Nieobiektywna TV Kaszuby?

wtorek, 19 października 2010 r., 20:58
Decyzję o skierowaniu pisma do KRRiT uzasadniał Zbigniew Stencel Decyzję o skierowaniu pisma do KRRiT uzasadniał Zbigniew Stencel fot. dad

Skargę na działanie TV Kaszuby do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierowali przedstawiciele największych ugrupowań i stowarzyszeń, działających na terenie Kościerzyny. - Zależy nam wyłącznie na równym traktowaniu w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej - zapewniają.

Pod pismem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podpisali się: przewodniczący Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości - Dariusz Janta, przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej - Piotr Lizakowski, przewodniczący Klubu Radnych Rady Miasta "Kościerzyna XXI" - Piotr Słomiński, prezes Stowarzyszenia Samorządność Ziemi Kościerskiej - Zbigniew Stencel, przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Marek Wołoszyk, prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża - Jerzy Bławat oraz kierownik Oddziału Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Regionu Gdańskiego w Kościerzynie - Józef Rymsza.

Przedstawiciele powyższych ugrupowań i stowarzyszeń zarzucają TV Kaszuby brak obiektywizmu i promowanie działań wyłącznie jednej opcji politycznej. Do KRRiT zwracają się z prośbą o interwencję w sprawie jednostronnego przekazu.

- W trosce o realizację zasady obiektywnego informowania społeczeństwa, szczególnie w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej, apelujemy o działania, których efektem będzie możliwość prezentowania (w tym autoprezentacji) wszystkich podmiotów uczestniczących w tej kampanii na równoprawnych zasadach - piszą w piśmie z 4 października br.

O skardze do KRRiT dziennikarze lokalnych mediów dowiedzieli podczas specjalnej konferencji prasowej, którą autorzy pisma zorganizowali we wtorek (19 października). - Zależy nam przede wszystkim na dobru naszego miasta i reprezentowaniu stanowisk różnych opcji politycznych - wyjaśniał podczas spotkania z dziennikarzami Zbigniew Stencel, prezes Stowarzyszenia Samorządność Ziemi Kościerskiej. - Chciałabym zaznaczyć, że nie prosimy o lepsze traktowanie, a jedynie o obiektywizm i rzetelny przekaz.

dad

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.