Akcja EDWARD na kościerskich drogach - posypały się mandaty

piątek, 27 września 2019 r., 12:42

Ponad sto skontrolowanych pojazdów, 24 zarejestrowanych wykroczeń, w tym jedenaście zakończonych pouczeniem, 12 mandatami i jednym skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Tak w wielkim skrócie można podsumować akcję EDWARD na drogach powiatu kościerskiego.

W czwartek, 26 września we wszystkich krajach europejskich odbyła się IV edycja akcji EDWARD. Projekt EDWARD, a więc Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest "wizja zero" - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

Tym samym w czwartej kierujący mogli spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

Nie inaczej było na drogach powiatu kościerskiego. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych.

- W czasie trwania akcji doszło do kilku kolizji drogowych, w tym dwóch z udziałem zwierzyny leśnej. Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów osobowych i ciężarowych. Ujawnili 24 wykroczenia. W jedenastu przypadkach zastosowano pouczenia. Funkcjonariusze ukarali tez 12 kierujących mandatami, a w jednej sprawie skierowano do sądu wniosek o ukaranie - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Głównie wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Dodatkowo też ukarano dwóch rowerzystów za łamanie przepisów drogowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.