poniedziałek, 14 maja 2018 r., 20:01
Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia na obwodnicy
W związku z naprawą nawierzchni na rondzie u zbiegu ul. Kościuszki/Hallera we wtorkowy poranek nastąpi zamknięcie ruchu na tymże skrzyżowaniu. Na czas naprawy będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:52
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku
W poniedziałek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 08:57
Strażacy z Karsina obchodzili Dzień Strażaka
W sobotę 5 maja br. strażacy z Karsina uroczyście obchodzili swoje święto - Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od przemarszu na cmentarz, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów na grobach zmarłych w ostatnim czasie strażaków.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:53
Ocalić połączenie kolejowe z Kaszub do Trójmiasta - podpisali list intencyjny i przejechali historyczną linią
W niedzielę o godz. 12.25 do Kartuz zawitał historyczny pociąg PKM, który do stolicy Kaszub przyjechał linią z Gdańska - Kokoszek przez Starą Piłę. Pociągiem podróżowali samorządowcy, przedstawiciele mediów oraz działacze i sympatycy kolei. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na potrzebę rewitalizacji tego odcinka. W Kartuzach podpisano list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przywrócenia linii.

niedziela, 13 maja 2018 r., 12:55
Tysiące pielgrzymów przybyło na Kalwarię Wielewską
Tysiące pątników z różnych zakątków regionu przybyło w niedzielę do Wiela, by wziąć udział w sumie odpustowej w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczystości odpustowe potrwają do niedzieli, 20 maja.

niedziela, 13 maja 2018 r., 08:05
Pomorscy strażacy-ochotnicy świętowali w Szemudzie
W sobotę w Szemudzie lokalna jednostka świętowała 112-lecie działalności. Uroczystość połączono z Dniem Strażaka w województwie pomorskim, a co za tym idzie do powiatu wejherowskiego zjechali ochotnicy z całego Pomorza. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i odznaczeń, a wśród uhonorowanych zasłużonych strażaków z powiatu kartuskiego i kościerskiego.

sobota, 12 maja 2018 r., 13:11
Motocykliści w Sercu Kaszub modlili się o bezpieczny sezon
W sobotnie przedpołudnie na placu Jana Pawła II w Kościerzynie odbyła się kolejna edycja Motosacrum, podczas którego poświęcono motocykle. Podczas mszy świętej motocykliści modlii się z kolei o bezpieczny sezon.

sobota, 12 maja 2018 r., 12:55
Związek Piłsudczyków i harcerze uczcili 83. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego
Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów przed pomnnikiem w Kościerzynie i obeliskiem w Garczynie przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków oraz harcerze z Łubiany uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego w 83. rocznicę jego śmierci.

piątek, 11 maja 2018 r., 10:16
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W piątkowe popołudnie na Kaszubach spodziewać się można gwałtownych burz. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia. Warto zachować szczególną ostrożność.

czwartek, 10 maja 2018 r., 12:28
Służba leśna ostrzega przed akcją tępienia szkodników drzew
Od 22 maja do końca czerwca na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna przeprowadzony ma zostać agrolotniczy zabieg ratowniczy przeciwko szkodnikowi atakującemu sosny. Wstępnie do tegoż zabiegu zakwalifikowano obszar około 4.000 ha obszaru. Służby leśne przestrzegają przed wchodzeniem do lasu podczas oprysków lasów.