środa, 1 marca 2017 r., 09:18
Gm. Karsin. Zrzucili się na sprzęt dla strażaków
Dzięki Małgorzacie i Sławomirowi Rybickim, którzy zorganizowali zbiórkę funduszy wśród przyjaciół zamieszkujących domki letniskowe w okolicach Przytarni, jednostki OSP z Karsina, Przytarni i Osowa oraz Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu otrzymały cenne wsparcie materialne.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 18:41
Grypa nie odpuszcza - na Pomorzu najwięcej zachorowań w kraju
W ostatnich tygodniach w całym kraju odnotowano znaczny wzrost zachorowań na ostre infekcje górnych dróg oddechowych, w tym grypę. Corocznie w tych miesiącach wirus ostro atakuje, obecnie najpoważniej wygląda sytuacja na Pomorzu, gdzie wskaźnik zapadalności na grypę i infekcje grypopodobne w minionym tygodniu był najwyższy.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 18:13
Kościerzyna. Studenci z mieszkańcami rozmawiali o bezpieczeństwie
We wtorek studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przyjechali do Kościerzyny, aby wśród mieszkańców przeprowadzić ankietę dotyczącą poczucia bezpieczeństwa w małych miastach powiatowych. Wyniki ich pracy zostaną zawarte w monografii, która powstanie do końca 2017 r.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 15:09
Dziemiany najdzietniejsze w powiecie, sprawdź, jak wypadły inne gminy
Sprawdziliśmy, w których gminach najdynamiczniej rośnie wskaźnik przyrostu naturalnego, a gdzie spada. W 2016 roku odnotowano w całym powiecie znaczny wzrost wskaźnika przyrostu naturalnego - wyniósł ona aż 5,07 promila. Najwyższy wynik odnotowały Dziemiany, w czołówce uplasowały się także Nowa Karczma i Lipusz.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 12:42
Sportowcy i twórcy kultury ze stypendiami marszałka
Marszałek województwa pomorskiego przyznał już tegoroczne stypendia dla sportowców oraz twórców kultury. Tradycyjnie w gronie laureatów nie zabrakło także uzdolnionych zarówno sportowo, jak i artystycznie mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 10:17
Czad zbiera żniwo - obudź czujność!
Od 1 września 2016 wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Polsce śmierć poniosły już 52 osoby. W powiecie kościerskim strażacy odnotowali jedno zdarzenie związane z czadem, w wyniku którego jedna osoba trafiła do szpitala. Aby ograniczyć zgubne skutki działania cichego zabójcy, straż pożarna prowadzi kampanię "Czad i ogień - obudź czujność".

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 19:11
Kościerzyna. Młodzieżowa Rada Miasta odwiedza inne rady w naszym województwie
Radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna inspiracji do dalszego działania szukają nie tylko na lokalnym podwórku, ale także wśród rówieśników z innych młodzieżowych rad w naszym województwie. Z częścią nich spotkają się ponownie-tym razem w Kościerzynie. 13 marca MRMK świętować będzie swoje 5. urodziny.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 17:23
Slalomem po drogach - samorządowcy domagają się przebudowy dróg wojewódzkich
Stan dróg wojewódzkich na terenie powiatu kościerskiego pozostawia wiele do życzenia. - Z roku na rok degradacja dróg jest bardzo silna. Już dziś trzeba jeździć slalomem - grzmią samorządowcy, którzy postanowili nie zadowalać się remontami cząstkowymi, a apelować o konkretne inwestycje na traktach. Dlatego też zorganizowano spotkanie z udziałem samorządowców wszystkich gmin powiatu kościerskiego z przedstawicielami województwa - wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim oraz dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Grzegorzem Stachowiakiem.

niedziela, 26 lutego 2017 r., 19:40
Sąsiadki Aparatki z Wielkiego Klincza ponownie bezkonkurencyjne!
Talenty kulinarne, kabaretowe, wokalne, czy taneczne prezentowały członkinie czterech kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Kościerzyna, które wzięły udział w Gminnym Turnieju KGW. Kolejny rok z rzędu bezkonkurecyjne okazały się Sąsiadki Aparatki, które nie tylko zdeklasowaly pozostałe koła w trzech konkurencjach, ale też w ogólnym rozrachunku śpiewem, tańcem, wdziękiem, a przede wszystkim dzięki swojej kreatywności zdobyły największą ilość punktów. Tym samym już po raz trzeci wzniosły zwycięski puchar gminnej rywalizacji.

sobota, 25 lutego 2017 r., 15:32
Gospodynie z KGW Górki świętowały 10-lecie swojego istnienia
Są kobietami "do tańca i do różańca". Nie ma wyzwania, którego, by się nie podjęły - prowadzą kabaret, przywróciły honory gruszce gdańczonce i przyczyniły się do odbudowania jej sadu, promują swoją wieś i gminę w kraju i zagranicą. Już od dekady działają na rzecz lokalnej społeczności swojej wsi. Mowa o członkiniach Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach, które w lutym świętowały dziesięciolecie swojej działalności.