niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 18:36
Pomaganie też może uzależniać - będą promować zdrowy styl życia i pomagać Kubie
W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, rockowym repertuarze zaprezentuje się Big Band "Freddens". W tym roku Rada Seniorów Miasta Kościerzyna chce udowodnić, że uzależniać, i to w dobrym tego słowa znaczeniu, może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja dla 13-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 17:08
Przy szpitalu powstała fundacja "NIE dla raka!"
Głównym celem funkcjonowania fundacji jest pozyskiwanie wsparcia finansowego dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. Inicjatorem i założycielem fundacji jest ordynator wspomnianego oddziału - dr hab. Wojciech Makarewicz.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:55
Potrzebna pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę - trwają zbiórki
Woda pitna, żywność, paliwo, prowadnice i łańcuchy do pił, a także piły i agregaty - to główne dary, na które liczą poszkodowani przez nawałnicę, jak i służby walczące z jej skutkami. Osoby, które zechciałyby wesprzeć akcje mogą przynosić rzeczy do Urzędu Gminy w Lipuszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dziemianach, jak również siedziby Hufca ZKP Kościerzyna w Kościerskim Domu Kultury.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 10:30
Kościerzyna. Z serca dla Dominika - grali, bawili się, licytowali
Mieszkańcy powiatu kościerskiego niejednokrotnie pokazali, że potrzebujący pomocy, mogą liczyć na ich otwarte i dobre serca. Nie zawiódł się też trzyletni Dominik, na rzecz którego w poniedziałkowe popołudnie zorganizowano festyn charytatywny na kościerskim Rynku. Lokalna społeczność nie szczędziła środków wrzucanych do puszek, jak i nie oszczędzała swoich porfeli przy licznych licytacjach.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 11:57
Część powiatu nadal bez prądu - uruchomiono dodatkowe telefony, by zgłaszać awarie
Nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Część mieszkańców powiatu kościerskiego wciąż pozostaje bez zasilania energią energetyczną. W związku z ogromnym rozmiarem szkód wyrządzonych przez burzę w niedzielę czynny będzie punkt dystrybucji w Kartuzach. Uruchomiono też dodatkowy numer, aby zgłaszać awarie.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:22
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - sprawdź, jak wyglądają objazdy i gdzie zaparkować
Już w ten weekend Stężyca przeżyje prawdziwy najazd fanów muzyki tanecznej. Pełna gwiazd największa impreza na Kaszubach z pewnością przyciągnie tłumy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 09:57
Kościerzyna. Promowali rodzicielstwo zastępcze
W ramach kampanii "Dajmy siebie innym" w Kościerzynie promowano rodzicielstwo zastępcze. W akcję włączył się kościerski Kaufland, na którego terenie przeprowadzono akcję. Klienci marketu mieli okazję nie tylko poznać plusy i minusy bycia rodziną zastępczą, ale także poddać się dobrej zabawie, uczestnicząc w licznych grach i konkursach.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 10:13
Zasmakuj regionu - od poniedziałku Tydzień Kuchni Kaszubskiej
Od poniedziałku 14 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w powiecie kościerskim trwać będzie akcja "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiło dwanaście restauracji i to nie tylko z miasta Kościerzyna. Lokale serwować będą specjały kaszubskie. Klienci zaś nie tylko będą mogli zasmakować regionu, ale też wygrać cenne nagrody.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:59
VI Karsiński Rajd Weteranów Szos
W sobotę 5 sierpnia br. w Wielu odbył się VI Karsiński Rajd Weteranów Szos. Słoneczna pogoda przyciągnęła do Wiela rekordową liczbę prawie 300 pojazdów. Najważniejszym punktem jak co roku był przejazd kolumny pojazdów na odcinku Wiele-Karsin-Wiele.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:38
Integracyjne ognisko pracowników i wolontariuszy kościerskiego szpitala
Dyplomy z podziękowaniami dla wolontariuszy oraz wspólne ognisko - tak pracownicy i wolontariusze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie podsumowali akcję "Pomorskie dla Zdrowia", którą przeprowadzono podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego.