W Garczynie rywalizowały Młodzieżowe Druzyny Pożarnicze

piątek, 20 września 2019 r., 13:49
fot. AL

W piątek na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie jedenaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu kościerskiego zmierzyło się w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. W klasyfikacji generalnej wśród drużyn żeńskich zwyciężyły dziewczęta z Liniewa, natomiast spośród zespołów męskich chłopcy z Wysina.

Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rokrocznie odbywają się w Garczynie. O miano najlepszej drużyny w piątkowe przedpołudnie walczyło tam jedenaście drużyn żeńskich i męskich.

Na pierwszy ogień zawodnicy musieli zmierzyć się ze sztafetą pożarniczą, skakali więc przez ścianę i płotki oraz slalomem pokonywali tyczki. Liczył się czas i precyzja wykonania. W trakcie ćwiczenia bojowego młodzi adepci straży musieli wykazać się wyjątkową sprawnością fizyczną. W tym przypadku ich zadanie podlegało na jak najszybszym podaniu dwóch prądów wody i przewróceniu tarcz.

Najlepiej podczas zawodów zarówno w kategorii drużyn męskich spisali się młodzi druhowie z Wysina, natomiast wśród drużyn żeńskich ochotniczki z Liniewa.

Tradycyjnie już przeprowadzono także zawody według CTIF. W tychże konkurencjach zmierzyli się młodzi druhowie z Lubania. Dodajmy, że po raz pierwszy po kilkudziesięcioletniej przerwie w zawodach wystartowały reprezentacje OSP Kościerzyna i to zarówno wystawiając żeńską, jak i męską młodzieżową drużynę pożarnicza.

Organizatorem Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie wraz z Komendą Powiatową PSP w Kościerzynie.

Wyniki Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym MDP:

Sztafeta pożarnicza dziewcząt:
1. miejsce - MDP Stara Kiszewa
2. miejsce - MDP Kościerzyna
3. miejsce - MDP Liniewo

Ćwiczenie bojowe dziewcząt:
1. miejsce - MDP Liniewo
2. miejsce - MDP Kościerzyna
3. miejsce - MDP Stara Kiszewa

Klasyfikacja generalna wśród dziewcząt:
1. miejsce - MDP Liniewo
2. miejsce - MDP Stara Kiszewa
3. miejsce - MDP Kościerzyna

Sztafeta pożarnicza chłopców:
1. miejsce - MDP Wysin
2. miejsce - MDP Grabowo
3. miejsce - MDP Stara Kiszewa
4. miejsce - MDP Raduń
5. miejsce - MDP Karsin
6. miejsce - MDP Lubań
7. miejsce - MDP Liniewo
8. miejsce - MDP Kościerzyna

Ćwiczenie bojowe chłopców:
1. miejsce - MDP Grabowo
2. miejsce - MDP Wysin
3. miejsce - MDP Lubań
4. miejsce - MDP Raduń
5. miejsce - MDP Liniewo
6. miejsce - MDP Liniewo
7. miejsce - MDP Karsin
8. miejsce - MDP stara Kiszewa

Klasyfikacja generalna wśród chłopców:
1. miejsce - MDP Wysin
2. miejsce - MDP Grabowo
3. miejsce - MDP Raduń
4. miejsce - MDP Lubań
5. miejsce - MDP Stara Kiszewa
6. miejsce - MDP Karsin
7. miejsce - MDP Liniewo
8. miejsce - MDP Kościerzyna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.