niedziela, 26 sierpnia 2018 r., 13:13
Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej
Uroczysta msza święta przy Kaplicy Grobu Pańskiego zwieńczyła dwudniowe obchody odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii Wielewskiej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Adam Kołduński, Kanclerz Kurii Diecezji Pelplińskiej.

niedziela, 26 sierpnia 2018 r., 07:46
Batalia Napoleońska w Będominie przyciągnęła tłumy
Rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku to główna atrakcja wydarzenia pod nazwą "Batalia Napoleońska", która odbyła się w sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

piątek, 24 sierpnia 2018 r., 08:25
Schetynówki 2019. Pomorskie samorządy powalczą o ponad 60 mln zł na drogi
Od 1 do 17 września będzie trwał nabór wniosków na tzw. schetynówki. W ostatnim roku pierwszej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanie w skali kraju wyniesie 1,1 mln zł, zaś dla województwa pomorskiego nieco ponad 60 mln zł.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 13:38
W kierunku GOZ - w sobotę plener ekologiczny na kościerskim Rynku
Gotowi w przyszłość, czyli w kierunku GOZ (gospodarki o obiegu zamkniętym - przyp. red.) - pod takim hasłem w sobotę na kościerskim Rynku odbędzie się kampania edukacyjna Związku Gmin Wierzyca. W programie gry, konkursy i upominki.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 11:18
W Jeziorze Dobrogoszcz można się już kąpać
Kościerski sanepid ponownie dokonał badań jakości wody nad jeziorem Dobrogoszcz. W akwenie tym można się już kąpać bezpiecznie.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 10:37
W Przytarni powstaje teren rekreacyjny dla mieszkańców
W Przytarni trwają intensywne prace związane z zagospodarowaniem stawu wiejskiego i przyległego do niego terenu. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Mitron" z Kościerzyny.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 09:20
Sprawdź, która szkoła średnia jest najpopularniejsza w powiecie
W nadchodzącym roku szkolnym do pierwszych klas szkół średnich powiatu kościerskiego zawita łącznie 705 uczniów. Mają oni możliwość kształcenia się w czterech placówkach w ponad 40 kierunkach. Uczniowie najchętniej wybierali I LO w Kościerzynie. Najwięcej kierunków edukacji zaoferował Powiatowy Zespół Szkół Nr 3.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 13:13
Ruszyła przebudowa kolejnych dróg powiatowych
Powiat rozpoczął prace na kolejnych odcinkach dróg, łącznie na długości niemal 10 km. Remonty zostaną przeprowadzone na traktach relacji Wielki Podleś-Dębogóry, Niedamowo-Sobącz, Sobącz-Małe Liniewo oraz Karsin-Cisewie. Środki na realizację inwestycji powiat pozyskał w ramach środków na odbudowę dróg zniszczonych wskutek nawałnicy.

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 12:23
Gmina Kościerzyna i miasto z grantem na szkolenia internetowe dla mieszkańców
14 gmin z województwa pomorskiego otrzymało granty na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w programie "Ja w internecie". Wśród nich znalazła się także gmina Kościerzyna oraz miasto. Program jest skierowany do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia), aby nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić ich pozycję na rynku pracy.

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 09:55
Strażacy z Wiela otrzymali łódź ratunkową
Strażacy z OSP Wiele otrzymali cenne wyposażenie ratownicze w postaci łodzi Snaper wraz z przyczepą do jej przewozu. Sprzęt za zgodą Nadleśniczego Macieja Kostki w bezterminowe użytkowanie przekazało Nadleśnictwo Lipusz. Wcześniej leśnicy wykorzystywali ją do patrolowania wysp na Jeziorze Wdzydzkim.