poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 16:57
Strażacy z Konarzyn zrzekają się ekwiwalentu, by inwestować w sprzęt
Zmiana zarządu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzynach, przyniosła też zmiany w jej działalności. Od półtora roku tamtejsi strażacy nie pobierają przysługującego im ekwiwalentu za udział w akcjach. Zrzekają się go na rzecz jednostki. Wolą bowiem inwestować w sprzęt, by nieść jeszcze szybciej skuteczną i profesjonalną pomoc potrzebującym.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 16:19
WOŚP po raz kolejny wsparła szpital w Dzierżążnie
Po raz kolejny fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła szpital w Dzierżążnie. Tym razem do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przekazała 13 nowoczesnych łóżek z materacami oraz szafkami.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 13:43
Ochotnicy z Kościerzyny znów ruszają do akcji
Powstała w 1889 roku. W swoich szeregach posiada około czterdziestu członków. Jeszcze do ubiegłego roku jej działalność ograniczała się do organizacji zawodów sportowo-pożarniczych, czy turniejów wiedzy pożarniczej. W tegorocznych statystykach widnieje już jako jednostka z kilkunastoma wyjazdami na koncie. Mowa o Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie, która po kilkudziesięciu latach przerwy, reaktywuje działalność ratowniczo-gaśniczą.

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 08:34
Poszukiwania sędziego Janusza K. zakończone - sam stawił się do aresztu
Po miesiącu od wydania listu gończego za Januszem K., kościerski sędzia postanowił nie ukrywać się dalej przed wymiarem sprawiedliwości i sam w niedzielę stawił się w areszcie śledczym w Starogardzie Gdańskim. W zakładzie karnym, zgodnie z wyrokiem sądu, ma spędzić cztery lata.

niedziela, 12 listopada 2017 r., 17:21
Gminne Zaduszki Strażackie w Starej Kiszewie
Tradycyjnie w listopadzie, a więc miesiącu, w którym szczególnie wspominamy tych, których nie ma już z nami, w Starej Kiszewie odbyły się Gminne Zaduszki Strażackie. Podczas uroczystej mszy świętej modlono się o dar życia wiecznego dla zmarłych strażaków. - Niech ci dzielni strażacy, których dziś wspominamy, za swoją służbę, za piękną strażacką postawę cieszą się udziałem w Królestwie Niebieskim i otrzymają od Boga nagrodę życia wiecznego - wypraszał podczas nabożeństwa ks. Andrzej Taliński.

niedziela, 12 listopada 2017 r., 12:23
Karolina walczy o życie dla swojego synka. Możesz pomóc!
Karolina Magulska ze Sławek ma 28 lat. Sama wychowuje synka - 10-letniego Pawła. W lipcu ubiegłego roku usłyszała diagnozę, która wywróciła całe jej życie do góry nogami - złośliwy nowotwór szyjki macicy. Choroby dotąd nie udało się zatrzymać, młoda mama ma już przerzuty na węzły chłonne i piersi. Jest w trakcie chemioterapii, nie zamierza się poddawać, bo ma dla kogo walczyć. Największym marzeniem Pawełka jest to, by jego mama wyzdrowiała. Pomóc Karolinie może każdy z nas - kosztowne leczenie można wesprzeć wpłacając dobrowolną kwotę do zbiórki na platformie zrzutka.pl. Liczy się każdy gest.

niedziela, 12 listopada 2017 r., 09:00
Choroba "brudnych rąk" jest już na Kaszubach
Podczas ostatnich miesięcy w Polsce, a także na Pomorzu zanotowano ogromny wzrost zachorowań na WZW A, czyli na zapalenie wątroby typu A. Choroba dotarła także na Kaszuby. Jakie są jej objawy i co zrobić, aby się nie zarazić?

sobota, 11 listopada 2017 r., 18:37
Kościerzyna. X Rajd Niepodległości - wykazywali się wiedzą i dobrze się bawili
Tradycyjnie obchodom z okazji 11 listopada towarzyszył Rajd Niepodległości. Kilkadziesiąt zespołów tworzonych przez rodziny, grupy przyjaciół, harcerzy, reprezentacje szkół ruszyło w teren, by mierzyć się z wyzwaniami i poznawać na nowo Kościerzynę - z zupełnie innej, historycznej perspektywy.

sobota, 11 listopada 2017 r., 14:44
Kościerzyna. Uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
W Kościerzynie uroczyście uczczono 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie liczne delegacje przybyły pod Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Chrystusa Króla, gdzie złożono kwiaty.

piątek, 10 listopada 2017 r., 14:15
Nowy wóz bojowy dla kościerskich strażaków
Kościerscy strażacy mogą pochwalić się nowym nabytkiem. W czwartek do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie trafił nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault z częściowym wyposażeniem. Tym samym kościerska jednostka, pod względem wieku swoich pojazdów, jest jedną z najlepiej wyposażonych w województwie.