Odnosisz sukcesy sportowe? Powalcz o stypendium marszałka

wtorek, 10 września 2019 r., 09:52

Do 15 października można składać wnioski o stypendium marszałka województwa pomorskiego. Do przyznanie jest 50 stypendiów w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Na ten cel samorząd przeznaczył ponad 220 tysięcy złotych.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla sportowców przyznawane są od 2009 r. W tym roku Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o przeznaczaniu 222 500 zł na stypendia sportowe dla młodzieży.

- Chcemy wyróżnić najlepszych pomorskich sportowców. Te pieniądze to nasz wkład w ich rozwój, nieustający progres. Chcemy stworzyć sportowcom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów i wspierać ich karierę. Doceniamy to, że reprezentują nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej - podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak dodaje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, kapituła przyzna łącznie 50 stypendiów: 20 stypendiów po 700 zł w kategorii młodzieżowca, 15 stypendiów po 350 zł w kategorii juniora i 15 stypendiów po 200 zł w kategorii juniora młodszego. Wsparcie będzie wypłacane przez dziesięć miesięcy - od 1 lutego do 30 listopada 2019 r.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać kluby i związki sportowe oraz Pomorska Federacja Sportu. Stypendium może otrzymać zawodnik, który jest mieszkańcem województwa pomorskiego i członkiem klubu sportowego mającego siedzibę na terenie województwa. Zawodnik musi uprawiać dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub dyscyplinę objętą systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Stypendium przyznane będzie tylko uczniom, słuchaczom szkoły policealnej lub studentom, którzy zajęli miejsce od I do VIII w mistrzostwach świata, I-VI mistrzostwach Europy lub miejsce od I do III w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej lub w sporcie osób niepełnosprawnych w okresie roku poprzedzającego złożenie wniosku.

Wzór wniosków i szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są w Ogłoszeniach i Komunikatach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

oprac. AL
info. Biuro prasowe UMWP

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.