poniedziałek, 23 stycznia 2017 r., 13:06
Wójtowie do odstrzału. PiS szykuje pogrom
PiS planuje zmiany w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Zgodnie z nowelizacją prawa wyborczego wójtowie i burmistrzowie będą mogli pełnić funkcję nie dłużej niż dwie kadencje. A to oznacza, że w powiecie kościerskim, wszyscy wójtowie stracą swoje stanowiska. O reelekcję będzie mógł ubiegać się jedynie burmistrz Kościerzyny.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 14:53
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka
W ten weekend swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 13:21
Uroczysty pokot w Pażęcach z udziałem 17 kół łowieckich
Po raz piąty członkowie kół łowieckich z Kaszub wzięli udział we wspólnym polowaniu na lisy. W sobotę myśliwi spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. W trakcie tegorocznych łowów ustrzelono aż 209 lisów, kunę i tchórza.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 13:44
Skarbnik powiatu Dorota Bałukonis żegna się z pracą w starostwie
Po półtora roku pracy ze stanowiskiem skarbnika w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie żegna się Dorota Bałukonis. Pod koniec grudnia złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy. W czwartek powiatowi rajcy przyjęli jej rezygnację. Nowego skarbnika mamy poznać w połowie lutego.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 12:51
Maks Onasz - kolejny talent motocrossu na Kaszubach
Maks Onasz to dziewięcioletni mieszkaniec Czapli, w gminie Żukowo i kolejny na Kaszubach, dobrze zapowiadający się talent motocrossu. Chłopiec trenuje od dwóch lat. W tym roku wybiera się m.in. na Mistrzostwa Świata do Francji.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 10:26
Unikał kary aresztu. Wpadł w ręce policjantów. Odpowie też za kradzież
24-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna nie tylko odbędzie karę aresztu, przed którą uciekał, ale też odpowie za kradzież portfela oraz za to, że nie uiścił opłaty za pobyt w hotelu.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 17:07
W weekend święto Babci i Dziadka. Złóżcie im życzenia z nami!
W sobotę i w niedzielę obchodzić będziemy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. To szczególny dzień w roku, w którym możemy dodatkowo podziękować ukochanym rodzicom naszych rodziców, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie dziadkom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach koscierski.info.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 14:42
Kościerzyna. Poprzez wypieki odbyli podróż przez wieki
Niby zwykłe zajęcia pieczenia ciasteczek podczas zimowych ferii, przerodziły się w niezwykłą podróż w czasie. A to za sprawą Karoli Bober z Lipusza, która nie tylko podzieliła się z uczestnikami zajęć w kościerskiej Strzelnicy tradycyjnym przepisem na przepyszne ciasteczka, ale pokazała też zabytkowe foremki do ich wypieków. W sumie jej prywatna kolekcja liczy ich około 400.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 13:07
Harcerze i wolontariusze z Nowej Karczmy podsumowują WOŚP
Choć 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, nie milkną echa niedzielnej zbiórki na rzecz dzieci i seniorów, która po raz kolejny okazała się rekordowa i to zarówno w całym kraju, jak i powiecie kościerskim. W sumie w Kościerskim udało się zebrać ponad 120 tysięcy złotych. Udział w tym mieli między innymi harcerze z Łubiany i Wielkiego Klincza, jak i wolontariusze z Nowej Karczmy.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 12:43
Kornelek w piątek leci do USA, zbiórka trwa jednak nadal
Połowiczny sukces już jest. Kornelek w piątek leci do Nowego Jorku, gdzie przejdzie wstępne badania i odbędzie wizytę u doktora Abramsona. Zbiórka na leczenie małego mieszkańca Wielkiego Klincza trwa jednak nadal. Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze niemal pół miliona złotych.