wtorek, 8 maja 2018 r., 10:18
Walczą o ścieżkę zdrowia w Sercu Kaszub. Potrzebują Twojego głosu
"Ścieżka zdrowia w Sercu Kaszub" - to projekt Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub", który startuje w czwartej edycji programu Decydujesz, pomagasz - Tesco i Fundacji Tesco. Robiąc zakupy w markecie, poświęć chwilę i oddaj swój głos, by nad Jeziorem Kaplicznym wytyczona została ścieżka i wyposażona w urządzenia do ćwiczeń.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 16:02
Pociągi PKM znikną z Kaszub na trzy lata? Dołącz do akcji i podpisz petycję, by tak się nie stało
Ciesząca się ogromną popularnością wśród pasażerów linia PKM, łącząca Kartuzy z Trójmiastem może zostać zamknięta na okres nawet trzech lat. Ma to związek z planowaną modernizacją linii Bydgoszcz - Kościerzyna - Gdynia. W związku z pracami, które ruszyć mają już w 2020 roku, na trasie z Gdańska Osowej do Kościerzyny ruch pociągów zostanie wstrzymany. Jest jednak sposób, by tego uniknąć - reaktywacja linii Gdańsk Kokoszki - Stara Piła - Żukowo Zachodnie - Glincz - Kartuzy/Somonino. Poparcie dla tego pomysłu można wyrazić podpisując się pod petycją w sprawie utrzymania ruchu kolejowego w kierunku Kaszub.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 11:13
Grabowska Huta. Przybłąkał się źrebak - poszukiwany właściciel
W niedzielny wieczór na teren jednej z posesji w Grabowskiej Hucie przybłąkał się źrebak. Poszukiwany jest jego właściciel.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 10:57
Strażacy z Łubiany i Kornego uczcili święto swojego patrona
Tradycyjnie, jak co roku, 3 maja strażacy z ochotniczych straży pożarnych w Łubianie i Kornem uczcili święto swojego patrona, św. Floriana, uroczystą mszą w kościele w Łubianie. Podczas nabożeństwa dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski i modlili się za zmarłych druhów.

niedziela, 6 maja 2018 r., 09:55
Dziemiany. Gminne obchody Dnia Strażaka
Uroczysta msza św., przemarsz ulicami miejscowości, akademia, podczas której odznaczono i podziękowano strażakom za poświęcenie i ofiarność w czasie działań ratowniczych, szczególnie tych związanych z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy oraz festyn rodzinny - tak w wielkim skrócie przebiegały gminne obchody Dnia Strażaka, które w sobotę świętowano w Dziemianach.

niedziela, 6 maja 2018 r., 08:05
Motocykliści z Kaszub rozpoczęli sezon w Mściszewicach
Zlot motocyklowy otwierający sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w sobotnie południe można było podziwiać około trzystu maszyn - motocykli, jak również quadów.

sobota, 5 maja 2018 r., 19:52
Ochotnicy z gminy Liniewo świętowali w Wysinie
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - to dewiza strażaków, która przyświeca nie tylko funkcjonariuszom straży, ale i ochotnikom, którzy życie i mienie ludzkie ratują bezinteresownie. Za tę społeczną służbę, za nieustanną chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, dziękowano w sobotę druhom z gminy Liniewo.

piątek, 4 maja 2018 r., 20:53
Będomin. Podziękowania i odznaczenia dla strażaków z gminy Nowa Karczma
W piątkowe popołudnie strażacka brać z gminy Nowa Karczma uczciła swojego patrona św. Floriana. Uroczysta akademia odbyła się na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania za bezinteresowną i ofiarną służbę ochotnikom oraz odznaczenia tych szczególnie zasłużonych.

piątek, 4 maja 2018 r., 10:01
Maturalny maraton 2018 rozpoczęty
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w piątek dokładnie o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie poszedł język polski, po weekendowej przerwie, w poniedziałek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 25 maja.

czwartek, 3 maja 2018 r., 16:28
Kościerzyna. Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w czwartek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego oraz na placu Jana Pawła II.