czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 12:22
Poruszą świat małej Milenki - wkróce niezwykła akcja dla trzylatki z Żukowa. Włącz się i pomóż!
Już 13 sierpnia do Sulmina przybędą rowerzyści, biegacze, motocykliści, jeźdźcy i wiele innych osób, które łączy idea pomocy Milence z Żukowa. Dziewczynkę czekają trzy operacje, potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego i tzw. pionizatora, urządzenia, które pomoże jej w nauce chodzenia. Na ten cel potrzeba aż 50 tysięcy złotych. Pomóc może każdy z nas, wystarczy w niedzielę 13 sierpnia przybyć do Sulmina.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:20
Powiat z ponad 2 mln zł dotacją na budowę sali i boiska przy I LO w Kościerzynie
Powiat kościerski pozyskał ponad 2,3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. Rozpoczęcie inwestycji planuje się na 2018 rok.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:09
Edmund Kwidziński dyrektorem Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku
Były komendant Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, Edmund Kwidziński od piątku pełni funkcję Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Gdańsku. Tym samym zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Kollka.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:29
Podopieczni ŚDS w Kościerzynie uczestnikami warsztatów z Grażyną Wyrwas
W ramach projektu "Krakowska uczta kulturalna i inne atrakcje szansą na zapobieganie marginalizacji dorosłych osób niepełnosprawnych" podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie wzięli udział w warsztatach z Grażyną Wyrwas. Podczas nich tworzyli kaszubską biżuterię, czy wykonywali obrazy na płótnie.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:20
Ulica ks. płk. Wryczy w Wielu na ukończeniu
Kończą się prace przy budowie ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu. Wykonanie tego zadania jest niezwykle ważne dla mieszkańców Wiela jak i całej gminy. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych S.A. z Kościerzyny, które zaoferowało wykonanie zadania za kwotę 1.905.076,58 zł.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:11
Kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu" za nami
Minął kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu". Był to intensywny czas zajęć i spotkań dla dzieci, rodziców i opiekunów - uczestników projektu. Po wakacyjnym odpoczynku, jego kontynuacja nastąpi we wrześniu.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 19:13
Kościerzyna. Upamiętnili powstańców warszawskich
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce upamiętniono 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekontrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też inscenizację wydarzeń z 1944 roku.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:38
Lipusz. Ulica Szeroka przebudowana
Dotąd ulica Szeroka była tylko z nazwy. Jej odcinek, który został w ostatnim czasie poddany modernizacji, był zawężony, uniemożliwiając mijanie się dwóch samochodów. W ramach przebudowy droga zyskała dodatkowe 1,3 metra szerokości.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:01
Policjant z pasją do pomagania. Po służbie jest wolontariuszem
Postanowił wstąpić do Policji, bo chciał pomagać innym. Jednak podczas służby nie zużywał wszystkich pokładów energii, jakie w nim drzemały. Chciał robić coś więcej. Został wolontariuszem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Już od niemal czterech lat pracuje z ludźmi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Mowa o młodszym aspirancie Januszu Pobłockim - dzielnicowym, któremu największą satysfakcję daje radość tych, którym pomaga.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:33
Rekonstrukcje i koncert "Bartasa" - tak uczczą w Kościerzynie i Łubianie rocznicę Powstania Warszawskiego
Minuta ciszy w Godzinę W, Apel Poległych, czy rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w Kościerzynie i Łubianie uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kościerskim Rynku odbędzie się także koncert Bartasa.