piątek, 31 marca 2017 r., 10:13
Stolemy czy Remusy? Jakie figurki powinny promować Kościerzynę i region kaszubski?
Znakiem rozpoznawczym Wrocławia, zwłaszcza dla turystów, są krasnoludki. Burmistrz Kościerzyny uważa, że także Kaszuby powinny mieć swój wyróżnik. Proponuje by były to figurki kojarzonych z tych regionem, legendarnych siłaczy - Stolemów. Radni są jednak innego zdania. Uważają, że promować miasto powinna postać Remusa.

czwartek, 30 marca 2017 r., 16:30
Strajk nauczycieli. Dlaczego protestują i w jakich szkołach?
W piątek w całym kraju rozpocznie się strajk pracowników oświaty. Do protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego przyłączą się również pedagodzy z powiatów kartuskiego i kościerskiego. Tego dnia pojawią się w szkołach, nie będą jednak prowadzić lekcji ani wykonywać pracy dydaktycznej. Będą strajkować przeciw nowej reformie oświaty, gdyż jak podkreślają - zależy im na jakości edukacji i przyszłości swojego zawodu.

czwartek, 30 marca 2017 r., 14:28
W niedzielę Powiatowy Turniej KGW w Nowej Karczmie
Już w najbliższą niedzielę o przepustkę na wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zawalczy pięć kół z terenu powiatu kościerskiego. Po raz pierwszy powiatowe zmagania gospodyń odbędą się poza Kościerzyną. Gospodarzem turnieju będzie Nowa Karczma i to właśnie w tamtejszej hali sportowej na wszystkich chętnych w niedzielne popołudnie czeka nie lada zabawa.

środa, 29 marca 2017 r., 12:33
W sobotę wiosenna edycja Giełdy Mam w Kartuzach
Już w sobotę, 1 kwietnia odbędzie się długo wyczekiwana, wiosenna edycja Giełdy Mam w Kartuzach. Już po raz szósty swoje podwoje dla sprzedających i kupujących otworzy Szkoła Podstawowa nr 1. To doskonała okazja, by pozbyć się rzeczy, które Waszym pociechom są już zbędne i zaopatrzyć się w ubranka i akcesoria na kolejny sezon.

środa, 29 marca 2017 r., 10:07
Policjanci z wizytą u pierwszoklasistów
Policjanci z wydziału prewencji kościerskiej komendy odwiedzili pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Łubianie i Lipuszu. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mali uczniowie uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów. Wielu chłopców i dziewczynek marzy o zawodzie policjanta. "Muszą jeszcze tylko trochę podrosnąć" tak mówią sami zainteresowani.

środa, 29 marca 2017 r., 09:48
Już w piątek w Kościerzynie rusza weekend za pół ceny
Przed nami weekend "odkrywania" kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kościerzyny obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. Od piątku do niedzieli trwać będzie bowiem wiosenna edycja akcji "Kościerzyna za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza 17 podmiotów.

środa, 29 marca 2017 r., 09:17
Nowe władze Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP wybrane
W sobotę w Gniewinie odbył się IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Druhowie wybrali nowe władze i podsumowali dotychczasową działalność. Na zgromadzeniu nie zabrakło także przedstawicieli powiatów kartuskiego i kościerskiego.

wtorek, 28 marca 2017 r., 20:19
Prace przy budowie obwodnicy idą pełną parą
Na zakończenie tej inwestycji z niecierpliwością czekają zarówno mieszkańcy Kościerzyny, jak i kierowcy. Mowa o kościerskiej obwodnicy. GDDKiA zapewnia, że planowany termin oddania drogi do użytku jest niezagrożony, a co za tym idzie pierwsze samochody będą mogły pojechać nową trasą najpewniej już we wrześniu.

wtorek, 28 marca 2017 r., 14:17
Kościerscy strażacy najaktywniejsi w programie "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"
22,7 litrów dającego nadzieję i ratującego życie płynu w minionym roku oddali kościerscy strażacy w ramach XI edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Spośród jednostek biorących udział w akcji mogli pochwalić się największą liczbą oddanych litrów krwi. Sięgnęli tym samym po puchar dla najaktywniejszej jednostki w Pomorskiem. Sukces indywidualny odniósł też mł. kpt. Radosław Zwara - prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

wtorek, 28 marca 2017 r., 11:12
Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Stypendia Starosty Kościerskiego rozdane
Po raz pierwszy podczas gali wręczenia "Serca Kaszub" uhonorowano nie tylko osoby zasłużone dla promocji i rozwoju powiatu kościerskiego, ale także młodzież uczącą się na tym terenie. W poniedziałkowy wieczór wręczono Stypendia Starosty Kościerskiego. Finansowe gratyfikacje trafiły do 30 osób - uczniów szkół ponadgimnazjalnych.