wtorek, 6 listopada 2018 r., 10:10
Kościerzyna. Przy pomniku Wybickiego stanie "Ławka Niepodległości"
Kościerzyna dołączy do grona polskich miast, gdzie stanie "Ławka Niepodległości". Będzie ona ulokowana przy pomniku Józefa Wybickiego. Ten sposób uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej.

wtorek, 6 listopada 2018 r., 09:53
Już w niedzielę 11. Rajd Niepodległości w setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy
Przed nami jedenasta edycja Rajdu Niepodległości, a więc gry miejskiej, poprzez którą jej uczestnicy odkrywają Kościerzynę sprzed wielu lat, a przede wszystkim dobrze się bawią pokonując miejskie uliczki i wykonując przygotowane dla nich zadania. Spędź 11 listopada aktywnie i rodzinnie. Pojaw się na starcie Rajdu Niepodległości i daj się porwać przygodzie. Uczcij w wyjątkowy sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 14:45
Ku pamięci zmarłych druhów - Zaduszki Strażackie w Starej Kiszewie
Tradycyjnie w listopadzie, a więc miesiącu, w którym szczególnie wspominamy tych, których nie ma już z nami, w Starej Kiszewie odbyły się Gminne Zaduszki Strażackie. Podczas uroczystej mszy świętej modlono się o dar życia wiecznego dla zmarłych strażaków. - Wspominamy dziś tych, którzy już odeszli z tego ziemskiego posterunku i dostali się na wartę wieczną. Oni swoją misję już wypełnili. Ufamy, że również poprzez naszą modlitwę, spotyka ich teraz nagroda życia wiecznego - podkreślał ks. Andrzej Taliński.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 09:23
Plac przy szkole w Osowie zyska nowe oblicze
W ramach konkursu Moja Mała Ojczyzna Fundacji - Bank Gospodarstwa Krajowego gmina Karsin uzyskała dofinansowanie w kwocie 30.000 zł., które zostanie przeznaczone na urządzenie placu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Osowie.

czwartek, 1 listopada 2018 r., 18:15
Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu w Kościerzynie
Tysiące zniczy zapłonęły w czwartek na cmentarzach w całej Polsce. Pierwszy i drugi listopada to wyjątkowe dni w kalendarzu, przepełnione zadumą. To czas, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli, których często zabrakło zbyt szybko. Okres ten w sposób wyjątkowy wypełniony jest refleksją nad przemijaniem. W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni ruszają na cmentarze, by oddać pamięć swoim bliskim.

czwartek, 1 listopada 2018 r., 08:00
Odeszli od nas w minionym roku
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Często jest to jedyny dzień w roku, kiedy stojąc nad grobami naszych bliskich mamy okazję zatrzymać się na chwilę, wspomnieć tych, których nie ma już z nami, zastanowić się nad sensem życia i przemijania. Warto również pamiętać o tych, którzy odeszli tak niedawno, a zasłużyli się dla naszej lokalnej społeczności.

środa, 31 października 2018 r., 13:16
Policjanci masowo poszli na L4. Kościerska komenda bez funkcjonariuszy?
Protest policjantów, którzy głównie walczą o podwyżkę wynagrodzenia i zmiany przepisów emerytalnych, przybiera na sile. Po wspólnej manifestacji w stolicy, nadszedł czas na masowe przejście na L4. W niektórych wydziałach kościerskiej komendy na zwolnieniu lekarskim przebywa 14 z 16 funkcjonariuszy.

środa, 31 października 2018 r., 10:32
Zmiana organizacji ruchu w rejonie kościerskiego cmentarza
Już w czwartek Dzień Wszystkich Świętych, a więc czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Z uwagi na wzmożony ruch w tym okresie w rejonie nekropolii, wprowadzono tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Nie warto więc jeździć na pamięć, ale zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe.

poniedziałek, 29 października 2018 r., 13:20
Stara Kiszewa. Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Msza święta, przemarsz ulicami miejscowości, posadzenie Dębu Niepodległości oraz uroczysta akademia - tak w Starej Kiszewie w poniedziałek świętowano gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

niedziela, 28 października 2018 r., 10:00
Brunonek Labuda - mały wojownik z Banina potrzebuje pomocy
Brunon w styczniu skończy trzy latka. Mały mieszkaniec Banina ma dziecięce porażenie mózgowe. Szansą na jego rozwój jest specjalistyczna rehabilitacja oraz sprzęt dostosowany do jego potrzeb. Koszty terapii i sprzętu przekraczają jednak możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego też potrzebne jest wsparcie naszych czytelników o wielkich sercach.