piątek, 2 lutego 2018 r., 10:27
Kościerzyna. Centrum miasta, a utoniesz w błocie
Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas mieszkańcy jednej z osiedlowych uliczek w Kościerzynie. Od lat próbują doprosić się utwardzenia ich traktu, chociażby płytami drogowymi, gdyż w okresie opadów deszczu czy roztopów, drogę do swoich domów muszą pokonywać przez błoto.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 11:58
Stara Kiszewa. Odłamek asfaltu przebił szybę i wleciał do mieszkania
Chwile grozy w środowy wieczór przeżyli mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Kościerskiej w Starej Kiszewie. Kawałek asfaltu wypadając spod koła przejeżdżającego drogą wojewódzką tira, przebił szybę i wleciał do mieszkania.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 10:02
Chcą połączyć Kaszubską Marszrutę z powiatem kościerskiem
W wielewskim Domu Kultury odbyło się spotkanie samorządowców powiatów kościerskiego i chojnickiego z przedstawicielami LGR "Morenka" oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku w sprawie omówienia koncepcji połączenia tzw. "Kaszubskiej Marszruty" z powiatem kościerskim oraz Trójmiastem, a w przyszłości również z województwem kujawsko-pomorskim.

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:36
Tłumy w kościerskiej komendzie
Z okazji ferii zimowych Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie tradycyjnie już otworzyła swoje drzwi i pokazała, jak wygląda praca policjantów "od kuchni". Największym zainteresowaniem zwiedzanie komendy cieszyło się wśród dzieci, którzy mieli okazję przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy oraz zobaczyć policyjny sprzęt i zasiąść za kierownicą radiowozu.

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:00
Karsin. Umowa na projekt i budowę PSZOK-u podpisana
Zakład Usług Drogowych Bogusława Szycy z Chojnic wybuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cisewiu. Karsiński samorząd podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji, na której realizację pozyskał środki unijne.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 13:51
100 bezpłatnych cytologii w Kościerzynie z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy
100 pań, w terminie od 1 do 9 lutego br. (poza sobotą i niedzielą) w godz. 8-14, będzie mało okazję bezpłatnie poddać się badaniu cytologicznemu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Cytologia to najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by wcześnie zdiagnozować nowotwór szyjki macicy. Powszechnie wiadomo, że rak wcześnie wykryty jest możliwy do wyleczenia

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 13:39
Porcelanowy jubileusz KGW Wdzydze Tucholskie
Od 20 lat panie z KGW we Wdzydzach Tucholskich działają na rzecz swojego środowiska. Na swoim koncie mają mnóstwo społecznych działań. Udział w przeróżnych kiermaszach, imprezach służy promocji ich wsi i karsińskiej gminy. Porcelanowy jubileusz był okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić przez minione lata, a także uhonorowania zasłużonych członkiń.

niedziela, 28 stycznia 2018 r., 17:55
Świętowali 98. rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny
W niedzielę kościerski rynek na kilka godzin cofnął się w czasie o 98 lat, aby przypomnieć historyczne wydarzenie, jakim było przybycie armii generała Hallera na Kaszuby celem wyzwolenia kaszubskiej ziemi spod zaboru pruskiego. Tegoroczne obchody uświetniła Orkiestra Wojska Polskiego z Elbląga. Nie zabrakło również Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich i przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP.

niedziela, 28 stycznia 2018 r., 11:00
Codziennie walczy ze śmiercią. Każde uratowane życie to dla niej ogromna satysfakcja
Oddział intensywnej opieki medycznej to miejsce, do którego trafiają pacjenci w stanie ciężkim i krytycznym. W innych warunkach najpewniej nie mieliby szans na przeżycie. Na tym oddziale codziennie trwa walka o jakieś życie. O tym, jak wygląda praca tam z dr Hanną Koselą-Kitowską, która przez ponad 30 lat kierowała OIOMem w kartuskim szpitalu rozmawiała Magdalena Damps-Zdrojewska.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 18:44
Kościerzyna. Puzzle na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ułóż układankę i zgarnij nagrodę
W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji miejscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy, która potrwa przez cały rok. Podczas dwunastu kościerskich wydarzeń ich uczestnicy otrzymają łącznie 12 puzzli, które złożą się w jedną układankę - małego kościerzaka w narodowych barwach. Na kolekcjonerów wszystkich elementów będzie czekał też specjalny upominek. Pierwszego puzzla będzie można otrzymać już w niedzielę.