wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:28
W środę kościerscy policjanci zapraszają na dzień otwarty w komendzie
Policjanci z Kościerzyny zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Komendy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia. Na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i pokaz tresury psów służbowych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:10
Gm. Nowa Karczma. Świętowali jubileusze małżeńskie
Dwie pary małżeńskie z terenu gminy Nowa Karczma świętowały w ostatnim czasie złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji zacnych jubilatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy. Z kwiatami i upominkami pospieszono też do Wandy i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:45
Kościerzyna. Z centrum miasta zniknął śnieg
W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się akcja wywożenia śniegu w mieście. Zalegający śnieg zniknął już między innymi z centrum miasta, a we wtorek ma zostać usunięty z ulicy Skłodowskiej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 12:25
Niebieski Poniedziałek - najbardziej depresyjny dzień roku. Czy aby na pewno?
Trzeci poniedziałek stycznia, zgodnie z twierdzeniem jednego z brytyjskich naukowców, to najbardziej depresyjny dzień roku. Zgodnie z wyjaśnieniem Cliffa Arnalla, ma to związek m.in. z tym, że w tym czasie porzucamy realizację podjętych wyzwań na kolejny rok. Na przekór temu radzimy, jak nie stracić motywacji do zmian i podpowiadamy, jakie cele możemy obrać sobie na najbliższe miesiące.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 10:27
"Dajmy siebie innym" - trwa kampania na rzecz rodzin
Piknik integrujący rodziny zastępcze, konferencja o dobrych praktykach w rodzinie, kampania przeciwko przemocy krzywdzeniu dzieci i młodzieży, spotkania z Mikołajem i wiele innych inicjatyw ma na swoim koncie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, które realizuje kampanię "Dajmy siebie innym". W inicjatywę tę włączyło się także Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dolina Tęczy", które także podjęło działania mające na integrację, jak i wspieranie rodzin zastępczych.

niedziela, 15 stycznia 2017 r., 22:00
Kościerzyna. Zagrała orkiestra ofiarnych serc
Liczne licytacje, koncerty, pokazy karate i tresury psa - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili na kościerskim rynku. Imprezę tradycyjnie zwieńczyło światełko do nieba, a więc widowiskowy pokaz fajerwerków. W sumie w kościerskim sztabie WOŚP kwestowało aż ponad 500 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych zbierali środki do puszek niemal na terenie całego powiatu.

niedziela, 15 stycznia 2017 r., 21:45
25. finał WOŚP w Lipuszu, Liniewie, Karsinie i Wielu
Podglądanie morsów w Lipuszu, koncert noworoczny w Liniewie, licytacje, koncerty i występy artystyczne w Karsinie i Wielu, a do tego kilkudziesięciu kwestujących na ulicach miejscowości wolonatriuszy - tak w wielkim skrócie wyglądał 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminach powiatu kościerskiego.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 22:36
"Żywioły" oczarowały publiczność - premiera nowego dzieła twórców "Na psa urok"
W sobotni wieczór licznie zgromadzona w sali szkoły w Kamienicy Szlacheckiej publiczność podziwiać mogła najnowszy projekt Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia. "Żywioły" to cykl pięciu dokumentalnych filmów, opowiadających pięć różnych historii o pasji, tworzeniu i radości życia. Ich bohaterami są artyści mieszkający na Kaszubach.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 15:26
Jest ślisko. Uważajcie!
W związku z opadami śniegu na drogach, jak i chodnikach panują fatalne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Mieszkańcy skarżą się też na jakość odśnieżania. Uważają, że drogowcy nie radzą sobie w tym zakresie, a poruszania się szczególnie po chodnikach można porównać do pokonywania toru przeszkód.