Będomin. Jechał slalomem, bo widział dziury, których nie było

wtorek, 8 października 2019 r., 12:04

Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, którego w poniedziałek zatrzymali policjanci w Będominie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę znajdując się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim marihuanę.

W poniedziałek przed południem w Będominie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena passata, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Volkwsagen, którym podróżował jechał w dość nietypowy sposób, wykonując gwałtowne manewry omijania. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków.

- Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. W trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. Mężczyzna tłumaczył swoją dziwną jazdę tym, że chciał ominąć dziury w nawierzchni, jednak na drodze żadnych nie było - informuje starszy aspirant Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

MD-Z
Info: KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.