czwartek, 13 grudnia 2018 r., 14:32
Droga powiatowa Karsin-Cisewie uroczyście otwarta
Na tę inwestycję lokalna społeczność czekała od lat. W czwartek uroczyście i oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę na odcinku Karsin-Cisewie. Modernizacja traktu była projektem partnerskim powiatu kościerskiego, gminy Karsin oraz Nadleśnictwa Kościerzyna. Środki na jego realizację w wysokości 80 proc. całego zadania starostwo pozyskało z budżetu państwa.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 17:36
Wigilijne spotkanie członków i sympatyków KSA "Kościerska Chata"
Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze dwa tygodnie, w Kościerskiej Hucie już we wtorkowe popołudnie zapanowała iście świąteczna atmosfera. A wszystko za sprawą wigilijnego spotkania członków i sympatyków Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata". Na stole królowały więc wigilijne potrawy, biesiadnicy łamali się opłatkiem i składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Nie zabrakło też św. Mikołaja z worem pełnym słodkości.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 10:19
Trwa zbiórka darów dla schroniska w Kościerzynie
Podopieczni Fundacji Animalsi ze Schroniska w Kościerzynie potrzebują pomocy. Okres przedświąteczny oraz Boże Narodzenie to wyjątkowy czas wypełniony magią, dobrocią i chęcią pomagania. Warto teraz pamiętać też o tych, którzy sami nie potrafią o pomoc prosić. Zima dla czworonogów ze schronisk to szczególnie trudny czas, dlatego też nawet najmniejszy gest jest cenny. W kościerskim schronisku do 19 grudnia trwa zbiórka darów. Potrzebne są koce, ręczniki, obroże, smycze, zabawki i karma.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 08:05
Finał Szlachetnej Paczki 2018 - przynoszą radość i odmieniają życie innych
W ten weekend do kilkudziesięciu domów w powiecie kościerskim zawita magia świąt, a wraz z nią radość, wzruszenia i szczęście. Wszystko za sprawą finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę o poranku otwarto magazyn w Kościerzynie. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńcom o wielkich sercach ponad dwadzieścia rodzin będzie miało wyjątkowe święta.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 07:00
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów na linii PKM
Od niedzieli, 9 grudnia, na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej obowiązywać będzie nowy rozkład pociągów. Dla pasażerów najistotniejszą ze zmian, będzie ta dotycząca samej obsługi połączeń na linii PKM. Dotąd realizowała je jedynie SKM, teraz część z nich przejmie spółka Polregio.

środa, 5 grudnia 2018 r., 12:39
Kościerzyna. Uczcili urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego
Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów przed pomnikiem w Kościerzynie i obeliskiem w Garczynie przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków, harcerze, policjanci, strażacy i uczniowie uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego w 151. rocznicę jego urodzin.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 10:12
Stypendia dla najzdolniejszych w Gminie Kościerzyna
W środę w Urzędzie Gminy w Kościerzynie najzdolniejszym uczniom i studentom w gminie zostały wręczone stypendia edukacyjne. Stypendia wręczali: wójt Grzegorz Piechowski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, przewodnicząca komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych Danuta Szczepańska oraz dyrektorzy gminnych szkół.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 09:28
Nagrodzeni za dar krwi - wyróżnienia i podziękowania dla  krwiodawców
Uratowali już niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcennym darem z roku na rok wzrasta. Podczas dorocznego spotkania krwiodawców podziękowano tym, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie. Cząstką, która ratuje życie i daje nadzieję. Do najbardziej zasłużonych trafiły odznaczenia "Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

sobota, 1 grudnia 2018 r., 13:52
Zimowa odsłona kartuskiej Giełdy Mam za nami
W sobotnie przedpołudnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbyła się kolejna, trzynasta już edycja kartuskiej Giełdy Mam. Sala sportowa Jedynki wypełniła się na kilka godzin ciuszkami dla dzieci, zabawkami i akcesoriami.

czwartek, 29 listopada 2018 r., 19:40
50 lat w miłości...- małżonkowie z gminy Liniewo świętowali złote gody
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Przysięgi dochowali do dziś i w tym roku świętują jubileusze złotych godów. W gminie Liniewo 15 par z tej okazji odznaczonych zostało Medalami Prezydenta RP. Kolejnych siedem małżeństw mogło poszczycić się jeszcze lepszym stażem, bo 55-letnim i 60-letnim związkiem.