niedziela, 17 lutego 2019 r., 11:54
W Kościerzynie królowali Aleksander i Lena. Jakie imiona najczęściej nadawano w 2018 roku?
Lena i Aleksander to imiona, które najczęściej wybierali dla swoich pociech mieszkańcy Kościerzyny. Sprawdziliśmy, na jakie imiona najczęściej decydowali się rodzice w poszczególnych gminach powiatu kościerskiego w minionym roku.

sobota, 16 lutego 2019 r., 14:49
Orkiestra "Begama" z szansą wyjazdu do Armenii. Możesz pomóc spełnić to marzenie
Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Begama" z Kościerzyny otrzymała niebywałą szansę wyjazdu do Armenii. Jednak by spełnić swoje marzenie potrzebują pieniędzy. Młodzież organizuje różne wydarzenia, by zebrać pieniądze na wyjazd. Ty też możesz pomóc.

piątek, 15 lutego 2019 r., 14:48
Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Wygoninie uroczyście otwarty
Seniorzy z gminy Stara Kiszewa zyskali miejsce do spotkań, zajęć terapeutycznych czy fizjoterapii. W piątek w Wygoninie oficjalnie otwarto Dzienny Dom Pobytu Senior +, pierwszą tego typu placówkę w Kościerskiem. Obecnie liczy ona 15 podopiecznych. Dom prowadzi Fundacja "Sprawni Inaczej".

czwartek, 14 lutego 2019 r., 11:03
Kościerzyna. Miasto zakupiło nowe autobusy
O pięć nowych niskopodłogowych autobusów marki ISUZU wzbogaciła się miejska komunikacja w Kościerzynie. Koszt ich zakupu to ponad 4 mln zł. Na ulice wyjadą najpewniej 1 marca.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 14:24
Poznali tajniki pracy stróżów prawa - dzień otwarty w kościerskiej komendzie
Jak pobrać próbkę DNA? Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia? Ujawnić ślady przestępców? Co to jest badanie osmologiczne? Dlaczego przechodząc przez jezdnię najpierw spoglądamy w lewo? Jak włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie? Tych i wiele innych ciekawych aspektów pracy funkcjonariuszy Policji mały okazję poznać dzieci, które we wtorek skorzystały z zaproszenia kościerskich stróżów prawa i wzięły udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:31
Ks. Arkadiusz Okroj mianowany biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej
Ks. prałat dr Arkadiusz Okroj, proboszcz parafii w Kiełpinie, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:04
Kaszuby. Pogoda w ferie niestety w kratkę
W województwie pomorskim trwają ferie. To doskonały czas na aktywny wypoczynek. Niestety tegoroczna aura temu nie sprzyja. Zapytałem Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 09:16
Seniorzy świętowali w Dziemianach
Okres karnawału to czas zabawy i spotkań. Jest to też czas, jaki sołectwa czy szkoły chętnie wykorzystują po to, by zaprosić na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców danej miejscowości. W wielu sołectwach tzw. Dni Seniora mają wieloletnią tradycję. Przykładem takim są chociażby Dziemiany, gdzie tamtejszy ośrodek kultury najstarszych mieszkańców gości już od kilkunastu lat.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 16:13
Powiatowy Dzień Osób Chorych w Kościerzynie
Otwarcie nowych pomieszczeń Warsztatów Terapii Zajęciowej, msza święta, prezentacja dorobku środowiskowych domów samopomocy oraz koncert Rudiego Schubertha - tak w Kościerzynie obchodzono 11 lutego, a więc Światowy Dzień Chorego.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 12:01
Warsztaty Terapii Ząjęciowej w Kościerzynie mają nowe pomieszczenia
O dwie nowe sale wzbogaciły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościerzynie. Ich oficjalne otwarcie odbyło się w poniedziałkowe przedpołudnie. Dzięki nowym pomieszczeniom placówka będzie mogła wspierać jeszcze większą liczbę osób z niepełnosprawnością oraz realizować wszystkie założone przez siebie cele.