niedziela, 17 września 2017 r., 16:53
Diecezjalne święto plonów w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

piątek, 15 września 2017 r., 19:22
Kościerzyna. II Mistrzostwa Pomorza w Wyścigach Drezyn Ręcznych
W piątek Kościerzyna już po raz drugi zamieniła się w stolicę drezyn. Było w czym wybierać, ponieważ w tutejszym Muzeum Kolejnictwa pojawiły się zarówno drezyny ręczne oraz te o napędzie rowerowym. Najważniejszym wydarzeniem były jednak II Mistrzostwa Pomorza w wyścigach Drezyn Ręcznych. O tytuł mistrza walczyło ponad 20 drużyn.

piątek, 15 września 2017 r., 13:44
Lipusz. Poprzez zabawę poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze
Mobilne miasteczko rowerowe, tor przeszkód, ekstremalny pokaz rowerowy w wykonaniu Piotra Bielaka, slalom w alkogoglach, czy pokaz tańca - te wszystkie atrakcje czekały na uczestników piątkowej akcji "Bezpieczna Droga" w Lipuszu.

czwartek, 14 września 2017 r., 16:28
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach już 23 września -zapisz się już dziś!
W sobotę, 23 września w Kartuzach już po raz ósmy odbędzie się Giełda Mam. Jesienna odsłona imprezy pozwoli zaopatrzyć się mamom w ciuszki i akcesoria dla maluszków na kolejny sezon.W trakcie giełdy można sprzedać bądź nabyć m.in. ubranka dziecięce i ciążowe, zabawki, wózki, nosidełka, łóżeczka, książeczki i wiele innych akcesoriów.

czwartek, 14 września 2017 r., 12:10
Sędzia Janusz K. nie stawił się do odbycia kary. Zostanie doprowadzony do aresztu?
W piątek, 8 września sędzia Janusz K. miał stawić się w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim celem odbycia kary czterech lat pozbawienia wolności. Nie stawił się. - Gdy zakład karny powiadomi nas, że skazany nie stawił się, będzie można podjąć czynności związane z przymusowym doprowadzeniem - mówi sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

czwartek, 14 września 2017 r., 09:23
Krakowska uczta kulturalna podopiecznych ŚDS w Kościerzynie
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie byli uczestnikami wyjątkowej uczty kulturalnej w Krakowie i okolicach.

środa, 13 września 2017 r., 12:03
Strażacy z Lipusza potrzebują nowego samochodu!
Nie szczędząc własnego czasu i sił ruszyli z pomocą poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy. Przez kilkanaście dni pracowali w pocie czoła. Wskutek działań utracili sprzęt, część uległa uszkodzeniu. Jeden z samochodów OSP Lipusz uległ awarii i został wycofany z podziału. Drugi wymaga remontu. Tym samym ochotnicy pilnie potrzebują nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Problem w tym, że gminy nie stać, by go zakupić. Ochotnicy sami rozpoczęli zbiórkę środków na nowy wóz.

wtorek, 12 września 2017 r., 10:30
Piotr Szyca z Radia Kaszebe wystąpił w Milionerach
Piotr Szyca, znany i lubiany dziennikarz Radia Kaszebe wystąpił w poniedziałkowym odcinku "Milionerów". Mieszkaniec Borucina świetnie poradził sobie w grze i zakończył ją z całkiem niezłym wynikiem, odpowiadając prawidłowo na osiem pytań.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:17
Europosłowie z wizytą w Trzebuniu - byli pod wrażeniem
W piątek posłowie Parlamentu Europejskiego spotkali się z samorządowcami z powiatów, które odczuły skutki sierpniowej nawałnicy. Europosłowie odwiedzili też między innymi Trzebuń. Byli pod wrażeniem ogromu zniszczeń. Czy jednak wizyta europosłów będzie niosła za sobą realną pomoc dla zniszczonych nawałnicą terenów? Jak przekonują, przede wszystkim to rząd musi zawnioskować o tę pomoc.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 13:08
Otwarcie obwodnicy Kościerzyny z opóźnieniem
10 września minął termin zakończenia prac przy budowie obwodnicy Kościerzyny. Na jej otwarcie będzie trzeba jeszcze poczekać. Ostanie deszczowe miesiące wyrządziły bowiem szkody na nowym trakcie. Do naprawy pozostają między innymi rozmyte skarpy, czy uszkodzone zbiorniki retencyjne. Do użytku obwodnica ma zostać oddana na przełomie września i października.