czwartek, 25 lipca 2019 r., 07:54
Prawnik radzi: dla kogo renta socjalna
W nieodpłatnym Punkcie Porad Prawnych, obsługiwanym przez Kaszubski Instytut Rozwoju z/s w Kościerzynie mieszczącym się w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4, na przełomie stycznia - marca 2019 r. poruszano kwestie m.in. komu przysługuje prawo do renty socjalnej i jak ją uzyskać.

środa, 24 lipca 2019 r., 11:14
Ranking szkół 2019 - które kierunki są najbardziej oblegane w powiecie kościerskim?
We wrześniu do pierwszych klas szkół średnich powiatu kościerskiego zawita podwójny rocznik. W całym powiecie przygotowano dla nich łącznie 1.664 miejsc, z czego 784 dla absolwentów gimnazjum i 880 miejsc dla uczniów szkół podstawowych. Mają oni możliwość kształcenia się w czterech placówkach w ponad 40 kierunkach. Uczniowie najchętniej wybierali I LO w Kościerzynie. Najwięcej kierunków edukacji zaoferował Powiatowy Zespół Szkół Nr 3.

środa, 24 lipca 2019 r., 08:37
Niabawem Tydzień Kuchni Kaszubskiej - zgłoś swój udział
Miasto Kościerzyna zaprasza do udziału w kolejnej edycji "Tygodnia Kuchni Kaszubskiej", który jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chęć udziału w akcji lokale mogą zgłaszać do 2 sierpnia.

środa, 24 lipca 2019 r., 08:18
Prawnik radzi: procedura i przebieg postępowania w sprawach rozwodowych
W nieodpłatnym Punkcie Porad Prawnych, obsługiwanym przez Kaszubski Instytut Rozwoju z/s w Kościerzynie mieszczącym się w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4, na przełomie stycznia - marca 2019 r. poruszano kwestie m.in. procedury i przebiegu w sprawach rozwodowych.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 11:39
Zostań lokalnym herosem. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 09:22
Prawnik radzi: Pozew o zachowek
W nieodpłatnym Punkcie Porad Prawnych, obsługiwanym przez Kaszubski Instytut Rozwoju z/s w Kościerzynie mieszczącym się w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4, na przełomie stycznia - marca 2019 r. poruszano kwestie m.in. komu przysługuje zachowek i jak o niego wystąpić.

poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 14:20
Awanse i podziękowania dla kościerskich funkcjonariuszy Policji
Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak w poniedziałek świętowali kościerscy funkcjonariusze i pracownicy Policji z okazji przypadającego w lipcu Święta Policji. W tym roku przypada setna rocznica powstania Policji.

niedziela, 21 lipca 2019 r., 08:22
Niebanalnie o profilaktyce nowotworowej w Kościerzynie
Sobotnim późnym wieczorem mieszkańcy Kościerzyny i nie tylko mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym pokazie łączącym światło, dźwięk i edukację - videomappingu 3D. Pokaz, który został wyświetlony na budynku kościerskiego magistratu, w widowiskowy i niekonwencjonalny sposób przekazał treści edukacyjne, zachęcając do badań profilaktycznych. Był to kolejny z elementów projektu "Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Pomorskiego".

piątek, 19 lipca 2019 r., 14:18
Prawnik radzi: Czym jest przedawnienie roszczeń?
Przedawnienie roszczeń jest instytucją prawa cywilnego uregulowaną w art. 117-125 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny [dalej: k.c.]. Podlegają mu jedynie roszczenia majątkowe. Istotnym jest, że przedawnione roszczenie nie powoduje jego wygaśnięcia, a zamienia je w zobowiązanie naturalne, co oznacza, że wierzyciel nie może dochodzić jego realizacji w drodze przymusu państwowego.

środa, 17 lipca 2019 r., 10:29
Kościerski magistrat sceną sztuk audiowizualnych. Widowiskowy pokaz juz w sobotnią noc
Już w sobotę późnym wieczorem mieszkańcy Kościerzyny i nie tylko będą mogli wziąć udział w wyjątkowym pokazie łączącym światło i dźwięk - videomappingu 3D. Pokaz, który zostanie wyświetlony na budynku kościerskiego magistratu, w widowiskowy i niekonwencjonalny sposób przekaże treści edukacyjne, zachęcając do badań profilaktycznych. Jest to kolejny z elementów projektu "Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Pomorskiego".