Wsparcie powiatu dla kościerskich klubów sportowych

niedziela, 1 września 2019 r., 15:38
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

26 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Kościerskiego - starosty Alicji Żurawskiej oraz wicestarosty Piotra Laski z przedstawicielami trzech kościerskich klubów sportowych - KS "Remus", KS "Sokół" oraz UKS przy Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Spotkanie dotyczyło zasad korzystania przez kluby z Hali Sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie.

Przypomnijmy, że w styczniu br. Zarząd Powiatu Kościerskiego określił nowe zasady i stawki opłat za udostępnianie Hali, które w niezmienionym kształcie obowiązywały od 2008 roku, wprowadzając także odpłatność dla klubów sportowych. Konieczność ich aktualizacji wynikła chociażby ze względu na wzrost kosztów utrzymania obiektu.

Jednak ze względu na liczne prośby przedstawicieli klubów, poparte ich trudną sytuacją finansową, starosta, przy akceptacji Zarządu Powiatu, podjęła decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu Hali dla w/w klubów do końca rundy jesienno - wiosennej 2018/2019 r. Podobną decyzję przedstawiciele władz powiatowych przekazali klubom podczas spotkania w dniu 26 sierpnia.

- Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich sezonach, podjęliśmy decyzję o zwolnieniu naszych klubów z opłat za korzystanie z Hali Sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie także na najbliższą rundę rozgrywek. To z jednej strony wyjście naprzeciw oczekiwaniom klubów, z drugiej natomiast kolejne znaczące wsparcie i wkład naszego samorządu w rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie Powiatu Kościerskiego - powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Warto dodać, że poprzez nieodpłatne udostepnienie Hali "Sokolnia" w rundzie jesienno - wiosennej 2019/2020, wsparcie finansowe samorządu powiatowego dla klubów wyniesie ponad 100 tys. zł.

nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.