wtorek, 17 września 2019 r., 08:34
Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej w Szatarpach
W sobotę, 7 września w miejscowości Szatarpy odbyły się uroczystości z okazji 150-lecia szkolnictwa w Szatarpach, 50. rocznicy nadania szkole imienia Pułkownika Franciszka Hynka oraz 61. rocznicy śmierci patrona szkoły.

poniedziałek, 16 września 2019 r., 15:35
Umowy o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych podpisane - ponad 9 mln zł dla kościerskich samorządów
W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie odbyło się podpisanie umów o dotacje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym rozdaniu do samorządów z terenu powiatu kościerskiego trafi ponad 9 mln zł. W 2019 roku łączna kwota dotacji na drogi dla gmin i powiatu kościerskiego wyniosła około 13,8 mln zł.

poniedziałek, 16 września 2019 r., 14:22
Szarlota. Upamiętnili leśników, którzy zginęłi za słuzbę Ojczyźnie
W piątkowe przedpołudnie w Szarlocie odbyły się uroczystości upamiętniające leśników Pomorza Gdańskiego eksterminowanych i prześladowanych przez Gestapo oraz NKWD za wierność i służbę Ojczyźnie. Pomordowanych patriotów uczcili m.in. harcerze z 23 DH z Łubiany i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Kościerzyny.

sobota, 14 września 2019 r., 15:23
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Przez dwa weekendowe dni w Lubaniu swój dorobek prezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 22. odbywa się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszy Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w niedzielę również odbędzie się diecezjalne święto plonów.

sobota, 14 września 2019 r., 15:06
Trwa V Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków
Bure Misie wraz ze swoimi przyjaciółmi świętują 30-lecie utworzenia Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Na terenie osady trwa festyn przepełniony atrakcjami. Podczas festynu wręczone zostały też statuetki wdzięczności Romany. W niedzielę z kolei czeka nas trzecia edycja Bikeowego Maratonu.

piątek, 13 września 2019 r., 18:43
Kościerzyna. Trwają prace przy ulicy Przemysłowej - jest zmiana organizacji ruchu
W rejonie ulicy Przemysłowej nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Jak informuje kościerski magistrat, zmiany spowodowane są pracami remontowymi toczącymi się w obrębie wspomnianej ulicy.

piątek, 13 września 2019 r., 10:14
Uwaga, coraz więcej zachorowań na boreliozę. Jak nie zostać ofiarą kleszcza?
Można je spotkać tak naprawdę wszędzie. Wystarczy ich jedno małe ukłucie, by zostać zarażonym niebezpieczną chorobą. Mowa o kleszczach, których aktywność stale wzrasta, czego dowodem są dane przedstawiające liczbę zachorowań na boreliozę w powiecie kościerskim. Ponad 50 osób zachorowało w tym roku, a ta liczba może jeszcze ulec zmianie.

piątek, 13 września 2019 r., 08:19
Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poradziła sobie młodzież z powiatu kościerskiego?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 66 abiturientów z powiatu kościerskiego i 48 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.

wtorek, 10 września 2019 r., 09:52
Odnosisz sukcesy sportowe? Powalcz o stypendium marszałka
Do 15 października można składać wnioski o stypendium marszałka województwa pomorskiego. Do przyznanie jest 50 stypendiów w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Na ten cel samorząd przeznaczył ponad 220 tysięcy złotych.

wtorek, 10 września 2019 r., 08:31
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach już 21 września! Zapisy trwają!
Już za niespełna dwa tygodnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Imprezy, która pozwala na wymianę, kupno i zbycie. Chętni już mogą się zapisywać i rezerwować stoiska.