IV Rodzinny Rajd Rowerowy

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 12:39
fot. AL

Blisko 130 uczestników, dwa dystanse, malownicze zakątki w Sercu Kaszub oraz pikniki z regionalnymi przysmakami - tak w wielkim skrócie można opisać IV Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotnie przedpołudnie wystartował z Półwyspu Lipa na terenie gminy Karsin.

Rodzinny Rajd Rowerowy, na który już po raz czwarty zaprosiła Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub", to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy! W rajdzie chodzi bowiem o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji.

Obie trasy - MINI i MAXI - zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Organizatorzy zadbali, by na trasie nie zabrakło wspólnych miejsc postojowych - punktów piknikowych z poczęstunkiem kuchni regionalnej. Długość i trudność tras dostosowane zostały do możliwości uczestników.

W tym roku odbywa się już czwarta edycja rajdu. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Z Półwyspu Lipa w malownicze zakątki Serca Kaszub na dwóch kółkach wyruszyło około 130 osób. Tradycyjnie najwięcej uczestników pojawiło się na starcie trasy rodzinnej. A wśród uczestników rajdu są miłośnicy jednośladów z Warszawy, Łodzi, Ustki, Gdańska, czy oczywiście powiatu kościerskiego.

Podsumowanie IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego zaplanowano na godzinę 15.

O bezpieczeństwo uczestników na trasie rajdu dbają rowerzyści ze stowarzyszenia Rowerowe Kaszuby.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.