poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 13:19
Bezpieczeństwo nad wodą w teorii i praktyce - służby zapraszają
We wtorek o godzinie 9. do Sali Szopińskiego w Kościerzynie policjanci zapraszają na debatę poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Tuż po niej nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie odbędą się pokazy zarówno w wykonaniu policjantów, strażaków, jak i ratowników WOPR.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 15:52
Wyjątkowy koncert Szymona Sutora z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie
Z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. "Missa de Beata Maria Virgine" w wykonaniu artystów spotkała się owacją na stojąco.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 11:54
Przeszły procesje z okazji Bożego Ciała
Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:30
Skandynawscy dziennikarze w Sercu Kaszub
W czwartek, 8 czerwca na Kaszubach gościło dziewięciu skandynawskich dziennikarzy i blogerów. Organizacja wizyty studyjnej była możliwa dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub'' z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

środa, 14 czerwca 2017 r., 11:26
We Wdzydzach powstało muzeum do zabawy
Co to jest muzeum etnograficzne? Skąd pochodzi nazwa skansen? Jak i dlaczego powstają kolekcje muzealne? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz na wystawie "Muzeum do zabaw".

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 12:17
Ewelina Kosater - pierwsza strażaczka w podziale bojowym w kościerskiej PSP
W służbie w jednostkach ratowniczo-gaśniczych dominują mężczyźni. Kobieta gasząca pożar to widok niezwykle rzadki. Tymczasem strażacy z kościerskiej JRG teraz jeżdżą do akcji właśnie z wsparciem żeńskim. Od kilku dni w ich jednostce praktyki odbywa Ewelina Kosater. Jest pierwszą w historii kościerskiej jednostki kobietą, która na dźwięk syreny, wsiada do strażackiego wozu i jedzie do akcji.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 09:07
Nieopodal Starej Kiszewy można spotkać łosie
Łosie coraz częściej można spotkać w polskich lasach. Przekonał się o tym pan Marek, który w sobotni poranek wybrał się fotografować ptaki w okolicach Starej Kiszewy, a w kadrach aparatu uwiecznił łosie.

sobota, 10 czerwca 2017 r., 14:27
Garczyn. I Biesiada Seniorów pełna atrakcji
Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, wspólne śpiewanie piosenek, poczęstunek, loteria fantowa, zabawa integracyjna przy muzyce zespołu 4 ASY, czy marsz nordic walking - między innymi takie atrakcje czekały na mieszkańców gminy Kościerzyna podczas I Biesiady Seniorów. Wzięło w niej udział około 200 osób.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 10:45
Stworzyli 164 zakładki do książek - wykonawcy najładniejszych nagrodzeni
W środę odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kościerzynie na wykonanie "Zakładki do książki". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu kościerskiego.

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 15:41
Mniejsze plony truskawek w tym roku - sprawdź, jakie są ceny
Każdy miłośnik tych zdrowych, słodkich i niskokalorycznych owców już od maja niecierpliwe wypatruje ich w punktach sprzedaży, na sklepowych półkach i straganach. Na najlepsze z nich, czyli truskawki kaszubskie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Tegoroczne plony po raz pierwszy od lat opóźnione są o dwa tygodnie, choć pierwsze owoce, dojrzewające pod agrowłókniną już można kupić. Sprawdziliśmy, jak zapowiadają się plony i jak w tym roku będą kształtowały się ceny truskawek.