Rolety rzymskie - szyk, styl i elegancja

poniedziałek, 9 września 2019 r., 11:03
fot. nadesłane

Czym są rolety rzymskie? Kiedy je wybrać? Jakie mają zastosowanie?

W tym artykule postaramy się, przedstawić główne cechy rolet rzymskich i spróbujemy obalić mity z nimi związane. Partnerem artykułu jest firma specjalizująca się w sprzedaży rolet na terenie Trójmiasta - Wako Rolety.

Rolety czy bardziej zasłony?

Rolety rzymskie często mylimy z zasłonami okiennymi, a sprawa ma się inaczej. Wszystko zależy od grubości tkaniny jaką wybierzemy. Możemy mieć lekką, delikatną tkaninę w jasnych odcieniach co spowoduje, że wnętrze będzie otwarte na światło słoneczne, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie byśmy wybrali grubą, tkaninę która spowoduje efekt tzw. blackout czyli totalnego zablokowania dochodzących do pomieszczenia promieni słonecznych. Wszystko zależy od naszych upodobań i celu jaki chcemy dzięki mim osiągnąć. Jedno jest pewne, mają wiele zastosowań i pasują do wszelkiego rodzaju wnętrz.

Które rolety wybrać do jakich pomieszczeń?

Oczywiście wszystko zależy od nas samych, ale zdecydowanie większość z nas wybrała by rolety z grubej tkaniny do sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy powstrzymać promienie słoneczne przed zbyt nachalnym oświetlaniem naszego pomieszczenia przy wydłużającej się nocy. Transparentne rolety są częstym wyborem w kuchniach, jadalniach i pokojach dziennych w których nie chcemy blokować dostępu światła lecz chcemy ograniczyć widoczność.

Trzy rodzaje tkanin

Jeśli chodzi o wybór tkanin to jest on dowolny, możemy wybierać od najcieńszych do najgrubszych oraz od najjaśniejszych do ciemnych z tym, że głównie dzielimy je na transparentne, pół transparentne oraz zaciemniające. O ich zastosowaniach pisałem już wcześniej teraz skoncentrujmy się na ich efekcie wizualnym w naszych wnętrzach, ponieważ są to jedne z najbardziej efektownych rolet. Na przykład dzięki nim możemy z naszej jadalni uczynić nie tylko miejsce do przyrządzania i spożywania posiłków, ale również ekskluzywną, a zarazem subtelną przestrzeń.

Jak dobrać odpowiedni wymiar?

Teraz ustalmy jak dopasować rolety do naszych okien, bo różni się to od standardowych rolet czy żaluzji montowanych bezpośrednio na ramie okiennej. Oczywiście są one produkowane na wymiar w zależności od naszych potrzeb ale musimy pamiętać o tym aby wszystko zawczasu odpowiednio przemyśleć zanim złożymy zamówienie. Głównie mam na myśli aby pamiętać o zapasie z każdej strony wnęki okiennej co najmniej 5 cm, a na wysokości około 20 cm.

Podsumowując temat rolet rzymskich, ustalmy że nie mają one ograniczeń co do zastosowań danych pomieszczeń. Pasują do każdego rodzaju budownictwa i mają swój unikatowy styl który nadaje szyk wszędzie gdzie będą zamontowane.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.