środa, 8 lutego 2017 r., 14:15
Bożena Gniado poszukuje kaszubskich Bożenek
Bożena Gniado, mieszkanka Kartuz, poszukuje swoich imienniczek mieszkających na Kaszubach, aby wraz z nimi w czerwcu udać się na X Zjazd Bożen i Bożenn w Bożenkowie k. Bydgoszczy. Chcesz ruszyć się z domu i poznać swoje imienniczki? Taki wyjazd może być początkiem wielu wspaniałych znajomości!

środa, 8 lutego 2017 r., 11:42
Sprawdź, jak będzie wyglądała sieć miejskich szkół po reformie oświaty
Radni miejscy jednogłośnie uchwalili projekt nowego planu sieci szkół, który ma obowiązywać od 1 września. Uczniowie, jak i ich rodzice nie mają czego się obawiać, kościerski samorząd nie przewiduje bowiem żadnych rewolucji.

środa, 8 lutego 2017 r., 10:22
Dzień Jedności Kaszubów 2017 - znamy gospodarza tegorocznych obchodów
W tym roku gospodarzem Dnia Jedności Kaszubów będzie gmina Chmielno. Tam już 19 marca przybędą tłumy mieszkańców regionu, by integrować się, radować i podjąć kolejną próbę pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach.

środa, 8 lutego 2017 r., 09:30
Kościerzyna. Znamy finalistów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Za nami drugi etap X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, której tegoroczną tematyką jest praca strażnika miejskiego. Do finału zakwalifikowało się czworo uczniów klas policyjnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Teraz przed nimi najtrudniejsze zadanie. Będą musieli przygotować autorski projekt "Ja strażnik", w którym zaprezentują rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 15:35
Gm. Kościerzyna. Rada przyjęła projekt nowej sieci szkół w związku z reformą oświaty
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. W gminie Kościerzyna zmiana prawa oświatowego nie spowoduje większych zmian w systemie działania szkół. Wszystkie dotychczas funkcjonujące szkoły podstawowe zostaną zachowane.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 14:43
Kościerzyna. Z licealistami o zagrożeniach w ruchu drogowym
Policjanci wydziału prewencji kościerskiej komendy wzięli udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kościerzynie. Celem było uświadomienie zagrożeń związanych z ruchem drogowym, skutków kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub z lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 10:26
Podawał się za policjanta i chciał pieniądze. Mieszkańcy nie dali wiary oszustowi
Dzwonił do starszych osób i podawał się za policjanta. Twierdził, że jest na tropie pracowników banków, którzy kradną pieniądze z kont klientów. Mieszkańcy mieli zaś pomóc w ich zatrzymaniu przekazując środki. Zadziałały jednak liczne akcje profilaktyczne prowadzone przez kościerskich stróżów prawa i nikt nie dał się oszukać.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 14:44
Harcerze na biwaku w stolicy Pomorza
Harcerze z Łubiany, Kościerzyny, Lipusza, Starej Kiszewy i Wielkiego Klincza w miniony weekend uczestniczyli w biwaku, który zorganizowano w Gdańsku. Obóz w stolicy województwa pomorskiego był okazją do zwiedzenia tamtejszych zabytków, ale także poznania historii miasta i losów wybitnych jego mieszkańców.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:45
2,5-letni Kornelek po operacji oka, a zbiórka trwa nadal
W ubiegłym tygodniu Kornelek z Wielkiego Klincza przeszedł operację oka. Zabiegł odbył się bez komplikacji. Leczenie trwa jednak nadal, wciąż trwa także zbiórka środków na ten cel. Do pełnego sukcesu brakuje nieco ponad 300.000 zł.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 09:38
Sfingowali porwanie, trafili do aresztu
Rzekomo porwana 27-latka oraz jej dwaj kompani w wieku 26 i 25 lat zostali tymczasowo aresztowani po tym jak upozorowali porwanie kobiety i zażądali okupu. Wraz z innymi dwoma osobami zostali zatrzymani w jednym z hoteli w Kościerzynie, gdzie dobrze się bawili. Przy zatrzymanych znaleziono też znaczną ilość narkotyków.