Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce i kolejne medale UKS Lipusz

wtorek, 10 września 2019 r., 10:05

Na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie, 7 września, odbyły się Międzwojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodników z 47 klubów województw kujawsko - pomorskiego i pomorskiego. Była to kolejna eliminacja do Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 21-22 września w Tarnowie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, którzy zdobyli 3 medale i kilka czołowych miejsc.

Leon Lemańczyk zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem z rezultatem 48,26m. , w dwóch próbach po sobie rzucił powyżej 50 m, lecz próby nie były ustane. Do zwycięzcy zawodnikowi ze Świecia zabrakło Leonowi 53cm. Leon Lemańczyk w pchnięciu kulą uzyskał 12,33m zdobywając również medal srebrny. Medal brązowy zdobył Gracjan Kulas w rzucie oszczepem z nowym rekordem życiowym 46,36m. Powyżsi zawodnicy uzyskali awans na Mistrzostwa Polski, gdzie będą reprezentowali Uczniowski Klub Sportowy Lipusz jak również Gminę Lipusz i Powiat Kościerski.

Wanesa Pobłocka zajęła zarówno w rzucie oszczepem jak i rzucie dyskiem tak nie lubiane przez sportowców czwarte miejsca. W rzucie oszczepem uzyskała 27,79m natomiast w rzucie dyskiem wynik 26,02m. Piąte miejsce w rzycie dyskiem zajęła Wiktoria Tym z wynikiem 25,19m co jest jej rekordem życiowym. Miejsce siódme zajęła Wiktoria Jurgielewicz z wynikiem 24,01m.

Te zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz walczą jeszcze o minimum na Mistrzostwa Polski w Tarnowie na kolejnych mityngach. A do uzyskania minimum mają bardzo niewiele. Warto podkreślić, że wszyscy nasi zawodnicy są młodsi od swoich rywali.

W prowadzonej punktacji klubów klub UKS Lipusz zajął 12 miejsce na 47 startujące kluby z województwa kujawsko - pomorskiego i województwa pomorskiego. W klasyfikacji województwa pomorskiego UKS Lipusz zajął miejsce 7. na 27 sklasyfikowanych klubów.