I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich

sobota, 7 września 2019 r., 19:02
fot. MD-Z

14 kół z terenu województwa pomorskiego wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zmierzyły się w śpiewie, rzucie ziemniakami w patelnię, dojeniu krowy, ubijaniu piany z jajek, czy w jeździe slalomem taczką przeciąganiu liny. Nie brakło więc talentów wokalnych, sportowych emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Sobotnie południe w Chmielnie upłynęło pod znakiem rywalizacji kół gospodyń wiejskich. W szranki o tytuł najlepszego stanęło 14 kół z terenu całego województwa pomorskiego, w tym KGW Eko Babki, KGW Żuromino i KGW Osowo.

- Od wielu lat jako Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe działamy na wielu imprezach sportowo-rekreacyjnych z paniami z kół gospodyń wiejskich, które najczęściej najpierw stoją w domu i gotują, potem stoją długo i sprzedają, a później jeszcze po wszystkich muszą sprzątać. Dziś to one mają święto. To dla nich ugotowano, dla nich przygotowano konkurencje i to one są bohaterkami. Paradoksalnie to najczęściej od nich się wymaga, a potem nawet czasami nie potrafi się im powiedzieć "dziękuję". Stąd to święto kobiet wymyślone przez Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe - przyznaje Jan Trofimowicz z Pomorskiego Zrzeszenia Ludowego Zespoły Sportowe, główny pomysłodawca wydarzenia.

- Nie ukrywam, że bardzo wspierała nas poseł Dorota Arciszewska - Mielewczyk, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Kultury y Dziedzictwa Wsi, jak również gmina Chmielno i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Bez pani Edyty Klasa to nawet byśmy nie ruszyli z tym pomysłem - dodaje.

I choć główna nagroda, jaką jest wyjazd do Brukseli, mogła trafić do jednego koła, wszystkie reprezentacje spisały się na medal, dostarczając wszystkim uczestnikom i publiczności sporej dawki dobrej zabawy, śmiechu i rozrywki.

Członkinie kół rywalizowały w konkurencjach kulturalnych - piosence o danym kole, najładniejszym stroiku dożynkowym, tablicy informacyjnej o kole KGW związanej z regionem, jak również w konkurencjach rekreacyjnych na wesoło m.in w: dojeniu krowy, ubijaniu piany ręcznie na czas, konkursie drużynowym w nartach na trawie, slalomie na taczce, przeciąganiu liny, rzucie ziemniakami do patelni, czy konkursie rzutowym do celu.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyło KGW Kobylnica.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.