piątek, 12 maja 2017 r., 15:36
Reforma edukacji 2017 - zapomniano o najważniejszym - o dobru Twojego dziecka
1 września dzieci i młodzież w całej Polsce rozpoczną kształcenie w nowym systemie edukacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że zmiany, które powinny dać uczniom jak najwięcej korzyści, wpłyną na nich bardzo negatywnie. Choć zaczną obowiązywać już za niewiele ponad trzy miesiące, nadal jest wiele niewiadomych, a ministerstwo zrzuciło cały ciężar odpowiedzialności na szkoły i samorządy. Te przygotowały się jak mogły, ale tylko od strony formalnej i proceduralnej. W praktyce we wrześniu w oświacie może zapanować chaos. Nowej reformie i przygotowaniom do niej swoje ostatnie posiedzenie poświęciła Pomorska Rada Oświatowa. Organ apeluje, by zmiany przesunąć w czasie, zajął też stanowisko w sprawie organizacji referendum.

piątek, 12 maja 2017 r., 10:35
Ty też masz wpływ na bezpieczeństwo w Twojej okolicy. Widzisz zagrożenie? Reaguj!
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kościerscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Najczęściej zgłaszanymi przez mieszkańców zagrożeniami jest przekraczanie prędkości przez kierowców.

czwartek, 11 maja 2017 r., 17:58
Kościerscy strażacy odznaczeni podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
W czwartek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nie brakło też strażaków z powiatu kościerskiego.

czwartek, 11 maja 2017 r., 11:28
Ruszyły pozimowe porządki - za spalanie odpadów, możesz dostać mandat
Sezon grzewczy teoretycznie za nami, choć w praktyce, z uwagi na panującą aurę, trwa on nadal. Niemniej strażnicy miejscy podsumowują akcję kontrolowania tego, czym mieszkańcy palili w piecach w minionych miesiącach. Teraz strażnicy biorą pod lupę to, co osoby porządkujące swoje działki i ogródki wrzucają do ognisk.

czwartek, 11 maja 2017 r., 08:42
Pomóż Kasi wrócić do synka i męża. Zarejestruj się w bazie dawców szpiku
27-letnia Kasia Papka z Sierakowic 22 marca została mamą. Kilka tygodni przed rozwiązaniem zdiagnozowano u niej agresywny nowotwór - chłoniaka T-limfoblastycznego. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku. Już za kilka dni w kilku miejscowościach na Kaszubach odbędą się akcje, w trakcie których będzie można zarejestrować się w bazie, a tym samym dać nadzieję na życie Kasi i innym chorym. Zarejestrować będzie można się w Stężycy, Miechucinie, Kartuzach i w Wejherowie, a także w Kamienicy Królewskiej.

środa, 10 maja 2017 r., 15:33
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu
W sobotę, 6 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości, a w tym roku gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.

wtorek, 9 maja 2017 r., 13:23
Powrót zimy - wydano ostrzeżenie o przymrozkach
Od wtorku do środowego poranka na Pomorzu mają występować przymrozki sięgające -3°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Z pewnością należy uważać na drogach, szczególnie jeśli wymieniło się opony z zimowych na letnie.

wtorek, 9 maja 2017 r., 12:57
Masz pomysł na miejską inwestycję? Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018
Do 30 czerwca można składać wnioski w ramach Kościerskiego Budżetu Obywatelskiego. Pobierz wniosek, zgłoś swój pomysł i zdecyduj o wydatkach z budżetu miasta Kościerzyna na 2018 rok. Miej wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy.

wtorek, 9 maja 2017 r., 11:48
Gimnazjaliści z Kościerzyny posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży
Dwoje uczniów z powiatu kościerskiego będzie reprezentować województwo pomorskie na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ksawery Wiecki i Maria Szyc - uczniowie Prywatnego Gimnazjum Prymus w Kościerzynie znaleźli się wśród czternastu dwuosobowych zespołów z Pomorza, które wytypowano w konkursie rekrutacyjnym i będą w gronie 230 najlepszych z całej Polski.

niedziela, 7 maja 2017 r., 14:44
Kwiaty, zioła i krzewy na kolejnej edycji Kiermaszu Wiosennego
Gwarnie, barwnie i kolorowo zrobiło się w ostatnią niedzielę kwietnia na targowisku w Starej Kiszewie. Odbyła się tam kolejna edycja Kiermaszu Wiosennego. W jego trakcie nabyć można było wszystko, czego potrzeba do ogrodu m.in. nasiona, rośliny i sadzonki.