Dobry występ zawodników UKS Lipusz na Mistrzostwach Polski

czwartek, 26 września 2019 r., 12:36
fot. nadesłane

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowali w nich zawodnicy z całej Polski, w tym reprezentanci Klubu Lipusz. Lipuscy lekkoatleci zajęli kilka czołowych miejsc.

W mistrzostwach wystartowało niemal 900 zawodników z 228 klubów z całej Polski. Nie zabrakło także reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego z Lipusza, którzy na zawodach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Jak informuje UKS Lipusz, Leon Lemańczyk zajął piąte miejsce w rzucie dyskiem z rezultatem 52,45m. Konkurs finałowy stał na niesamowicie wysokim poziomie. Zwycięzca, zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego, uzyskał ponad 59m a brązowy medalista ponad 56m. Dla porównania ubiegłoroczny złoty medalista nie przekroczył 50m. W czwartej próbie nasz zawodni rzucił ponad 55m lecz dysk wylądował za sektorem rzutów.

- Siódme miejsce zajął Gracjan Kulas w rzucie oszczepem z wynikiem 45,31m. W tym konkursie również zawodnicy prezentowali wysoki poziom sportowy, złoty medalista zawodnik z naszego województwa z klubu Rodło Kwidzyn rzucił oszczep na odległość ponad 60m. Leon Lemańczyk wystartował również w pchnięciu kulą gdzie uzyskał 12,30m zajmując dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Polski. Tę konkurencję wygrał również zawodnik z naszego województwa z klubu LKS Ziemi Puckiej - podaje UKS Lipusz.

W Mistrzostwach wystartowała także Wanesa Pobłocka, która zajęła w rzucie oszczepem szesnaste miejsce z wynikiem 29,13m. W drugiej próbie posłała oszczep na odległość ponad 32m jednak sędziowie nie uznali tego rzutu.

- Jest to najlepszy wynik zawodników UKS Lipusz w historii występów na Mistrzostwach Polski Młodzików. Warto dodać, że wszyscy nasi zawodnicy byli młodsi o rok od swoich rywali. Należy jeszcze podkreślić bardzo wysoki poziom organizacyjny tych zawodów - podsumowuje UKS Lipusz.

oprac. AL
info. UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.