Powiat z dotacją na utrzymanie linii autobusowej

środa, 4 września 2019 r., 09:44
fot. nadesłane/Pomorski Urząd Wojewódzki

Powiat kościerski ponownie znalazł się na liście samorządów, które pozyskały kolejne fundusze z budżetu państwa. Tym razem pozyskane środki pomogą utrzymać połączenia autobusowe na trasie Kościerzyna - Nowa Karczma - Liniewo - Garczyn.

- Są to trzy połączenia komunikacyjne. Przebiegają one z Kościerzyny poprzez Nową Karczmę, Liniewo i Garczyn. Te połączenia istniały, aczkolwiek zostały rozszerzone. Przewoźnik zgłaszał, że te połączenia są deficytowe, dlatego wystąpiliśmy do wojewody pomorskiego o dotacje, aby utrzymać te linie. Do końca grudnia otrzymamy około 20.000 zł. Jako powiat dołożymy około 10.000 zł - wyjaśnia wicestarosta kościerski Piotr Laska.

Powiat będzie ubiegał się o kontynuację dotowania tych połączeń autobusowych w kolejnym roku.

Dodajmy, że do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło dziewięć wniosków ( łącznie 83 linie), wszystkie zostały objęte dopłatą (1 310 532 zł).

- Fundusz ma na celu zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dopłacie podlegają linie komunikacyjne, niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po dniu wejścia w życie ustawy - podaje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Z uwagi na niepełne wykorzystanie przez samorządy tegorocznych środków, przyznanych w ramach funduszu województwu pomorskiemu, wkrótce ogłoszone zostaną kolejne nabory.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.