Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny w Kościerzynie

piątek, 27 maja 2011 r., 10:44
fot. nadesłane

Dobra wiadomość dla pacjentów kościerskiej Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Placówka dysponuje od niedawna najnowszej generacji sprzętem do specjalistycznej, nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kościerskiego!

W imieniu Nu-Med sp. z o.o. mam przyjemność poinformować, iż w prowadzonej w Kościerzynie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przy ul. Piechowskiego, realizujemy badania diagnostyczne z wykorzystaniem najnowszej generacji rezonansu magnetycznego firmy Siemens. Zakup aparatu został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na zalety diagnostyki prowadzonej z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego (MR), w szczególności w porównaniu z techniką tomografii komputerowej (TK).

MR jest nieinwazyjną techniką obrazowania, która nie jest związana z ekspozycją na promieniowanie X. W przypadku środka kontrastowego stosowanego podczas badań MR ryzyko wystąpienia ostrej reakcji jest istotnie mniejsze niż w przypadku jodowych środków kontrastowych stosowanych podczas badań TK. Szczegółowe obrazy naczyń krwionośnych i przepływu krwi uzyskuje się bez konieczności wprowadzania do nich cewnika, w związku z czym nie występuje ryzyko uszkodzenia tętnicy.

Obrazy MR struktur organizmu złożonych z tkanek miękkich - takich jak serce, wątroba i wiele innych narządów - w niektórych przypadkach zwiększają prawdopodobieństwo wykrycia i scharakteryzowania nieprawidłowości i zmian ogniskowych. Taka dokładność sprawia, że badania MR stanowią nieocenione narzędzie we wczesnym rozpoznawaniu i ocenie wielu chorób.

Wykazano przydatność badań MR w diagnozowaniu wielu różnych schorzeń, w tym nowotworów, chorób serca i naczyń krwionośnych, tkanki mięśniowej oraz kości.

Badanie MR umożliwia nieinwazyjną ocenę dróg żółciowych bez konieczności podania środka kontrastowego. Stanowi szybką, nieinwazyjną metodę w diagnozowaniu schorzeń serca i naczyń krwionośnych, a także pomaga ocenić zarówno strukturę narządu, jak i jego funkcjonowanie.

Serdecznie zachęcam do diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

Z poważaniem

Wojciech Mettel
Prezes Zarządu
Nu-Med sp. z o.o.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.