Kościerscy policjanci z nowym nieoznakowanym BMW

czwartek, 5 września 2019 r., 09:19
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy funkcjonariusze mają do dyspozycji nowy radiowóz - nieoznakowane BMW z wideorejestratorem. Zakup samochodu był możliwy dzięki Komendzie Głównej Policji i wsparciu wszystkich samorządów powiatu ze Starostwem Powiatowym na czele. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowy radiowóz w ramach codziennych służb, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców na drogach.

We wtorek nastąpiło uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasiliło nowe, nieoznakowane bmw z wideorejestratorem. Symbolicznego przekazania kluczyków dokonała starosta kościerski Alicja Żurawska w imieniu wszystkich samorządowców: burmistrza Michała Majewskiego i wójtów gmin: Kościerzyna - Grzegorza Piechowskiego, Nowej Karczmy - Andrzeja Pollaka, Liniewa - Mirosława Warczaka, Starej Kiszewy - Mariana Picka, Karsina - Romana Brunke, Dziemian - Leszka Pobłockiego i Lipusza - Mirosława Ebertowskiego.

- Nowy policyjny radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących od Komendy Głównej Policji i lokalnych samorządów w programie 50 proc. na 50 proc. W ten sposób sponsorzy przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu kościerskich policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszy. Nowy radiowóz, posiadający bardzo dobre parametry techniczne, jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów. Zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu i przyczyni się do eliminacji z drogi kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, a w szczególności przekraczania prędkości - podkreśla st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a także realizacja codziennych obowiązków takich jak: podejmowanie interwencji, ściganie sprawców przestępstw, pościgi czy poszukiwania osób zaginionych, wymagają dostosowania radiowozów także do takich zadań. Wielu mieszkańców naszego powiatu zamieszkuje w małych miejscowościach oddalonych od dróg asfaltowych nawet o kilkanaście kilometrów. Takie atuty nowego radiowozu ułatwią policjantom dotarcie do miejsc w trudniejszym terenie, a tym samym pozwolą na szybszą reakcję na zgłoszenia, co z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.