sobota, 3 sierpnia 2019 r., 15:27
Weterani Szos po raz ósmy na ulicach Wiela i Karsina
Ponad 300 zabytkowych pojazdów uczestniczyło w ósmej edycji Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, co czyni ją rekordową pod względem uczestników. Najstarszym pojazdem był motocykl Sokół 600RT, na którym przyjechał Marek Zdrojewski. Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów.

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 13:13
Działania "Bezpieczne Wakacje" już na półmetku
Wakacje na półmetku, a tym samym policjanci podsumowują również półmetek działań w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" będącej częścią realizowanego przez polską Policję programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 18:34
W Kościerzynie upamiętniono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce upamiętniono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekonstrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też inscenizację wydarzeń z 1944 roku.

środa, 31 lipca 2019 r., 14:50
Samorządy mogą starać się o dotacje na drogi - do rozdania prawie 126 mln złotych
Samorządy mogą już ubiegać się o dotacje w tegorocznej edycji konkursu w ramach dawnych "schetynówek". Jest o co walczyć - z Funduszu Dróg Samorządowych w woj. pomorskim do rozdania jest niespełna 126 mln zł. Pozyskane dotacje można przeznaczyć na remonty i budowę dróg gminnych i powiatowych.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 11:46
W Kościerzynie uczczą 75. rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W oraz rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w środę, 1 sierpnia Kościerzynie uczczona zostanie 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przybliżenie działań powstańców będzie możliwe dzięki kościerskim harcerzom i Stowarzyszeniu "Cis" z Męcikału, którzy od lat dbają by pamięć o bohaterach wciąż była żywa. Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekać też wojenny chleb.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 11:34
Kościerzyna. Oceniono projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego
Komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok dokonała oceny zgłoszonych przez mieszkańców wniosków. Pozytywną ocenę przeszło siedem zadań. Trzy zostały odrzucone. Do czwartku, 1 sierpnia można składać odwołanie.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:01
Z błogosławieństwem bp Kasyny pątnicy z Kaszub wyruszyli z Kościerzyny na Jasną Górę
We wtorkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

niedziela, 28 lipca 2019 r., 16:24
Premier Mateusz Morawiecki na rodzinnym pikniku w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem było Prawo i Sprawiedliwość. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

niedziela, 28 lipca 2019 r., 08:42
Sulęczyno. Krzesimir Dębski i MAP na zakończenie 24. edycji Jazzu w Lesie
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Jazzowy zakończył się koncertem Krzesimira Dębskiego i MAP. Publiczność miała okazję wysłuchać m.in. utworów, które artysta skomponował do filmów i seriali. Muzycy zaprezentowali też część materiałów z płyty "Grooveoberek".

czwartek, 25 lipca 2019 r., 12:36
Umowy z powiatem na zakup mikrobusów podpisane
Powiat kościerski pozyskał dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki funduszom zakupione zostaną cztery specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych mikrobusy. W czwartek podpisano umowy z przedstawicielami instytucji, do których trafią nowe nabytki.