piątek, 23 grudnia 2016 r., 22:10
Wigilijne spotkanie członków i sympatyków ZKP w Łubianie
Tradycyjnie członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Łubianie na kilka dni przez Bożym Narodzeniem spotkali się na spotkaniu opłatkowym. Przy wigilijnym stole zasiedli też sympatycy ZKP, członkowie sąsiednich partów z Kościerzyny, Stężycy, Dziemian i Brus oraz harcerze 23. drużyny harcerskiej z Łubiany.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 13:29
Starostom nakazano całodobowo monitorować, czy nie zanika sygnał TVP
Niecodzienne pismo wpłynęło we wtorek do starostw powiatowych w całym kraju. Służby wojewody prosiły starostwa o monitorowanie sygnału TVP Info. Informacje o zakłóceniach w transmisji należało publikować w specjalnie przygotowanej tabeli i przesyłać codziennie o godz. 10.30 do centrum.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 11:06
Kościerzyna. Wigilijne spotkanie w komendzie
W czwartek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne policjantów i pracowników cywilnych. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Sejmu i Senatu RP oraz instytucji współpracujących z Policją.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 09:26
Kościerzyna. Rekordowy budżet 2017 uchwalony
Większością głosów kościerscy radni w środę uchwalili przyszłoroczny plan finansowy miasta. - Projekt budżetu na 2017 rok jest rekordowy pod względem wszystkich parametrów. Wielkości dochodów, wydatków, jak również wielkości proponowanych przychodów z wyemitowanych obligacji - podkreślał skarbnik Kościerzyny Jarosław Laska.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 08:29
Gm. Karsin. Kolejne drogi wyasfaltowane
W ostatnich dniach roku w gminie Karsin udało się zrealizować dwie ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe. Jeszcze kilkanaście dni temu ich realizacja w tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę stała pod znakiem zapytania. Jednak w obu przypadkach wykonawcom udało się je wykonać zgodnie z założonym terminem, co dla mieszkańców jest prawdziwym prezentem świątecznym.

piątek, 23 grudnia 2016 r., 08:02
Kościerzyna. Wigilia rodzin wielodzietnych i samotnych
W parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie spotkały się rodziny wielodzietne i samotne, by tradycyjnie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem zasiąść przy wigilijnym stole. Spotkanie opłatkowe już po raz dziewiąty zostało zorganizowane przez NSZZ "Solidarność".

czwartek, 22 grudnia 2016 r., 15:36
Kościerzyna. Dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia
Kościerscy samorządowcy, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele duchowieństwa, szefowie straży pożarnej i policji, dyrektorzy placówek oświatowych i pracownicy miejskich służb, czy Honorowi Obywatele Kościerzyny składali sobie życzenia. W Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego odbyło się bowiem tradycyjne spotkanie opłatkowe.

czwartek, 22 grudnia 2016 r., 12:54
Kościerzyna. Podopieczni ŚDS podsumowali swoje spotkania z kulturą
Od kwietnia do listopada podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie odbywali spotkania z kulturą. Zwiedzali muzea, zasiedli na widowni teatru, opery i kina, spotkali się z regionalnymi artystami. W środę podzielili się swoimi wspomnieniami i wrażeniami oraz podziękowali tym, dzięki którym minione miesiące obfitowały w wiele atrakcji i przygód.

czwartek, 22 grudnia 2016 r., 10:20
Powiat. Przyszłoroczny budżet uchwalony - będą inwestycje
Dochody na poziomie niemal 75 mln zł, wydatki oscylujące w granicy 72,5 mln zł, w tym ponad pięć milionów na inwestycje - tak w wielkim skrócie kształtuje się budżet powiatu kościerskiego na 2017 rok. - Jest to budżet stabilny, ale też wymagający - komentuje starosta Alicja Żurawska.

środa, 21 grudnia 2016 r., 17:56
Była burmistrz Kartuz Mirosława Lehman szefową Centrum Usług Wspólnych w Kościerzynie
Była burmistrza Kartuz od czwartku obejmie funkcję dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Kościerzynie, a więc jednostki organizacyjnej powstałej po likwidacji Powiatowego Centrum Oświaty. Powiat kościerski podpisał umowę z Mirosławą Lehman do 30 czerwca 2017 roku.