Magdalena Sroka - kandydatka na posłankę do Sejmu RP

środa, 9 października 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Już za tydzień w niedzielę, 13 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Z kolei kandydaci mają już tylko niecały tydzień, aby przekonać do siebie wyborców. W naszym okręgu obejmującym Kościerzynę kampanią wyborczą wyróżnia się radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Magdalena Sroka (nr 7 na liście PiS). Sprawdzamy kim jest, co zrobiła dla rejonu do tej pory oraz jakie są jej plany w przypadku wyboru na posła na Sejm RP.

- Cechuje się pracowitością nie tylko w swoim sejmikowym okręgu radnej, ale na tle większości samorządowców Województwa Pomorskiego - tak niedawno o Magdalenie Sroce podczas lokalnej konwencji PiS w Kościerzynie mówił Wicepremier Jarosław Gowin. Trudno się z nim nie zgodzić biorąc pod uwagę życiorys kandydatki.

Magdalena Sroka ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a następnie studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia menadżerskie MBA (EMBA). Poprzez swoją pracę zawodową od l at związana j est z tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pracowała w instytucjach administracji rządowej i samorządowej. Z sukcesem prowadzi własną działalność doradczą w zakresie bezpieczeństwa. Jest to obszar, w którym sprawdza się również w Sejmiku Wojewódzkim pracując w Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego jako wiceprzewodnicząca. - Bezpieczeństwo publiczne to temat bardzo mi bliski i doskonale znany. Przez wiele lat odpowiadałam za bezpieczeństwo Mieszkańców Pomorza oraz za organizację zabezpieczenia wizyt najważniejszych osób w państwie w tym również prezydenta, premiera i członków polskiego rządu. Bezpieczeństwo jako aspekt życia każdego z nas j est niezwykle ważne, dlatego działania je poprawiające w różnych formach i zakresach będą dla mnie priorytetem - przekonuje kandydatka na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Aktywność na szczeblu l okalnym wśród pomorskich społeczności j est j ej wizytówką w działalności publicznej. Jako radna Sejmiku Województwa Pomorskiego wielokrotnie angażowała się w życie pomorskich miast i gmin. Jak sama podkreśla inspirację i tematykę podejmowanych interwencji czerpie wsłuchując się w głos mieszkańców. Chętnie przyjmuje sugestie od wójtów, radnych, a nawet sołtysów i pomorskich organizacji pozarządowych. Na efekty takiej wzorowej współpracy z mieszkańcami nie trzeba było długo czekać, co niestety w samorządzie nie zawsze jest normą. Złożone przez Srokę na forum Sejmiku liczne interpelacje i zapytania dotyczyły m.in. przebudowy dróg, oznakowania przejść dla pieszych, czy choćby poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicznym w Kiełpinie (Zarząd Województwa Pomorskiego umożliwił wykonanie dokumentacji Powiatowi Kartuskiemu). Chętnie angażuje się też w sprawy społeczne udzielając patronatów oraz - co jest rzadkością wśród działaczy -
fundując stypendia dla dzieci.

Jak zapewnia radna Sroka, sprawy społeczne leżą jej szczególnie na sercu.

- To ta dziedzina, która przez wiele lat była przez poprzednie rządy mocno zaniedbana. Cieszy fakt, że
rząd Prawa i Sprawiedliwości dzięki programowi Rodzina 500+ dokonał istotnej w tym zakresie zmiany. Jako poseł na Sejm RP zawsze będą dbać o to, by działania społeczne i prorodzinne były z dalszymi sukcesami kontynuowane w następnej kadencji.

Pomimo tak bogatej działalności publicznej Magdalena Sroka ma czas dla najbliższych (prywatnie jest żoną Mateusza i mamą 12-letniego Kuby). Szczęśliwa rodzina najchętniej wspólnie spędza czas podczas rodzinnych spacerów oraz realizując wspólne pasje sportowe.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.