piątek, 24 maja 2019 r., 16:36
W niedzielę wybierzemy europosłów - sprawdź, listę kandydatów
Już w niedzielę, 26 maja wybierzemy naszych 51 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Z Pomorza o trzy mandaty europoselskie walczy aż 70 kandydatów. Lokale wyborcze będą otwarte od 7. do 21.

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:28
Bawili się, integrowali i prezentowali swoje talenty - XVIII Jarmark Folklorystyczny w Chmielnie
Już po raz osiemnasty w Chmielnie odbył się Jarmark Folklorystyczny połączony z przeglądem twórczości artystycznej podopiecznych środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Przybyło na niego ponad 430 osób z 22 placówek z całego województwa. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była zabawa osiemnastkowa.

czwartek, 23 maja 2019 r., 13:52
Samorządy z dotacją na drogi w ramach usuwania skutków po nawałnicy
Aż do czterech kościerskich samorządów trafiły środki na odbudowę dróg po nawałnicy, która spustoszyła część Kaszub w sierpniu 2017 roku. Największą dotację otrzymał powiat kościerski, który z dotacji celowej budżet państwa i Funduszu Sprawiedliwości pozyskał łącznie ponad 19,5 mln zł. Fundusze zasilą też budżety gmin: Lipusz, Dziemiany i Nowa Karczma.

środa, 22 maja 2019 r., 10:04
Rozpoczęły się prace nad urządzaniem placu "Dębowy zakątek" w Osowie
Przy Szkole Podstawowej w Osowie rozpoczęły się prace związane z urządzaniem placu "Dębowy zakątek", na który gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji BGK w ramach konkursu "Moja Mała Ojczyzna". Celem konkursu było aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji.

wtorek, 21 maja 2019 r., 09:31
W niedzielę Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
26 maja to szczególny dzień w roku, kiedy możemy podziękować swoim mamom za bezwarunkową miłość i dobroć. Za każdy przejaw troski i czułości. Za to, że dały nam życie. Tak, jak w latach poprzednich zapraszamy naszych czytelników do złożenia życzeń mamom za pośrednictwem naszego portalu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 15:52
Awanse, odznaczenia i podziękowania dla kościerskich strażaków
Choć święto patrona strażaków św. Floriana przypada 4 maja, kościerscy funkcjonariusze świętowali dopiero w poniedziałek. Przed Komendą Powiatową PSP w Kościerzynie odbyła się z tej okazji uroczysta gala, podczas której awansowano i wyróżniono strażaków. Przybyli na uroczystość goście nie szczędzili zaś w ich kierunku słów uznania i podziękowań za trud codziennej służby wkładany w ratowanie życia i mienia ludzkiego.

niedziela, 19 maja 2019 r., 17:57
Piknik historyczny z inscenizacją Bitwy pod Łubianą
Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam Piknik Patriotyczny, który tradycyjnie zwieńczyła inscenizacja Boju pod Łubianą.

niedziela, 19 maja 2019 r., 00:20
Tłumy fanów disco polo bawiły się na Przebojowej Majówce w Stężycy
W sobotni wieczór do Stężycy przybyły tysiące miłośników muzyki disco polo. Po raz kolejny odbyła się tam jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku - Przebojowa Majówka. Publiczność bawiła się przy hitach takich gwiazd jak Classic, M- Power, Boys, Andre, Mig, Defis, Power Play, Extazy, Playboys, Jorrgus, Jesika, Top Girls, Miły Pan, Czadoman czy Piękni i Młodzi.

piątek, 17 maja 2019 r., 09:41
Aktywni, zaradni, samodzielni - nowy projekt ŚDS "Jesteśmy dla Ciebie"
"Aktywni - zaradni - samodzielni. Szansa na rozwój dorosłych osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem ciekawych metod terapeutycznych" - nowy projekt realizowany w Środowiskowym Domu Samopomoc "Jesteśmy dla Ciebie". Dzięki temu podopieczni placówki skorzystają między innymi z warsztatów gry na bębnach afrykańskich, zajęć z jogi, hipoterapii, czy masażu.

środa, 15 maja 2019 r., 13:18
Wkrótce rozpoczną się prace nad projektem "kartuskiego bajpasu"
Prawie milion złotych kosztować będzie przygotowanie koncepcji rewitalizacji fragmentu linii kolejowej nr 234, czyli tzw. kartuskiego bajpasu, który będzie stanowił kolejową trasę objazdową z Gdańska do Kartuz przez Gdańsk Kokoszki i Starą Piłę na czas prac związanych z elektryfikacją i budową drugiego toru na linii 201 linii Gdynia - Kościerzyna - Maksymilianowo. Umowę na projekt ma zostać podpisana w środę po południu.