środa, 27 czerwca 2018 r., 09:37
Kościerzyna będzie miała nowego honorowego obywatela
Kościerzyna powiększy się o kolejnego honorowego obywatela. Ten zaszczytny tytuł otrzyma Werner Rzeźnikowski - przedwojenny kościerski harcerz, który jako członek szarych szeregów podczas II wojny światowej prowadził działalność konspiracyjną. Przeżył Marsz Śmierci, a w 1946 roku został pierwszym powojennym komendantem Hufca ZHP w Kościerzynie.

środa, 27 czerwca 2018 r., 09:18
Kościerzyna. Ruszają darmowe spacery z przewodnikiem
Wzorem ubiegłego roku od najbliższej soboty ruszają darmowe spacery z przewodnikiem po Kościerzynie. Najpiękniejsze zakątki miasta będzie można zwiedzać co sobotę do 25 sierpnia.

środa, 27 czerwca 2018 r., 08:57
Ruszyła przebudowa drogi Kościerzyna-Wdzydze. Są utrudnienia w ruchu
Rozpoczęła się realizacja powiatowej schetynówki, a co za tym idzie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie Kościerzyna-Wdzydze. Zgodnie z harmonogramem prace na tym odcinku potrwają do końca sierpnia.

wtorek, 26 czerwca 2018 r., 09:44
Kościerska "czwórka" druga w Polsce w zachęcaniu do dobrego odżywiania
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie wie, jak dobrze się odżywiać i są przykładem dla całej Polski. Kościerska "czwórka" zajęła bowiem drugie miejsce w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". W programie uczestniczyło ponad 1.400 szkół z całego kraju.

wtorek, 26 czerwca 2018 r., 09:15
90. urodziny Bernarda Czapiewskiego z Karsina
Bernard Czapiewski z Karsina świętował w minionym czasie swoje 90. urodziny. Z tej okazji zacnego solenizanta z najserdeczniejszymi życzeniami i upominkami odwiedzili przedstawiciele Urzędu Gminy w Karsinie.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 13:49
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kościerskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 13:43
Łubiana. Odsłonili tablicę poświęconą poległym partyzantom
W niedzielę, 24 czerwca w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej poległych partyzantów w Boju pod Łubianą 26 maja 1944 r.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 12:55
Tłumnie w kościerskiej stacji krwiodawstwa
Rekordowa liczba chętnych osób do podzielenia się darem krwi stawiła się w sobotnie przedpołudnie w kościerskiej stacji krwiodawstwa. Płyn ratujący życie chciały oddać aż 42 osoby, z których 33 mogły to uczynić. Tym samym kościerscy krwiodawcy zebrali łącznie niemal 15 litrów tego najcenniejszego lekarstwa.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 10:27
Chłodny początek wakacji. Co nas czeka w kolejnych dniach?
Upały mieliśmy przez półtora miesiąca. Paradoksalnie piękna pogoda, która rozpieszczała nas przez wiele tygodni, uległa załamaniu na początku kalendarzowego lata. Zapytaliśmy pana Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jakiej pogody spodziewać się można przez najbliższe tygodnie.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 08:23
Najserdeczniejsze życzenia na Dzień Ojca
23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.