Weekend z targami i dożynkami w Lubaniu, świętem w Osadzie Burego Misia oraz sportowymi emocjami

czwartek, 12 września 2019 r., 11:39

XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu, Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma, V Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków, Ultramaraton Kaszubska Poniewierka, Bikeowy Maraton MTB - między innymi takie propozycje czekają na tych, którzy najbliższy weekend spędzą w powiecie kościerskim.

Piątek

Kabaret Łowcy.B w Kościerzynie
Już w piątek, 13 września kościerską publiczność rozśmieszać będzie kabaret Łowcy.B. Grupa zaprezentuje program pn. "Jaka to melodia". Kabaret Łowcy.B to znany i lubiany kabaret działający na scenie od 2003 roku. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie kina Remus lub pod nr tel. 508-635-048, 58/ 680-23-40.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W weekendowej odsłonie 13 i 14 września na scenie zaprezentuje się zespół Alternatywa oraz Szantomas czyli Tomek Kuręda. W piątek usłyszymy znane covery rocka. W sobotę z kolei Tomek zaprezentuje szerokie spektrum od poezji śpiewanej przez szanty, również wdzydzkie po rock i blues. Wstęp wolny.

Sobota

XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na targi pn. XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu. Podczas targów odbędzie się Jesienna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - podziwiać będzie można króliki, gołębie rasowe, drób ozdobny. W sobotę nastąpi ocena królików oraz gołębi rasowych. W tym dniu odbędzie się również konkurs kulinarny na potrawy z jadalnych roślin dziko rosnących, w którym będą konkurowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkurs na "Miss Alpaka".

V Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków
Na piąta edycje festynu "Jeseniowa Swiętnica u Miedzwiedzków" zaprasza Osada Burego Misia. W programie: koncerty: Weroniki Korthals oraz Larry'ego Ugwu, gala rozdania Romanów dla Przyjaciół Osady Burego Misia, live cooking Tomasza Szydzikowskiego. Całość poprowadzi Beata Szewczyk. Dla dzieci trampolina i dmuchańce, loteria fantowa oraz pyszne co nieco. W trakcie festynu na miejscu będą dostępne stragany z produktami z Osady, Całość zostanie rozpoczęta mszą św. o godzinie 11.

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka
Już po raz czwarty kaszubskie szlaki rozświetli kilkaset czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę. Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na 14 września. Start ultramaratonu odbędzie się u podnóża Łysej Góry w Sopocie, meta zaś będzie znajdowała się na terenie ośrodka wypoczynkowego Koszałkowo w Wieżycy. 2,3 km w górę, 2,2 km w dół. Tu przywita Cię zielony szlak śmierci. Kto go zlekceważy, wpakuje się w kłopoty. Spotkasz tu wiele z dziesiątków szczytów na trasie. Dobrze rozgrzeją cię przed finiszem i wbiegiem na najwyższy szczyt polskich pojezierzy - Wieżycę. Na szczęście, że ostatnie 100 metrów jest z górki. Przy odrobienie szczęście będziecie mogli spotkać nie tylko dzikie dziki, ale też zwinne sarenki i bure borsuki zamieszkujące kaszubskie lasy. Trasa biegnie również przez liczne wioski i wioseczki, gdzie widok odzianego w obcisłe kolorowe ubranka osobnika budzi niemałą sensację. Krzewmy zatem kulturę sportu.

Niedziela

Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma
Tradycyjnie już Kaszubskiej Jesieni Rolniczej towarzyszyć będą dożynki diecezji pelplińskiej oraz gminy Nowa Karczma. Uroczystej mszy dożynkowej przewodniczyć będzie Ks. Bp Ryszarda Kasyna. Rozpocznie się ona o godzinie 11. w kościele pw. św. Jana Pawła II w Lubaniu. Po niej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac targowy. Podczas wspólne biesiadowania nastąpią rozstrzygnięcia konkursów: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA 2019 (etap wojewódzki), najpiękniejsze stoisko i hit targów. Całość zwieńczy koncert zespołu The Postman.

Bikeowy Maraton MTB
W niedzielę 15 września rusza kolejna edycja Bikeowego Maratonu. Maraton łączący pasję do roweru z miłością i wsparciem do drugiego człowieka - przyjaciela Burego Misia, odbędzie się na trzech dystansach. Na Bikeowy Maraton można się zapisać tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.