Będzie wiało na Kaszubach - wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem

poniedziałek, 30 września 2019 r., 10:57
fot. Innternet/rzut ekranu ze strony imgiw.pl

Poniedziałkowe popołudnie na Kaszubach będzie bardzo wietrzne. Wiatr może osiągać w porywach prędkość nawet 90 km/h. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia.

Zgodnie z prognozami na terenie powiatów kartuskiego i kościerskiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego-zachodu i zachodu. W związku z prognozą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Zgodnie z nim przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - napisano w komunikacie z ostrzeżeniem.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 23, jednak sytuacja może ulec zmianie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.