sobota, 6 maja 2017 r., 21:18
Kościerski strażak Radosław Zwara odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
Mł. kpt. Radosław Zwara podczas sobotnich centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie, jako jeden z trzech strażaków z całej Polski, został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Odznaczony został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

sobota, 6 maja 2017 r., 20:32
Odznaczenia i podziękowania dla ochotników z gminy Dziemiany
Uroczysta msza św., przemarsz ulicami miejscowości, akademia, podczas której odznaczono i podziękowano strażakom za poświęcenie i ofiarność w czasie działań ratowniczo-gaśniczych oraz festyn rodzinny - tak w wielkim skrócie przebiegały gminne obchody Dnia Strażaka, które w sobotę świętowano w Dziemianach.

czwartek, 4 maja 2017 r., 09:47
Maraton maturalny rozpoczęty
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w czwartek o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie poszedł język polski, w piątek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 24 maja.

środa, 3 maja 2017 r., 13:27
Kościerzyna. Uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w środę oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego oraz na placu Jana Pawła II.

wtorek, 2 maja 2017 r., 20:15
Grabówko. Gminne obchody Dnia Strażaka
We wtorek strażacka brać z gminy Nowa Karczma uczciła swojego patrona św. Floriana. Uroczysta akademia odbyła się w Grabówku. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania ochotnikom za to, że nie szczędząc trudu i wysiłku, o każdej porze dnia i nocy bezinteresownie spieszą z pomocą innym.

wtorek, 2 maja 2017 r., 15:21
Uczcili pamięć przod. Józefa Saneckiego - ostatniego przedwojennego komendanta Policji w Karsinie
Parlamentarzyści, władze samorządowe, strażacy mieszkańcy, a przede wszystkim policjanci na czele z zastępcą Pomorskiego Komendanta Policji insp. Krzysztofem Kozelanem uczcili pamięć przod. Józefa Saneckiego, ostatniego przedwojennego komendanta w Karsinie, który oddał życie walcząc o wolność naszego kraju.

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 11:37
Razem w aktywnym działaniu - nowy projekt ŚDS w Kościerzynie
Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie mogą korzystać z nowej, bogatej oferty wsparcia. Uczestnicy mają możliwość udziału w różnorodnych zajęciach i warsztatach popołudniowych, które odbywać się będą systematycznie do końca roku.

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 10:02
Ofert pracy więcej niż chętnych. Coraz więcej firm zatrudnia obywateli Ukrainy
Zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy wskaźnik bezrobocia w powiecie w 2016 roku był najniższy od lat. Ofert pracy często jest więcej niż chętnych do jej podjęcia, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnianie pracowników zza wschodnich granic Polski.

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 09:35
Seniorzy świętowali w Skrzydłowie
Występ w wykonaniu uczniów szkoły w Szatarpach, kartki z życzeniami, poczęstunek i tańce w rytm muzycznych przebojów - to wszystko czekało na seniorów z sołectw Skrzydłowo i Szatarpy, których sołtysi tychże miejscowości zaprosili na doroczny Dzień Seniora.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 11:15
Zmagali się z wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
15 drużyn, w tym siedem reprezentujących szkoły podstawowe oraz osiem teamów z gimnazjów, wzięło udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W kategorii gimnazjów najlepiej z wiedzą teoretyczną i praktyką poradzili sobie gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, zaś wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kościerzynie.