niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 10:04
Wielkanoc ze świątecznym stołem zastawionym specjałami oraz lanym poniedziałkiem
W niedzielny poranek uczestniczymy w mszy rezurekcyjnej, którą obwieszczają kościelne dzwony. A to oznacza, że skończył się Wielki Post. Po nabożeństwie większość z nas zasiądzie przy świątecznym stole, przy którym podzielimy się święconym jajkiem. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy czeka nas - w zależności od regionu - tęgie lanie wodą lub smaganie jałowcem. Tę tradycję kultywujemy od pokoleń.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 00:01
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
Życzmy cudownych, rodzinnych i pięknych świąt!

środa, 17 kwietnia 2019 r., 15:40
Fantazyjne jajka z Fabryki Pisanek w Rivierze nagrodzone
W niedzielne popołudnie w centrum handlowym Riviera w Gdyni rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu z Fabryki Pisanek. Główną nagrodę za projekt pt. "Harry Potter" zdobyli uczniowie ze SP nr 21 w Gdyni.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:57
Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin
Ponad 850 ósmoklasistów z 30 kościerskich szkół w poniedziałek o godzinie 9. przystąpiło do egzaminu wieńczącego ich pierwszy etap edukacji. Na pierwszy ogień poszedł język polski, we wtorek zmierzą się z matematyką, zaś w środę z językiem obcym. Mimo trwającego strajku, egzamin we wszystkich szkołach rozpoczął się bez zakłóceń.

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 17:05
Diecezjalne Dni Młodzieży przyciągnęły tłumy młodych do Kościerzyny
Kilka tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 09:42
W Lubaniu trwają targi ogrodniczo-pszczelarskie
Kiermasz ogrodniczy i pszczelarski, pokaz królików i ptactwa ozdobnego, sprzętu do pielęgnacji ogrodów, rekreacyjnego i turystycznego, narzędzia budowlane, systemy grzewcze, czy doradztwo rolnicze - to wszystko czeka na odwiedzających Lubań, gdzie trwają XI Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 00:10
Około 200 osób wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową z Osady Burego Misia
W tym roku aż z trzech kościerskich miejscowości wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. W ubiegły piątek pątnicy wędrowali z Dziemian i Łubiany do Wiela. Tydzień później zgromadzili się w Osadzie Burego Misia, by po mszy świętej wyruszyć w 42 km trasę św. Antoniego. Pomarańczowym szlakiem wędrowało około 200 osób.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 13:11
Tysiące młodych zjadą do Kościerzyny. W niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie obchodzone są Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży, w których rokrocznie uczestniczy około czterech tysięcy młodych ludzi. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z niedzielnymi uroczystościami, straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w tym dniu.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 14:34
W centrum Riviera powstały fantazyjne, olbrzymie pisanki
Ze smokiem, kaszubskimi haftami, znakami drogowymi, Harrym Potterem, jednorożcem, pingwinem czy flamingiem - to przykłady motywów, które wybrali uczniowie pomorskich szkół na ozdobienie gigantycznych jaj w konkursie w Rivierze w Gdyni. Centrum zmieniło się w środowe popołudnie w fabrykę pisanek. Konkursowe prace zostaną nagrodzone w niedzielę, 14 kwietnia. Podziwiać je będzie można natomiast do 26 kwietnia.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 09:49
Kościerzyna. Uczczono pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem uczczono w Kościerzynie dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.