wtorek, 28 marca 2017 r., 09:47
Lekarka z zarzutem ws. śmierci 5-latki w kościerskim szpitalu
Zarzut nieumyślnego narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez podjęcie błędnych działań diagnostycznych usłyszała lekarka kościerskiego szpitala w związku ze śmiercią 5-letniej dziewczynki. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 23:27
Działali na rzecz innych i promowali powiat. Poznaliśmy laureatów "Serc Kaszub"
Nagrody Starosty Kościerskiego "Serca Kaszub" to forma symbolicznego podziękowania osobom, instytucjom i stowarzyszeniom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji i rozwoju powiatu kościerskiego. W poniedziałkowy wieczór w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono dziesięć nagród głównych i pięć wyróżnień. Uhonorowano m.in. artystów, sportowców, organizacje pozarządowe i społeczników.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 13:51
Grypa powoli odpuszcza - zachorowalność w marcu spadła
Możemy odetchnąć z ulgą - sezon grypowy powoli się kończy. Zachorowalność na grypę i ostre infekcje górnych dróg oddechowych oraz przypadki grypopodobne w ostatnich tygodniach spada.

niedziela, 26 marca 2017 r., 15:36
Poznaj historię kolebki działalności kulturalnej w Kościerzynie
Mija sześć dekad od kiedy Kościerski Dom Kultury rozpoczął swoją działalność. Na początku funkcjonował pod szyldem Powiatowego Domu Kultury. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 60-lecia, rozpoczynamy cykl poświęcony temu ośrodkowi.

niedziela, 26 marca 2017 r., 11:09
Pomaganie mają we krwi - powstał policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi
Przy Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie z inicjatywy jednego z tamtejszych policjantów powstał Klub Honorowych Dawców Krwi. Zrzesza on 17 funkcjonariuszy. Pierwszą wspólną zbiórkę krwi mają już za sobą. Kolejna wizyta w stacji krwiodawstwa niebawem.

sobota, 25 marca 2017 r., 18:56
Pomnik autora przygód Remusa znów wróci do Kościerzyny
W Ogródku Jordanowskim przez ponad 40 lat znajdował się pomnik Aleksandra Majkowskiego. Obelisk został jednak zdemontowany i przeniesiony do Muzeum Ziemi Kościerskiej. Miasto o wielkim Kaszubie nie zapomina i w przyszłym roku ruszą pracę nad kolejnym pomnikiem.

sobota, 25 marca 2017 r., 10:44
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę krócej
Pod koniec października ubiegłego roku cieszyliśmy się z tego, że pośpimy godzinę dłużej, ponieważ zaczął obowiązywać czas zimowy. Teraz przyszłą pora na "rewanż". W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni i - niestety - pochrapiemy sobie 60 minut krócej. Pamiętajmy więc, że o godz. 2 powinniśmy przesunąć wskazówki zegarka o godzinę do przodu.

piątek, 24 marca 2017 r., 18:26
PCM Garczyn bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym. Rusza remont stołówki
Stołówka znajdująca się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, do końca roku zostanie wyremontowana i przystosowania do możliwości osób niepełnosprawnych. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki środkom przekazanym przez Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach Państwowego Funduszu Rozwoju Osób Niepełnosprawnych.

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:08
Oddział ZUSu zostaje w Kościerzynie - nie będzie przeniesienia do Kartuz
Wydział świadczeń emerytalno-rentowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, wbrew wcześniejszym doniesieniom, zostaje w Kościerzynie. Informacje te potwierdza rzecznik pomorskiego ZUSu Krzysztof Cieszyński.

czwartek, 23 marca 2017 r., 10:54
Wypalanie traw - ten proceder zabija. Strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.