Kolejny kłusownik wpadł w ręce straży rybackiej

wtorek, 8 października 2019 r., 10:10
fot. nadesłane

W sobotni poranek na rzece Borowa w okolicach miejscowości Gostomko (gm. Lipusz Społeczna) Straż Rybacka powiatu kościerskiego wraz z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kościerzynie ujęli na gorącym uczynku sprawcę kłusownictwa. W trakcie zatrzymania kłusownika doszło do szamotaniny. Zatrzymany mężczyzna odpowie więc nie tylko za kłusownictwo, ale reż naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

W piątek, około godziny 21. funkcjonariusz Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kościerzynie wraz z trzema strażnikami Społecznej Straży rybackiej powiatu kościerskiego ujawnili na rzece Borowa przestawę rzeczną typu żak. Strażnicy podjęli obserwację tego miejsca z ukrycia.

- Dokładnie o godzinie 6.02 pojawił się mężczyzna, który wszedł w koryto rzeki i zaczął podejmować narzędzie kłusownicze. Strażnicy natychmiast przystąpili do ujęcia tej osoby. W trakcie całej sytuacji, wywiązała się szamotanina, w której mężczyzna klnąc i wyzywając wepchnął z całej siły strażnika do wody. Wykorzystując tę chwilę natychmiast oddalił się w las. W trakcie przeszukiwania zagajnika, kłusownik pojawił się na drodze prowadzącej do miejscowości Gostomko. Strażnicy kolejny raz ruszyli w pościg za sprawcą - relacjonuje Komendant Powiatowy SSR Powiatu Kościerskiego.

- W trakcie ponownej próby ujęcia, mężczyzna ponownie klnąc i wyzywając strażników nie stosował się do wydawanych kilkakrotnie poleceń. Ponadto, kolejny raz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Po kilku minutach sprawcę udało się obezwładnić i uspokoić. Na miejsce wezwano patrol policji w celu przeprowadzania dalszych czynności - dodaje.

Tym samym mężczyzna odpowie nie tylko za kłusownictwo, ale tez naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.