Na K20 powstanie lewoskręt do Łubiany

środa, 9 października 2019 r., 11:34
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Interwencje powiatu kościerskiego odniosły skutek. Jest decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o ujęciu w projekcie przebudowy odcinka drogi krajowej nr 20 Korne - Kościerzyna wykonania tzw. lewoskrętu wraz z przejściem dla pieszych. Chodzi o bardzo kolizyjne skrzyżowanie drogi krajowej nr 20 z drogą gminną w kierunku Łubiany.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Kościerskiego, w imieniu własnym, a także mieszkańców, przedstawicieli samorządów i instytucji, już w 2015 roku apelował o poparcie inicjatywy, mającej na celu wykonanie pasa wyłączającego wraz z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu krajowej 20-stki z drogą gminną w kierunku Łubiany.

Ostatni wniosek w tej sprawie do GDDKiA, Zarząd Powiatu Kościerskiego złożył na początku września br., a jego inicjatorem był Piotr Gierszewski, członek Zarządu Powiatu.

- Jestem bardzo zadowolona z decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o ujęciu w planowanym remoncie drogi nr 20 przebudowy tego niebezpiecznego skrzyżowania. Najważniejszym argumentem była dla nas troska o bezpieczeństwo mieszkańców oraz innych użytkowników tej drogi, a także znaczne ograniczenie kolizji drogowych, występujących na tym skrzyżowaniu. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Piotrowi Gierszewskiemu, członkowi Zarządu Powiatu Kościerskiego, za duże zaangażowanie w tej sprawie - powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy przedmiotowego odcinka drogi. Można zatem przypuszczać, że jej remont, wraz z wykonaniem długo oczekiwanej przebudowy skrzyżowania, zakończy się w 2020 roku.

nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.