Dachowanie w Kaliszu, zderzenie dwóch pojazdów na Kamiennej Górze

poniedziałek, 30 września 2019 r., 10:03

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek dwóch zdarzeń, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego. W sobotę na Kamiennej Górze kierujący passatem uderzył w tył peugeota, z kolei w niedzielę na trasie Kalisz - Lipuska Huta dachował seat.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę około godziny 14. na trasie Kościerzyna - Korne.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 27-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, wskutek czego najechał na tył peugeota, którego 28-letnia kierująca zatrzymała się celem skrętu w lewo - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano 71-letniego pasażera peugeota

Z kolei w niedzielę interwencja służb ratunkowych była konieczna na trasie Kalisz - Lipuska Huta.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem 20-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i dachował - informuje st. asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, 20-latek został przetransportowany do szpitala.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny obu zdarzeń wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.