środa, 21 grudnia 2016 r., 12:38
W Kościerzynie padła szóstka! Wygrana to 14 milionów złotych!
Wyjątkowy prezent na święta sprawiła sobie osoba, która zakupiła los z zakładami w Lotto. Trafiła szóstkę, a tym samym wygrała ponad 14 milinów złotych. To nowy rekord w wygranych w Kościerzynie.

środa, 21 grudnia 2016 r., 09:32
Policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 na terenie miasta. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 16:32
Kościerzyna. Kornelkowe koncerty w przedszkolu BlueBell
Przez trzy dni przedszkolaki z BlueBell dają świąteczne koncerty dla swoich rodziców. We wtorkowe popołudnie dzieci wystawiły jasełka. I zgodnie z płynącym z nich przesłaniem, że warto pomagać, zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Kornelka z Wielkiego Klincza.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 12:47
Gmina Kościerzyna. Świętowano złote i diamentowe jubileusze
Gratulacje, życzenia i upominki, a dla par z pięćdziesięcioletnim stażem medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" - tak w poniedziałek świętowało w sumie 17 małżeństw z terenu gminy Kościerzyna, które w tym roku obchodzą złote i diamentowe gody.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 11:06
Dziemiany. Strażacka wigilia z przekazaniem samochodów i ślubowaniem MDP
W poniedziałkowy wieczór w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach zapanowała świąteczna atmosfera. Spotkali się tam bowiem strażacy z terenu gminy Dziemiany, by zasiąść przy wigilijnym stole. Okazji do świętowania było jednak więcej. Tutejsi ochotnicy zyskali dwa samochody, a brać młodzieżowych drużyn pożarniczych powiększyła się o kolejne kilkanaście osób.

poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., 12:42
Spotkanie wigilijne strażaków z OSP Wdzydze Tucholskie
Okres przedświąteczny sprzyja organizowaniu przez członków różnych stowarzyszeń spotkań bożonarodzeniowych. Tradycja ta nie ominęła także strażaków z OSP Wdzydze Tucholskie, którzy w sobotę zasiedli przy wigilijnym stole. Była więc to okazja do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., 11:30
Nowy radiowóz dla kościerskich dzielnicowych
Kia Ceed to nowy nabytek kościerskich dzielnicowych. Zakup nowego radiowozu został sfinansowany przez gminę Kościerzyna oraz Komendę Główną Policji. Uroczystość przekazania samochodu odbyła się w piątek pod Urzędem Gminy Kościerzyna.

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 18:19
Garczyn. Przedświąteczna zbiórka pieniędzy dla Kornelka
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Liniewie już po raz drugi kwestowali na rzecz dwuipółletniego Kornelka z Wielkiego Klincza. Tym razem zbiórkę przeprowadzili w Garczynie. Mieszkańcy ponownie nie zawiedli i nie szczędzili środków na ten szczytny cel.

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 17:19
Kościerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego świętował 60. urodziny
Dokładnie 16 grudnia 1956 roku w Kościerzynie odbyło się spotkanie założycielskie lokalnego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Z tego też powodu w minioną sobotę jego członkowie świętowali obchody 60-lecia działalności. Na początku uroczystości odbyła uroczysta msza święta, później jej uczestnicy przenieśli się do Strzelnicy, gdzie odbyła się jej dalsza część.

piątek, 16 grudnia 2016 r., 12:00
W sobotę startuje kolejny sezon na miejskim lodowisku!
Trwają ostatnie przygotowania do kolejnego sezonu zimowego, a co za tym idzie otwarcia Białego Orlika. Miejskie lodowisko ruszy już w sobotę. Ze specjalnych ulg na zakup wejściówek na ślizgawkę standardowo będą mogli skorzystać posiadacze Karty Dużej Rodziny.