czwartek, 27 czerwca 2019 r., 17:03
Burmistrz Michał Majewski z wotum zaufania i absolutorium
Większością głosów podczas środowej sesji burmistrz Kościerzyny Michał Majewski uzyskał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nie obyło się jednak bez uwag i zastrzeżeń części radnych, którzy wytykali gospodarzowi miasta poziom zadłużenia przy braku spektakularnych inwestycji i zbyt niski wskaźnik dofinansowania rewitalizacji kościerskiego dworca.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 15:26
W Kartuzach otwarto punkt porad dla cudzoziemców
W czwartek w Kartuzach uroczyście otwarto punkt doradczo-informacyjny dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Mogą oni tam uzyskać pomoc w legalizacji pobytu, zatrudnienia, sprawach administracyjnych, prawnych, prawach pracowniczych, dotyczących opieki zdrowotnej, psychologicznej, socjalnej, opieki nad dziećmi, czy łączenia rodzin.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 09:53
Wstąp do Policji. Sprawdź, dlaczego warto
Jeśli czujesz się wyjątkowy, łatwo nawiązujesz kontakty i pragniesz pomagać innym, wstąp do kościerskiej Policji! Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Zostań jednym z blisko 100 tysięcy doskonale wyszkolonych policjantów, którzy cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym.

środa, 26 czerwca 2019 r., 11:53
Jelenie, łosie, daniele i wilki. Jakie zwierzęta możemy spotkać w kościerskich lasach?
Coraz więcej wilków, stada jeleni, sarny i dziki. M.in. takie zwierzęta możemy zobaczyć spacerując po kościerskich lasach. O czym powinniśmy pamiętać wchodząc do królestwa zwierząt?

środa, 26 czerwca 2019 r., 11:42
Zabierz głos i wskaż, w jakim kierunku ma rozwijać się Kościerzyna
Kościerski magistrat zachęca mieszkańców miasta o wypełnienie ankiety, która ma pomóc w zdiagnozowaniu problemów Kościerzyny i znaleźć dla nich rozwiązanie. - Bardzo liczymy na państwa zaangażowanie i czynny udział w określeniu potencjalnych kierunków rozwoju Kościerzyny - apeluje burmistrz Michał Majewski.

środa, 26 czerwca 2019 r., 06:53
Egzamin ósmoklasisty - jak wypadli uczniowie poszczególnych gmin?
Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Był to pierwszy tego rodzaju sprawdzian po reformie systemu oświaty. W powiecie kościerskim przystąpiło do niego ponad 830 uczniów. Sprawdziliśmy, jak wypadli w poszczególnych gminach.

wtorek, 25 czerwca 2019 r., 12:16
Woda w fontannie nie jest badana przez sanepid. Kąpiel w niej jest niebezpieczna!
Mimo, że może ochłodzić nas w upalny dzień to dla naszego zdrowia może też być niebezpieczna. Mowa o kąpieli w fontannach miejskich. Sanepid ostrzega: woda w takich miejscach nie jest badana. Może skończyć się dla nas zatruciem pokarmowym czy wysypką.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 14:06
Nadchodzą afrykańskie upały! Jak o siebie zadbać?
Ostatni tydzień czerwca zapowiada się upalnie. W najbliższych dniach w naszym regionie temperatura w cieniu może dojść nawet do 30 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Warto też używać filtrów UV.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:13
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kościerskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 18:22
Tysiące pasjonatów motoryzacji w Stężycy. Classówka 2019 za nami
Kilkaset samochodów podziwiać można było w weekend w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut. Dwudniowa formuła imprezy sprawiła, że do stężyckiego amfiteatru zawitało kilka tysięcy pasjonatów motoryzacji.