piątek, 10 listopada 2017 r., 11:58
Gmina Dziemiany. Przebudowa oczyszczalni ścieków Schodno
Podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Schodno. Prace mają zostać zrealizowane do końca roku.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 15:40
Dziemiany. Termomoderniazacja budynku urzędu gminy dobiega końca
Już niedługo skończy się remont urzędu gminy Dziemiany. Wykonano już naprawę dachu. Trwa modernizacja zewnętrznej i wewnętrznej części budynku. Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 09:15
Obchody Święta Niepodległości - sprawdź, co będzie się działo
W sobotę świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w Kościerzynie. Oficjalnym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz dziesiąty.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 08:35
Powalcz o stypendium i nagrodę starosty! Sprawdź, czy spełniasz kryteria
Do końca listopada można składać wnioski o stypendium i nagrodę Starosty Kościerskiego dla uzdolnionych uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie powiatu kościerskiego.

środa, 8 listopada 2017 r., 09:45
Wycinka drzew nad Jeziorem Liniewskim będzie mieć swój finał w sądzie
Skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie zakończyło się policyjne postępowanie w sprawie wycinki drzew nad Jeziorem Liniewskim. Urzędnicy z kolei zawiesili swoje postępowanie z uwagi na to, że sprawczyni wycinki złożyła do sądu wniosek o zasiedzenie przylegającej do jeziora działki.

środa, 8 listopada 2017 r., 08:47
Senator Bonkowski złożył wniosek do prokuratury o ściganie żony
Hanna Bonkowska po latach milczenia i przeżywania gehenny, zdecydowała się opowiedzieć o życiu z mężem i rozpadzie ich małżeństwa. Efektem tego był artykuł Gazety Wyborczej ukazujący drugą twarz senatora z Kaszub. Zdaniem Waldemara Bonkowskiego żona pomawia go i zniesławia. Złożył zawiadomienie do prokuratury o ściganie karne swojej małżonki.

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 11:47
W Bąku powstanie przystań kajakowa
Zatoka postojowa z pomostem do cumowania kajaków, suszarka na kajaki, dwie wiaty z miejscem do odpoczynku oraz paleniskiem do ogniska, sanitariaty, pole namiotowe, plac zabaw oraz boisko do siątkówki - tak w przyszłym roku ma zmienić się otoczenie nad kanałem Wdy w Bąku. Wszystko za sprawą tego, że karsiński samorząd wraz z partnerami pozyskał dotację na relizację inwestycji.

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 10:02
Santa Run - zapisz się na bieg tysiąca Mikołajów!
Już po raz drugi z okazji Mikołajek do Kartuz zjadą setki miłośników biegania. W tym roku, 17 grudnia odbędzie się największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu - Santa Run. Zawodnicy w czerwonych czapeczkach pokonają dystans 7 km. Dla uczestników przygotowano 1000 pakierów startowych. Imprezie towarzyszyć będzie też III Mikołajowa Parada Rowerów.Nie zwlekaj i zgłoś swój udział w nich już dziś.

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 08:11
Co trzecie dziecko doświadcza przemocy ze strony bliskich. Widzisz? Reaguj!
19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W związku z tym od 1 listopada trwa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Jej symbolem w powiecie kościerskim są niebieskie ludziki rozstawione w różnych instytucjach, które mają skłaniać mieszkańców do rozmów na temat tego wbrew pozorom nierzadkiego zjawiska i wyrażać swój sprzeciw wobec niego.

niedziela, 5 listopada 2017 r., 17:59
W Starej Kiszewie świętowano z okazji Dnia Niepodległości
Msza święta, uroczysty przemarsz ulicami miejscowości i akademia w miejscowej szkole z inscenizacją i śpiewaniem pieśni patriotycznych - tak w Starej Kiszewie już w niedzielę świętowano Obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły wielu mieszkańców.