Przedszkolaki z wizytą u kościerskich policjantów

czwartek, 26 września 2019 r., 11:47

Miłym przerywnikiem w codziennej pracy kościerskich policjantów były wtorkowe odwiedziny dzieci z jednego z miejscowych przedszkoli. Grupa maluchów zwiedziły komendę, obejrzały wyposażenie policjantów, zarówno to użytkowane w codziennej służbie, jak i też takie, które używane jest w sytuacjach większego zagrożenia. Wszystko po to, aby przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze oraz pokazać, że stróże prawa to osoby, których nie powinni się obawiać i mogą zwrócić się do nich w razie potrzeby.

Wtorkowe spotkanie z przedszkolakami z przedszkola z Wielkiego Podlesia prowadzili funkcjonariusze naszej komendy. Tym razem nie odwiedzili dzieci w przedszkolu, a zaprosili je do budynku komendy. Najmłodsi z ciekawością przyglądali się policjantom w ich codziennej pracy, interesowało ich praktycznie wszystko - począwszy od stanowiska kierowania, poprzez cele dla zatrzymanych, na sprzęcie użytkowanym przy zabezpieczeniu imprez masowych i radiowozach skończywszy.

Spotkanie było również okazją do przybliżenia maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa-zarówno w szkole, na drodze, jak i w miejscu zamieszkania. Policjanci tłumaczyli jaką rolę pełnią odblaski w bezpiecznym poruszaniu się po drogach, jak zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób w najbliższym otoczeniu. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i chwaliły się posiadaną wiedzą. Na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek, a same, na pamiątkę spotkania, przekazały policjantom pisemne podziękowanie.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.