czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 08:34
Od poniedziałku rusza Tydzień Kuchni Kaszubskiej
Miasto Kościerzyna oraz kilkunastu kościerskich restauratorów chcąc jak najszerzej promować region i przybliżać go zarówno turystom, jak i mieszkańcom Kościerzyny wspólnie po raz kolejny organizują akcję pn. "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chcąc poznać prawdziwe bogactwo smaków kuchni kaszubskiej, warto więc odwiedzić w dniach od 13 do 19 sierpnia biorące udział w akcji kościerskie restauracje.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 13:03
Rozpoczynasz studia? Zdobądź "dyplom z marzeń"
Pod takim hasłem rozpoczął się program stypendialny współfinansowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem. Mogą z niego skorzystać tegoroczni maturzyści, którzy w październiku rozpoczną studia na uczelni publicznej. Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, by otrzymać stypendium w wysokości 5.000 zł.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 12:56
W kościerskim szpitalu powstało Centrum Zdrowia Psychicznego
Osiem sal chorych z 30 łóżkami, w sumie 42 miejsca dla pacjentów - tak prezentuje się nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Pacjenci mogą z niego korzystać od sierpnia.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 12:36
Kolejna fala upałów - wydano ostrzeżenia II stopnia
Nad Polską przetacza się kolejna fala upałów. Najbliższe dni upłyną pod znakiem wysokich temperatur. Zgodnie z prognozami słupki termometrów mogą skoczyć nawet do 34 stopni Celsjusza. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia II stopnia.

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 13:46
14-letni Kuba walczy o życie bez cierpienia i bólu. Przeszkodą są czas i pieniądze!
Ból i cierpienie, nieustanna rehabilitacja, konsultacje, zabiegi, operacje to codzienność 14-letniego Kubie, który od ponad dekady walczy z niepełnosprawnością. Chłopiec o "najpiękniejszym uśmiechu świata" ma ogromną motywację, nie brakuje mu uporu i wiary w siebie. Szansą na lepszą przyszłość dla Kuby i życie bez bólu jest przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku. Terapia jest jednak bardzo droga, a jej koszty przewyższają możliwości rodziny, dlatego też niezbędne jest wsparcie życzliwych serc.

sobota, 4 sierpnia 2018 r., 15:30
Rekordowy Karsiński Rajd Weteranów Szos
Około 300 zabytkowych pojazdów uczestniczyło w siódmej edycji Karsińskiego Zjazdu Weteranów Szos, co czyni ją rekordową pod względem uczestników. Najstarszym pojazdem był motocykl Terrot 350 z z 1932 roku. Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 08:52
Uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce upamiętniono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekonstrukcyjne,j lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też inscenizację wydarzeń z 1944 roku.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:03
Montaż słupów pod nową linię elektroenergetyczną w gminach Kościerzyna i Somonino dobiega końca
Prace przy budowie nowej linii elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń - Żydowo Kierzkowo przebiegającej przez teren powiatów kartuskiego i kościerskiego idą pełną parą. Jak informuje wykonawca inwestycji, w gminach Kościerzyna i Somonino do zamontowania pozostało już tylko 40 słupów.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:48
Samorząd województwa pomorskiego wesprze zakup sprzętu dla OSP
Ponad pół miliona złotych samorząd województwa pomorskiego przekaże na zakup sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych. Łącznie środki trafią do 77 jednostek z 44 pomorskich gmin. W nowy sprzęt doposażone zostanie również pięć jednostek z terenu powiatu kościerskiego.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 10:54
Jamboree Garczyn'2018 - niebawem wielki zlot harcerzy
Harcerze bardzo wyraźnie zapisali się w kartach 90-letniej historii i tradycji ośrodka w Garczynie. W 1932 roku na jego terenie odbył się Światowy Zlot Skautów Wodnych, w którym uczestniczył prezydent Ignacy Mościcki. Po 86 latach od tego wydarzenia Powiatowe Centrum Młodzieży organizuje Zlot Harcerzy - Jamboree Garczyn Ꞌ2018.