czwartek, 7 czerwca 2018 r., 12:12
Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS?
Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym br. - Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą - komentuje senator Bonkowski.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 10:08
"Nie daj się zaskoczyć, zrób kolonoskopię" - na budynku Ekonomika powstał mural
Liczy ponad sto metrów kwadratowych, a jego celem jest nakłonienie mieszkańców do wykonywania kolonoskopii, a więc badania, które pozwala wykryć we wczesnym etapie raka jelita grubego. Mowa o muralu na budynku technikum kościerskiego "Ekonomika", który powstał w ramach kampanii społecznej "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię".

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 09:48
Otwarcie nowego placu zabaw i festyn z Górkach
W niedzielę, 3 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Górkach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z otwarciem nowego placu zabaw. W imprezie uczestniczyło ponad sto osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:56
Wielomilionowa dotacja na elektryfikację PKM
Kwotą 61,7 mln złotych dofinansowany ze środków unijnych zostanie projekt elektryfikacji linii PKM. Szacowany koszt całej inwestycji to około 89 mln złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu za kilka lat koleją będziemy jeździć szybciej i bardziej komfortowo.

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 09:31
Letnia Giełda Mam już 16 czerwca - zapisy ruszyły!
Już 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się jedenasta edycja Giełdy Mam. Letnia odsłona imprezy będzie okazją, by zaopatrzyć się w dziecięce ciuszki i akcesoria na kolejny sezon, jak i pozbyć się tych, które zalegają w szafach.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 11:15
PKP PLK potwierdza - będzie objazd z Glincza przez Kokoszki
Wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na reaktywację linii kolejowej nr 229 na odcinku Gdańsk Kokoszki przez Starą Piłę i Żukowo Zachodnie do Kartuz. Rzecznik PKP PLK potwierdził, że kolej planuje wykorzystanie odcinka Glincz-Gdańsk Kokoszki jako linii objazdowej podczas modernizacji trasy Gdynia-Kościerzyna.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:57
Czas na politykę senioralną. Weź udział w bezpłatnej debacie podczas Forum Wizja Rozwoju
Polityka senioralna będzie jednym z głównych tematów Forum Wizji Rozwoju, które w dniach 25 - 26 czerwca odbędzie się w Gdyni. Zgodnie z prognozami na kolejne lata, seniorzy niebawem staną się największą grupą konsumencką i będą oni potrzebować zabezpieczeń społecznych i nowych rozwiązań systemowych. Dlatego też organizatorzy Forum, zaprosili na wydarzenie m.in. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W bloku poświęconym seniorom, udział może wziąć każdy - bezpłatnie.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:22
Łubiana. Uroczysta procesja Bożego Ciała
W czwartek, a więc uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wierni dali wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w uroczystych procesjach ulicami miast i wsi. Nie inaczej było w Łubianie.

czwartek, 31 maja 2018 r., 12:26
Kościerzyna. Boże Ciało - tłumy wiernych na ulicach
Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

środa, 30 maja 2018 r., 12:21
Na ratunek Nikodemowi... 6-latek walczy z rakiem - pomoc pilnie potrzebna!
6-letni Nikodem z Chmielna od pół roku prowadzi najtrudniejszą z walk, w której stawką jest jego życie. W styczniu zdiagnozowano u niego jeden z najzłośliwszych nowotworów dziecięcych. Rodzice chłopca poruszyli niebo i ziemię, by znaleźć ratunek dla syna. Poddano go eksperymentalnej protonoterapii w Niemczech. Teraz pojawiła się kolejna szansa na ocalenie Nikosia - immunoterapia dostosowana specjalnie do potrzeb leczenia Nikosia. Jej koszt to ponad 230 tys. złotych. 7 czerwca upływa termin wpłaty pierwszej raty. Dlatego pilnie potrzebna jest pomoc. Liczy się każda złotówka. Trwa walka z czasem...