czwartek, 5 lipca 2018 r., 09:26
Werner Rzeźnikowski z insygniami Honorowego Obywatela Kościerzyny
Kościerzyna powiększyła się o kolejnego honorowego obywatela. Ten zaszczytny tytuł w środę otrzymał Werner Rzeźnikowski - przedwojenny kościerski harcerz, który jako członek szarych szeregów podczas II wojny światowej prowadził działalność konspiracyjną. Przeżył Marsz Śmierci, a w 1946 roku został pierwszym powojennym komendantem Hufca ZHP w Kościerzynie.

środa, 4 lipca 2018 r., 16:39
Matura 2018: Egzamin dojrzałości w powiecie kościerskim zdało 74 proc. maturzystów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 74 proc. zdających. Średnie wyniki maturzystów w regionie były nieco niższe niż średnie wyniki w województwie.

środa, 4 lipca 2018 r., 12:12
Bezpieczeństwo podczas wakacji okiem najmłodszych
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo- Bezpieczne Wakacje". Jego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace pozytywnie zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.

środa, 4 lipca 2018 r., 12:07
Kościerzyna. Na dachu sali gimnastycznej przy LO zawisła wiecha
We wtorkowe popołudnie na dachu przyszłej sali gimnastycznej przy kościerskim Liceum Ogólnokształcącym zawisła wiecha. Tym samym zgodnie z tradycją zakończono pierwszy etap prac. Długo wyczekiwana inwestycja ma zostać oddana do użytku w marcu przyszłego roku.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 09:00
Ruszył nabór wniosków do programów "Dobry Start" i "Rodzina 500+"
Raz w roku, wszyscy uczniowie otrzymają wsparcie w wysokości 300 złotych. To efekt nowego programu rządowego "Dobry Start". Warunkiem pozyskania pieniędzy jest złożenie wniosku. 1 lipca ruszył nabór elektroniczny, w sierpniu będzie można składać podania w formie papierowej. Ci, którym zależy na szybkiej wypłacie środków, powinni skorzystać z możliwości wnioskowania za pośrednictwem internetu. Jednocześnie, tą samą drogą, można składać wnioski w programie "Rodzina 500+".

niedziela, 1 lipca 2018 r., 16:55
Jubileuszowa XV Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku
W niedzielne popołudnie odbyła się jubileuszowa XV Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano IX Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 10:41
Wiktor Hajdenrajch nie jest już prezesem zarządu szpitala w Kościerzynie
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie będzie miał nowy zarząd. Walne zgromadzenie nie zdecydowało się na dalszą współpracę z dotychczasowym prezesem Wiktorem Hajdenrajchem. W czasie pełnienie przez niego funkcji doszło do ponownego zadłużenia szpitala, co jak podkreśla urząd marszałkowski, zagraża działalności placówki.

piątek, 29 czerwca 2018 r., 13:33
Susza mocno daje się we znaki rolnikom - można składać wnioski o oszacowanie szkód
Tegoroczna aura jest wyjątkowo niesprzyjająca dla wszelkiego rodzaju upraw. Przez suszę bardzo ucierpią zwłaszcza rolnicy. Wiele zbóż na polach jest wręcz wypalonych. Plony w tym roku będą znacznie niższe. Na terenie całego województwa trwa szacowanie strat. Właściciele gospodarstw, którzy ponieśli szkody mogą zgłaszać się do urzędów gmin.

piątek, 29 czerwca 2018 r., 12:54
Profilaktyczna akcja kościerskiego szpitala na Rynku
Nauka samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach, pomiar ciśnienia i glukozy, badania słuchu, promocja profilaktyki zachorowania na raka jelita grubego i wiele innych możliwości czekało na wszystkich tych, którzy w piątkowe przedpołudnie pojawili się na Rynku w Kościerzynie.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 12:51
Dzień profilaktyki zdrowotnej - na Rynku stanie Białe Miasteczko
Nauka samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach, pomiar ciśnienia i glukozy, badania słuchu,, promocja profilaktyki zachorowania na raka jelita grubego i wiele innych możliwości będzie czekało na wszystkich tych, którzy w piątkowe przedpołudnie pojawią się na Rynku w Kościerzynie. Stanie tam bowiem Białe Miasteczko.