Wystrzeliło mu koło w samochodzie - pomogli policjanci

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 11:53

Podczas jazdy wystrzeliło mu koło w samochodzie. Próżno szukał pomocy u innych kierujących. Zatrzymał się dopiero radiowóz. Funkcjonariusze nie tylko pomogli kierowcy zmienić koło w pojeździe, ale też zapewnili bezpieczeństwo kierując ruchem i eskortowali go przez pewien odcinek drogi.

Jak pokazuje poniższa sytuacja, na pomoc policjantów można liczyć w każdej sprawie. Przekonał się o tym jeden z kierujących podróżujących przed tygodniem w godzinach popołudniowych drogą wojewódzką nr 214. W obrębie miejscowości Sarnowy wystrzeliło mu koło w pojeździe.

- Byłem załadowany towarem z lawetą. Wystrzeliło mi koło w samochodzie. Żaden kochany rodak się nie zatrzymał. Pomogli mi przejeżdżający trasą policjanci. Udzielili mi pomocy przy kole i jeszcze asekurowali przez pewien etap drogi - relacjonuje pan Krzysztof.

Mowa o dwóch funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie - mł. asp. Krzysztofie Cybulskim oraz st. post. Adamie Jarenko. Stróże prawa nie tylko pomogli dokonać kierującemu wymiany koła w pojeździe, ale zadbali także o bezpieczeństwo podczas tej czynności. Z uwagi na to, że do awarii doszło na moście, policjanci kierowali ruchem, zapewniając zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.