Zagubili się w lesie - pomogli policjanci

środa, 9 października 2019 r., 11:28
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej we wtorek w godzinach popołudniowych, policjanci znaleźli trzech mężczyzn, z których jeden oddalił się ze szpitala, a dwóch pozostałych zagubiło się w lesie na grzybach. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu, miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

We wtorek po godzinie 13. policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni o trzech oddzielnych zaginięciach mężczyzn.

- Pierwszy z nich, 30-latek oddalił się ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, dwaj pozostali zgubili się w lesie - 76-latek w Borach Tucholskich i 73-latek w lasach kościerskich. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze naszej jednostki otrzymali informację o zaginięciu mężczyzn i ich rysopisy. Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy - relacjonuje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Przed godz. 19. funkcjonariusze, w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych na terenie leśnym, znaleźli poszukiwanych grzybiarzy, natomiast 30-latka odnaleziono na terenie powiatu bytowskiego. Odnalezieni grzybiarze cali i zdrowi trafili do rodzinnych domów, natomiast 30-latek trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską - dodaje.

Policjanci apelują o rozwagę osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby znacznie ułatwi skontaktowanie się z nimi i ich odnalezienie.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.