piątek, 22 marca 2019 r., 11:00
Uwaga niepełnosprawni! Są środki na likwidację barier zawodowych, edukacyjnych i społecznych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie kontynuuje realizację projektu "Aktywny Samorząd". Tym samym osoby niepełnosprawne mogą liczyć na wsparcie finansowe. Dofinansowanie można pozyskać zarówno na kurs prawo jazdy, zakup sprzętu elektronicznego, jak również na opłatę nauki w szkole policealnej, czy pokrycie czesnego na studiach.

czwartek, 21 marca 2019 r., 10:42
Wiosenna edycja Giełdy Mam w Kartuzach już 6 kwietnia - ruszają zapisy
Już za niewiele ponad dwa tygodnie w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Tradycyjnie wiosenna odsłona akcji sprzyja zrobieniu porządków w szafach. To doskonała okazja, by przebrać rzeczy, z których maluszki wyrosły i zrobić miejsce na nowe. Zapisy na giełdę już ruszyły.

środa, 20 marca 2019 r., 14:38
Czy na Kaszubach są białe plamy komunikacyjne? Sprawdził to reporter Radia Zet
W środowe przedpołudnie reporter Radia Zet sprawdzał, czy z małej wsi na Kaszubach można dotrzeć komunikacją publiczną do Trójmiasta. Tym samym chciał sprawdzić, czy przywracanie komunikacji autobusowej ma sens. Podróż z Wdzydz do Gdańska zajęła mu łącznie 3,5 godziny. Nasza redakcja towarzyszyła mu na odcinku Somonino-Żukowo.

wtorek, 19 marca 2019 r., 15:48
Kościerzyna. I LO ma nową salę gimnastyczną
Na ten moment młodzież, nauczyciele i samorządowcy czekali wiele lat. Ziściło się ich wspólne marzenie, a przede wszystkim uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wreszcie zyskali komfortowe warunki do rozwijania swoich sportowych pasji. W środę oficjalnie i uroczyście oddano do użytku nową salę gimnastyczną przy kościerskim "ogólniaku".

wtorek, 19 marca 2019 r., 14:55
W Łubianie świętowano z okazji Dnia Jedności Kaszubów
Radośnie i przede wszystkim po kaszubsku - tak we wtorkowe przedpołudnie było w Zespole Szkół w Łubianie. Świętowano tam bowiem Dzień Jedności Kaszubów. Śpiewów i regionalnych tańców nie było końca, a w szkole zaroiło się od czarno-żółtych barw. Szkolna uroczystość była nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale też do poznania ważnych dla Kaszubów dat i wydarzeń.

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 12:07
Prawnik radzi: Jakie wynagrodzenie przysługuje od przedsiębiorstwa przesyłowego za wybudowaną sieć wodociągową?
Pan Zygmunt postanowił wybudować sieć wodociągową oraz przyłącze do swojej działki, na której chciał wybudować dom jednorodzinny. Po uzyskaniu wszystkich decyzji administracyjnych zawarł umowę na budowę w/w sieci. Po zakończeniu prac, a także odbiorze robót złożył wniosek o odpłatne przejęcie odcinka sieci wodociągowej przez spółkę komunalną (przedsiębiorstwo przesyłowe) w związku z przyłączeniem w/w urządzeń do sieci gminnej. Po pewnym czasie otrzymał on odpowiedź, z której wynikało, że otrzyma on od spółki komunalnej wynagrodzenie w wysokości 50% wartości wybudowanego odcinka wodociągowego, przy czym uzależnione to było od ustanowienia przez niego nieodpłatnej służebności przesyłu na rzecz spółki komunalnej. Czy panu Zygmuntowi przysługuje faktycznie jedynie częściowy zwrot poniesionych kosztów na wybudowanie odcinka sieci wodociągowej?

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 09:19
Prężna działalność Koła Gospodyń Wiejskich z Osowa
Pod koniec ubiegłego roku po wieloletniej przerwie Koło Gospodyń Wiejskich w Osowie reaktywowało swoją działalność. Obecnie należy do niego prawie czterdzieści pań, którym nie brak pomysłów na organizację wielu ciekawych inicjatyw.

niedziela, 17 marca 2019 r., 22:09
Urodzinowe morsowanie na Złotej Górze - Rowerowe Kaszuby świętowały 5-lecie!
Kilka lat temu połączyła ich pasja do rowerów. Promują aktywny styl życia, integrują środowisko lokalnych pasjonatów dwóch kółek i morsowania. Podejmują wiele ciekawych inicjatyw i organizują wspólne wyprawy, zachęcając innych do tego, by ruszyć się z domu. Grupa Rowerowe Kaszuby w niedzielne popołudnie świętowała jubileusz 5-lecia swojego istnienia. Klubowicze uczcili go wspólną kąpielą w jeziorze Brodno Wielkie. Było też ognisko i jak przystało na urodziny - pyszny tort.

sobota, 16 marca 2019 r., 13:31
Prezydent Andrzej Duda o darmowej pomocy prawnej. Dla kogo?
Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy O nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Andrzej Duda zwrócił się do naszej redakcji o rozpowszechnienie informacji o tych zmianach. Zgodnie z nowymi przepisami, adwokaci i radcy prawni udzielają darmowej pomocy prawnej wszystkim osobom, których nie stać na prawnika.

środa, 13 marca 2019 r., 15:54
Powitaj wiosnę w kajaku i pomóż Darkowi - Hydroaktywni zapraszają na wyjątkowy spływ
Darek to jeden z uczestników zawodów "Hydroaktywni". Ma 51 lat i w sierpniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Po czterech miesiącach wybudził się ze śpiączki w olsztyńskiej klinice "Budzik". Teraz walczy o powrót do zdrowia. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Na pomoc koledze pośpieszyli organizatorzy "Hydroaktywnych". Zapraszają wszystkich na wyjątkowy, charytatywny spływ na "Rozpoczęcie Wiosny", który odbędzie się już 31 marca. Udział w nim jest bezpłatny. W trakcie spływu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Darka.