Wiele. Wybił szybę i wrzucił do sklepu płonącą butelkę

sobota, 12 października 2019 r., 12:28
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątkowe południe służby interweniowały w Wielu, gdzie jeden z mieszkańców najpierw stłukł szybę witrynową jednego ze sklepów, a następnie wrzucił do niego płonącą butelkę. Zagrożenie szybko udało się opanować, a 31-latka zatrzymać.

W piątek około godziny 12. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w jednym ze sklepów w Wielu.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna najpierw stłukł szybę za pomocą kamienia, a następnie wrzucił do sklepu butelkę z płonącą, nasączoną substancją łatwopalną szmatką. Znajdujące się wewnątrz kobiety szybko ugasił pożar. Sprawcą zdarzenia okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, trwają czynności zmierzające do ustalenia motywów działania sprawcy oraz przedstawienia mu zarzutów.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.