Weekend z rekordowym wzorem kaszubskim, biegami i Festiwalem Food Trucków

piątek, 27 września 2019 r., 12:55

Dzień szkoły "Wiele kolorów" w Wielu z próbą bicia rekordu Polski na największy wzór kaszubski, I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie, czy 37. Bieg Mazurka Dąbrowskiego w Będominie - między innymi takie propozycje przygotowano na ostatni wrześniowy weekend w powiecie kościerskim.

Sobota

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na ostatni muzyczny weekend września. Na estradzie podczas ostatniego w sezonie koncertowego weekendu zarówno w piątek jak i w sobotę wystąpi Tomek Kuręda - czyli Szantomas. Koncerty rozpoczynają się o godz. 21. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Dzień szkoły "Wiele kolorów" w Wielu
Szkoła Podstawowa im. Wicka Rogali w Wielu zaprasza na Dzień Szkoły pn. "Wiele kolorów". W programie m.in Legenda o hafcie kaszubskim - kolory mają znaczenie. Prezentacja klas, Kolorowa loteria, kredowe bomby z katapulty, tworzenie na płycie wielkiego haftu kaszubskiego - kolorową włóczką. spotkanie z hafciarką, pokaz rękodzieła. kolorowa zabawa proszkami Holi, jak również poczęstunek - ognisko i kiełbaski. W czasie festynu będzie można też oddać krew.

Podsumowanie V Żeglarskiego Pucharu Kaszub
W sobotę w południe w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się podsumowanie Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W programie podsumowanie V Żeglarskiego Pucharu Kaszub, występ Zespołu z ZKiW w Brodnicy Górnej, wręczenie nagród za konkurs "Bezpieczeństwo nad wodą", projekcja Filmu Żeglarskiego.

I Festiwal Smaków Food Trucków w Kościerzynie
W sobotę od godziny 12-21, a w niedzielę od 12-20 w Kościerzynie odbędzie się festiwal foodtrucków. Przez cały weekend teren parkingu przy ulicy Ogrodowej zamieni się w arenę najlepszych smaków z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, serwujące zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni.Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko jedzenie. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali specjalną strefę dla dzieci oraz strefę chill-outu, gdzie przy spokojnej muzyce będzie można oddać się beztroskiemu nicnierobieniu.

Niedziela

37. Bieg Mazurka Dąbrowskiego w Będominie
W niedzielę, 29 września odbędzie się już 37. edycja Biegu Mazurka Dąbrowskiego w Będominie! W programie bieg na 5 km, biegi dla dzieci i młodzieży oraz zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego. Spędź aktywnie czas na Kaszubach!

Garmin MTB Series w Stężycy
W niedzielę w Stężycy odbędzie się drugi etap zmagań w jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019. Zawodnicy będą się ścigać na dwóch trasach: 50 km i 25 km. Nowością w jesiennej edycji tegorocznego cyklu będzie wprowadzenie klasyfikacji drużynowej! Garmin MTB Series to cykl zawodów MTB cieszących się dużym zainteresowaniem wśród zawodników. Tradycyjnie kolarze będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 25 kilometrów (1 pętla) oraz MAXI z dystansem około 50 kilometrów (2 pętle). Początek zawodów o godz. 11.

XXV Bieg Damroki w Chmielnie
W niedzielę o godz. 13 odbędzie się przedostatni etap cyklu Kaszuby Biegają 2019. Bieg Damroki będzie nowością w cyklu, natomiast jest tradycją w Gminie Chmielno, bowiem odbędzie się jego jubileuszowa XXV edycja. Biegacze i biegaczki z całego kraju zmierzą się z dystansem 10-kilometrowym ulicami Chmielna i Zaworów - wokół Jeziora Kłodno. Oprócz biegu głównego swój start będą miały także dzieci i młodzież, którzy będą rywalizować w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Młodzi adepci pobiegną w 14 kategoriach na 3 dystansach: 400 m, 800 m, 1200 m. Młodzi biegacze będą czuć się jak dorośli - otrzymają numer startowy z prawdziwego zdarzenia, chip do pomiaru czasu, będą dekorowani pięknymi, odlewanymi medalami, a najszybsi pucharami podczas uroczystej dekoracji. Wszyscy wezmą udział w losowaniu nagród. Nie zabraknie także biegu dla przedszkolaków na 100 m - on zawsze budzi mnóstwo emocji! A wystartować może w nim każdy (oczywiście bezpłatnie i bez zapisów). W takiej samej formie odbędzie się również bieg na około 1000 m dla wszystkich pozostałych chętnych, którzy nie biorą udziału w biegu głównym. Na biegach Kaszuby Biegają zawsze czuć rodzinny klimat. Każdy może napić się pysznej kawy, bądź herbaty i poczęstować się ciasteczkiem. Dla uczestników przygotowano także ciepły poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.