poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 11:25
Prof. Edmund Wittbrodt prezesem ZK-P - walka była wyrównana
Delegaci XX walnego Zjazdu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zadecydowali - Edmund Wittbrodt przez najbliższe trzy lata będzie kierować ZK-P. Walka pomiędzy nim, a Eugeniuszem Pryczkowskim była wyrównana - różnica wyniosła 41 głosów.

niedziela, 4 grudnia 2016 r., 15:44
Ochotnicy z Liniewa też ruszyli z pomocą Kornelkowi
Zbiórki, charytywne koncerty, mikołajki, kiermasze, czy aukcje- to tylko niektóre akcje organizowane przez mieszkańców powiatu kościerskiego i nie tylko, by pomóc w walce o zdrowie dwuipółletniego Kornelka. Do akcji dołączyli także ochotnicy z Liniewa, którzy kwestowali na rzecz małego mieszkańca Wielkiego Klincza w niedzielne przedpołudnie.

sobota, 3 grudnia 2016 r., 21:29
Wielki Klincz. Okazali dobre serca, by pomóc Kornelkowi w walce z rakiem
Paweł Orlikowski, zespół "Water Jug", Paweł Ruszkowski i Maciej Miecznikowski wystąpili podczas sobotniego koncertu charytatywnego w Wielkim Klinczu, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie 2,5 letniego Kornelka. Nie brakło też licznych licytacji, a co najważniejsze nie zabrakło ludzi dobrego serca, którzy nie szczędzili pieniędzy, by pomóc małemu mieszkańcowi Wielkiego Klincza w walce o zdrowie.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 19:04
Zbigniew Stencel ponownie Prezesem Oddziału Powiatowego OSP w Kościerzynie
Tym razem do kościerskiego Ekonomika przybyli członkowie i sympatycy ochotniczej straży pożarnej, by podsumować minione pięć lat działalności OSP w powiecie kościerskim i wybrać nowy zarząd na kolejną kadencję. Zaufaniem ponownie obdarzono Zbigniewa Stencla, który nadal będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 15:05
Jarosław Chrapkowski zwycięzcą Powiatowej Olimpiady Producentów Rolnych
Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W piątek w kościerskim inkubatorze przedsiębiorczości z wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 17 osób, 15 z nich zmagało się też z przepisami BHP. Zarówno z rolniczymi zagadnieniami, jak przepisami BHP najlepiej poradził sobie Jarosław Chrapkowski.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 12:12
Nowy rozkład PKM to absurd? Pasażerowie chcą zmian
Pasażerowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej krytykują grudniowy rozkład: "To absurd, pociąg zatrzymuje się w szczerym lesie, gdzie nikt nie wsiada, a pomija popularne przystanki". Pomorska Kolej Metropolitalna uspokaja pasażerów i tłumaczy, że aby czas przejazdu na całej trasie był atrakcyjny, trzeba zrezygnować z niektórych przystanków. Nowy rozkład wchodzi w życie 11 grudnia.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 09:06
Zima daje się we znaki mieszkańcom - powalone drzewa, brak prądu
Powalone drzewa, obłamane gałęzie zalegające na drogach, uszkodzone linie energetyczne - to skutki nocnej śnieżycy, która przeszła nad Kaszubami. W efekcie bez prądu pozostaje spora część mieszkańców gmin Nowa Karczma, Liniewo, Stara Kiszewa i Kościerzyna. W gminie Liniewo z uwagi między innymi na nieprzejezdność dróg odwołano zajęcia w szkołach. W usuwanie skutków opadów wciąż zaangażowani są strażacy.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:27
Kościerzyna. Nurkowie doskonalą swoje umiejętności
Kościerscy nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego rozpoczęli miesięczny cykl ćwczeń. Dwa razy w tygodniu będą podnosić swoje umiejętności w zakresie płetwonurkowania oraz wydobywania osób z wody.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 10:32
Karsińscy stróże prawa z nowym radiowozem
Policjanci z Posterunku Policji w Karsinie otrzymali nowy radiowóz marki Skoda Yeti. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz karsiński samorząd. Nowy pojazd będzie służył policjantom w codziennych patrolach.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 10:08
Gm. Kościerzyna. Nagrodzono najzdolniejszych uczniów i studentów
Aż 69 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów odebrało z rąk wójta gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego stypendia za wyniki w nauce. Spotkanie, podczas którego pogratulowano osiągnięć młodzieży, odbyło się w środę w Urzędzie Gminy Kościerzyna.