Środa, 1 października 2014 r., imieniny: Danuty i Remigiusza
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
  Strona główna | Wiadomości | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | REKLAMA

Bokser z Kościerzyny najlepszy w Finlandii

Sport - Piątek, 23 października 2009 r. (godz.10:01)

Marcin Rekowski (Rex)
AAA

Marcin Rekowski, znany pod pseudonimem Rex, zdobył złoty medal na 30. turnieju bokserskim rozgrywanym w fińskim Tampere. W finale pokonał algierczyka Choyaba Bouloudinata 7:1.

W półfinale w wadze superciężkiej (+91) Marcin Rekowski wygrał z pięściarzem gospodarzy Kasparem Vahą 10:3.

- Na zawody jechałem z myślą o zwycięstwie – mówi z uśmiechem Rekowski. Po czym dodaje, że złoty medal zapewnia mu udział w mistrzostwach Europy i zwiększa jego szanse na uczestnictwo w olimpiadzie.

W międzynarodowych turnieju, który rozgrywano w dniach 15 do 18 października br., wystąpiło pięciu bokserów z Polski: Paweł Czajka (54 kg), Michał Syrowatka (60 kg), Piotr Sielawa (69 kg), Tomasz Duszak (91 kg) i Marcin Rekowski (+91 kg).

Czajka i Duszak w Tampere zajęli trzecie miejsca, po przegranych odpowiednio: z Davidem Agaianem (Finlandia) 1:3 i Ibrahimem Mariko (Francja) 5:6.

Należy zaznaczyć, że od kilkunastu lat żaden z polskich pięściarzy nie wywalczył w Tempare złotego medalu.