Będzie aktywnie, smacznie i przyjemnie - przed nami VI Festiwal Żurawiny

środa, 4 września 2019 r., 10:19

Zupa żurawinowa, Rajd Rowerowy "Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny", występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo przez znanych kucharzy i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników VI Festiwalu Żurawiny, który już w ten weekend zagości w Dobrogoszczu.

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" zaprasza na szóstą edycję Festiwalu Żurawiny. Na wszystkich uczestników dwudniowego święta żurawiny czekają nie lada atrakcje. Festiwal zainauguruje Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny z darmowym zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków powiatu kościerskiego, licznymi niespodziankami wraz z poczęstunkiem oraz wizyta studyjna na bagnach.

Niedzielny dzień imprezy to promocja żurawiny nad jeziorem Dobrogoszcz w Dobrogoszczu. Ta część festiwalu upłynie więc pod znakiem licznych konkursów, w tym kulinarnego na najlepszą potrawę z żurawiny, zabaw, pokazu gotowania na żywo, występów artystycznych i koncertów.

Inaugurację festiwalu zaplanowano na godzinę 13, a rozpocznie się występem zespołu Feel Good. Po nim nastąpi oficjalne powitanie gości oraz wystawców, jak również wręczenie odznak "Zasłużony Dla Rolnictwa" przez Ministra Ryszarda Zarudzkiego.

Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na potrawę, produkt z żurawiny. Przewodniczącym jury będzie znany kucharz Tomasz Jakubiak. Ponadto w programie: warsztaty kulinarne dla dzieci, gotowanie zupy żurawinowej dla wszystkich uczestników festiwalu, występ Zespołu Folklorystycznego, rapera "Henio", występ kabaretu KGW "Sąsiadki Aparatki z żurawiną na co dzień" i Aleksandry Wegner z Kociewia oraz live cooking w wykonaniu znanych kucharzy. Na zakończenie zagra zespół CRISTO DANCE.

Jednym słowem, w najbliższy weekend warto wybrać się do gminy Kościerzyna, by wziąć udział w VI Festiwalu Żurawiny.

- Te dwa dni będzie można spędzić aktywnie, smacznie i przyjemnie. Warto być z nami. Będzie mnóstwo atrakcji - zachęca Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata".

Ze szczegółowym programem VI Festiwalu Żurawiny można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.