środa, 10 października 2018 r., 11:13
Prawnik radzi: Czy można odwołać darowiznę nieruchomości?
Pan Krzysztof w 2010 r. darował swojemu synowi Zenonowi nieruchomość. W celu przekazania nieruchomości strony zawarły wymaganą przez przepisy umowę w formie aktu notarialnego. Do 2017 r. ich stosunki układały się bardzo dobrze, natomiast w ostatnim czasie uległy znacznemu pogorszeniu. Pan Krzysztof zastanawia się, czy w tej sytuacji istnieje możliwość, która zezwoliłaby mu na odwołanie darowizny, której dokonał w 2010 r.?

poniedziałek, 8 października 2018 r., 12:00
Toruń. Kaszubi uczcili pamięć swoich przodków
Tam kaszubi ZKP z partu łubiańskiego, harcerze z 23 DH z Łubiany oraz zespół kaszubski "Môłi Kaszëbi" z Wąglikowic reprezentowali gminę Kościerzyna w uroczystościach upamiętniającą zamordowanie przez okupantów niemieckich wielu Polaków, Kaszubów w pierwszych miesiącach wojny 1939 r.

niedziela, 7 października 2018 r., 09:45
Kościerzyna. Najlepsi z najlepszych ze stypendiami burmistrza
Kościerski samorząd po raz kolejny uhonorował wybitnie zdolną młodzież. W gronie stypendystów burmistrza Kościerzyny znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, jak i szkół średnich oraz studenci.

niedziela, 7 października 2018 r., 08:30
Kościerzyna. Jesienna giełda mam za nami
W sobotnie przedpołudnie na Targowisku Miejskim w Kościerzynie odbyła się kolejna edycja Giełdy Mam. Jesienna odsłona imprezy cieszyła się równie dużym powodzeniem, jak poprzednie. Na kupujących czekało sporo kolorowych stoisk pełnych akcesoriów, zabawek i ubranek dziecięcych.

sobota, 6 października 2018 r., 19:05
Kościerzyna. Podziękowania i nagrody dla nauczycieli
Choć Dzień Nauczyciela przypada 14 października, już w sobotę z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna, podczas której podziękowano nauczycielem za ich trud wkładany w edukację najmłodszych kościerzaków. W sumie nagrody z rąk z burmistrza i przewodniczącej rady odebierali pedagodzy, jak i dyrektorzy szkół.

czwartek, 4 października 2018 r., 15:37
Kościerski SOR zostanie doposażony w sprzęt ratujący zdrowie i życie dzieci
Sprzęt do ratowania zdrowia i życia najmłodszych pacjentów trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kościerzynie. Doposażenie oddziału będzie możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim odbyło się w czwartek w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

środa, 3 października 2018 r., 14:53
Kościerzyna. "Ja w internecie" - skorzystaj z bezpłatnych szkoleń
Masz więcej niż 25 lat? Ten projekt skierowany jest właśnie do Ciebie. Miasto Kościerzyna rozpoczęło rekrutację uczestników do projektu "Ja w Internecie", a więc cyklu bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie cyforowych kompetencji mieszkańców.

środa, 3 października 2018 r., 11:15
Wstąp do Policji. Sprawdź, dlaczego warto
Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.

wtorek, 2 października 2018 r., 13:20
Wielki Klincz. Ratunek na wodzie przez cały rok
Ratunek na wodzie przez cały rok - to nazwa projektu, który zrealizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu. W jego ramach pozyskała środki z powiatu kościerskiego na zakup dwóch kamizelek asekuracyjnych do ratownictwa wodnego oraz przeszkoliła ochotników w zakresie korzystania z nowego wyposażenia.

wtorek, 2 października 2018 r., 12:31
Policjanci protestują w Warszawie. Domagają się podwyżek i zmian przepisów emerytalnych
Najpierw na znak protestu stosowali pouczenia zamiast mandatów. We wtorek wyszli na ulice Warszawy. Mowa o policjantach, którzy domagają się między innymi podwyżek wynagrodzenia i zmian przepisów emerytalnych. W proteście w stolicy bierze także udział w 30 funkcjonariuszy kościerskiej, jak i 12 policjantów kartuskiej komendy.