wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 12:22
To już ostatnia szansa, by komuś pomóc!
Tylko do końca kwietnia możemy składać w Urzędzie Skarbowym deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r., 12:31
Z Kościerzyny wprost na wybieg. Łukasz Verra chce podbić świat mody
Urodził się w Kościerzynie. Wyruszył w świat, by spełnić swoje marzenia o karierze w świecie mody. Dziś po latach ciężkiej pracy jego kreacje zdobywają coraz większe uznanie gwiazd, a biżuteria, którą tworzy jest jednym z hitów tego sezonu.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 21:49
Wraca zima - wydano ostrzeżenie o przymrozkach
W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w kolejnych nocach aż do czwartku mają występować przymrozki sięgające -5°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 15:14
Sztuka w rogach zaklęta - z wizytą w Galerii Rudolfa Kręckiego
Na całym Pomorzu sztuką tą zajmuje się zaledwie kilka osób. Jest żmudna i wymagająca, potrzebuje czasu i wyczucia. Rudolf Kręcki, opanował ją po mistrzowsku i jest prawdziwym artystą w tym fachu. Mowa o wyrobach z rogu - mieszkający w Chmielnie twórca, robi z nich jednak nie tylko tabakiery. Jest jedynym spośród ludzi zajmujących się tym rzemiosłem, który tworzy też dzieła sztuki. Przed kilkoma tygodniami otworzył w Chmielnie Galerię Kaszubski Róg i tam podziwiać można kilkaset jego prac.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:19
Wielkanoc po strażacku, czyli świąteczne tradycje druhów
Wielkanoc to najważniejsze święto wszystkich chrześcijan. Okresowi temu towarzyszy bogata tradycja obrzędów i zwyczajów. Niektóre dziś już zapomniane, inne wciąż kontynuowane, a jeszcze inne po latach są reaktywowane. Jak się okazuje bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi mają również strażacy - czuwają przy Grobach Pańskich, urządzają śmigus-dyngus, ale również organizują Misterium Męki Pańskiej.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 12:09
Wspólne śniadanie wielkanocne uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie
Już w środę do Szkoły Podstawowej w Osowie zawitała atmosfera świąt Wielkiej Nocy. Tuż prze rozpoczęciem świątecznej przerwy, uczniowie tamtejszej placówki zasiedli do wspólnego, wielkanocnego śniadania.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 12:39
Coraz więcej osób podróżuje PKM. W marcu padł rekord pod względem liczby pasażerów!
Po raz pierwszy od momentu funkcjonowania Pomorskiej Kolei Metropolitalnej liczba pasażerów korzystających z jej usług przekroczyła ćwierć miliona. Rekord ten padł w marcu. Na kościerskim odcinku PKM wzrost liczby pasażerów w pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł 30 proc., natomiast na kartuskim niemal 50 proc.!

środa, 12 kwietnia 2017 r., 10:42
Młodzi kościerzacy walczą o poselski mandat Sejmu Dzieci i Młodzieży
Radny Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna Ksawery Wiecki oraz Maria Szyc walczą o poselski mandat w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W tej kadencji motywem przewodnim dla aplikujących do ławy poselskiej jest dekomunizacja. Kościerscy kandydaci zaproponowali, by nazwę ulicy imienia Hanny Sawickiej zmienić na ulicę Wandy Szopińskiej.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 09:31
Matematyka ratuje życie? Uczniowie "Budowlanki" udowadniają, że tak
Nie bez powodu określana jest królową nauk. Życie bez matematyki jest bowiem właściwie niemożliwe. Czwartoklasiści z kościerskiej "Budowlanki" udowodnili, że matematyka potrzebna jest nam nie tylko w życiu codziennym, czy pracy, ale też ratuje życie.

środa, 12 kwietnia 2017 r., 09:12
Miasto z dotacją na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie"
Kwotę w wysokości 762.450 zł pozyskał kościerski magistrat na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła". W ramach zadania w 21 gospodarstwach domowych i dwóch budynkach wielorodzinnych nastąpi zmiana ogrzewania na bardziej ekologiczne.