SITA przejęła rynek "śmieciowy"

środa, 21 lipca 2010 r., 10:10
Logo SITA tuż przed siedzibą spółki na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie Logo SITA tuż przed siedzibą spółki na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie fot. dad

Spółka SITA, posiadająca jeden ze swoich oddziałów w Kościerzynie, kupiła większość majątku lokalnej firmy ABC. W ten sposób stała się wiodącym podmiotem w dziedzinie gospodarki odpadami komunalnymi w regionie.

Podpisanie umowy między przedstawicielami obu firm poprzedzone zostało kilkumiesięcznymi negocjacjami. Wcześniej SITA odkupiła od władz miasta kilkanaście procent udziałów w spółce.

- Nasza firma cały czas prężnie się rozwija i inwestuje – zapewnia Piotr Karczewski, prezes kościerskiego oddziału spółki SITA. – Obecnie jesteśmy obecni w powiatach chojnickim, kościerskim, kartuskim, tczewskim, starogardzkim, w Pruszczu Gdańskim i na terenie Trójmiasta, gdzie obsługujemy placówki sieciowe, tj. Mc Donalds, KFC, Real, Carrefour, stacje BP i inne. W przyszłości planujemy rozwój naszej firmy na terenie całego województwa pomorskiego.

Od firmy ABC międzynarodowa spółka kupiła bazę na ulicy Przemysłowej, sortownię, znajdującą się w tej samej części miasta, a także składowisko odpadów w Gniewie. Dodatkowo SITA przejęła około 20 tys. klientów kościerskiej firmy. Koszta transakcji objęte są tajemnicą handlową.

Wiadomo za to, że żaden z dotychczasowych pracowników firmy ABC nie stracił pracy. Większość z zatrudnionych pracuje już na tych samych stanowiskach w spółce SITA. Jednocześnie możliwe są dalsze zatrudnienia.

Główna siedziba oddziału SITA Kościerzyna została przeniesiona już na ulicę Przemysłową, gdzie dawnej mieściła się baza firmy ABC.

dad

no to droga wolna do podniesienia opłat za śmieci, bo konkurencji teraz żadnej!
maciekabiks   sobota, 24 lipca 2010 r., 08:14