W niedzielę zostaw samochód w domu i zdobądź zniżkę na basen

sobota, 21 września 2019 r., 13:17

Zniżka na pływalnię, siłownię i fitness - takie promocje oferuje miasto Kościerzyna dla tych, którzy w niedzielę przesiądą się z samochodu do komunikacji miejskiej. Tym samym miasto po raz kolejny włączyło się w akcję Europejskiego Dnia bez Samochodu. Do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę zachęca też Pomorska Kolej Metropolitalna, którą 22 września właściciele bądź współwłaściciele samochodów będą mogli jeździć za darmo!

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Mobilności. Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

Po raz kolejny w akcję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu włączyła się Kościerzyna.

- W autobusach komunikacji miejskiej w dniu 22 września będą na Państwa czekać kupony umożliwiające zakup biletów do Aqua Centrum na pływalnię, siłownię i fitness z 15 proc. zniżką, do realizacji w dniach 23 - 29 września br. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających Kościerzynę do korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej - zachęca kościerski magistrat.

W akcję Dnia bez Samochodu włączyła się także Pomorska Kolej Metropolitalna.

- Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu samorząd województwa pomorskiego przygotował specjalną ofertę. W niedzielę, 22 września każdy pasażer będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu będzie mógł za darmo jeździć pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Przewozów Regionalnych. Wystarczy w podróż zabrać dowód rejestracyjny samochodu i dokument potwierdzający tożsamość. Oferta obowiązuje do północy na terenie całego województwa - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.