Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poradziła sobie młodzież z powiatu kościerskiego?

piątek, 13 września 2019 r., 08:19
fot. archiwum

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 66 abiturientów z powiatu kościerskiego i 48 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.

W województwie pomorskim 20 i 21 sierpnia 1809 osób musiało ponownie zmierzyć się z maturą. Większość z nich to absolwenci techników, jednak wśród nich była mniejsza zdawalność niż wśród byłych uczniów liceów.

Najwięcej osób przystąpiło do egzaminu poprawkowego z matematyki. Z 1122 osób 44 proc. udało się zdać. Średnim wynikiem z tego przedmiotu było 28 proc., czyli w wielu przypadkach zabrakło tylko 1 punktu, by uzyskać świadectwo dojrzałości. Największą zdawalnością w części pisemnej i ustnej cieszy się egzamin z języka polskiego. W pisemnej formie przystąpiło do niego 385 osób i 96 proc. z nich uzyskało wynik przynajmniej 30 proc. Z częścią ustną poradzili sobie wszyscy przystępujący.

W powiecie kościerskim 66 młodych ludzi musiało poprawić maturę. Dane OKE w Gdańsku wskazują, że 48 proc. osób poradziło sobie z terminem poprawkowym. Biorąc pod uwagę zarówno poprawkę jak i egzaminy z maja i czerwca, to w powiecie do matury przystąpiło 521 absolwentów szkół średnich i 432 osobom powiodło się. W ubiegłym roku zdawalność była niższa. Z 483 abiturientów satysfakcjonujący rezultat uzyskało 356 osób (74 proc.).

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.