sobota, 23 września 2017 r., 13:04
Garczyn. Obóz harcerski z wyjątkową lekcją historii
Około dwustu druhów i druhen bierze udział w obozie harcerskim w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Zainaugurowało go piątkowe ognisko, na które przybyli wyjątkowi goście - dh Werner Feliks Rzeźnikowski, dh Edmund Konkolewski oraz dh Zygmunt Gliński. Dzięki nim harcerze mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii.

sobota, 23 września 2017 r., 10:27
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach
Sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach upłynęło pod znakiem kolejnej, ósmej już edycji Giełdy Mam. Salę sportową Jedynki wypełniły kolorowe ciuszki, zabawki i akcesoria dla dzieci w różnym wieku.

piątek, 22 września 2017 r., 10:23
Kościerzyna. Piana w rowie - służby uspokajają
Pieniąca się woda i odór - tak przedstawiała się sytuacja zastana w rowie melioracyjnym w okolicach leśniczówki w Kościerzynie. Mieszkańcy postawili na nogi służby. Te uspokajają, bo do analogicznej sytuacji doszło już wiosną. Przyczyną pieniącej się wody i smrodu, jak mówią, nie są ścieki, a woda opadowa.

czwartek, 21 września 2017 r., 09:23
Kościerski szpital z ponad milionową dotacją na wykrywanie i leczenie zapalenia stawów
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie pozyskał stuprocentowe dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest wczesne wykrywanie i leczenie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów. Projektem objęte zostaną trzy województwa - pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Wartość projektu to ponad 1,2 mln zł.

środa, 20 września 2017 r., 16:58
Sanepid skontrolował żywienie w szpitalu w Kościerzynie. Są wyniki kontroli
W pierwszej połowie 2016 roku sanepid razem z inspekcja handlową sprawdzał jakość posiłków, które podawane były w szpitalach na terenie Pomorza. Jedną z kontrolowanych placówek był wówczas szpital w Kościerzynie. Badania wykazały różne nieprawidłowości. Co się zmieniło w tej kwestii? Jak aktualnie wygląda żywienie w kościerskim szpitalu?

środa, 20 września 2017 r., 08:13
Gm. Stara Kiszewa. Małżeństwa na wagę medalu
W tym roku aż trzynaście małżeństw z terenu gminy Stara Kiszewa świętuje złote gody. W ostatnim czasie Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczono pięć par.

wtorek, 19 września 2017 r., 13:04
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z powiatową w kierunku Dębogór zostanie przebudowane
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku nastąpi przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku niebawem ma rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę tegoż zadania.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 13:39
Co musisz wiedzieć, zanim pojedziesz na grzyby?
Jak co roku w lesie pojawili się grzybiarze. Nic dziwnego, to przecież znakomita okazja do odpoczynku. A przy okazji można zebrać sporo dorodnych okazów, które później będą cieszyć swoimi walorami smakowymi. Nie zawsze jednak bywa tak kolorowo. Pomyłka może zakończyć się nie tylko zatruciem, ale też przeszczepem wątroby, a nawet śmiercią. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni, czy dany grzyb jest jadalny?

niedziela, 17 września 2017 r., 18:17
XX Kaszubska Jesień Rolnicza
Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 20. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Królików i Gołębi Rasowych oraz Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

niedziela, 17 września 2017 r., 17:51
XIV Światowy Zjazd Sybiraków
W rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. Mimo upływu lat historia tych, którzy zostali zesłani na Syberię, wzbudzała ogromne poruszenie. Cześć sybirakom oddali także przedstawiciele młodego pokolenia.