niedziela, 11 lutego 2018 r., 11:38
Rozliczaj się i pomagaj - zostaw swój 1 proc. w Kościerskiem
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca kwietnia będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

niedziela, 11 lutego 2018 r., 08:21
Ponad 6 mln zł do wzięcia - LGR Morenka w marcu rozpocznie nabory wniosków o dotacje
Łącznie ponad sześć milionów złotych w ramach czterech konkursów zostanie rozdysponowanych przez Lokalną Grupę Rybacką Morenka. Nabór wniosków o przyznanie dotacji ruszy 5 marca i potrwa do 19 marca. Pozyskane dofinansowanie może wynieść nawet 85 proc. wartości danego przedsięwzięcia.

piątek, 9 lutego 2018 r., 10:23
Grypa znów atakuje - liczba zachorowań wzrasta
W ostatnich tygodniach na Pomorzu odnotowano znaczny wzrost zachorowań na ostre infekcje górnych dróg oddechowych, w tym grypę. Corocznie na przełomie stycznia i lutego, wirus ostro atakuje. Tylko w ostatnim tygodniu, w okresie od 1 do 7 lutego zarejestrowano 33.064 ostrych infekcji układu oddechowego, w tym przypadki podejrzeń lub rozpoznań grypy i zachorowań grypopodobnych.

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:51
Kościerzyna. Mimo upomnień, wciąż zatruwali środowisko. Zostali ukarani mandatem
Przed tygodniem z jednej z posesji przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie unosiły się kłęby szarego dymu. Jak się okazało, właściciele spalali w przydomowym ognisku odpady organiczne. Pouczono ich. Nie poskutkowało. Kolejna interwencja strażników zakończyła się już mandatem karnym.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 13:33
Wydano ostrzeżenia przed silnym mrozem
Na Kaszuby zawitała prawdziwa zima. Temperatury w nocy ze środy na czwartek spadły nawet 10 stopni poniżej zera w skali Celsjusza. W związku z niskimi temperaturami wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 08:49
Nikodem walczy o życie. Pilnie potrzebna pomoc!
Nikodem ma tylko sześć lat i może umrzeć. Zdiagnozowano u niego jeden z nowotworów mózgu. Chłopiec walczy z najgorszą postacią rdzeniaka zarodkowego, najrzadszą i najbardziej złośliwą. Szansą na pokonanie choroby i uratowanie życia chłopca jest protonoterapia w specjalistycznej klinice w Essen. Naświetlanie protonami jest bardzo kosztowne, a NFZ odmówił refundacji. Dlatego też bardzo potrzebna jest pomoc. Liczy się każdy gest, bo czasu jest coraz mniej.

czwartek, 8 lutego 2018 r., 08:28
Przed nami kolejna edycja "Kościerzyny za pół ceny"
W marcu i październiku mieszkańcy i turyści po raz kolejny będą mogli skorzystać z ofert podmiotów różnej branży w promocyjnych cenach. Kościerzyna przystępuję bowiem do kolejnych akcji "Miasto za pół ceny". Podmioty, które chciałyby wziąć udział w wiosennej akcji, zobowiązane są do zgłoszenie swojego akcesu do 13 lutego.

środa, 7 lutego 2018 r., 14:06
Kościerzyna. Spalali odpady - interweniowali strażnicy miejscy
Kościerzyna słynie z zanieczyszczonego powietrza, a jak widać na załączonym materiale filmowym, jej mieszkańcy dbają o to, by sława ta nie ustawała. Nasz Czytelnik nagrał bowiem filmik, jak w centrum miasta spalano odpady.

sobota, 3 lutego 2018 r., 18:13
Tłumy w kościerskiej stacji krwiodawstwa
Mieszkańcy powiatu kościerskiego i to zarówno ci mundurowi, jak i nienoszący munduru tłumnie przybyli w sobotę do stacji krwiodawstwa w Kościerzynie, by podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. Wspólnie udało się oddać ponad 16 litrów płynu przywracającego zdrowie i ratującego życie.

sobota, 3 lutego 2018 r., 15:59
Uroczysty pokot zwieńczył II Okręgowe Polowanie na Lisy
Siódme Kaszubskie i drugie Okręgowe Polowanie na Lisy za nami. Tym samym w ostatnich dniach myśliwi różnych kół zjednoczyli siły i polowali na szkodniki łowieckie, głównie lisy. W sobotnie południe spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. Podczas tegorocznego wielkiego polowania, w którym wzięło udział 19 kół, ustrzelono 173 lisy.