wtorek, 4 września 2018 r., 09:02
Powiat z dotacją na nowe miejsca przedszkolne dla dzieci z niepełnosprawnością
Blisko 900.000 zł pozyskał powiat kościerski na rozszerzenie oferty edukacyjnej Przedszkola Specjalnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kościerzynie. W ramach projektu planuje się między innymi utworzenie czterech dodatkowych nowych miejsc przedszkolnych, uruchomienie nowych zajęć dodatkowych, zajęcia wyjazdowe, dogo- i hipoterapię, czy doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 14:45
Powiat. Jak przygotowano szkoły na nowy rok szkolny?
Za nami pierwszy dzwonek. Rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zainaugurowany. Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie ponownie przekroczyli próg szkół, powrócili do odnowionych sal. Czas wakacji samorządy tradycyjnie wykorzystały na intensywne remonty w placówkach oświatowych.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 13:31
Zabrzmiał pierwszy dzwonek - jak będzie wyglądał szkolny kalendarz? Kiedy wolne, kiedy egzaminy?
W poniedziałek, 3 września po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie znów zasiedli w szkolnych ławach. W polskich szkołach nadal trwa proces wdrażania reformy systemu oświaty. Rozpoczynający się rok szkolny będzie ostatnim dla uczniów gimnazjów i pierwszym, gdy etap nauki w szkole podstawowej zakończą ósmoklasiści.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 10:50
Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie - spowodował wypadek
W sobotę, 1 września doszło do wypadku w Iłownicy. Okazało się, że sprawca zdarzenia miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Ponadto wcześniej cofnięto mu prawo jazdy.

niedziela, 2 września 2018 r., 00:02
Dożynki gminy Kościerzyna - Nowa Wieś Kościerska z najpiękniejszym wieńcem
Tegoroczne święto plonów gminy wiejskiej Kościerzyna odbyło się w Dobrogoszczy. Świętowanie połączono z piątą edycją Festiwalu Żurawiny. Tradycyjnie w trakcie dożynkowych obchodów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec. W tym roku laur zwycięstwa trafił do sołectwa Nowa Wieś Kościerska.

sobota, 1 września 2018 r., 08:29
Bezpieczna droga do szkoły ze strażnikami miejskimi
Wraz ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego podobnie jak dzieci i młodzież szkolna również strażnicy miejscy przygotowują się na pierwszy dzwonek. Już od połowy sierpnia strażnicy sprawdzali stan oznakowania przejść dla pieszych, stan chodników i infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy kościerskich szkół.

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 15:49
Nowa Karczma. Strażacy doposażeni w sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości
Agregat prądotwórczy, zestaw węży hydraulicznych i defibrylator - w taki sprzęt wyposażeni zostali strażacy-ochotnicy z terenu gminy Nowa Karczma w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Jego oficjalne przekazanie odbyło się w piątek.

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 09:23
Kościerskie WOPR ze wsparciem na zakup strojów i akcesoriów
Firma DHL Parcel po raz kolejny wsparła Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W nowe stroje i niezbędne akcesoria wyposażona została także kościerska jednostka WOPR-u.

środa, 29 sierpnia 2018 r., 10:18
Kościerzyna. Budżet obywatelski - zdecyduj, który projekt będzie realizowany!
Do 7 września trwa głosowanie w ramach kościerskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 13 zgłoszonych w dwóch okręgach projektu. Zagłosuj i wskaż, które zadanie powinno być zrealizowano przez kościerski magistrat.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 10:49
Gminy Kościerzyna i Karsin z dotacją na drogi
Aż pięć pomorskich samorządów otrzyma dotacje na modernizację dróg w ramach jeszcze tegorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wśród nich znalazły się także dwie gminy z powiatu kościerskiego: Kościerzyna i Karsin.