środa, 13 marca 2019 r., 13:43
Gm. Kościerzyna. W niedzielę mieszkańcy 12 sołectw wybiorą nowych sołtysów
W niedzielę w gminie Kościerzyna odbędą się wybory sołeckie. Do urn pójdą jednak tylko mieszkańcy 12 sołectw, w pozostałych 24 znamy już nazwiska gospodarzy miejscowości. W przypadku rad sołeckich głosowanie odbędzie się w trzech sołectwach.

wtorek, 12 marca 2019 r., 12:04
Prawnik radzi: Jak dochodzić roszczeń za zdarzenia medyczne?
Wojewódzkie komisje ds. orzekania o zdarzeniach medycznych zostały utworzone na mocy nowelizacji ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. Komisje zostały utworzone, aby umożliwić pacjentom pozasądowe dochodzenie roszczeń w związku z tzw. zdarzeniami medycznymi.

wtorek, 12 marca 2019 r., 10:26
Już w ten weekend Kościerzyna za pół ceny
Przed nami weekend odkrywania kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kościerzyny obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem wiosenna edycja akcji "Kościerzyna za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza 18 podmiotów. Na uczestników akcji czekają też nagrody!

wtorek, 12 marca 2019 r., 10:16
Na rynku w Kościerzynie drzewo obrodziło w pomarańcze
Pod koniec lutego na jednym z drzew na kościerskim Rynku zawisły pomarańcze. Pomarańczowe drzewko ma wzbudzać zainteresowanie mieszkańców i zachęcać ich do wykonywania kolonoskopii, a więc badania, które pozwala wykryć we wczesnym etapie raka jelita grubego. Jest to kolejny element kampanii społecznej "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię".

czwartek, 7 marca 2019 r., 12:00
W Kościerzynie powstanie baza WOT - MON podjął decyzję o przejęciu powiatowej nieruchomości
To już pewne. W Kościerzynie powstanie 72. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Przed tygodniem minister obrony narodowej wyraził zgodę na przejęcie w trwały zarząd nieruchomości po dawnym internacie PZS nr 3, na terenie którego powstanie jednostka szkoleniowa i baza sprzętowa terytorialsów.

czwartek, 7 marca 2019 r., 10:09
Wielka Liga Czytelników w Kościerzynie
Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników", którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Po raz kolejny wzięli w nim też udział uczniowie z powiatu kościerskiego.

środa, 6 marca 2019 r., 17:18
LOT "Serce Kaszub" podsumowała miniony rok
Pod koniec lutego w sali konferencyjnej Starego Browaru Kościerzyna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub". Podczas spotkania przedstawiono osiągnięcia Stowarzyszenia w roku 2018 oraz plan działań promocyjnych i budżet na rok 2019. Członkowie Stowarzyszenia jednogłośnie zatwierdzili plany finansowe i merytoryczne - zarówno te już zrealizowane, jak i przewidziane na bieżący rok.

środa, 6 marca 2019 r., 08:55
Harcerze na zimowisku w górach
Harcerze w ramach projektu "Stacja Kościerzyna" uczestniczyli w lutym w zimowisku w Bukowinie Tatrzańskiej. Kościerscy skauci wyruszyli 12 lutego z Kościerzyny, 13 zawitali w drugiej stolicy Polski, gdzie zwiedzili Wawel, Kazimierz, stare miasto i wyruszyli do miejsca docelowego.

niedziela, 3 marca 2019 r., 10:10
Okiem historyka - jak ludność powiatu kościerskiego rozsiewała "szeptaną propagandę"
Za plotkowanie w 1949 r. groził surowy wyrok (nawet do 5 lat więzienia za tzw. "szeptankę"), ale mieszkańców powiatu kościerskiego to nie odstraszało. Opowiadali, że wszyscy ci, którzy należą do partii politycznych, nie będą mieli wstępu do kościoła i zostaną wyklęci przez Boga, oraz że przyjdzie czas że wszystkich partyjnych będą wieszali.

niedziela, 3 marca 2019 r., 09:08
Do wakacji nowy plac zabaw nad jeziorem w Wielu
W środę, 20 lutego br. otwarto oferty złożone w przetargu na budowę nowego placu zabaw przy plaży w Wielu. Na sfinansowanie tego zadania samorząd zamierzał przeznaczyć 300.000 zł, z czego 125.000 zł stanowić będzie unijne dofinansowanie pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Morenka".