piątek, 10 maja 2019 r., 09:20
Harcerski weekend z rodziną i funduszami europejskimi już w sobotę w Garczynie
Łódki, tańce, rozgrywki strzeleckie, czy gry terenowe - te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich tych, którzy w sobotnie południe pojawią się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Odbędzie się tam Harcerski weekend z rodziną i Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.

wtorek, 7 maja 2019 r., 13:01
Kiermasz Wiosenny w Starej Kiszewie
W czwartek, 2 maja na Targowisku Gminnym w Starej Kiszewie zrobiło się wyjątkowo gwarno i kolorowo za sprawą Kiermaszu Wiosennego, na którym można było zakupić wszystko, co potrzebne do ogrodu czy sadu.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 12:33
Wiele. Upamiętnili Bronisławę i Teodora Plińskich
W piątkowe popołudnie nieopodal Domu Kultury w Wielu zgromadzili się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i najbliżsi bohaterów tej uroczystości - Bronisławy i Teodora Plińskich. Tego dnia odsłonięto bowiem tablicę upamiętniającą tych wybitnych artystów, mieszkańców Wiela.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 10:24
Maturalny maraton 2019 rozpoczęty!
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek dokładnie o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie tradycyjnie poszedł język polski, po weekendowej przerwie, we wtorek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 23 maja.

niedziela, 5 maja 2019 r., 10:15
Strażacy z gminy Dziemiany uczcili święto swojego patrona
Uroczysta msza św., przemarsz ulicami miejscowości, akademia, podczas której odznaczono i podziękowano strażakom za poświęcenie i ofiarność w czasie działań ratowniczych oraz festyn rodzinny - tak w wielkim skrócie przebiegały gminne obchody Dnia Strażaka, które w sobotę świętowano w Dziemianach.

sobota, 4 maja 2019 r., 19:11
Grabowo. Gminne obchody Dnia Strażaka
W sobotnie popołudnie strażacka brać z gminy Nowa Karczma uczciła swojego patrona św. Floriana. Uroczysta akademia odbyła się w Grabowie. Podczas niej podziękowano strażakom za bezinteresowną i ofiarną służbę oraz odznaczono tych szczególnie zasłużonych. Uroczystość była też okazją do poświęcenia nowego nabytku druhów z Grabowa.

piątek, 3 maja 2019 r., 13:15
Kościerzyna. Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w piątek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego.

czwartek, 2 maja 2019 r., 18:09
Biało-czerwona parada rowerowa w Kościerzynie
Kilkunastu małych i dużych cyklistów wzięło udział w tegorocznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 11:18
Ucierpieli w wypadkach - potrzebna pomoc dla 25-latki i 18-latka
Dwoje młodych mieszkańców Łubiany walczy o sprawność fizyczną. Oboje w wskutek wypadków drogowych doznali urazu kręgosłupa. 25-letnia Hania ma problemy z poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem. 18-letni Robert jest sparaliżowany. Ich najbliżsi organizują zbiórkę środków, by pomóc im powrócić do sprawności. Ty też możesz pomóc!

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 20:27
Żukowo. Turniejowe Grand Prix wywalczyły panie z KGW Grabowo
W XVI Turnieju KGW Województwa Pomorskiego wystartowało 11 drużyn, które w niedzielę w żukowskiej hali widowisko - sportowej walczyły o laur zwycięzcy. Aby wygrać konkurs, należało zdobywać punkty w pięciu konkurencjach. Gorące oklaski zebrały panie za talenty kulinarne, aktorskie i wokalne. W tegorocznej edycji konkursu najwyższą ocenę uzyskało KGW Grabowo, które zdobyło Grand Prix.