Medale młodych lekkoatletów UKS Lipusz w mistrzostwach Pomorza

poniedziałek, 2 września 2019 r., 10:38
fot. nadesłane

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego młodzików , które odbyły się 28 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie.

Leon Lemańczyk zdobył złoty medal w rzucie dyskiem posyłając dysk na odległość 52.12m, co jest jego rekordem życiowym. Zawodnik zdobył również medal srebrny w pchnięciu kulą uzyskując 12.48m co jest również jego rekordem życiowym.

Srebrny medal także z rekordem życiowym zdobyła także zawodnicza Wiktoria Jurgielewicz, który rzuciła oszczepem na odległość 28.21m. Jej koleżanka z drużyny Wanesa Pobłocka wywalczyła w tej samej konkurencji brązowy medal posyłając oszczep na odległość 27.93m.

W biegu na 110m ppł. medal brązowy medal wywalczył Oliwier Szymura z wynikiem 22,18s. Czwarte miejsce zajął oszczepnik Gracjan Kulas uzyskując 43.93m, przegrywając nieznacznie walkę o brązowy medal z zawodnikiem Jantaru Ustka. Warto podkreślić, że wszyscy medaliści są młodsi od swoich rywali, co napawa optymizmem na następny sezon.

Kolejnymi zawodami będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się 7 września również w Sopocie. A następnie Mistrzostwa Polski Młodzików w Tarnowie w dniach 21-22 września na które minimum uzyskało już trzej zawodnicy UKS Lipusz a ogromne szanse ma jeszcze dwóch zawodników naszego klubu.

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.