Wiele kolorów Wiela z rekordowym wzorem kaszubskim

sobota, 28 września 2019 r., 12:27
fot. AL

Zabawy integracyjne, malowanie buziek, legendyo hafcie kaszubskich "kolory mają znaczenie", malowanie wzorów kaszubskich kredą na kostce, loteria fantowa, czy próba ustanowienia rekordu Polski na największe wzór kaszubski - tak w wielkim skrócie przebiegało sobotnie święto szkoły w Wielu.

W sobotę Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Wielu, stowarzyszenie "Hamak" oraz Dom Kultury w Wielu po raz kolejny zaprosili lokalną społeczność na obchody Dnia Szkoły Podstawowej w Wielu. Celem wydarzenia jest integracja mieszkańców oraz promowanie tradycji i kultury kaszubskiej.

- Poprzez to wydarzenie chcemy integrować środowisko rejonu działania naszej szkoły, nauczycieli z rodzicami. Dać naszym mieszkańcom, całym rodzinom możliwość wspólnego spędzenia czasu. Piknik ma też na celu promowanie idei języka kaszubskiego, Kaszub, jak i naszej szkoły - przyznają inicjatorzy wydarzenia.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik festynu znalazł coś dla siebie. Wśród programu festynu znalazły się takie punkty, jak: legenda o hafcie kaszubskim - kolory mają znaczenie, kolorowa loteria, kredowe bomby z katapulty, tworzenie na płycie wielkiego haftu kaszubskiego - kolorową włóczką. spotkanie z hafciarką, pokaz rękodzieła. kolorowa zabawa proszkami Holi, jak również poczęstunek - ognisko i kiełbaski. W czasie festynu można było również oddać krew.

Imprezie towarzyszyła też próba ustanowienia rekordu Polski. W tym roku jest to największa mozaika z kartonów z wzorem haftu kaszubskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.