czwartek, 30 maja 2019 r., 09:04
Samorządowa rywalizacja na wesoło
Dnia 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego z tej okazji dzień później, we wtorek odbył się już XXVII Turniej Samorządów Powiatu Kościerskiego. Do rywalizacji na wesoło przystąpili przedstawiciele wszystkich gmin oraz miasta Kościerzyna i starostwa.

środa, 29 maja 2019 r., 12:25
Prawnik radzi: Jakie roszczenia przysługują osobom bezpośrednio poszkodowanym w wypadku drogowym?
Artykuł ten ma na celu przybliżenie Czytelnikom roszczeń przysługujących osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Prawo cywilne wyróżnia tradycyjny podział na szkody na osobie i szkody na mieniu. W tym artykule zostaną przedstawione roszczenia związane ze szkodami na osobie przysługującymi osobom bezpośrednio poszkodowanym. W kolejnym artykule zostaną opisane roszczenia osób pośrednio poszkodowanych.

środa, 29 maja 2019 r., 08:59
Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019 już za miesiąc w Stężycy
Już za miesiąc czeka nas piąta edycja największego eventu motoryzacyjnego na Kaszubach - Classówka Auto Moto Festiwal 2019. Perełki motoryzacji ponownie zalśnią w stężyckim amfiteatrze. Podczas dwudniowej imprezy zaplanowano szereg emocjonujących motoryzacyjnych i sportowych atrakcji. Wydarzenie zainauguruje pokaz Drift Taxi.

wtorek, 28 maja 2019 r., 15:11
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku
We wtorek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

wtorek, 28 maja 2019 r., 10:13
Umowy na schetynówki podpisane - gmina Nowa Karczma z dotacją
Nastąpiło długo wyczekiwane podpisanie umów z samorządami o dotację na budowę dróg w ramach tzw. schetynówek. W Pomorskiem na ten cel przeznaczono w tym roku łącznie 60.416.425 zł. Środki z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskała gmina Nowa Karczma. Wstępnie dofinansowanie uzyskał też powiat kościerski na realizację dwóch zadań. Ostatecznie zrezygnował jednak z tej formy dotacji.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 11:58
I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny za nami
To była nie lada gratka dla fanów motoryzacji. W niedzielę na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy odbył się I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny połączony z IV Zlotem Fiatów 126 p i klasyków. Całodniowy szereg atrakcji motoryzacyjnych i sportowych zwieńczył spektakularny pokaz skoku motocyklem nad fiatami 126 p., którym Artur Sikora pobił rekord świata.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:30
Wybory do Parlamentu Europejskiego - w Kościerskiem wygrało Prawo i Sprawiedliwość
Liczenie głosów wciąż trwa. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już za to wyniki ze wszystkich komisji obwodowych w powiecie kościerskim. Mieszkańcy naszego powiatu postawili na KW Prawo i Sprawiedliwość, na którego głos oddało 48,60 proc. wyborców. Drugie miejsce przypadło Koalicji Europejskiej z wynikiem 39,17 proc. głosów.

niedziela, 26 maja 2019 r., 11:05
Porcelanowy jubileusz Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie
W sobotę w Kościerzynie świętowano jubileusz 20-lecia istnienia tamtejszego Szpitala Specjalistycznego. Była to okazja do przypomnienia historii placówki, uhonorowania jej wieloletnich pracowników oraz wspólnej zabawy na przygotowanym z tej okazji festynie z morzem prozdrowotnych i relaksacyjnych atrakcji.

niedziela, 26 maja 2019 r., 10:27
Wybory do Parlamentu Europejskiego - głosowanie zakończone
Dokładnie o godzinie 21. zamknięto lokale wyborcze. W niedzielnych wyborach wybraliśmy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Z Pomorza o trzy mandaty europoselskie walczyło aż 70 kandydatów. Wyniki głosowania podamy w poniedziałek.

sobota, 25 maja 2019 r., 14:04
Trwa IX Pomorska Majówka Motocyklistów
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motocykliści już po raz dziewiąty biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało kilkaset maszyn.