Wciąż jeździmy za szybko - wakacyjny raport z krajowej mapy zagrożeń

piątek, 27 września 2019 r., 08:06

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, które w w sezonie wakacyjnym najczęściej internauci zaznaczali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Liczba zgłaszających zagrożeń stale wzrasta.

- Co dzień koordynatorzy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjmują wiele zgłoszeń od mieszkańców powiatu kościerskiego, w których wskazują oni miejsca niebezpieczne. Wiele z tych zgłoszeń dotyczy miejsc, w których np. kierowcy nagminnie łamią przepisy drogowe. Innym rodzajem zgłoszeń są te, w których konecczanie wskazują miejsca, w których spożywany jest alkohol, grupuje się młodzież i może zażywać środki odurzające. Każde zgłoszenie jest dla koneckich mundurowych jednakowo ważne - podkreśla st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W okresie wakacyjnym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono ponad 200 zgłoszeń.

- Blisko połowa z nich została przez funkcjonariuszy potwierdzona oraz wyeliminowana najczęstsze to przekraczanie prędkości (97), spożywanie alkoholu (36), nieprawidłowe parkowanie (25). Zachęcamy do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazywania miejsc zagrożonych, które będą wnikliwie weryfikowane przez kościerskich mundurowych - informuje st. asp. Piotr Kwidziński.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mają wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mapa umożliwia każdemu wskazanie niewłaściwych zjawisk i zachowań, które wzbudzają powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.

Jest narzędziem, które ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjantom pomaga w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach w ich okolicy.

Policjanci zachęcają do korzystania z mapy zagrożeń. Jednocześnie przypominają, że mapa jest narzędziem do oznaczania zagrożeń występujących długotrwale, a więc takich, które występują częściej i powtarzają się. W przypadkach, w których mieszkańcy chcą, aby policja interweniowała od razu, należy je zgłaszać pod numerem 997 lub 112.

Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.