Kościerzyna. Ósma edycja Autochodzika zaainaugurowana

piątek, 6 września 2019 r., 11:52
fot. AL

Już po raz ósmy w Kościerzynie odbyły się "Spotkania odblaskowe", na którym przedstawiciele władz miasta wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, a przedszkolom materiały dydaktyczne, dzięki którym poznają zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

"Spotkania" są częścią programu edukacyjnego poświęconego bezpieczeństwu w ruchu drogowym "Kościerzyna - Bezpieczne Miasto". W trakcie spotkania, które odbyło się w Sali im. L.Szopińskiego uczniowie odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem na drodze. W ten sposób zainaugurowano tegoroczną edycję Drogowego Rajdu Edukacyjnego Rowerowy Autochodzik.

Autochodzik jest programem przygotowującym najmłodsze dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Bezpieczeństwo jest motywem przewodnim kompleksowego programu. Tematyka poszczególnych etapów obejmuje m.in. zasady ruchu drogowego, świat oczami dziecka, widzenie po zmroku, pojazdy na drodze, praca zespołowa, rowerowe początki, turniej wiedzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.