sobota, 21 kwietnia 2018 r., 18:50
Rekordowa Sobota Mundurowych Krwiodawców
Za nami piąta, a w tym roku druga Sobota Mundurowych Krwiodawców. Kościerska stacja krwiodawstwa już od wczesnych godzin porannych wypełniła się po brzegi chętnymi do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Łącznie płynem ratującym życie podzieliło się 35 osób, a co za tym idzie wspólnie oddano ponad 15 litrów krwi.

sobota, 21 kwietnia 2018 r., 15:17
Znamy laureatów pomorskiego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Przeszli eliminacje gminne, wykazali się wiedzą na etapie powiatowym, a w sobotę zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Pomorskiem. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się bowiem wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy będą reprezentować Pomorze w finale krajowym.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 09:21
Jeszcze w tym roku nowy asfalt z Karsina do Cisewia
Niebawem ruszy przetarg na wyłonieni wykonawcy przebudowy drogi z Karsina do Cisewia. Przebudowa traktu jest projektem partnerskim powiatu kościerskiego, gminy Karsin oraz Nadleśnictwa Kościerzyna. Środki na jego realizację w wysokości 80 proc. całego zadania starostwo pozyskało z budżetu państwa.

czwartek, 19 kwietnia 2018 r., 13:33
Nowa Karczma. Trwa termomodernizacja urzędu, a niebawem ruszą prace w zespole szkół
Po modernizacji strażnicy i ośrodka pomocy społecznej, nadszedł czas na docieplenie budynku Urzędu Gminy w Nowej Karczmie. Dodatkowo urząd będzie ogrzewany za pomocą pompy ciepła, a na dachu obiektu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Niebawem ruszą też prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 15:10
Mieszkańcy nie zawiedli. Ponad 14 tys. zł na leczenie Michała
14.048,19 zł - łącznie tyle udało się zebrać podczas niedzielnej akcji charytatywnej dla 23-letniego Michała z Kościerzyny. Tym samym mieszkańcy powiatu kościerskiego ponownie udowodnili, że potrzebujący mogą liczyć na ich otwarte i pomocne serca.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 14:47
Będą sadzić las dla Niepodległej w leśnictwie Dywan
Leśnicy, harcerze, myśliwi, bushcrafterzy, uczniowie, przedstawiciele firm, czy osoby indywidualne - łącznie 1.300 osób weźmie udział w sobotniej akcji sadzenia lasu dla Niepodległej. 50.000 nowych drzewek zostanie posadzonych w leśnictwie Dywan, a więc terenie, który najbardziej został zniszczony wskutek ubiegłorocznej nawałnicy.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 10:59
Karolina walczy o życie - pilnie potrzebuje pomocy
Karolina ma 29 lat. Jest młodą mamą. Od 1,5 roku walczy ze złośliwym nowotworem. Nie poddaje się. Niestety mimo tego, że tak dzielnie walczy, choroba cały czas postępuje. W ostatnich tygodniach stan Karoliny bardzo się pogorszył. Jest pod opieką hospicjum domowego. Potrzebuje wsparcia na leki, konsultacje u innych specjalistów i środki higieniczne.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 10:15
Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny
W środę punktualnie o godz. 9 gimnazjaliści w całej Polsce rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Przez trzy dni będą sprawdzać wiedzę, którą nabyli w ciągu minionych trzech lat nauki. Pierwszego dnia zmierzą się z zadaniami z zakresu języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W powiecie kościerskim do egzaminu przystąpiło 847 uczniów.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 09:10
Asystent osób niepełnosprawnych dla gmin Liniewo i Stara Kiszewa
Fundacja "Sprawni Inaczej" pozyskała środki na realizację projektu "Asystent". Zakłada on wsparcie dla osób z niepełnosprawnością podczas rozwiązywania codziennych problemów. W powiecie kościerskim projekt skierowany jest do mieszkańców gmin Liniewo i Stara Kiszewa.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 11:22
Dziemiany. Najlepsi lokalni producenci nalewek wyłonieni
Nalewki wiśniowe, owocowe, ziołowe i w wielu innych, niejednokrotnie bardzo oryginalnych smakach - w sumie 30 trunków, zgłoszonych zostało do walki o tytuł najlepszej domowej nalewki w konkursie, który odbył się w czwartek w Dziemianach.