sobota, 9 grudnia 2017 r., 20:36
V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów
W sobotnie popołudnie w Karsinie zapanowała świąteczna atmosfera, a to za sprawą kilkuset Mikołajów, które przejechały ulicami miejscowości swoimi pojazdami. Nie brakło świętych na motocyklach, quadach, czy w samochodach ze świątecznymi akcentami. Moc atrakcji szczególnie dla dzieci czekało też na sali sportowej.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 13:07
Młodzi strażacy z Karsina z nagrodą marszałka
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, widząc zaangażowanie w projekty lokalne młodych adeptów OSP z Karsin, ufundował im swoją nagrodę. W imieniu Zarządu Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki wicemarszałek województwa w obecności Prezesa OSP Karsin Romana Brunke oraz Komendanta Gminnego Krzysztofa Datta przekazał na ręce strażackiej młodzieży polary i buty na zawody sportowo - pożarnicze o wartości 3.000 zł.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:43
Paczki dla małych pacjentów od policyjnych krwiodawców
Nie tylko pomagają, oddając krew, ale po raz pierwszy przygotowali też mikołajkowe paczki dla małych podopiecznych kościerskiego szpitala. Mowa o członkach policyjnego klubu HDK, którzy 6 grudnia przekazali 40 paczek chorym dzieciom.

środa, 6 grudnia 2017 r., 14:15
Święta 2017. Zyskaj czas dla rodziny. Gotowaniem mogą zająć się profesjonaliści
Boże Narodzenie to chyba najbardziej wyjątkowe święta w roku. Towarzyszy im szczególna, pełna miłości, ciepła i radości atmosfera. To czas spędzony w gronie najbliższych. Wówczas wokół świątecznego stołu zbiera się cała rodzina, dlatego też dla tych, które do niego zapraszają - mam, babć, żon, córek i ciotek najważniejsze jest, by to co się na nim znalazło było pyszne i aromatyczne. By tak mogło być, corocznie w okresie bożonarodzeniowym spędzają w kuchni kilkadziesiąt godzin. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

środa, 6 grudnia 2017 r., 11:37
Święta to dla nich prawdziwe żniwa. Uważaj na złodziei i oszustów
Zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno. Takie codzienne sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei. Przestępcy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystują naszą nieuwagę bogacąc się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek... Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy

środa, 6 grudnia 2017 r., 07:55
Młodzieżowi radni z Pomorza debatowali w Kościerzynie
30 listopada odbyła się wyjazdowa sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Kościerzynie. Radni podjęli decyzję, że wystąpią do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z prośbą o utworzenie funduszu w wysokości 50 tys. zł, który ma zostać przeznaczony na funkcjonowanie młodzieżowych rad z Pomorza.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:09
Gm. Stara Kiszewa. Kolejne złote pary uhonorowane medalami
Kolejne dwie pary z gminy Stara Kiszewa świętowały 50. rocznice pożycia małżeńskiego. Z tej okazji złotych jubilatów - państwa Turzyńskich i Urbanowiczów odwiedziła delegacja z kiszewskiego samorządu, by uhonorować ich medalami i złożyć najserdeczniejsze życzenia.

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 13:06
OSP Dziemiany z nagrodą specjalną Bursztynowego Mieczyka 2017
Bursztynowe Mieczyki rozdane. Nagroda specjalna tegorocznej edycji trafiła do strażaków-ochotników z Dziemian. Druhowie zostali wyróżnieni głównie za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

niedziela, 3 grudnia 2017 r., 08:32
Gm. Karsin. Stawki podatku na 2018 rok. Będą obniżki i podwyżki
Na sesji w połowie listopada Rada Gminy Karsin uchwaliła stawki podatków na 2018 r. Większość podatków pozostanie na niezmienionym poziomie w stosunku do bieżącego roku, będą także obniżki.

sobota, 2 grudnia 2017 r., 20:44
Gminny Strażacki Dzień Seniora w Wysinie
Seniorzy-strażacy z gminy Liniewo spotkali się w sobotni wieczór w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie, by wziąć udział w dedykowanej im uroczystości. Zanim jednak druhowie zasiedli przy wspólnym stole, wsłuchiwali się w rytm brzmień orkiestry dętej i kapeli kaszubskiej i dobrze się bawili, a kolejne godziny upływały im w miłej, przyjaznej atmosferze, dokonano poświęcenia figurki św. Floriana, którą ulokowano przed strażnicą.