Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Garczynie

poniedziałek, 9 września 2019 r., 12:01
fot. nadesłane/AL

W niedzielę, 1 września na kąpielisko Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach. Organizatorem zawodów, z ramienia Polskiego Związku Płetwonurkowania, był klub UKS Wodniacy Garczyn, a mistrzostwa dotowała gmina Kościerzyna.

W zawodach rywalizowało ponad 60 zawodników reprezentujących 11 klubów z: Jastarni, Władysławowa, Gdyni, Gdańska, Kościerzyny, Garczyna, Chodzieży, Warszawy, Olecka oraz Wrocławia.

- Zawody polegały na przepłynięciu po jeziorze określonej liczby okrążeń w monopłetwie oraz osobno klasyfikowane w płetwach bi-fins w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera i gorący doping. Dopisała też pogoda - informuje Michał Zarach z USK Wodniacy Garczyn.

Zawodnicy otrzymali medale za pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach wiekowych, jak również profesjonalne koszulki.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a opiekę medyczną sprawował Igor Gusarski.

- Zawody przebiegały bardzo bezpiecznie. Nie było konieczności interwencji ratowników - dodaje Michał Zarach.

Mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych zdobyli reprezentanci klaubu UKS Wodniacy Garczyn: Kacper Rozgoński (w kategorii E na 800 sf), Maciej Czajkowski i Kinga Klasa (kategorii D na 1600 sf) oraz sztafety w kategorii E, D i C. Wśród amatorów do 13 lat wygrała Iga Góralczyk i Jan Marchewicz, wśród 14-17-latków wygrała Magdalena Majewska.

oprac. AL
info. Michał Zarach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.