Weekend z Festiwalem Żurawiny i gminnymi dożynkami

czwartek, 5 września 2019 r., 09:58

Przed nami pierwszy wrześniowy weekend, który upłynie pod znakiem Festiwalu Żurawiny, jak również uroczystości dożynkowych. W sobotę biegacze zmierzą się ze Złota Górą w ramach cyklu Kaszuby Biegają, a w pomorskie gospodynie w I Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich.

VI Festiwal Żurawiny

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" zaprasza na szóstą edycję Festiwalu Żurawiny. Na wszystkich uczestników dwudniowego święta żurawiny czekają nie lada atrakcje. Festiwal zainauguruje Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny z darmowym zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków powiatu kościerskiego, licznymi niespodziankami wraz z poczęstunkiem oraz wizyta studyjna na bagnach. Niedzielny dzień imprezy to promocja żurawiny nad jeziorem Dobrogoszcz w Dobrogoszczu. Ta część festiwalu upłynie więc pod znakiem licznych konkursów, w tym kulinarnego na najlepszą potrawę z żurawiny, zabaw, pokazu gotowania na żywo, występów artystycznych i koncertów.

Dożynki Gminy Kościerzyna w Loryńcu
W najbliższą sobotę w Loryńcu odbędą się dożynki Gminy Kościerzyna. Mieszkańcy oraz przybyli goście będą dziękować za plony w czasie uroczystej mszy św. polowej. Na zebranych będzie czekało sporo atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Seven.

I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich
Pomorskie Zrzeszenie LZS zaprasza 7 września na I Pomorską Spartakiadę Kół Gospodyń Wiejskich. Od godziny 11, na obiektach GOKSiR Chmielno rywalizować będą pomorskie Koła Gospodyń Wiejskich o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Członkinie kół - reprezentantki danego powiatu rywalizować będą m.in w konkurencjach kulturalnych - piosenka o danym kole, stroik dożynkowy, tablica informacyjna o kole KGW związana z regionem. Ponadto odbędą się konkurencje rekreacyjne na wesoło m.in w: dojeniu krowy, ubijaniu piany ręcznie na czas, konkursie drużynowym w nartach na trawie, slalomie na taczce, przeciąganiu liny, rzucie ziemniakami do patelni, konkursie rzutowym do celu.

Kaszuby Biegają - VI Bieg o Złotą Górę
Na Złotej Górze, 7 września o godzinie 11. odbędzie się kolejna impreza w ramach tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Biegacze z całej Polski zawitają do Gminy Kartuzy, aby zmierzyć się z VI Biegiem o Złotą Górę. Trasa licząca 9,6 km prowadzona jest wokół jeziora Brodno Wielkie. Do kibicowania zapraszamy mieszkańców Brodnicy Górnej, Ręboszewa, Brodnicy Dolnej, a także wszystkich pozostałych, którzy chcą dodać otuchy biegaczom.

Dożynki Gminne Wiele 2019
Mieszkańcy Gminy Karsin za tegoroczne plony dziękować będą w niedzielę, 8 września w Wielu. W programie: Mmsza święta w kościele p.w.Św. Mikołaja w Wielu pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Flisikowskiego, występ zespołu "Kaszuby", wręczenie nagród w XXV konkursie Piękna Wieś, występ kabaretu "Koń Polski", poczęstunek w Domu Kultury oraz zabawa ludowa.

Dożynki Gminno - Parafialne w Lipuszu
Mieszkańcy gminy Lipusz będą dziękować za plony w niedzielę, 8 września. Msza św. dożynkowa odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu. Festyn dożynkowy zaplanowano z kolei na godzinę 15. W programie m.in. degustacja potraw regionalnych, turniej piłki nożnej. O 16. wystąpi gwiazda wieczoru zespół Izzy Rockers.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.