Mieszkańcy Sztofrowej Huty zyskali nowe miejsce spotkań i rekreacji

wtorek, 1 października 2019 r., 11:55
fot. internet/UG Nowa Karczma

Plac zabaw i miejsce do wspólnego grillowania zyskali mieszkańcy Sztofrowej Huty w gminie Nowa Karczma. Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019".

W Sztorfowej Hucie zakończono realizację zadania pn. "Budowa terenu rekreacyjnego w Sztofrowej Hucie". Znajdujący się w centrum wsi teren użyteczności publicznej został zagospodarowany, uporządkowany i ogrodzony. Pojawiły się tam huśtawki, piaskownica, ławeczki, posadzono krzewy. Przygotowano również miejsce do wspólnego grillowania.

Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa pomorskiego w ramach programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019". Łączny koszt inwestycji to ponad 18 tys. zł, natomiast dofinansowanie zadania wyniosło około 10 tys. zł.

Głównym celem projektu "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019" jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego. Wspólne inicjatywy realizowane na obszarach wiejskich województwa pomorskiego nie tylko wzmacniają tożsamość i integrację lokalną, ale w dużej mierze służą poprawie ładu przestrzennego i podniesieniu atrakcyjności tych obszarów.

Oprac./MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.