środa, 25 października 2017 r., 13:51
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę dłużej
W ten weekend noc będzie dłuższa. A to dlatego, ponieważ po raz drugi w tym roku przestawiamy zegarki. Przechodzimy z czasu letniego na zimowy. W jaki sposób przesunąć wskazówki zegara? I czy w Polsce robimy to po raz ostatni?

wtorek, 24 października 2017 r., 12:07
Po dwóch latach budowa drogi Kliczkowy-Górki dokończona
Na brakującym 300-metrowym odcinku drogi Kliczkowy-Górki został wylany dywanik asfaltowy. Dokończenie inwestycji, którą karsiński samorząd realizował w 2015 roku, było możliwe po zakończeniu procedur związanych z wywłaszczeniem gruntu pod budowę drogi.

wtorek, 24 października 2017 r., 11:59
Turystyka obroniła się mimo złej pogody - podsumowanie sezonu
Tegoroczne lato nie rozpieszczało turystów. Deszczowy lipiec, a także sierpniowe nawałnice odbiły się na sezonie turystycznym w powiecie kościerskim. Jednak mimo że pogoda nie była najlepsza, to i tak udało się zrealizować wiele turystycznych przedsięwzięć. Powiat kościerski wie jak przyciągnąć turystę, nawet wbrew niesprzyjającym warunkom atmosferycznym.

poniedziałek, 23 października 2017 r., 10:03
Kościerzyna. Powiat apeluje o zniesienie opłat za parkowanie przy szpitalu
Z problemem płatnego, całodobowego parkingu pacjenci kościerskiego szpitala zmagają się już od ponad dwóch lat. W odpowiedzi na ich postulaty mieszkańców, powiatowi rajcy zaapelowali do władz i właścicieli szpitala o zniesienie odpłatności za parkowanie, a zarazem zwiększenie miejsc dla osób niepełnosprawnych.

niedziela, 22 października 2017 r., 20:10
Lions Club Kościerzyna z darami w kościerskim szpitalu
O zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe wbogacił się Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Z darami dla pacjentów tamtejszej placówki medycznej przybyli przedstawiciele Lions Club Kościerzyna.

sobota, 21 października 2017 r., 17:37
Policjanci podsumowali konkurs "Moja Bezpieczna Droga do Szkoły"
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem "Moja Bezpieczna Droga do Szkoły ". Jego podsumowanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościerzynie. Oceniający prace pozytywnie zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.

sobota, 21 października 2017 r., 17:32
Kościerzyna. Bezpłatny kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek i pielęgniarzy
Jesteś pielęgniarką? Jesteś pielęgniarzem? To Cię zainteresuje! Szpital Specjalistyczny w Kościerzyna zaprasza na bezpłatny kurs kwalifikacyjny.

piątek, 20 października 2017 r., 18:09
W weeekend będą utrudnienia na linii PKM - na odcinku Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo
Od piątku od godz. 20 do poniedziałku do godz. 4 rano zaplanowano prace na jednym z torów linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zostanie wyłączony z tor nr 1 na odcinku między stacjami Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo. W związku z tym, jak informuje PKM, pojawić się mogą niewielkie utrudnienia w ruchu pociągów, również tych jadących w kierunku Kartuz i Kościerzyny.

piątek, 20 października 2017 r., 09:30
Kościerski SOR zostanie przebudowany i zmodernizowany
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kościerzynie zostanie przebudowany i zmodernizowany. Oddział zyska nowe pomieszczenia, a także nowy sprzęt i wyposażenie medyczne. Inwestycja warta niemal 5 mln zł, zostanie dofinansowana w kwocie ponad 4,2 mln zł.

czwartek, 19 października 2017 r., 12:10
Stara Kiszewa. Kolejne miejscowości w gminie zostaną skanalizowane
Gmina stara Kiszewa rozpoczęła realizację dużego projektu wodno-kanalizacyjnego obejmującego miejscowości Konarzyny, Cięgardło, Olpuch, Chwarzenko i Stara Kiszewa oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Starej Kiszewie. Inwestycja ta została podzielona na trzy mniejsze etapy.