
Jak rozwija się pożar wewnętrzny? Jakie wiążą się z nim zagrożenia? Jak operować prądami wody, aby zwalczyć zagrożenie, a nie powodować zbyt dużych strat? Jak bezpiecznie wchodzić do budynku? - między innymi taką tematykę mieli okazję przyswoić strażacy - ochotnicy z terenu gminy Karsin.

niedziela, 25 listopada 2018 r., 15:16
Budowa kanalizacji dla Zamościa i Białego Błota przebiega zgodnie z planem
Trwa budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami dla mieszkańców Zamościa i przysiółka Białe Błoto zamieszkiwanych przez około 300 osób. To ostatnia miejscowość w gminie o zwartej zabudowie, która jest kanalizowana.

niedziela, 25 listopada 2018 r., 12:08
Gala Kaszuby Biegają 2018 - największy cykl biegowy w tej części Polski uroczyście podsumowany
W sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury uroczyście podsumowano cykl Kaszuby Biegają 2018. Na szóstą edycję serii składało się z 13 imprez, w których łącznie wzięło udział 8,5 tysiąca zawodników i zawodniczek. Zwycięzcami tegorocznej edycji w klasyfikacji generalnej zostali Aleksandra Baranowska - Trzasko i Rafał Borzyszkowski.

piątek, 23 listopada 2018 r., 15:00
Prawnik radzi: Jak dochodzić zapłaty alimentów na dziecko?
Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie. Obowiązek ten powstaje z chwilą urodzenia się dziecka. Jeżeli natomiast dziecko posiada jakiś majątek lub dochody i to wystarczy na pokrycie jego kosztów utrzymania i wychowania, obowiązek alimentacyjny jest uchylony lub ulega stosownemu zmniejszeniu.

piątek, 23 listopada 2018 r., 10:43
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Weltrowskich z Karsina
Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Weltrowskich z Karsina, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

piątek, 23 listopada 2018 r., 09:07
Rusza ogólnopolska akcja. Ureguluj światła w swoim samochodzie za darmo!
Źle ustawione światła nie tylko negatywnie wpływają na widoczność, ale także oślepiają innych uczestników ruchu drogowego. Ich prawidłowe ustawienie istotnie wpływa więc na twoje bezpieczeństwo na drodze. W sobotę 24 listopada i trzy kolejne soboty światła w swoim samochodzie uregulujesz za darmo. Warto skorzystać z tej okazji, bo pod lupę samochodowe oświetlenie bierze też policja, a to może wiązać się z konsekwencjami finansowymi i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

środa, 21 listopada 2018 r., 17:16
Gminne obchody 100 lat Niepodległej w Lipuszu
W niedzielę 11 listopada, mieszkańcy gminy licznie świętowali 100 - Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się w intencji ojczyzny mszą św. w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Lipuszu pod przewodnictwem ks. prałata Jana Ostrowskiego oraz Ks. Mateusza Drutel, na której została wygłoszona homilia, nawiązująca do obchodzonego święta.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 11:25
Zimowa Giełda Mam w Kartuzach już 1 grudnia - ruszyły zapisy
W sobotę, 1 grudnia w gościnnych progach szkoły podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna, zimowa edycja Giełdy Mam. Grudniowa odsłona imprezy będzie okazją do przejrzenia szaf w ramach przedświątecznych porządków i zaopatrzenia się w ciuszki dla pociech na nowy sezon, nie nadszarpując przy tym zbytnio domowego budżetu.