Sobota, 28 marca 2015 r., imieniny: Anieli i Sykstusa
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://koscierski.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Koscierski.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny w Kościerzynie

Artykuł sponsorowany - Piątek, 27 maja 2011 r. (godz.10:44)

AAA

Dobra wiadomość dla pacjentów kościerskiej Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Placówka dysponuje od niedawna najnowszej generacji sprzętem do specjalistycznej, nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kościerskiego!

W imieniu Nu-Med sp. z o.o. mam przyjemność poinformować, iż w prowadzonej w Kościerzynie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przy ul. Piechowskiego, realizujemy badania diagnostyczne z wykorzystaniem najnowszej generacji rezonansu magnetycznego firmy Siemens. Zakup aparatu został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na zalety diagnostyki prowadzonej z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego (MR), w szczególności w porównaniu z techniką tomografii komputerowej (TK).

MR jest nieinwazyjną techniką obrazowania, która nie jest związana z ekspozycją na promieniowanie X. W przypadku środka kontrastowego stosowanego podczas badań MR ryzyko wystąpienia ostrej reakcji jest istotnie mniejsze niż w przypadku jodowych środków kontrastowych stosowanych podczas badań TK. Szczegółowe obrazy naczyń krwionośnych i przepływu krwi uzyskuje się bez konieczności wprowadzania do nich cewnika, w związku z czym nie występuje ryzyko uszkodzenia tętnicy.

Obrazy MR struktur organizmu złożonych z tkanek miękkich - takich jak serce, wątroba i wiele innych narządów - w niektórych przypadkach zwiększają prawdopodobieństwo wykrycia i scharakteryzowania nieprawidłowości i zmian ogniskowych. Taka dokładność sprawia, że badania MR stanowią nieocenione narzędzie we wczesnym rozpoznawaniu i ocenie wielu chorób.

Wykazano przydatność badań MR w diagnozowaniu wielu różnych schorzeń, w tym nowotworów, chorób serca i naczyń krwionośnych, tkanki mięśniowej oraz kości.

Badanie MR umożliwia nieinwazyjną ocenę dróg żółciowych bez konieczności podania środka kontrastowego. Stanowi szybką, nieinwazyjną metodę w diagnozowaniu schorzeń serca i naczyń krwionośnych, a także pomaga ocenić zarówno strukturę narządu, jak i jego funkcjonowanie.

Serdecznie zachęcam do diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

Z poważaniem

Wojciech Mettel
Prezes Zarządu
Nu-Med sp. z o.o.

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@koscierski.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Badania i rejestracja potencjalnych dawców szpiku - Kościerzyna
30 marca 2015 r.
od godz. 08:00

Kościerzyna - PZS Nr 1, PZS Nr 2, I LO
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki