wtorek, 21 marca 2017 r., 23:59
Kościerzyna. Termomodernizacja muzeum jeszcze w tym roku
Muzeum Ziemi Kościerskiej czeka w tym roku niemała rewolucja. Obiekt zostanie poddany termomodernizacji. Powstaną także nowe, ciekawe ekspozycje.

wtorek, 21 marca 2017 r., 15:49
Gwiżdże, żołnierze i bociany na ulicach Kościerzyny - w ten sposób świętowano XIX Dzień Ekonomika
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 we wtorek zamiast pójść na wagary, barwnym korowodem przeszli ulicami naszego miasta. Zgodnie z coroczną tradycją, w ten sposób zainaugurowano Dzień Ekonomika.

wtorek, 21 marca 2017 r., 13:14
"Jak Feniks z popiołu" - będą integrować dzieci i młodzież z pieczy zastępczej
Zajęcia choreograficzne, kulinarne, plastyczne, warsztaty pozwalające rozwinąć umiejętności społeczne, wyjazdy do kina i teatru - z tych i wielu innych ciekawych przedsięwzięć będzie mogło skorzystać aż 45 dzieci i młodzież z pieczy zastępczej. Dodatkowo 15 opiekunów i rodziców zastępczych pogłębi swoją wiedzę na temat pracy i relacji z wychowankami. A wszystko to dzięki pozyskaniu dofinansowania na realizację projektu "Jak feniks z popiołu".

wtorek, 21 marca 2017 r., 10:33
Sebastian Wicki z "Ekonomika" zwycięzcą X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie Sebastian Wicki okazał się najlepszym w finale X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pokonał 23 finalistów z dziewięciu pomorskich miast i zdobył indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

wtorek, 21 marca 2017 r., 00:30
Kościerzyna. Sezon wiosennych porządków trwa
W Kościerzynie pojawiły się służby, które porządkują miasto po okresie zimy. Zwłaszcza, że wciąż są miejsca, które uporządkować trzeba. Jednym z nich jest teren za kościerskim magistratem.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:45
Umowy na "schetynówki" podpisane. Sprawdź, gdzie będą realizowane
Miasto Kościerzyna otrzyma aż 3.000.000 zł na przebudowę układu drogowego łączącego drogę wojewódzką nr 221 z drogą krajową nr 20 w Kościerzynie. Zadanie to zrealizuje w ramach tzw. schetynówek. Na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazło się także zadanie powiatu kościerskiego.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:47
Policjanci zapraszają we wtorek na debatę społeczną w Loryńcu
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zapraszają we wtorek o godzinie 17. na Debatę Społeczną. Tym razem będzie ona poświęcona tematowi bezpieczeństwa osób starszych oraz wykorzystania policyjnych map zagrożeń w zwiększeniu bezpieczeństwa w okolicy.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:43
Bądź widoczny na drodze - policjanci edukowali najmłodszych
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 na terenie miasta i w Kaliskach. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:30
Harcerze z Łubiany zwycięzcami XIV Turniejady Zielonego Słonia
23. Drużyna Harcerska "Remusowa Kara" z Łubiany okazała się najlepszym teamem XIV Turniejady Zielonego Słonia, która w miniony weekend odbyła się w Wielkim Klinczu. Sztandarowa impreza środowiska harcerzy zgromadziła blisko 200 druhów z Hufca Kościerzyna.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:15
W Kościerzynie działa filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
Z pomocy prawnej, psychologicznej, czy finansowej między innymi w zakresie szkoleń i zapewnienia schronienia mogą skorzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem, które zgłoszą się do Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Filia tejże instytucji do końca roku będzie funkcjonowała bowiem przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.