Spowodował wypadek - nie miał uprawnień. Wydmuchał ponad 3 promile

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 21:04

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia do szpitala w Gdańsku przetransportowano pasażera audi, którego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 23-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu, nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania, ale był też kompletnie pijany.

W piątek około godziny 16.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Szumlesiu Królewskim.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi 23-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował. W wyniku zdarzenia ranny został 57-letni pasażer, którego śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala w Gdańsku - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Jak się okazało, 23-letni kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał powyżej trzech promili - dodaje.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia są przedmiotem ustaleń śledczych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.